Skocz do zawartości

Wskaźniki w typowaniu - pytanie do ekspertów


akaczo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Nie wiem czy to dział na tego typu pytania (prośby), ale bardziej odpowiedniego nie udało mi sie znaleźć :D

 

Bukmacherka interesuje sie od ponad roku, od jakiegos czasu szukam w necie informacji na temat "wskaznikow" pomocnych w typowaniu spotkan (zaraz wyjasnie o co chodzi), na jednej ze stron a mianowicie http://www.football-prophet.com/ pewnie znanej przez wielu z Was, jest przedstawiany sposob analizy i typowania spotkaz z Premier League (z dosc niezlymi wynikami), w analizie uzywane sa owe "wskazniki", ich opis jest tutaj (swoja droga 2-3 miesiace temu na tym forum byl dzial "Wyzsza szkola jazdy" ktory zwinal sie nie wiadomo czemu i w ktorym cos podobnego bylo opisywane)

Czy ktos z Was uzywal tego (lub podobnego) sposobu typujac wyniki? z jakimi rezultatami?

Czy jakis ekspert na tym forum :lol: ktory moglby wyjasnic (przetlumaczyc, niestety u mnie srednio z Angielskim :( ) opis wskaznika PAWER RATING ze wspomnianej wyzej strony?

 

W starategi przedstawionej przez typerow na tej witrynie najbardziej zastanawiajacy i interesujacy jest fakt ze typowanie odbywa sie w 90% "mechanicznie" bez wnikania w sklady, kontuzje itp.

Jestem w trakcie pisania programiku ktory analizowal bedzie na podstawie archiwalnych sezonow i kursow skutecznosc typowania i gry wg wspomnianych wskaznikow (z mozliwoscia zmiany ich parametrow).

 

Wdzieczny bede za wszelkie sugestie i rady

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ekspertem nie jestem ale coś na ten temat wiem i się chętnie tym podziele:

wskaźnik formy na podstawie wyników meczy (2 wersje nieznacznie się od siebie różniące):

 

1 wersja

 

Bierzesz 5 (lub 6) ostatnich meczy obu drużyn. i teraz przyznajesz im punkty wg takiej zasady: (mecze rozegrane u siebie) zw - 3 remis - 1 przegrana 0

(mecze na wyjeździe) zw - 4 remis 2 przegrana 0

no i podliczasz punkty i porowujesz kto ma więcej

( jest jeszcze wersja ktora bardziej odwzorowuje ta najbardziej aktualna forme, robisz to samo tylko ze punkty jeszcze mnozysz x numer meczu, tzn mecz ktory był najdawniej ma numer 1 a ten ktory odbyl sie ostatnio jest ostatni czyli 5 lub szosty i wtedy dopiero porownujesz wyniki obu druzyn)

 

2 wersja

 

uwazam ja za troszke mniej wiarygodna. od pierwszej wersji rozni sie tym ze dla druzyny grajacej u siebie bierzesz tylko mecze rozegrane u siebie a dla druzyny przyjezdnej tylko mecze wyjazdowe. punkty jak wyzej

 

wskaznik strzelonych goli

 

znow bierzemy 5 (6) ostatnich meczy ale teraz potrzebujemy ich dokladne wyniki bramkowe i postepujemy w nastepujacy sposob:

liczymy punktu dla druzyny grajacej u siebie wg wzoru:

gole strzelone w 5 meczach + gole stracone przez przeciwnika (tego, z ktorym wlasnie gramy)

liczymy podobnie punkty dla gości wg wzoru:

gole strzelone przez ta druzyne w 5 meczach + gole stracone przez gospodarza (czyli najblizszych przeciwnikow)

no i znowu porownujemy wyniki

 

 

 

mam nadzieje ze dalo sie coś zrozumiec z tego co napisalem. Jak cos bylo niejasne to postaram sie to lepiej wyjasnic, dzis jestem po prostu lekko kontuzjowany psychofizycznie ;)[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...