Skocz do zawartości

Czat Hokej


Mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy pierwszą sensacje w europejskich rozgrywkach. HV 71 ubiegłoroczny Mistrz Szwecji, zespół, który w ostatnich trzech sezonach zawsze grał w finale, dwukrotnie w nich zwyciężając poza burtom fazy pucharowej! AIK w żadnym meczu nie pozostawił chociażby cienia szans drużynie z Jonkoping. Szybkie 4:0 i sensacja stała się faktem. Najlepszy zespół po fazie zasadniczej odpada z drużyną, która przez bardzo długi czas nie potrafiła wydostać się z ogona ligi. Jak dla mnie ogromna niespodzianka, walka o tytuł zapowiada się jeszcze bardziej wyrównana. Czy po roku przerwy Farjestads zdobędzie znów mistrza? Czy może Skelleftea lub Lulea? Naprawdę dalsza część rozgrywek zapowiada się pasjonująco. Mam nadzieję, że również typy okażą się trafne :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A w Finlandii odpadł ku mojemu zaskoczeniu Karpat Oulu - najbardziej utytułowany zespół ostatnich lat - tak wiec teraz już tylko Espoo moze stanąć na drodze Jokeritowi do mistrzostwa. Z Jani Rita ( który już wyleczył kontuzje i gra ) na czele nie bedzie mocnych na zespół z Helsinek a pierwsi przekonaja sie o tym lokalni rywale HIFK :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sporo ciekawych spotkań, także moje propozycje:

 

Lokomotiv - Dynamo Ryga:

- Over 5.5 @1.94 - Pinnacle

- Vasicek over 1.5 pkt @2.30 - Betsafe

- Lokomotiv over 2.5 @1.50 - Betsafe

 

Tak jak już pisałem na SB nie wyobrażam sobie, aby w tym meczu zabrakło bramek. Fenomenalnie dysponowana ofensywa Lokomotivu przeciwko bardzo słabo spisującej się w tej fazie rozgrywek obronie Ryżan. Over 5.5 i Over 2.5 drużynowo wydają się typami z grupy "Izi cash". Lokomotiv nastrzelał w czterech meczach, aż 21 bramek Rydze i dzisiaj ma szanse zakończyć rywalizację. Sądzę, że również z wysokiego "c". Co do Josefa to też liczę na kolejny dobry występ. Do tej pory 15 punktów w Play Offach i według mnie postać numer 1 drużyny. Razem z Demitrom są podporami ofensywy, a swoim doświadczeniem ogrywają obrońców Rygi jak pierwszoroczniaków. Według mnie trzy bardzo, bardzo dobre typy.

 

Jukurit - Vaasan Sport

- Jukurit @1.75 - Tobet

- Jukurit -1.5 @2.65 - Betway

 

Vaasan zrobił olbrzymią niespodziankę w dwóch poprzednich meczach, ogrywając dwukrotnie Jukurit. Drużyna dzisiejszych gospodarzy straciła tyle bramek przez te dwa mecze co podczas poprzednich ośmiu meczów! Jednak dzisiaj trzeba się wziąć w garść i zapewnić sobie awans do finału walki o SM Ligę. Decydujący mecz przed własną publicznością. Nie wyobrażam sobie, żeby akurat dzisiaj przegrali. Bez wątpienia najlepsza drużyna ligi Metis w tym sezonie. Jeżeli czołowe postacie zagrają na swoim poziomie, do tego bramkarz Kai Tillanen wróci do swojej standardowej dyspozycji to nie sądzę, żeby dzisiaj były problemy ze zwycięstwem, nawet dwubramkowym.

 

Liberec - Slavia Praga

 

- P.Nedved strzeli gola @2.75 - Expekt

 

Tygrysy z Liberca, rewelacja tegorocznego sezonu wrócili z bardzo dalekiej podróży. Byli bliscy odpadnięcia z Play Off, gdyż Slavia prowadziła już 3:1. Jednak udało się wygrać dwa mecze i dziś w decydującym powinni powalczyć o awans do najlepszej czwórki. Ja wybrałem ciekawy typ dotyczący strzelca gola. Petr Nedved w tych Play Offach spisuje się fenomenalnie. W sześciu meczach zdobył sześć bramek! I to dzięki niemu Liberec nadal jest w grze. Nie strzelił bramki tylko w jedynym ze spotkań, tak notując gola w każdym z pięciu pozostałych meczów. Dzisiaj może być podobnie, a kursy znakomite. 2.75 w Expekt, a w naziemnej Fortunie nawet 3.10! Warto się przejść na spacer do buka i postawić kilkanaście złoty na ten typ.

 

Färjestad - Brynäs IF

 

- Farjestad @1.49 - Redbet

- Farjestad -1.5 @1.95 - Pinnacle

 

Gospodarze są o krok o półfinałów. Prowadzą 3:1 i dzisiejsza wygrana pozwoli im awansować dalej. Po wczorajszej klęsce HV 71 Farjestad to jeden z faworytów do wygrania ligi. W konfrontacji z Brynas radzą sobie znakomicie. Mecze dość wyrównane, ale jednak w tych decydujących momentach to gospodarze zadawali cios. Dzisiaj powinno być podobnie, zwycięstwo określam również mianem "Izi cash", zaś handicap dla odważnych. Jak zagrają tak jak w pierwszym meczu to powinno być dobrze. W Brynas nie może zagrać, aż pięciu graczy i to kluczowych Calle Järnkrok, Andreas Dackell, Sebastian Lauritzen, Jonas Nordquist oraz goalie Niklas Svedberg. Z takimi osłabieniami nie mają za bardzo czego szukać na lodzie Farjestad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spotkania z serii "Izi cash" na luzie. Mam nadzieję, że dzisiejsze dwa typy będę na podobnym luzie.

 

Detroit Red Wings - Pittsburgh Penguins

 

Typy:

- H.Zetteberg punkt @1.55 - Expekt

- Detroit Over 31.5 SOG - Betsafe

 

Detroit podejmuje Pittsburgh czyli bez wątpienia klasyk NHL. Na takie mecze się czeka cały sezon, bo po prostu jest kilka drużyn, które, kiedy się spotykają elektryzują całe środowisko NHL. Nie tak dawno obie drużyny ostatnio mierzyły się w finale ligi. Było to w kampaniach 2007-2008 oraz 2008-2009. Oczywiście w tym sezonie również obie drużyny wymienia się w gronie faworytów ligi. Podstawowe dwie informacja na dziś: w bramce gości Brent Johnson, backup Pens oraz nadal niezdolny do gry jest Pavel Datsyuk. Dlatego też pierwszy tym czyli Heniu Zetterberg. Szwed w tym sezonie wyraźnie na prowadzeniu w klasyfikacji kanadyjskiej drużyny. 72 mecze - 72 punkty. Ostatnio miał małą serię bez punktów, ale ostatnio wraca do normalnej dyspozycji. Widziałem go w meczu z Capitals, gdzie spisał się bardzo dobrze. W ostatnim przegranym meczu z Nashville również zaliczył asystę. Według mnie po takim kursie jest to petarda do gry. Szwed oczywiście gra w Power Playach co zdecydowanie zwiększa szansę na over. Detroit potrafi czasami ostro zaoverować w strzałach. Było tak m.in w poprzednim meczu z Nashville 40 SOG, Capitals 35 SOG czy Edmonton 44 SOG. Na pewno rywal dobrze broniący się, ale widać, że ostatnio nie prezentujący się zbyt dobrze. W tym miesiącu osiem spotkań i bilans 4 wygrane oraz 4 porażki. Jednak po tym co wczoraj widziałem w meczu z Rangersami trudno mi uwierzyć, żeby to oni byli stroną przeważającą w tym meczu. Detroit walczy z San Jose o drugie miejsce w Konferencji Wschodniej, także nie mogą sobie pozwolić na przegraną. Kolejek coraz mniej i każde stracone punkty mogą się odbić na miejscu w tabeli. Nie przekonuje mnie także Johnson, który może nie jest złym bramkarzem, ale kiedy MA Fluery jest w formie to nie ma z nim szans. Według mnie oba typy dzisiaj jak najbardziej do gry, gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detroit Red Wings - Pittsburgh Penguins

 

Typy:

- H.Zetteberg punkt @1.55 - Expekt :t:

- Detroit Over 31.5 SOG - Betsafe :t:

 

Wczoraj zapomniałem napisać jaki był kurs do strzałów, oczywiście standardowy w Betsafe 1.85. Klasyk nie zawiódł, mimo wyniku 0:4 Detroit nie grało źle. Bardzo słaby mecz rozegrał wczoraj Jimmy Howard, który wypluwał gumę przy każdej okazji. Po czwartej bramce zmieniony przez Joeya MacDonalda, który może nie miał dużo pracy, ale w ważnych momentach spisał się wyśmienicie. Sygnał do odrobienia strat dał Heniek, który strzałem z backhandu strzelił gola na 1:4. Później początek trzeciej tercji to mocne ataki gospodarzy. Do stanu 3:4 doprowadzili po oddaniu zaledwie 4 strzałów. Później podczas kolejnego Power Playa wyrównali, a gol Modano był 32 SOG w meczu. Później też starali się jeszcze wygrać i łącznie po dogrywce mieli 41 SOG czyli tak jak przewidywałem bardzo overowy wynik. Nawet tak wysoka linia Piqena 33 w Expektcie została pokryta bez większych problemów. Petardy nie zawiodły, mecz na szczycie także, oby tak częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie mam za bardzo czasu pisać analizy, także w telegraficznym skrócie typy do meczu:

 

Vaxjo Lakers - Rogle BK

 

- Vaxjo 60' @2.95 - Unibet

- Vaxjo ML @2.35 - Bwin

- Vaxjo Over 2.5 @1.85 - Expekt

- Vaxjo +0.5 @1.86 - Pinnacle

- Vaxjo +1.5 @1.45 - Expekt

- Vaxjo -1.5 @4.50 - Ladbrokes

 

Drużyna gospodarzy w poprzedniej kolejce pokonała Orebro 5:2 na wyjeździe i dzięki temu wynikowi zapewniła sobie pierwszy historyczny awans do Elitserien. Bez wątpienia są najlepszą drużyną fazy barażowej, widocznie wyprzedzając pozostałe ekipy. Dzisiaj rozegrają ostatni mecz u siebie także będzie okazja do świętowania sukcesu. Nie wierze, że tak dobrze usposobiona drużyna jak Vaxjo odpuści mecz i da Rogle wygrać. Mają za dużo za dobrych zawodników, żeby sobie na to pozwolić. Tym bardziej, że nie przystoi im przegrać meczu skoro na osiem meczów w Play Offach przegrali tylko raz i to po dodatkowym czasie gry. Rogle z szansami na awans, ale moim zdaniem, żeby udało im się to osiągnąć musiałyby stać się rzeczy na pograniczu cudu. Po pierwsze w dwóch ostatnich meczach musieliby zdobyć sześć punktów. Niestety, ale same wygrane nic im nie dadzą. Później musieliby liczyć na porażkę lub stratę punktów w dzisiejszych meczach Modo lub Sodertalje, a najlepiej obu tych drużyn. Jest to mało prawdopodobne, bo są to mimo wszystko za mocne drużyny, żeby w takich meczach stracili chociażby 1 punkt. W ostatniej kolejce Modo gra z Sodertalje czyli Rogle musiałoby liczyć na remis w tym meczu (przy wygranych obu drużyn w dzisiejszych meczach). Wówczas albo Modo albo Sodertajle miałyby tyle samo punktów co Rogle. W tym momencie brana jest różnica bramek w której najsłabiej wypada... Rogle. Także szanse na awans są matematyczne, bo w takie cuda jak wygrana Rogle w 60' dzisiaj, a tylko taka im da jeszcze nadzieje plus potkniecie Modo lub Sodertalje po prostu nie wierze. Dla mnie Vaxjo jest faworytem dzisiejszego meczu, uświetnią awans pewną wygraną nad Rogle, zasłużyli na to jak żadna inna ekipa w tej fazie. Kursy poszybowały w górę i dla mnie to nieporozumienie. Dla bardziej zapobiegawczych proponuje handicapy dodatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ciekawe kursy na ten mecz. Ja osobiście wybrałem over 2,5 a dołożyłem do tego inne ciekawe zdarzenie

Örebro HK (+2.5) - MODO Hockey z kursem 1.95.

MoDo zawaliło kompletnie sezon i mecze, w których wygrywali wysoko należały do rzadkości - zwłaszcza na wyjazdach. W walce o utrzymanie się w Elitserien też nie zabłysnęli, więc do murowanego faworyta nie należą. Więcej dobrego można powiedzieć o staraniach drugoligowców, którzy gdyby nie wpadka w ostatniej rundzie sezonu zasadniczego walczyliby o awans z 2 miejsca w tabeli. Jak dla mnie to mecz jest do wygrania przez gospodarzy a hcp na poziomie +2,5 tym bardziej kusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaxjo Lakers - Rogle BK

 

- Vaxjo 60' @2.95 - Unibet :t:

- Vaxjo ML @2.35 - Bwin :t:

- Vaxjo Over 2.5 @1.85 - Expekt :t:

- Vaxjo +0.5 @1.86 - Pinnacle :t:

- Vaxjo +1.5 @1.45 - Expekt :t:

- Vaxjo -1.5 @4.50 - Ladbrokes :t:

 

4:2 ;) Dziękujemy każdemu bukmacherowi za znakomitą promocję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że przygotowujemy z Brzuszkiem dość konkretne zapowiedzi Konferencji nie będzie problemów, żeby stworzyć dwa nowe działy jeden na temat zachodu, drugi na temat wschodu ;) Sądzę, że będzie czytelnie i przejrzyście, a nasze prace się nie zleją ;)

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2011-04-10, 22:58 ]

done :t:

dwa oddzielne tematy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Reprezentacyjny hokeista Grzegorz Pasiut podpisał roczny kontrakt z tyskim GKS. 24-letni napastnik przez sześć sezonów bronił barw Comarch Cracovii Kraków. Cztery razy wywalczył z Cracovią tytuł mistrza Polski, po wygranych w finale z GKS Tychy.

"Tyle lat w jednym klubie to bardzo dużo. Czas spróbować czegoś nowego. Nie uważam wcale Tychów za gorszy klub. Przecież GKS też od wielu lat znajduje się w ścisłej czołówce ligi" - powiedział zawodnik.

 

Pasiut jest wychowankiem KTH Krynica, skąd w 2005 roku przeniósł się do Krakowa. W ostatnim sezonie w czterdziestu meczach zdobył pięćdziesiąt punktów w klasyfikacji kanadyjskiej (22 bramki i 28 asyst).

 

sports.pl i inne

 

Troche spore oslabienie Pasów, warto nadmienic ze za jego przejscie do GKSu nie dostana ani grosza. :bz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasiut przyszłość polskiej reprezentacji. Za bardzo nie rozumiem przesłanek, dlaczego wybrał Tychy skoro sportowo, organizacyjnie oraz finansowo Cracovia jest najlepszym zespołem w lidze. Do tego prezes Filipak ciągle marzy o podboju Europy co wcale nie jest w nadchodzącym sezonie wykluczone. O ile nie będzie więcej takich kwiatków z osłabieniami. Najlepiej niech się starają o miejsce w lidze austriackiej wówczas będzie szansa, że poziom naszej reprezentacji znacznie się poprawi. W Polsce nie ma z kim walczyć, a poprzez walkę z austriackimi, słoweńskimi, chorwackimi oraz węgierskimi drużynami podnosiłaby sobie Cracovia renomę i umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.iihf.com/channels-11/iihf-world-championship-wc11/news/news-singleview-2011/article/with-the-fans-jeff-skinner.html?tx_ttnews%5BbackPid%5D=4926&cHash=873b0689da

 

Polecam do przeczytania wywiad, a raczej odpowiedzi na pytania internautów Jeffa Skinnera, najmłodszego uczestnika tegorocznych Mistrzostw Świata. Według mnie przyszłej wielkiej gwiazdy NHL ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No i nadejszla wiekopomna chwila... Final finalow :)) Na pewno nie bedzie efektowny, nikt tu specjalnie nie bedzie sie wychylal, kazdy bedzie czekal na blad przeciwnika. Nawet atut wlasnej tafli nie jest w stanie przekonac mnie to typowania Nucks w tym meczu, choc na chwile obecna jest to na pewno bardziej prawdopodobne, niz wyjazdowe zwyciestwo Bruins. Co innego, ze wlasnie druzynie z Bostonu kibicuje ;)

 

Jedyny zaklad jaki mnie kusi, to over 1,5 w trzeciej tercji... Oba zespoly sa juz na pewno wycienczone dlugimi dla nich playoff'ami. Na pewno od poczatku bedzie mnostwo wysilku, skupienia, moze fauli. Nie bez powodu buki daja na ten over (w porownaniu do innych tercji) najwyzszy kurs :D To juz ostatnie spotkanie i jesli komukolwiek uda sie wyjsc na prowadzenie, to w trzeciej tercji rywal pojdzie mocno do przodu, co zazwyczaj owocuje golem, obojetnie dla kogo. Jestem niemal przekonany, ze padnie przynajmniej 1 gol w ostatniej czesci meczu i na to postawilbym duze pieniadze, ale czy 2 i wiecej? Na pewno ciezko, bo to przeciez naprawde czolowi bramkarze NHL, ba! Thomas to dla mnie nr 1 ligi i licze, ze docenia jego wklad w tak wysoka pozycje Bruins w tym sezonie w postaci wreczenia mu Conn Smythe Trophy :)) Tak czy siak to jest jedyna propozycja na ten mecz, przynajmniej w moim mniemaniu. Nie polecam grac underow, chyba ze 5,5 czy 4,5 ... nizsze czuje dzis moga nie siasc, choc na pewno warto za symboliczna zlotowke puscic under 3,5. 1x2? Wszyscy pisza, ze Nucks, ale tak tez pisali przed poprzednim spotkaniem i widac jak to sie skonczylo, a Bruins pokazuja kiel za kazdym razem. Mozna probowac ze strzelcami, tu Pietaszek moze pare slow skrobnac, bo pamietam jak sie gralo czasem jego typy w sezonie zasadniczym :D Gdzies podobno jest fajny kurs na over fauli, niestety nie moglem znalezc, wiec nie przytocze wiecej info.

 

Na overku Bruins dobry hajsik wpadl, na pewno sprobuje dzis tego overka w trzeciej. Ciekaw jestem innych opinii, takze jesli macie jakies propozycje to pisac tu, nawet jesli niekoniecznie sa jakies racjonalne argumenty, o ile w ogole mozna o takich mowic w takim meczu %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko wydaje mi się, że under 0.5 w pierwszej tercji po kursie 3.55 to bardzo dobry pick. O ile w samym meczu dużo będzie zależało od przebiegu i wówczas tak jak piszę chmielu mogą być bramki w trzeciej to w pierwszej raczej nikt nikomu krzywdy nie zrobi. Nieźle wygląda także under 1.5 po 1.70 w pierwszej tercji w BetGunie. Cały mecz trudno wytypować, bo może być 1:0 czy 2:0 dla którejś z drużyn i wiadomo, że drużyna będzie ściągać bramkarza, także żadne niskie undery jak dla mnie nie warte granie, tym bardziej kursy tragiczne. Pierwsza tercja na 0:0, w strzałach też nie wierze, żeby była jakaś ultra ofensywa. Chociaż to większa loteria niż te dwa typy w pierwszej tercji.

 

A tak prywatnie to do boju Niedźwiadki!

 

:nhl::wuwu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana większość ludzi typuje wszelkiego rodzaju undery, undery w pierwszej tercji, Vancouver ML itd. Jest to zrozumiałe, bo w końcu w poprzednich meczach w Vancouver bramek było bardzo mało i Canucks wygrywali, ale ja coś czuję, że dzisiaj będzie to widowisko ze sporą ilością bramek i wygraną Bostonu, bo Boston po prostu zasługuje na ten puchar dużo bardziej niż Vancouver, które totalnie się zbłaźniło w Bostonie i to trzy razy. Myślę, że overy 4,5 oraz 5,5 czy też Boston over 2,5 jak najbardziej do grania po zawyżonych kursach. Presja u bramkarzy(szczególnie u gospodarzy) zrobi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...
  • 8 months later...

Składy ekip są już mniej więcej znane, może warto podyskutować o potencjalnych faworytach nadchodzącego sezonu? Której z tych drużyn dajecie największe szanse:

 

1. Pittsburgh - faworyt bukmacherów, kapitalny skład, jednak zawiedli w zeszłym sezonie w fazie playoff. Kurs na ich zwycięstwo to ok. 6,50-9,00.

2. NY Rangers - dobry zeszły sezon, teraz wzmocnili się Nashem. Kurs na nich to ok. 8,50-12,00.

3. LA Kings - ta drużyna to wielka zagadka- słabiutko zagrali sezon zasadniczy, ale w fazie playoff zagrali po prostu kosmicznie. Totalna dominacja, zaledwie 4 przegrane mecze w playoff, co jest ewenementem na tą ligę. Czy po prostu trafili z formą, czy specjalnie "olali" sezon zasadniczy, by z zaskoczenia zaatakować czy po prostu trafili z formą w idealnym momencie? Kurs na nich to ok. 10,00-12,00.

4. Vancouver. Kursy na tą drużynę to ok. 10,00-12,00.

5. Może wzmocniona Minnesota namiesza w stawce? Kurs ok. 25 u niektórych bukmacherów kusi... Pytanie, czy mają realne szanse na mistrzostwo biorąc pod uwagę brak doświadczenia w playoff?

6. A może widzicie innego faworyta? Może Bruins(podobno Thomas ma nie grać przez cały sezon)?

 

Widzicie jakieś valuebety? Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...