Skocz do zawartości

Szkocja - puchary i pozostałe ligi


---perpan---

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...

Partick - Morton

Dzisiaj na wzgórzu Meryhill będzie zorganizowane wielkie święto dla upamiętnienia 40 rocznicy największego sukcesu klubu z Glasgow.

W październiku 1971 roku na Hampden park Tristel pokonało Celtic 4-0 w finale Pucharu ligi. Słynne do dzisiaj zdanie komentatora radiowego “What a Sensation, it’s 4-0 Thistle” do dzisiaj jest w kanonie najważniejszych wypowiedzi komentatorów sportowych w Anglii.

Ale to było dawno temu. Teraz od kilku sezonów mimo, że Patrick ma dość duże możliwości organizacyjne klub jakoś nie potrafi znaleźć drogi do awansu do ligi. W zeszłym sezonie myślałem, że już będzie dobrze ale nieregularność to główny grzech tej drużyny w zeszłym sezonie. Teraz po tragicznym początku powoli zespól ustatkował swoją formę, choć ostatnia porażka z Livingston może trochę martwić. Z drugiej strony Livi to naprawdę mocna drużyna.

Ktoś powie, że Morton jest liderem wiec tez należy do mocnych zespołów, ale ja tak naprawdę nie potrafię wytłumaczyć tej sytuacji.

Drużyna oddalonego od Glasgow o godzinę drogi nadmorskiego miasteczka nie ma ani wielkich aspiracji, ani jakiś zawodników sprowadzonych w przerwie rozgrywek. Grają z dużym szczęściem i zaryzykuje, że bardzo im sprzyjał do tej pory kalendarz rozgrywek.

Ostatnia wygrana z Falkirk 3-2 to również kupa szczęścia gdyż po 24 minutach przegrywali dwoma bramkami, żeby w drugiej połowie po strasznych błędach obrony przyjezdnych najpierw wyrówna

a chwile potem strzelić bramkę na 3-2.

Drużyna ponadto wiele traci w meczach wyjazdowych. W tym sezonie ich bilans to 1-2-1 bramki 3-5.

Mam nadzieję, ze dzisiaj Jackie McNamara, który od niedawna prowadzi drużynę z Glasgow znajdzie odpowiedni sposób na przełamanie gości i uroczystości związane z w/w zdarzeniem zostanie uświetniona kompletem punktów dla drużyny, która jest po prostu mocniejsza. Przynajmiej na papierze.

Średnie stawki z zabezpieczeniem remisu.

Patrick Ah-0.25 @ 2.05 Pinnacle 4/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dyscyplina: Piłka Nożna - Szkocja - Trzecia Dywizja

Data: 06.12.11

Spotkanie: Annan Athletic - Stranraer

Typ: Over 4(4 bramki = ZWROT)

Kurs: 4.10

Bukmacher: Bet365

Godzina Rozoczęcia: 20:30

Analiza:

 

 

Mecz 14 kolejki trzeciej dywizji ligi szkockiej czyli naszej IV ligi piłkarskiej, pomiędzy liderem Annan a zespołem z czwartego miejsca Stranraer.Oba zespoły mają dość wysoki bilans bramkowy, bo Annan 23-12 a Goscie 28-19 w 13 meczach.W meczach obu ekip zanotowano dość wysoki wyniki bo w 9 meczach padły 32 bramki, w 3 meczach wyniki na over 4.5, w 2 over 3.5 i w 4 under 3.5, a w ostatnich trzech tylko raz padł over 4.5.I dziś do dyzpozycji trenerów są wszyscy zawodnicy, więc można spodziewać się kilku bramek.Bo do składu gości wraca Pomocnik Aitken 11/5, do tego goście grają ostatnią w ustawieniu 4-3-3 co w starciu z liderem może obfitować w straty goli jak i je zdobywanie.U gospodarzy niepewny jest występ drugiego napastnika Bella 12/1, ale godnie zastąpić go może rezerwowym Hartey 7/2, zaś najlepszym strzelcem zespołu jest Obrońca Gibson 12/7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Aberdeen FC - Queen of the South



TYP 1 kurs: 1,25

 

Jeden z pewniejszych typów w tej rundzie Pucharu Szkocji. Aberdeen ma szansę na znalezienie się w górnej połowie tabeli. Na tę chwilę zajmuje szóste miejsce i znajdują się w niezłej formie gdyż nie przegrali już od pięciu kolejek. U siebie spisuje się znacznie lepiej niż na wyjazdach. Queen of the South to przedostatnia drużyna First Division. Z jedenastu ligowych wyjazdów przywiozło zaledwie jedno zwycięstwo i tylko trzy remisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dyscyplina: Piłka Nożna - Szkocja - Druga Dywizja

10.3.2012, godz. 16:00

Spotkanie: Arbroath - Dumbarton

Typ: over 2,5

Kurs: 1.5

Bukmacher: Expekt

Analiza: Mecz na górze tabeli w szkockiej Second Div. Gospodarze to wicelider tabeli, najlepszy atak ligi, w 27 grach ten zespół strzelił 64 gole. Goście to 3 siła tej ligi. Też zespół overowy, podobnie jak i gospodarze. Dodatkowo goście strzelili najwięcej goli w meczach wyjazdowych ze wszystkich drużyn, bo w 14 aż 27 bramek. W meczach między tymi zespołami w tym sezonie padało mnóstwo bramek:

2012-01-02 16:00 Dumbarton - Arbroath 3-2

2011-11-05 16:00 Arbroath - Dumbarton 4-3

2011-09-10 16:00 Dumbarton - Arbroath 3-4

W meczach z udziałem gospodarzy pada średnio 3,78 gola/mecz (11 u/16o w sezonie), w meczach z udziałem gości 3,40 gola/mecz (9u/18o). Gospodarze ostatnio przegrali w styczniu, od 10 gier są niepokonani notując bilans: 5-5-0, a strzelają sporo goli (27), zresztą tracą też. Goście także mają znakomite wyniki. W ostatnich 11 grach (strzelili 22 gole) wygrali 8 razy i zanotowali 2 remisy. Dopiero w ostatniej kolejce przegrali u siebie z liderem Cowdenbeath 0:2. Dodatkowo mają problemy z linią defensywy, bo nieosiągalni są: Craig Wedderburn, Stuart Malcolm, Jordan Elfverson i Chris Innes. Dumbarton zagra bez pomocnika Marka Lamont. Według mnie 3 gole nie powinny stanowić problemu w meczu tak ofensywnie nastawionych ekip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Celtic-Kilmarnock

 

 

 

Typ:1

Kurs:1.30

 

 

 

Już dzisiaj o 16.00 odbędzie się finał pucharu Szkocji w którym Celtick Glasgow zagra z Kilmarnock. Oczywiście zdecydowanymi faworytami tego spotkania będzie Celtic, który jest już praktycznie mistrzem Szkocji ale nic w tym dziwnego ponieważ gra po prostu rewelacyjnie wygrywając mecz za meczem zarówno w lidze jak i pucharach i ma już ponad 20 punktów przewagi w lidze nad druga ekipa. Kilmarnock to natomiast ligowy średniak, który aktualnie jest na 7 pozycji i gra ostatnio bardzo słabo. Jak widać o wiele większy potencjał ma Celtick, który będzie chciał w tym sezonie wygrać wszystko co w Szkocji możliwe i ma na to bardzo duże szanse bo nikt nie potrafi się nawet na odrobinkę do nich zbliżyć poziomem. Dla Kilmarnock sam udział w wielkim finale jest już wielkim sukcesem i myślę, że na kolejne nie ma żadnych szans i finał zakończy się zdecydowanym zwycięstwem faworytów.

_________________

www.InjuryTable.com

Odwiedź zanim wytypujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Celtic FC mistrzem Szkocji

 

Celtic FC zdobył mistrzostwo Szkocji na pięć kolejek przed końcem rozgrywek szkockiej ekstraklasy. Drużyna Łukasza Załuski i Pawła Brożka w meczu 33. kolejki rozgromiła 6-0 (4-0) Kilmarnock FC. Celtic ma 21 punktów przewagi nad drugim w tabeli Rangers FC. Dla Celtiku jest to 43. tytuł mistrzowski w historii. Obaj Polacy całe spotkanie przesiedzieli na ławce rezerwowych.

 

 

Kilmarnock FC 0-6 Celtic FC

Charlie Mulgrew 8, 35, Glenn Loovens 17, Gary Hooper 45, 90, Joe Ledley 88

 

żółte kartki: Liam Kelly, Dean Shiels, Mohamadou Sissoko - Joe Ledley.

 

sędziował: Alain Muir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtic-Hearts

 

 

 

Typ:1.40

 

 

Już za niespełna godzinę rozpocznie się mecz półfinałowy w pucharze FA w którym to o wielki finał zagra Celtic z Herats. Oczywiście zdecydowanymi faworytami będą gospodarze, którzy są zdecydowanie najlepszą drużyną w Szkocji. Celtic już zapewnił sobie mistrzowski tytuł choć do końca sezonu zostało dość parę kolejek. Hearts to raczej ligowy przeciętniak i sam udział w półfinale jest dla nich dużym sukcesem. Gospodarze natomiast będą chcieli wywalczyć jak najwięcej tytułów w tym sezonie skoro mistrzostwo mają już pewne mogą w stu procentach skupić się na pucharach a, że zawodników mają w swojej drużynie naprawdę znakomitych nie powinni mieć żadnych problemów z wygraniem tego spotkania ze średniakiem i awansowaniem do wielkiego finału gdzie czekają już na nich piłkarze Hibernian.

_________________

www.InjuryTable.com

Odwiedź zanim wytypujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Puchar Szkocji

Spotkanie: Celtic - Hearts

Typ: 1

Kurs: 1.50

Bukmacher: Pinnacle Sports

Godzina: 13:45

Analiza:

 

Dziś w drugim półfinałowym spotkaniu Pucharu Szkocji na Celtic Park miejscowy Celtic Glasgow podejmować będzie Hearts. Faworytem są gospodarze, którzy mają szansę na podwójną koronę w tym sezonie (Mistrzostwo kraju już zdobyli teraz puchar). Celtic jak wspomniałem jest mistrzem kraju zajmuje 1 miejsce i na swym koncie ma 81 punktów i ma ogromną przewagę nad drugimi Rangersami bo aż 18 punktów. Gospodarze już od kilku spotkań nie grają na maksymalnych obrotach gdyż nie ma takiej potrzeby gdy wszystko jest rozstrzygnięte ale w Pucharze Szkocji na pewno sobie nie odpuszczą. Ostatnie 5 spotkań to 3 wygrane i 2 porażki. Na własnym boisku spisują się jeszcze lepiej. W ostatnich 6 meczach pięciokrotnie zdobyli 3 punkty a tylko raz nie udało im się ugrać nawet punkcika. Wygrali z Dundee United FC 2-1, Inverness 1-0, Dunfermline 2-0, Motherwell FC 1-0 i Saint Johnstone FC 2-0. 3 punkty z Celtic Park wywiozła drużyna Kilmarnock FC. Serca na pewno nie mogą zaliczyć tego sezonu do udanego jeśli chodzi o cel postawiony sobie na początku. Liczyli na miejsce na podium a jednak na razie zajmują 6 pozycję i na swym koncie mają 48 punktów, a 3 drużyna tych punktów ma 55 i raczej to oni zajmą pozycję 3. Jednak forma gości nie jest wcale taka zła. 4 zwycięstwa i porażka to nawet lepsza forma od Celticu. W meczach wyjazdowych 4 razy wygrali i 2 przegrali (z ostatnich 6). Wygrali m.in z Saint Johnstone FC (właśnie w Pucharze ale po dogrywce 1-2), zaskakująco z Glasgow Rangers FC 1-2, Saint Mirren FC 0-2 (w Pucharze Szkocji), Dunfermline 1-2. Porażki ponieśli z Saint Johnstone FC 2-1, Motherwell FC 3-0, a więc drużynami z pierwszej 4. Uważam, że to gospodarze wygrają dzisiejsze spotkanie gdyż jak wspomniałem na początku będą chcieli zdobyć podwójną koronę oraz obronić Puchar, który zdobyli w zeszłym sezonie. Fakt iż rewanż będzie na boisku rywala powoduje iż będą chcieli wygrać jak najwyżej dziś aby nie mieć problemów później. Ostatni raz na Celtic Park Serca wygrały 28/10/09.

Heart 0 - 4 Celtic Glasgow FC

Celtic Glasgow FC 1 - 0 Heart

Heart 2 - 0 Celtic Glasgow FC

Heart 0 - 3 Celtic Glasgow FC

Celtic Glasgow FC 4 - 0 Heart

Heart 2 - 0 Celtic Glasgow FC

 

W tym sezonie Heart dwukrotnie ponieśli porażkę z Celticiem i liczę, że dziś poniosą ją po raz 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heart of Midlothian FC w finale Pucharu Szkocji

 

Drużyna Adriana Mrowca Heart of Midlothian FC po wygranej 2-1 (0-0) w półfinale Pucharu Szkocji z Celtic FC awansowała do finału rozgrywek. 28-letni obrońca nie znalazł się w kadrze na to spotkanie.

 

15 kwietnia 2012, 13:45 - Glasgow (Hampden Park)

Celtic FC 1-2 Heart of Midlothian FC

Gary Hooper 87 - Rudolf Skácel 47, Craig Beattie 90 (k)

 

żółte kartki: Charlie Mulgrew, Kelvin Wilson - Ian Black, Craig Beattie.

 

sędziował: Euan Norris.

 

W zespole Celticu Łukasz Załuska całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych, a Paweł Brożek nie zmieścił się w kadrze meczowej.

 

Finał, w którym Heart of Midlothian FC zagra z Hibernian FC, odbędzie się 19 maja na szkockim stadionie narodowym Hampden Park w Glasgow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dyscyplina: Piłka Nożna - Szkocja Puchar FA

Spotkanie: Berwick - Stenhousemuir

Typ: Stenhousemuir

Kurs: 2.40

Godz: 20.45

Bukmacher: Pinnacle Sports

Analiza:

 

Oferta na dziś strasznie uboga, ja jednak postarałem się wyszukać perełki do grania. O godzinie 20:45 w ramach Szkockiego Pucharu FA rozegrane zostanie spotkanie pomiędzy ekipami Berwick a Stenhousemuir. W związku z tym iż równe dziesięć dni temu padł remis, spotkanie to musi zostać powtórzone tak więc dzisiaj powinniśmy wyłonić zwycięzcę. Na codzień Berwick występuje w szkockiej 3 dywizji. Jak do tej pory w dziesięciu rozegranych spotkaniach jej bilans przedstawia się następująco: 3W-3D-4L. Wyniki te świadczą tylko i wyłącznie o tym, iż Berwick to typowy średniak. Argumentem, który przemawia dziś za ekipą gości jest przede wszystkim osłabienie gospodarzy. Nie zagrają bowiem tacy zawodnicy jak Lancaster(mf2/0), Droudge(df 4/0), Townsley(df 7/0) i najlepszy strzelec McLaren(att 7/3 top scorer). Stenhousemuir podejdzie do dzisiejszego spotkania bez osłabień, w możliwie najmocniejszym zestawieniu. Jest to drużyna z klasy wyżej niż gospodarze, także jakość i doświadczenie powinno być zdecydowanie po ich stronie.

 

WYNIK: 2-5 :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dyscyplina: Piłka nożna, Liga Szkocka (Dywizja 3), godz 13.45

Queen s Park - Rangers

TYP: powyżej 2.5 gola w I połowie

KURS: 4,00

BUK: William Hill

 

Analiza:

 

Dzisiaj o godzinie 13.45 rozpocznie się 17 kolejka w trzeciej dywizji w szkockiej lidze a ja wybrałem mecz pomiędzy zespołem Queen z zespołem który został zdegradowany z najwyższej ligi do trzeciej dywizji czyli zespół Rangers. Goście tego meczu w zespole nadal mają dobrych piłkarzy którzy udowadniają to w tej lidze. Jak na tą dywizję i z takimi piłkarzami goście bez problemu powinni awansować do wyższej ligi. Gospodarze w ligowej tabeli znajdują się na trzeciej pozycji z dorobkiem 23 oczek. Na własnym stadionie w tym sezonie rozegrali oni siedem meczy w których to dwa mecze wygrali, cztery mecze zremisowali i jeden mecz przegrali. Strzelili oni w tych meczach 10 goli i stracili 9 bramek. Na wyjeździe natomiast rozegrali oni w tym sezonie również siedem meczy w których to cztery mecze wygrali, jeden mecz zremisowali i dwa mecze przegrali. Strzelili oni w tych meczach 12 goli i stracili siedem bramek. A więc jak widać w tym sezonie spisują się dosyć dobrze i warto dodać że mają dwa mecze mniej rozegrane niż lider ale tracą sporą ilość punktów. Liderami jak można się domyślić są dzisiejsi goście i mają 39 punktów na swoim koncie. Na własnym stadionie rozegrali oni w tym sezonie osiem meczy w których to wszystkie te mecze wygrali. Strzelili oni w tych meczach 26 goli i jedynie stracili trzy bramki. Na wyjeździe również dobrze się spisują ponieważ rozegrali oni osiem meczy w których to cztery mecze wygrali, trzy mecze zremisowali i jeden mecz przegrali. Strzelili oni w tych meczach 21 goli i stracili 10 bramek. A więc jak widać wychodzi na to że średnio jest powyżej 3.5 gola w meczu. W ostatniej kolejce gospodarze tego meczu na własnym stadionie zremisowali 1:1 z zespołem Elgin natomiast goście tego meczu na własnym boisku rozgromili 3:0 Clyde i zmierzają po awans do drugiej dywizji. Ja zagrałem dzisiaj dosyć ryzykowany typ na over 2.5 w pierwszej połowie lecz powiem wam że mam przeczucie że może paść sporo bramek w I połowie dlatego też taki typ zagrałem. Dla graczy bardziej bezpiecznych proponował bym zagrania over 1.5 gola w pierwszej połowie lecz ja stawiam na over 2.5 bo kurs jest bardzo interesujący a raz kiedyś trzeba zaryzykować bo zawsze jak widzicie moje typy są bezpieczne i z niskimi kursami więc w tym miesiącu raz zaryzykuje i zaufam mojemu przypuszczeniu ;) Stawiam że mecz zakończy się 4:2 dla gości a 2:1 będzie w pierwszej połowie dla gości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – Szkocja Dywizja 3

Spotkanie: Elgin - Peterhead

Typ: over 2.5

Kurs: 1.68

Godz. 16.00

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

Mecz w ramach osiemnastej kolejki Szkockiej 3 Dywizji. Elgin aktualnie plasuje się na drugim miejscu (pierwsze miejsce i bezpośredni awans już raczej zarezerwowane dla Rangersów 15 punktów przewagi) z 27 punktami na koncie (miejsca 2-4 to gra o awans w play-offach) jednak piąty zespół ma stratę tylko 4 oczek. Elgin jest drugą ekipą w lidze po względem średniej bramkowej która jest naprawdę wysoka 3.9. Szczególnie u siebie poczynają sobie bardzo ale to bardzo ofensywnie w 8 meczach strzelili 20 bramek tracą przy tym 16 co daje średnią aż 4.5!. Ostatnie trzy mecze bardzo słabe najpierw remis 1:1 z Queen’s, później pogrom z Rangersami 2:6 i w ostatniej kolejce znowu porażka z Annan 2:0. U siebie ze zdobywaniem bramek problemu nie mają ostatnie spotkania to minimum dwie bramki strzelone, problem za to pojawia się w obronie tym bardziej że z klubu odszedł pierwszy bramkarz Gibson który bronił we wszystkich spotkaniach w tym sezonie. Ich dzisiejszy rywal aktualnie na 4 pozycji i tylko 2 oczka straty do dzisiejszego rywala. W przeciwieństwie do gospodarzy jest to najbardziej underowa ekipa ligi ze średnią 2.1 do tego notująca serię 8 spotkań underowych i myślę że z takim przeciwnikiem powinno przyjść przełamanie tej serii. Peterhead to drużyna zdecydowanie własnego boiska gdyż na wyjazdach tylko 1 zwycięstwo 1 remis i aż 6 porażek, bramki 5 strzelonych i 12 straconych. Słabo w obronie co gospodarze powinni wykorzystać, ale za to goście powinni wykorzystać brak pierwszego bramkarza oraz troszeczkę słabszą dyspozycję gospodarzy i też coś ustrzelić w tym pojedynku tym samym pokrywając overa. W Poprzednim sezonie oba spotkania na boisku Elgin kończyły się overami 1:2 i aż 6:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – Szkocja, Dywizja 1, godz. 16.00

Spotkanie: Greenock Morton - Dumbarton

Typ: over 2.5

Kurs: 1.47

Bukmacher: Betfair

Analiza: Spotkanie 18 kolejki szkockiej Division 1. Morton to w tej chwili lider ligi z 35 pkt. na koncie i bilansel 10 wygranych w 17 grach. U siebie ten zespół notuje bilans 6-1-2, bramki 17-8. Statystycznie gospodarze posiadają najlepszą ofensywę w lidze, bo strzelili już 39 goli. Ostatnie 2 mecze domowe to wyniki 4:2 i 6:0. Znowu goście to ostatni zespół w lidze. Co prawda mają kilka meczów zaległych, bo w tej chwili na koncie tylko 14 gier, ale i tak stracili już 43 bramki, w tym aż 24 w 8 grach wyjazdowych. Zespół ten notuje bilans 2-2-10 i trudno uważać, aby na boisku lidera goście mogli uzyskać chociażby 1 pkt. Co ciekawe Dumbarton w ostatnich 4 grach stracił aż 15 goli, w każdym meczu rywal strzelał im przynajmniej 3 gole. I jeszcze jedna ważna informacja jest taka, że goście zagrają dzisiaj bez najważniejszego gracza defensywy J. Creaney, ponadto nie zagra też inny obrońca K. Nicoll, ale to gracz rezerwowy. W listopadzie na The Bet Butler Stadium (Dumbarton) było 5:1 dla Morton. We wrześniu 3:0 dla Morton. Według mnie 3 gole dzisiaj także powinny paść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dyscyplina: Piłka nożna - Szkocja, Dywizja 1

Spotkanie: Cowdenbeath - Raith

Typ: Raith DNB

Kurs: 1,72

Godz: 16:00

Bukmacher: 1,72

Analiza:

Poważne osłabienia po stronie gospodarzy i bardzo słabiutka forma, od września 2012 roku, w lidze wygrali tylko 2 razy (2 razy w lutym). Goście walczą o bezpieczną pozycję w środku tabeli, a Cowdenbeath walczy o utrzymanie, ale nie wiem czy uda im się urwać punkt w dzisiejszym spotkaniu. Nie wystąpią:

player-manager Colin Cameron (midf.15+2), Liam Cusack (midf.0), Sam Stanton (midf.2), David Cowan (def.13), Pablo Navas and Mark Ramsay (midf.7+2 1g) - or doubtful as Thomas O'Brien (midf.14+5), Joe Mbu (def.11+2), Jamie Stevenson(midf.20+2 5g) and Kane Hemmings (striker 6 4g).

Osłabienia są bardzo poważne, więc pewnie będą musieli korzystać z młodzików i zawodników rezerwowych. W szeregach gości nie wystąpi dziś tylko obrońca Hill (19/1). Raith ma słaby bilans na wyjeździe, ale przy takich osłabieniach gospodarzy jestem skłonny na nich postawić, dodatkowo H2H przemawia za nimi ogromnie. Jestem bardzo ostrożny, więc zabezpieczam się opcją bez remisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZKOCJA: Dywizja 1

02.03.2013 16:00

Dunfermline-Partick

Typ:2

Kurs:2.20

Buk:Betsson

 

W sobotę spotykaja się ze sobą gospodarze zajmujący 3 miejsce w tabeli bilans 37 pkt 45-35 bilans w 25 meczach i zajmujący 2 miejsce goście ich bilans 47 pkt 48-22 w 23 meczach.Niby obie drużyny dzieli tylko 1 miejsce w tabeli ale różnica między nimi jest ogromna Partick ma tylko 5 punktówstraty do lidera czyli miejsca dającego bezpośreni awans do Premier League przy rozegraniu 2 meczów mniej od niego.W tym sezonie w lidze zespoly grały ze sobą dwa razy i oba mecze wygrał Partick na wyjeżdzie 1-0 i u siebie 5-1.Poza tym w ostatnich 5 meczach goście wygrali 4 i 1 zremisowali,a gospodarze wygrali 1 i odnieśli 4 porażki.Myślę ,że aktualna forma obu zespołow jak i walka Partick o awans jednoznacznie pokazują kto zwycięzy w tym meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZKOCJA: Dywizja 1

02.03.2013 16:00

Dunfermline-Partick :plus: 0-4

Typ:2

Kurs:2.20

Buk:Betsson

 

W sobotę spotykaja się ze sobą gospodarze zajmujący 3 miejsce w tabeli bilans 37 pkt 45-35 bilans w 25 meczach i zajmujący 2 miejsce goście ich bilans 47 pkt 48-22 w 23 meczach.Niby obie drużyny dzieli tylko 1 miejsce w tabeli ale różnica między nimi jest ogromna Partick ma tylko 5 punktówstraty do lidera czyli miejsca dającego bezpośreni awans do Premier League przy rozegraniu 2 meczów mniej od niego.W tym sezonie w lidze zespoly grały ze sobą dwa razy i oba mecze wygrał Partick na wyjeżdzie 1-0 i u siebie 5-1.Poza tym w ostatnich 5 meczach goście wygrali 4 i 1 zremisowali,a gospodarze wygrali 1 i odnieśli 4 porażki.Myślę ,że aktualna forma obu zespołow jak i walka Partick o awans jednoznacznie pokazują kto zwycięzy w tym meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: SZKOCJA: Dywizja 3

Spotkanie:Elgin - Queen's Park

05.03.2013 20:45

Typ: over 2.5

Kurs: 1.63

Bukmacher: PinnacleSports

Analiza: Dzisiaj o godzinie 20:45 odbędzie się spotkanie w Szkockiej trzeciej dywizji. Elgin

podejmie na włąsnym stadionie Queen's Park. Gospodarze plasują się na 5 miejscu, natomiast

goście zajmują 2 pozycje, za liderującymi Rengersami. Ciężko w tym meczu wskazać faworyta.

W dotychczasowych spotkaniach pomiędzy tymi zespołami 8 razy wygrywali dzisiejsi gospdoarze,

8 razy padł remis i 18 razy wygrywali dzisiejsi goście. Świadczy to o tym iż drużynie Elgin

nie leży zespół z Queen's Park. Goście na ostatnich 5 meczy zanotowali komplet pięciu

overów 2.5 Gospdoarze natomiast 4/5 to mecze overowe. Moim zdaniem dzisiaj obejrzymy

dobre widowisko a mecz zakończy się remisem 2:2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZKOCJA: Dywizja 1

09.03.2013 16:00

Airdrie -Dunfermline :plus: 3-3

Typ:1X

Kurs:1.96

buk:Bet-at-home

Stawka:5/10

 

Dla Airdie jest to mecz ostaniej szansy mają na koncie tylko 18 punktów nie wygrali 6 meczów z rzędu i 13 u siebie pod rząd.Ostatnie zwycięstwo odnieśli na wyjeżdzie nad Dunfermline dzisiejszym rywalem 3-1.W Dunfermline z tygodnia na tydzień pogarsza się sytuacja finansowa klubu,kolejnych czterech graczy nie zagra dzisiaj:Jordan McMillan i Andy Geggan są zawieszeni,Josh Falkingham,Stephen Jordan, Shaun Byrne i Andrew Barrowman są kontuzjowani.Liczę ,że w końcu odnioszą zwycięstwo u siebie ,ale dla pewności podeprę się remisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZKOCJA: Dywizja 3 [16.03.2013 16:00]

Spotkanie: East Stirlingshire - Berwick

Typ: 2

Kurs: 2.15

Buk: William Hill

 

Tak dobrego kursu się nie spodziewałem. Wszystko dziś świadczy że ten mecz wygra drużyna przyjezdna. Jest to spotkanie 29 kolejki trzeciej dywizji szkockiej. Po 28 kolejkach East Stirlingshire zajmuje przedostatnie miejsce i obecnie jest w bardzo słabej formie, gdyż ostatni mecz przegrali aż 9-1 z zespołem Stirling - zespół plasuje się niżej w tabeli niż dzisiejszy rywal. Do końca sezonu pozostało jeszcze 8 kolejek, zespół Berwick walczy o miejsce barażowe i ma na nie duże szanse. Zespół gra ostatnio bardzo dobrze, ostatnie 5 spotkań to 4 zwycięstwa i 1 remis. Jak pewnie wiecie w 3 dywizji jest tylko 10 drużyn wiec każdy gra ze sobą aż 4 razy, to już ostatnie bezpośrednie starcie tych zespołów, w poprzednich trzech górą byli Berwick którzy wygrywali 3-0, 2-0, 1-0. W dzisiejszym meczu za ich wygraną przejawia kolejny atut tym atutem jest osłabienie gospodarzy którzy w tym wstąpią wystąpią bez: Jackson (O 26-1), Hunter (P 25-2), Buchanan (O 13-0), Devlin (P 6-0), Herd (N 20-2), Shepherd (P 18-2) i niepewny występu jest Miller (O 24-0). Berwick dziś bez większych luk w składzie, Droudge (O 4-0) i Lancaster (P 2-0) będą niedostępni w tym meczu. Jak widać wszystko wskazuje na to że wygrają goście ja po prostu innej możliwości nie widzę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina.Piłka Nożna - Szkocja - Szkocka 2nd Division

Spotkanie.Albion Rovers - East Fife

Typ.over 2,5 gola

Kurs.1,57

Bukmacher.Expekt

Data.19.03.2013 g.20.45

 

Analiza.

 

Szkocka 2 liga i spotkanie pomiedzy Albion Rovers - East Fife .Patrzac na ostatnie wyczyny tych zespolow w tych rozgrywkach typuje tutaj ,ze dzisiaj zobaczymy wiecej niz 2 gole w meczu.Gospodarze na 27 meczy,az 20 wysokich wynikow czyli 74,1%,natomiast goscie na 27 meczy 17 overow co daje nam 63% meczy zakonczonych wiecej niz 2 golami.Gospodarze ostatnie 5 meczy to same wysokie wyniki...

09/03/13 2.D Stranraer - Albion Rovers 3:2

05/03/13 2.D Albion Rovers - Stenhousemuir 4:3

02/03/13 2.D Albion Rovers - Alloa 1:5

26/02/13 2.D Forfar - Albion Rovers 4:2

23/02/13 2.D Queen of The So… - Albion Rovers 3:0

 

Goscie natomiast na ostatnie 5 meczy grali nastepujaco...

09/03/13 2.D East Fife - Arbroath 0:1

02/03/13 2.D East Fife - Queen of The So… 2:3

16/02/13 2.D Stenhousemuir - East Fife 2:1

09/02/13 2.D East Fife - Forfar 1:2

02/02/13 2.D Stranraer - East Fife 3:1

 

Tak wiec widac,ze obie ekipy lubia i potrafia sobie postrzelac,wiec mam nadzieje,ze dzisiaj bedzie podobnie i zobaczymy troche bramek...Dodam,jeszcze,ze gospodarze to najgorsza defensywa w lidze 66 goli straconych na 27 meczy co daje nam 2,44 gola straconego na mecz...Tak wiec gole sa dzisiaj nie uniknione i goscie napewno cos strzela bo dzisiaj zwyciestwo im jest potrzebne bo bronia sie przed spadkiem,a i mam nadzieje,ze gospodarze takze cos strzela,a wtedy o typ bede spokojny.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Piłka nożna – Szkocja Dywizja 1

Spotkanie: Livingston - Falkirk

Typ: over 2.5

Kurs: 1.80

Bukmacher: Pinnacle

Godz.: 20:45

Analiza:

Pojedynek sąsiadów w tabeli.

Livingston z dorobkiem 44 punktów zajmuje ostatnie miejsce na podium. Jak do tej pory w 28 kolejkach wygrali dwanaście spotkań, osiem razy dzielili się punktami z rywalami i tyle samo schodzili z boiska pokonani. Szans na awans praktycznie nie mają do lidera bo tylko ta pozycja oznacza możliwość gry ligę wyżej tracą już aż 21 punktów, do wicelidera ta strata wynosi cztery oczka mniej, tak więc pozostaje gra o utrzymanie pozycji na najniższym stopniu podium. Średnia bramkowa ekipy wynosi 3.3 na co składa się 48 bramek strzelonych przy 44 straconych. Co istotne to w meczach u siebie gdzie radzą sobie dość przyzwoicie 6-4-3, strzelają bardzo dużo bramek 28 razy piłka znajdowała drogę do bramki gości co daje średnio ponad dwie na mecz, po stronie straconych też trochę jest 18 – w sumie średnia w domu 3.5. Ofensywne podejście do futboli pokazują ostatnie spotkania 2:2 z Dunfermline, 6:1 przegrana z liderem, czy wygrana 4:1 z Airdire. Jeżeli chodzi o braki w dzisiejszym spotkaniu to nie zagra dwójka obrońców Watson i Docherty a także pomocnik Jacobs.

Falkirk plasuje się tuż za plecami dzisiejszego rywala mają na koncie tylko punkt mniej (ale dwa mecze więcej rozegrane). Bilans meczy mają nieco gorszy dwanaście zwycięstw, siedem remisów i jedenaście porażek. Bramki rozkładają się po równo tyle samo strzelonych co straconych 41:41. Podobnie jak u gospodarzy tylko w ich przypadku na wyjazdach i więcej strzelają i tracą bramek i też jest po równo 22:22 to wszystko sprzyja oczywiście typowi. Szans też nie maja na awans walczą o trzecią lokatę.

Głównym powodem gry na over jest seria underową która wynosi aż siedem spotkań ligowych z rzędu, jak na rozgrywki w Szkocji w tej lidze jest to zbyt długa seria która dziś powinna zostać przerwana z powodów które napisałem wyżej. Innymi faktami przemawiającymi za overem jest historia spotkań, w tym sezonie trzy pojedynki dwa na stadionie Falkirk 1:2 i 2:0 i jeden na dzisiejszym stadionie 2:1. Rok temu też cztery spotkania trzy overowe 4:3, 1:2 i 2:5 i jedno underowe 1:1. Idą tym tropem już w tym sezonie raz padł under w ostatnim starciu, przyszedł czas na overa i w moim odczuciu wysokiego tak jak rok temu tym bardziej że obie tak naprawdę o nic cennego w tym sezonie nie grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dyscyplina: Piłka nożna, Puchar Szkocji, 16:00

Spotkanie: Stranrear - Auchinleck Talbot

Typ: 1

Kurs: 1,57

Bukmacher: William Hill

 

Analiza:

W meczu trzeciej rundy Pucharu Szkocji, drużyna Stranrear grająca na codzień w Second Division (trzeci poziom rozgrywkowy) podejmie na wlasnym stadionie Auchinleck Talbot.

Gospodarze radzą sobie całkiem nieźle w obecnym sezonie Second Division, zajmując piąte miejsce w tabeli, z czterema punktami straty do miejsca premiowanego grą w barażach o awans. W pięciu ostatnich ligowych meczach, zdobyli dziesięć punktów, dzięki czemu odbili się w góre po słabym początku sezonu. Na własnym boisku grają bardzo dobrze, wygrali cztery z ostatnich pięciu spotkań. Ich dzisiejsi rywale - Auchinleck Talbot, to zespół juniorski! Na codzień występują w West of Scotland Super League Premier Division. Jest to najwyższa liga juniorska na Zachodzie Szkocji. Od 2007 roku, zwycięzca tej ligi ma prawo występować w rozgrywkach Pucharu Szkocji. Auchinleck Talbot, są aktualnymi mistrzami West of Scotland Super League Premier Division. Dotarcie do 3 rundy pucharowej jest już całkiem niezłym wynikiem. W dwóch pierwszych rundach, mierzyli się jednak z amatorskimi zespołami. Dziś bedą musieli stawić czoła trzecioligowcowi i wydaje się, że tutaj ich przygoda powinna się skończyć, tym bardziej, że forma Stranrear w ostatnim czasie idzie w góre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Szkocja, Dywizja 2

Spotkanie: Arbroath - Rangers

Typ: 2 (-2.5) :plus:

Kurs: 2.52

Bukmacher: Marathonbet

Analiza:

 

 

Szkocka Dywizja 2 może liczyć na popularność w swoim kraju niemal jak najwyższa klasa rozgrywek - Premiership. Wszystko to za sprawą drużyny Rangers, która przebija się w górę by wrócić do Szkockiej "ekstraklasy". Rangers podnosi poziom całej ligi, w meczach u siebie stadion zawsze jest prawie pełny, zupełnie tak jaki jeszcze nie tak dawno w meczach z najlepszymi drużynami w kraju i walce o tytuł mistrzowski. Tym razem Rangers zagrają na wyjeździe z Arbroath. Rangers dotychczas rozegrało 12 spotkań wygrywając wszystkie. Bilans bramek 47:6, co daje średnio 3.9 bramek strzelonych i 0.5 brami straconej na spotkanie. Za nimi 1/3 sezonu, być może uda się wygrać wszystkie z 36 spotkań i zapewne ustanowić jakiś rekord tym wyczynem. Arbroath rozegranych meczów ma 13 i 13 punktów w tabeli, bilans spotkań: 4 wygrane, 1 remis i 8 porażek. Zajmują 8 miejsce w tabeli (8 na 10 zespołów). Bilans bramkowy 23:32.

W tym sezonie już do jednej konfrontacji tych zespołów doszło. Rangers grając u siebie pokonali Arbroath 5:1. W dzisiejszym meczu zdecydowanym faworytem jest drużyna z Glasgow, która swoją grą w tym sezonie pokazuje na jak wysokim poziomie się znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sensejjag

Dyscyplina - piłka nożna, Szkocja, dYWIZJA 2

2013.12.O3, godz. 20-45

Spotkanie: Rangers - Forfar

Typ: Rangers - 2,5

Kurs: 1,98

buk: Bet365

 

Analiza:

Nikogo chyba nie trzeba zbytnio przekonywać do grania na Rangersów w tym sezonie. Mnie tym bardziej, bo to graja w tym sezonie Rangersi to coś niesamowiego. Cel po karnej degradacji do Dywizji 3 z powodów finansowej jest realizowany zgodnie z założeniami. Jak Rangers beda grac tak dalej to juz za dwa sezony znów beda mogli zagrać derby z Celticiem z najwyzszej klasie. Zeszły sezon zgodnie z oczekiwaniami dla nich zakończył sie ich całkowitą dominacją w dywizji trzeciej, bo awansowali z ponad dwudziestopunktowa przewagą nad drugim Peterhead. 25 zwyciestw w 36 meczach to wynik znakomity nawet patrzac na to ze to tylko czwarta liga. Teraz graja jeszcze lepiej bo wygrali pierwsze trzynaście meczy przy niezwykle imponujacym bilansie bramek 50-6. W całym zeszłym sezonie zdobyli 87, z taka forma tylko patrzec ile kolejek przed koncem sezonu padnie setka... A ta pewnie peknie przed trzydziesta kolejką, a spory na to wpływ bedzie miał duet napastników Daly i McCulloch, ktorzy razem zdobyli juz ponad dwadziescia bramek. Ale nie tylko oni zdobywalja bramki dla Rangersów. W sumie juz trzynastu graczy z Glascow zaliczyło bramke w ligowym sezonie co również dobrze swiadczy o Rangersach jako druzynie. Pytanie jakie nasuwa sie na wtorkowy wieczór to ile bramek będą wstanie wbić gościom faworyci. Co prawda Forfar to najlepsza defensywa w lidze poza ekipa z Glasgow (siedemnascie straconych goli), ale nie przekłada sie to na wyniki, bo ci zdobyli zaledwie siedemnascie punktów, co daje im miejsce w środku tabeli. Wynik pierwszego meczu troszke niepokojący, bo Forfar pozwolił sobie wbic ledwie jednego gola. Dzis jednak powinno byc juz duzo lepiej. Czy ostatnie mecze Forfar można traktować jako zwyżkę formy?? może i tak, ale gdy spojrzy sie na rywali to ewidentnie widać ze to zespoły z dolnej części tabeli, wiec to wiele mówi. Rangersi to zespół z innej bajki w tej lidze. Jest całkowicie poza zasięgiem pozostalych zespołów. Na pewno zdarzy sie jakas zadyszka, ale chyba niepredka, bo Rangers z lekkościa wygrywaja mecze. U siebie w szesciu meczach zdobyli aż 27 goli, stad imponujaca srednia aż 4,5 gola na mecz. Siła uderzniowa Rangersów jest piorunujaca i choć piłkarzom Forfar raz udało sie przetrwac nawalnice to uwazam ze drugi raz nie beda mieli tyle szczescia. Stawiam na efektowna wygrana gospodarzy 3/4-0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna/ Szkocja u20

04.11.13 14:00

Rangers u20-Kilmarnock u20

typ: over 4,5

kurs: 3,20

bukmacher: marathonbet

 

Na Murrayfield Stadium w Edinburghu dojdzie do starcia pomiędzy druzynami u20 Rangers i Kilmarnock. Obie ekipy aktualnie sąsiadują ze sobą w tabeli zajmując 9 i 10 lokatę ze stratą 6 pkt do obecnego lidera. Jest to jednak złudny obraz ponieważ oba zespoły mają rozegrane o 4 i 3 kolejki mniej niż aktualny lider z Inverness. Spotkanie zapowiada się ciekawie ponieważ oba zespoły są ostatnio w niezłej dyspozycji. Rangers nie przegrali od 5 spotkań notując 2 zwycięstwa i 3 remisy, natomiast ich dzisiejszy rywal w ostatnich 5 spotkaniach ma bilans 4 zwycięstwa 1 porażka w tym 4 zwycięstwa z rzędu. Dosyć ciekawym typem na to spotkanie wydaje mi się linia over 4,5 po niezłym kursie jaki oferuje marathonbet. Rangers notuje na mecz 3,82 bramki z czego w 11 spotkaniach aż w 6 z nich padały minimum 4 bramki (4 bramki 3 razy, 5 bramek 2 razy, +7 - 1 raz). Kilmarnock w tej statystyce prezentuje się gorzej notując blisko 3 bramki na mecz mając na 12 spotkań 4 powyżej 4 bramek na mecz (2x 5 bramek i 2x 6 bramek). Biorąc pod uwagę, że Kilmarnock gorzej radzi sobie na wyjazdach a także fakt, że Rangers gra ofensywnie na własnym stadionie spodziewam się wysokiego wyniku oscylującego w granicach 5 bramek. Liga ta posiada wysoki wskaźnik bramkowy czego dowodem była choćby wczorajsza kolejka gdzie na 6 spotkań 5 kończyło się minimum overem 4,5. Po takim kursie ryzyko warte zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, SPL

Spotkanie: Motherwell - Celtic

Typ: 2

Kurs: 1,50

Data i godzina: 06.12.2013 20:45

Bukmacher: Pinnacle

 

Żelazny faworyt do mistrzostwa Szkocji zagra dzisiaj na wyjeździe z aktualnie 3. drużyną tej ligi - Motherwell. Ekipa z Glasgow spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze w swojej rodzimej lidze, o dziwo zdobywając więcej punktów na wyjazdach, niż na własnym stadionie. Mam nadzieję, że ta tendencja zostanie podtrzymana również i dzisiaj. Póki co bilans 6 zwycięstw 1 remis i 0 porażek w wyjazdowych meczach, przy stosunku bramek 18:6 musi budzić respekt. Motherwell u siebie spisuje się całkiem przyzwoicie, jednak w ostatnim meczu rozgrywanym na własnym stadionie wysoko przegrał ze średnim Dundee United 0:4. Co prawda udało im się nieco zmazać złe wrażenie przed dwoma tygodniami w wyjazdowym meczu z Kilmarnock, jednak niesmak pozostał. Przegrywać 0:4 na własnych śmieciach z drużyną, która jest niżej w tabeli po prostu nie wypada. Tyle odnośnie meczów ligowych. Tydzień temu była rozgrywana 4. runda pucharu Szkocji. Celtic w bardzo dobrym stylu pokonał Hearts 7:0, natomiast Motherwell nieoczekiwanie pożegnał się z tymi rozgrywkami przegrywając z Albion Rovers, grającą w League Two (4. poziom rozgrywkowy). Argumentem przeciw temu typowi jest wirus, jakiego nabawił się Smaras, gdyż jego występ w dzisiejszym meczu stoi pod znakiem zapytania, jednak uważam, iż nawet jego ewentualna absencja nie przeszkodzi Celticowi w wywiezieniu 3 punktów w dzisiejszym meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dyscyplina: Piłka nożna - Szkocja ( Dywizja I )

Spotkanie: Livingston - Raith Rovers

Typ: 1

Kurs: 2.50

Data: 28.12.2013

Godz: 16.00

Bukmacher: WilliamHill

Analiza:

 

Zapraszam na osiemnasta kolejkę szkockiej Dywizji I.

W meczu zmierzą się ze sobą Livingston oraz Raith Rovers.

Livingston rozegrał w lidze siedemnaście spotkań w których zdobył dwadzieścia dwa punkty po sześciu zwycięstwach, czterech remisach oraz siedmiu porażkach i zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli ligowej, bilans bramek 29-32.

Raith Rovers zdobył dwadzieścia dziewięć punktów w swoich siedemnastu meczach po ośmiu zwycięstwach, pięciu remisach oraz czterech porażkach co daje obecnie trzecią pozycję w tabeli Dywizji I z bilansem bramek 27-23.

Gospodarze zagrali u siebie osiem meczy i zdobyli dwanaście punktów po trzech zwycięstwach, trzech remisach oraz dwóch przegranych, bilans bramek u siebie 16-15.

Goście na wyjazdach zdobyli jedenaście punktów w swoich ośmiu meczach po trzech wygranych, dwóch remisach oraz trzech porażkach, bilans bramek na wyjazdach 12-13.

Ten mecz zapowiada się bardzo ciekawie i wyrównanie lecz ja obstawiam na jedynkę, Livingston ostatnio zanotował porażkę i remis u siebie ale z drużynami dobrze grającymi na wyjazdach ale potrafił pokonać na swoim stadionie bardzo mocne ogólnie i na wyjazdach Dundee FC oraz niezłe na wyjazdach Alloa, potrafią też u siebie strzelać bramki a Raith Rovers ostatnio na wyjazdach jest w głębokim kryzysie i przegrało ostatnie swoje trzy wyjazdy z rzędu tracąc sześć bramek a strzelając tylko jedną a z taką grą nie mają co marzyć o wywiezienie choćby punktu z terenu gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna - Szkocja ( Dywizja I )

Spotkanie: Livingston - Raith Rovers

Typ: 1

Kurs: 2.50

Data: 28.12.2013

Godz: 16.00

Bukmacher: WilliamHill

Analiza:

 

Zapraszam na osiemnasta kolejkę szkockiej Dywizji I.

W meczu zmierzą się ze sobą Livingston oraz Raith Rovers.

Livingston rozegrał w lidze siedemnaście spotkań w których zdobył dwadzieścia dwa punkty po sześciu zwycięstwach, czterech remisach oraz siedmiu porażkach i zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli ligowej, bilans bramek 29-32.

Raith Rovers zdobył dwadzieścia dziewięć punktów w swoich siedemnastu meczach po ośmiu zwycięstwach, pięciu remisach oraz czterech porażkach co daje obecnie trzecią pozycję w tabeli Dywizji I z bilansem bramek 27-23.

Gospodarze zagrali u siebie osiem meczy i zdobyli dwanaście punktów po trzech zwycięstwach, trzech remisach oraz dwóch przegranych, bilans bramek u siebie 16-15.

Goście na wyjazdach zdobyli jedenaście punktów w swoich ośmiu meczach po trzech wygranych, dwóch remisach oraz trzech porażkach, bilans bramek na wyjazdach 12-13.

Ten mecz zapowiada się bardzo ciekawie i wyrównanie lecz ja obstawiam na jedynkę, Livingston ostatnio zanotował porażkę i remis u siebie ale z drużynami dobrze grającymi na wyjazdach ale potrafił pokonać na swoim stadionie bardzo mocne ogólnie i na wyjazdach Dundee FC oraz niezłe na wyjazdach Alloa, potrafią też u siebie strzelać bramki a Raith Rovers ostatnio na wyjazdach jest w głębokim kryzysie i przegrało ostatnie swoje trzy wyjazdy z rzędu tracąc sześć bramek a strzelając tylko jedną a z taką grą nie mają co marzyć o wywiezienie choćby punktu z terenu gospodarzy.

 

3:0

:plus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna – Szkocka League One 2013/2014

Spotkanie: Dunfermline – Rangers EHC (3:0)

Typ: 1

Kurs: 1,40

Buk: Betsson

Data i godzina: 30.12.13 20:45

Stawka: 3/10

 

Dziś o godz. 20:45 zostanie rozegrany mecz 17. kolejki trzeciej ligi szkockiej pomiędzy Dunfermline a Glasgow Rangers. Gospodarze to wicelider rozgrywek, goście pewnie zmierzają po awans zajmując pierwsze miejsce w ligowej hierarchii.

 

Glasgow Rangers czeka dziś najtrudniejsza przeszkoda w drodze po kolejną ligową promocję. 54-krotni Mistrzowie Szkocji zagrają z wiceliderem rozgrywek i to w dodatku na wyjeździe. Zdobywcy Pucharu Zdobywców Pucharów z 1972 roku na trzecim szczeblu rozgrywek wygrali 15 z 16 spotkań. Ostatnie ligowe starcie z trzecim w tabeli Stranraer zakończyło się jednak sensacyjnym remisem na Ibrox Stadium 1:1. Mimo iż Rangers obieli prowadzenie po bramce w rzutu karnego to nie potrafili tego jednobramkowego zwycięstwa „dowieźć do końca”. W 94. minucie meczu Longworth zdobył bramkę dla gości i tym samym doprowadził do zaskakującego zakończenia meczu.

 

Dunfermine jest wyżej w tabeli od Stranraer, dodatkowo będzie rozgrywało mecz na własnym boisku. Ten mecz będzie dla gospodarzy bardzo ważny, bowiem da im odpowiedź czy realnym jest dogonienie wielkiego rywala w wyścigu o pierwsze miejsce w tabeli. Nawet remis w tak prestiżowym spotkaniu powinien być dla Dunfermline sukcesem. Gospodarze zdobyli w 8 spotkaniach domowych aż 16 punktów. Ostatni raz Dunfermline przegrało dwoma bramkami na własnym na początku marca 2013 (z ówczesnym liderem Chmpionship zespołem Partick).

 

Zapewne dla Rangersów ostatni pojedynek był wypadkiem przy pracy i zapewne wygrają pojedynek z wiceliderem League One. Myślę jednak iż nie będziemy świadkami pogromu i mecz zakończy się skromnym zwycięstwem gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...