Skocz do zawartości

Transfery, newsy itp.


---perpan---

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...

Znamy mistrza Finlandii:

 

HJK zdobył po raz trzeci z rzędu tytuł mistrza Finlandii. Klub z Helsinek wygrał w meczu 28. kolejki z IFK Mariehamn 2-0 i zapewnił sobie 24. tytuł w historii.

 

Wicelider tabeli Inter Turku ma sześć meczów do rozegrania i aż 21 punktów straty do lidera.

 

Piłkarzem klubu z Helsinek jest Jari Litmanen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Charlie Davies,który występował dotychczas w Sochaux, podpisał umowę z duńskim Randers

 

 

26-letni napastnik doszedł wcześniej do porozumienia z francuskim klubem w sprawie

rozwiązania swojego kontraktu.

 

Davies uległ przeszło dwa lata temu wypadkowi samochodowemu, po którym czekała go

długa rehabilitacja. Od tego czasu rozegrał zaledwie dwa mecze w barwach Sochaux, a ostatni

sezon spędził na wypożyczeniu w amerykańskim DC United.

 

Randers jest beniaminkiem duńskiej SAS Ligaen. Jak spekulują dziennikarze, dzięki

transferowi do Skandynawii Davies będzie mieć szansę na przebicie się do wyjściowego składu.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Polak zagra w islandzkiej ekstraklasie

 

 

25-letni obrońca Tomasz Łuba przedłużył wygasający w październiku kontrakt z islandzkim UMF Víkingur Ólafsvík i pozostanie w tym klubie również w przyszłym sezonie. Będzie to debiutancki sezon jego klubu na szczeblu islandzkiej ekstraklasy.

 

Łuba gra na Islandii od czterech lat. Pierwsze dwa sezony spędził w 2. deild (trzeci poziom) - w Reynir Sandgerði i w Víkingurze. Z tym drugim klubem wywalczył najpierw awans do 1. deild (drugi poziom), a w tym roku do Pepsi-deild (pierwszy poziom). Przed wyjazdem z kraju reprezentował barwy ŁKS-u Łomża i Wisły Płock - w obydwu klubach grał na zapleczu ekstraklasy.

 

W minionym sezonie Polak rozegrał 21 meczów ligowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Piłkarz Wolfsburga wypożyczony do Danii

 

Rasmus Jönsson, szwedzki napastnik VfL Wolfsburg, przenosi się do duńskiego Aalborg BK. 23-letni zawodnik spędzi tam sezon na wypożyczeniu.

 

Jönsson trafił do Wolfsburga latem 2011 roku i od tamtego czasu wystąpił w 17 ligowych meczach. W międzyczasie był też wypożyczony do drugoligowego FSV Frankfurt.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Z Valenciennes do Odense

 

Pomocnik Valenciennes Dusan Djuric został wypożyczony do duńskiego Odense. Szwed w ostatnim czasie zmagał się z licznymi kontuzjami, które nie pozwoliły mu zaistnieć we francuskim zespole, do którego trafił w styczniu 2012 roku z FC Zurich.

 

28-latek w drużynie Valenciennes zdołał rozegrać zaledwie pięć spotkań w Ligue 1. W poprzednim sezonie ani razu nie pojawił się na boisku.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy z przejścia tutaj. To nowa szansa dla mnie. Jestem w pełni gotowy do gry - powiedział Djurić.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Jorgensen przechodzi do Kopenhagi

 

Mathias Jorgensen kończy swoją nieudaną przygodę z PSV Eindhoven i przenosi się do swojego byłego klubu, FC Kopenhagi. Duńczyk opuścił zgrupowanie Boeren w Austrii i wkrótce przejdzie badania medyczne.

 

Jeśli zawodnik pozytywnie przejdzie testy medyczne, podpisze umowę na najbliższe trzy sezony. Wcześniej kluby osiągnęły porozumienie w sprawie warunków transferu.

 

24-latek trafił do Eindhoven w lipcu 2012 roku i przez dwa sezony wystąpił w zaledwie 23 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Oficjalnie: Doblas w HJK

 

Toni Doblas został nowy bramkarzem HJK Helsinki.

 

34-latek podpisał z mistrzami Finlandii roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Doblas ma być zastępcą Michaela Tørnesa, który doznał niedawno poważnego urazu, wyłączającego go z gry na dłuższy czas.

 

- Jestem szczęśliwy, ponieważ jest to dla mnie wielka szansa. Trafiłem do dobrego zespołu, o którym słyszałem wiele pozytywnych opinii. Jest to największy klub w Finlandii, który może pokazać się w Europie w tym sezonie. Bardzo chciałbym im w tym pomóc - stwierdził były bramkarz Napoli.

 

Doblas większość kariery spędził w Hiszpanii, grając dla m.in. Saragossy, Betisu czy Xerez. W 2013 roku obrał dość egzotyczny kierunek i został bramkarzem azerskiego Xəzəru Lenkoran, w którym rozegrał siedem spotkań ligowych. W zeszłym sezonie został na krótko zakontraktowany przez Napoli, gdzie udało mu się dwukrotnie pojawić na boiskach Serie A.

Oficjalnie: Dwaliszwili w Odense

 

Zgodnie z przewidywaniami, Wladimer Dwaliszwili podpisał dwuletni kontrakt z duńskim Odense Boldklub.

 

Gruzin do nowego klubu trafił na zasadzie wolnego transferu po tym, jak rozwiązał kontrakt z Legią Warszawa. W OB będzie grał w koszulce z numerem 13.

 

- Nie jest tajemnicą, że bardzo staraliśmy się o wzmocnienie naszego ataku. Zespół zasilił ostatnio Thomas Mikkelsen, a teraz Dwaliszwili. Wladimer to bardzo ciekawy zawodnik, który przyciągnął uwagę wielu klubów, dlatego cieszymy się, że wybrał właśnie naszą ofertę. Ten zawodnik posiada doświadczenie z gry w Izraelu i Polsce, które może okazać się niezwykle ważne podczas gry w lidze duńskiej - powiedział dyrektor sportowy Odense, Jesper Hansen.

 

28-latek w barwach mistrza Polski w sezonie 2013/14 strzelił 15 ligowych bramek. Jest też reprezentantem Gruzji.

 

Oficjalnie: Moberg Karlsson w Nordsjaelland

 

Zawodnik Sunderland AFC David Moberg Karlsson zasilił szeregi FC Nordsjaelland.

 

Skrzydłowy podpisał czteroletnią umowę z duńskim klubem. Cena zapłacona przez nowego pracodawcę nie została ujawniona.

 

Etap kariery w ekipie "Czarnych Kotów" nie może być pomyślnie wspominany przez Moberga Karlssona. Piłkarz pozyskany w poprzednim letnim oknie transferowym zaliczył tylko jeden występ dla Sunderlandu. W styczniu został wypożyczony do szkockiego Kilmarnock, a tam również był zawodnikiem głębokich rezerw.

 

- Nie mam wątpliwości, że to dla mnie dobry ruch. Nie mogę doczekać się, kiedy poznam nowych klubowych przyjaciół i zacznę sezon. Słyszałem wiele dobrych rzeczy o klubie, przede wszystkim o stawianiu na młodych piłkarzy. To jest dla mnie ważne - oznajmił skrzydłowy.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Oficjalnie: Agger w Brøndby

 

b900c16660a89714f9f035e331fe7b1f.jpg

 

Daniel Agger jest nowym zawodnikiem Brøndby.

 

Tym samym środkowy obrońca wraca do Kopenhagi po ośmiu latach spędzonych w Liverpolu, w którego barwach rozegrał 175 meczów w Premier League. Kwota transferu wedle nieoficjalnych informacji zamknęła się w trzech milionach funtów.

 

29-latek w tym sezonie nie miałby większych szans na regularne występy w zespole Brendana Rodgersa. Pomimo tego transfer jest sporym zaskoczeniem, bowiem wcześniej Duńczykiem interesowały się największe kluby Europy. Ten jednak ostatecznie zdecydował się na powrót do klubu, w którym się wychowywał.

 

Agger jest reprezentantem Danii. Do tej pory zagrał w 64 spotkaniach, strzelił 11 bramek.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Oficjalnie: Bangura w AIK

7b2ab5849a65a720ccc3fe1b712e2664.JPG

 

Mohamed Bangura został nowym zawodnikiem AIK Solna, wiążąc się kontraktem do 2016 roku z opcją przedłużenia o rok.

 

Dla reprezentanta Sierra Leone jest to już drugi powrót do zespołu z Friends Arena. W AIK występował w sezonie 2010/2011. Dobre występy zaowocowały transferem do Celtiku Glasgow, jednak tam nie spełnił oczekiwań i dwukrotnie był wypożyczany, najpierw w sierpniu 2012 roku do klubu z Solny na pół roku, a następnie na rok przeniósł się do Elfsborga.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że ponownie dołączyłem do tego klubu. Wiem, że zawiodłem wielu kibiców, kiedy zdecydowałem się na przejście do Elfsborga i to nie jest przyjemne uczucie, kiedy wiesz, że część zawiodłeś. Teraz jestem trochę starszy, ale i mądrzejszy, dlatego zdecydowałem się na powrót. Zrobię wszystko co w mojej mocy, by pomóc AIK i moim kolegom w zdobywaniu tytułów - powiedział napastnik.

 

Ostatnio występował w İstanbul BB. W barwach drużyny z Süper Lig rozegrał zaledwie osiem spotkań, w których nie zdobył ani jednej bramki.

 

Źródło: AIK Solna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Oficjalnie: Etuhu w AIK

 

Dickson Etuhu został nowym piłkarzem AIK Solna. Zawodnik podpisał dwuletni kontrakt. 32-letni pomocnik to dwudziestokrotny reprezentant Nigerii, z którą w 2010 roku wystąpił na Mundialu w RPA. Od końca czerwca pozostawał bez klubu, po tym jak wygasł jego kontrakt z Blackburn Rovers. Etuhu przez całą swoją karierę był związany z angielskimi klubami. W przeszłości grał jeszcze w Manchesterze City, Preston North End, Norwich, Sunderlandzie i Fulham.

Teraz zdecydował się na podpisanie kontraktu z ekipą ze szwedzkiej ekstraklasy. Sam zawodnik nie ukrywa, że nie może się doczekać gry w barwach "Gryzoni":

- Wiele czynników złożyło się na moją decyzję. Największy wpływ miały na pewno ambicja i charakter tego klubu. Szybko doszedłem do wniosku, że nasze wizje i cele są podobne, więc podpisałem kontrakt. Będę teraz występował w pięknym kraju o odmiennej kulturze, co bardzo mnie ekscytuje. Mogę obiecać wszystkim kibicom, że zrobię wszystko, by pomóc tej drużynie swoim doświadczeniem, umiejętnościami, a także głodem gry. Mam nadzieję, że w następnym sezonie odniesiemy sukcesy w Szwecji, a w kolejnych latach umocnimy swoją pozycję w Europie - powiedział po podpisaniu kontraktu.

 

Źródło: AIK Solna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Oficjalnie: Ojamaa w Sarpsborgu

 

Piłkarz Legii Warszawa Henrik Ojamaa został wypożyczony do występującego w norweskiej ekstraklasie Sarpsborga.

 

Estończyk pozostanie w nowej drużynie do sierpnia bieżącego roku. Jesienną rundę 23-latek spędził w szkockim Motherwell, dla którego rozegrał 21 meczów, strzelił jednego gola i dołożył cztery asysty.

 

Ojamaa dołączył do Legii półtora roku temu. Umowa piłkarza z mistrzem Polski wygasa z końcem czerwca przyszłego roku.

Sarpsborg ligowe zmagania rozpocznie dopiero za dwa miesiące, wtedy bowiem startują rozgrywki norweskiej ekstraklasy. W poprzednim sezonie nowy klub Ojamyy zajął w tabeli ósme miejsce.

 

Źródło: Legia Warszawa

Edytowane przez RozbójnikAlibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Oficjalnie: Amini w Randers

 

Środkowy pomocnik pochodzący z Australii Mustafa Amini zamienił Borussię Dortmund na duński Randers.
 

Utalentowany 22-latek, który rozpoczął zawodową karierę pięć lat temu w Central Coast Mariners, podpisał z nowym pracodawcą trzyletnią umowę. Przez ostatnie kilka sezonów piłkarz rozwijał swoje umiejętności w ekipie rezerw BVB. Teraz stanie przed szansą udowodnienia swojej wartości w czwartej drużynie duńskiej Superligi.

 

- Przed przybyciem do Randers nie wiedziałem zbyt dużo o tym klubie, jednak wpisałem nazwę w wyszukiwarce Google i uzupełniłem wszelkie braki - zażartował "Musti".

 

- Przede wszystkim dowiedziałem się, że to zespół z dużymi ambicjami. Zostałem przyjęty bardzo ciepło i nie mogę się doczekać pierwszego treningu z nowymi kolegami. Już zacieram ręce na rundę kwalifikacyjną do Ligi Europy - dodał gracz środka pola.

 

Klub z AutoC Park swoje zmagania rozpocznie już w lipcu walcząc o udział w fazie grupowej europejskich rozgrywek.

 

Źródło: Randers FC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Oficjalnie: Z Benfiki do Brøndby

 

Hany Abubakar Mukhtar zasilił szeregi Brøndby IF.

 

21-latek przeniósł się do duńskiego zespołu na zasadzie wypożyczenia z Benfiki z opcją pierwokupu.

 

Ofensywny pomocnik trafił do ekipy z Lizbony w połowie stycznia minionego roku i od tego czasu rozegrał zaledwie jedno spotkanie dla drużyny z Estádio da Luz. Z kolei całe minione rozgrywki spędził w Salzburgu, dla którego strzelił jedną bramkę oraz zanotował dwie asysty w trzynastu rozegranych meczach.

 

Wychowanek Herthy jest regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Niemiec. Razem z zespołem narodowym zdobył tytuł mistrza Europy w 2014 roku (strzelił zwycięską bramkę w finale przeciwko Portugalii) oraz uczestniczył w Mistrzostwach Świata do lat 20.

 

Źródło: Brøndby IF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

OFICJALNIE: Bartosz Grzelak trenerem AIK-u

 

Bartosz Grzelak został mianowany na stanowisko szkoleniowca AIK-u.

 

O tym, że pochodzący z Polski szkoleniowiec obejmie ekipę z Solny, mówiło się od kilku dni. Jednak dopiero w piątek te zapowiedzi znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości.

 

Klub poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony, że doszedł z Grzelakiem do porozumienia w kwestii umowy. Kontrakt, który został podpisany przez trenera ma obowiązywać do 31 grudnia 2022 roku.

 

Na ławce trenerskiej zastąpi on Rikard Norlinga, który został zwolniony ze względu na niesatysfakcjonujące wyniki zespołu.

 

AIK zajmuje po jedenastu rozegranych kolejkach dopiero dwunaste miejsce w ligowej tabeli i Grzelak będzie miał za zadanie wydostać 12-krotnego mistrza Szwecji z dołka.

 

41-latek był ostatnio związany z reprezentacją „Trzech Koron” do lat 21, gdzie pełnił funkcję asystenta Rolanda Nilssona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

 

Nicklas Bendtner dołączył do Tarnby FF – zespołu występującego w czwartej lidze duńskiej. Ma tam zadebiutować za mniej więcej dwa tygodnie.

Kuriozalną sytuacją jest to, że Duńczyk nie będzie grał na razie w pierwszej drużynie. Były zawodnik m.in. Arsenalu czy Wolfsburga, na początek będzie występował w ekipie „oldbojów”, gdzie ma dojść do formy.

Co śmieszniejsze, mottem Tarnby FF jest hasło „Klub z miejscem dla każdego”. Jak widać, Nicklas Bendtner wstrzelił się w to powiedzenie.

Były snajper „Kanonierów” swoją karierę zrujnował przede wszystkim licznymi wybrykami pozaboiskowymi.

32-latek opuścił swój ostatni klub - FC Kopenhagę, pod koniec zeszłego roku, po wygaśnięciu kontaktu.

Ostatnim meczem Duńczyka było spotkanie 10 listopada ubiegłego roku, kiedy to rozegrał 16 minut w przegranej 1:4 potyczce z FC Midtjylland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

POTWIERDZONE: Freddy Adu wznawia karierę

 

Freddy Adu będzie występował w Österlen FF.

Ostatnim klubem 31-letniego ofensywnego pomocnika było rywalizujące w USLC Las Vegas Lights FC. Adu pożegnał się z nim pod koniec 2018 roku. Teraz były reprezentant Stanów Zjednoczonych chce wrócić na boisko i zgodnie z wypowiedzią Malika Sesaya, dyrektora sportowego Österlen, zagra w Szwecji.

- Dużo się dzieje. Nawiązaliśmy kontakt z otoczeniem Adu. On chce wznowić swoją karierę. Nasz klimat nie jest mu obcy, bo w przeszłości grał już w Finlandii. Na wiosnę chcemy doprowadzić go do pełnej formy meczowej - powiedział działacz, dodając, że 31-latek zjawi się w Szwecji w listopadzie.

Adu to wspaniałe dziecko futbolu, które niestety nie zrobiło kariery na miarę oczekiwań i nawet się do nich nie zbliżyło. Na przestrzeni lat urodzony w Ghanie zawodnik był związany m.in. z D.C. United, Realem Salt Lake, Benficą, AS Monaco, Belenenses, Arisem, Rizesporem, Philadelphią Union, Jagodiną, Kuopion Palloseura oraz Tampa Bay Rowdies.

Swego czasu Adu łączono z Sandecją Nowy Sącz. Piłkarz przechodził testy medyczne, ale ostatecznie nie został jej graczem.

Österlen jest szwedzkim czwartoligowcem. Klub przewodzi tabeli swojej grupy i ma bardzo ambitne plany na najbliższe lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

OFICJALNIE: Arzani ponownie wypożyczony z Manchesteru City

 

Daniel Arzani to nowy nabytek Aarhus GF, które wzmocnił na zasadzie wypożyczenia z Manchesteru City.

Australijczyk był swego czasu uważany za ogromny talent. Kiedy trafiał do Manchesteru City, wiązano z nim spore nadzieje. Rzeczywistość jednak zweryfikowała te zapowiedzi.

Ostatnie miesiące Arzani spędził na wypożyczeniu w Utrechcie. Tam jednak furory nie zrobił, dlatego też władze ekipy z Etihard Stadium postanowiły sprowadzić go do siebie.

22-latek bardzo szybko został jednak wysłany do innego klubu. Tym razem pozyskać postanowiło go duńskie Aarhus, gdzie będzie występował do 30 czerwca 2021 roku w ramach transferu czasowego.

- To utalentowany zawodnik, który może grać zarówno na skrzydle, jak i w środku pola. Jego wielkim atutem są nieprzeciętne umiejętności techniczne. Wierzę, że będzie pasował do naszej drużyny - powiedział prezes Aarhus, Jacob Nielsen.

Arzani rozegrał w trwającym sezonie dla pierwszej drużyny Utrechtu pięć spotkań. Jego dorobek to dwie asysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

IFK Göteborg z dwoma hitowymi transferami weteranów

 

34-letni Marcus Berg i 35-letni Oscar Wendt zasilą szeregi IFK Göteborg po wygaśnięciu obowiązujących umów odpowiednio z Krasnodarem oraz Borussią Mönchengladbach - poinformował „Sportbladet”.

Obaj doświadczeni szwedzcy zawodnicy rozpoczynali swoją profesjonalną przygodę z futbolem w drużynie „Niebiesko-Białych” i podkreślali w przeszłości wielokrotnie, że z największą chęcią wróciliby kiedyś do macierzystego klubu przed zakończeniem swoich profesjonalnych karier.

Dziennikarze „Sportbladet” przekonują, że ten moment właśnie zbliża się coraz większymi krokami, ponieważ środkowy napastnik i boczny obrońca zaakceptowali otrzymane propozycje ze strony przedstawicieli IFK Göteborg i dołączą do tego zespołu po wygaśnięciu umów z dotychczasowymi pracodawcami, czyli po tym sezonie.

Wspomniane źródło podkreśla, że ekipa z Gamla Ullevi nie poniesie z tytułu zatrudnienia dwóch ponad 30-letnich piłkarzy dużych kosztów, ponieważ zgodzili się oni na mniejsze zarobki.

Berg przejdzie do rodzimego klubu po zakończeniu dwuletniego pobytu w Krasnodarze i podpisze z nim kontrakt obowiązujący do 31 grudnia 2023 roku.

Kapitan reprezentacji Szwecji, mający za sobą grę w takich drużynach jak Groningen, HSV, PSV, Panathinaikos oraz Al-Ain, wystąpił w 25 spotkaniach rosyjskiej ekipy w trwających rozgrywkach, w których zdobył 12 bramek i zanotował cztery asysty.

Z kolei Wendt jest nieprzerwanie związany z Borussią Mönchengladbach od lipca 2011 roku. Od tego czasu były członek kadry „Trzech Koron” stanowił pewny punkt niemieckiego klubu, co pokazuje też w obecnym sezonie za sprawą rozegrania dla niego 21 meczów i zaliczenia w nich dwóch asyst.

Boczny defensor ma związać się z IFK Göteborg do 31 grudnia 2022 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFICJALNIE: Antonio Čolak odszedł z PAOK-u. Czas na nową ligę

 

Antonio Čolak został przedstawiony jako nowy gracz Malmö FF.

Środkowy napastnik przeniósł się na zasadzie rocznego wypożyczenia do szwedzkiego zespołu z PAOK-u.

Były gracz między innymi Lechii Gdańsk trafił do drużyny z Salonik przed rozpoczęciem sezonu za trzy miliony euro z HNK Rijeka i miał za zadanie podjąć walkę o miejsce w składzie greckiego klubu z Karolem Świderskim i utalentowanym Georgiosem Koutsiasem.

27-letni zawodnik wygrywał początkowo rywalizację z oboma piłkarzami. Ta sytuacja nie potrwała jednak zbyt długo, ponieważ po zaledwie kilku kolejkach zaczął pełnić funkcję zmiennika Polaka, a potem stracił całkowicie miejsce w kadrze „Dikefalos” po sprowadzeniu Michaela Krmenčíka z Club Brügge.

Z tego też powodu Antonio Čolak rozglądał się od pewnego czasu za zasileniem szeregów innego zespołu, w którym mógłby regularnie pojawiać się na boisku.

W trakcie zimowego okna transferowego nie udało mu się znaleźć chętnego na swoje usługi i dlatego w ostatnich tygodniach był skazany jedynie na ewentualną przeprowadzkę do Kazachstanu, Litwy, Łotwy, Finlandii, Norwegii czy Szwecji, gdzie kontraktowanie piłkarzy jest jeszcze możliwe ze względy na fakt, że w tych krajach sezon ma dopiero ruszyć.

Środkowy napastnik może w swojej sytuacji mówić o szczęściu, ponieważ chęć nawiązania z nim współpracy wyraziło Malmö FF prowadzone przez dobrze nam znanego Jona Dahla Tomassona, który widzi w jego osobie swojego snajpera numer jeden w rozpoczynających się wkrótce rozgrywkach.

- Bardzo się cieszę, że jestem w Malmö. To duży klub, który jest dobrze znany w Europie i ma wielkie ambicje, tak samo jak ja. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu i poznania zawodników, trenera, całego zespołu oraz miejmy nadzieję, że wkrótce także kibiców. Jestem typową dziewiątką, która lubi ciężko pracować dla drużyny. W tym sezonie postaramy się zrobić wszystko, aby wygrać ligę i mam nadzieję, że będę mógł wnieść swój wkład w ten sukces postaci zdobytych bramek i zaliczonych asyst - powiedział Čolak.

Jednokrotny reprezentant Chorwacji i gracz mający za sobą pobyt jeszcze w takich ekipach jak 1. FC Nürnberg, Kaiserslautern, Hoffenheim, Darmstadt 98 czy Ingolstadt kończy na razie swoją krótką przygodę w PAOK-u na szesnastu rozegranych meczach, w których zdobył jedną bramkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek Hamšík podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE

 

Marek Hamšík dołączył do IFK Göteborg.

Szwedzki klub poinformował, że słowacki pomocnik przeszedł testy medyczne i podpisał z nim kontrakt ważny do 30 sierpnia 2021 roku.

- Cieszę się, że tutaj jestem. Pozytywnie zaskoczyłem się wspaniałymi możliwościami szkoleniowymi, jakie tutaj zastałem. Nie mogę doczekać się pierwszego spotkania z kolegami z zespołu i rozpoczęcia treningów z nimi. Jak wszyscy wiedzą, podpisałem krótkoterminowy kontrakt. Nie zmienia to jednak faktu, że zrobię co w mojej mocy, by pomóc odnieść sukces drużynie. Od teraz będę dawał z siebie maksimum dla tego klubu - powiedział Hamšík, którego łączono również chociażby ze Slovanem Bratysława.

33-latek wrócił do Europy, kończąc swoją przygodę z Dalian Professional. Wcześniej przez blisko 12 lat występował on w Napoli, w barwach którego łącznie rozegrał 520 spotkań.

Dla Hamšíka priorytetem jest jak najlepsze przygotowanie do Mistrzostw Europy. W połowie roku zapewne zdecyduje on, gdzie będzie występował dalej.

W sezonie 2020 Göteborg zajął dopiero dwunaste miejsce w tabeli szwedzkiej ekstraklasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Marcus Berg zmieni klub po Mistrzostwach Europy [OFICJALNIE]

 

Marcus Berg w lipcu dołączy do IFK Göteborg.

O powrocie 34-letniego napastnika do szwedzkiego klubu spekulowało się od pewnego czasu. Dzisiaj władze Göteborga potwierdziły jego transfer. Berg dołączy do zespołu w połowie lipca, już po Mistrzostwach Europy. Jego kontrakt będzie obowiązywał do 2023 roku.

Tym samym Berg ponownie założy koszulkę klubu, w którym się wychował, po 14 latach przerwy. W 2007 roku sięgnął z nim po mistrzostwo kraju.

Później 82-krotny reprezentant Szwecji występował w Groningen, HSV, PSV Eindhoven, Panathinaikosie i Al-Ain, a obecnie jest zawodnikiem Krasnodaru. Do Rosji trafił w 2019 roku. Od tamtej pory rozegrał 57 spotkań, notując w nich 22 trafienia i osiem asyst. W obecnym sezonie strzelił 12 goli, w tym dwa w Lidze Mistrzów (mecze z Sevillą i Rennes).

Göteborg zakończył sezon 2020 na dwunastym miejscu w tabeli szwedzkiej ekstraklasy. Nowe rozgrywki ruszą w kwietniu.

Przypomnijmy, że niedawno do Göteborga dołączył Marek Hamšík.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Daniel Agger trenerem. Poprowadzi zespół razem z kolegą z boiska OFICJALNIE

 

Daniel Agger i Lars Jacobsen będą prowadzić HB Køge.

Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez duńskiego drugoligowca panowie stworzą w nim trenerski duet. Formalnie zaczną pełnić nowe obowiązki od 21 czerwca, czyli poprowadzą drużynę od nowego sezonu. Obaj podpisali kontrakty ważne do 30 czerwca 2024 roku.  

36-letni Agger to 75-krotny reprezentant Danii. W trakcie kariery zawodniczej występował on w Brøndby IF oraz Liverpoolu. Z tym pierwszym sięgnął po mistrzostwo kraju, a z drugim - po Puchar Ligi oraz Tarczę Wspólnoty. Na koncie ma 175 występów w Premier League. Buty na kołku zawiesił w 2016 roku.  

41-letni Jacobsen uzbierał 86 meczów w narodowych barwach. Na przestrzeni lat grał on w Odense Boldklub, HSV, Kopenhadze, 1. FC Nürnberg, Evertonie, Blackburn Rovers, West Hamie oraz Guingamp.  

Władze HB Køge nie ukrywają, że w ciągu trzech lat chciałyby awansować do duńskiej ekstraklasy. W tym momencie drużyna zajmuje szóste miejsce w tabeli drugiej ligi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFICJALNIE: Najskuteczniejszy ofensywny tercet Europy ostatecznie rozbity. Kasper Junker odszedł z z FK Bodø/Glimt

 

Kasper Junker został piłkarzem Urawa Reds na zasadzie transferu definitywnego z FK Bodø/Glimt.

Duńczyk podpisał dwuletnią umowę. Urawa w ramach transakcji przeleje na konto Norwegów mniej więcej dwa miliony euro.

Junker tym samym postawił na swoim i, po krótkim buncie, opuścił mistrza Norwegii na rzecz japońskiego klubu, obecnie zajmującego dopiero trzynastą pozycję w tabeli. A jest to spowodowane przede wszystkim słabą dyspozycją ofensywy, która zdołała strzelić zaledwie trzy bramki w sześciu kolejkach.

27-latek zimą miał też szansę na transfer do Wielkiej Brytanii. Chciały go kluby Championship, jednak na przeszkodzie stanęły problemy w uzyskaniu pozwolenia na pracę po zmianach związanych z Brexitem. Junker nie jest reprezentantem kraju, a norweska liga ze względu na poziom sportowy nie gwarantuje dobrej punktacji w systemie.

W przeszłości grał w ojczyźnie w Aarhus GF, AC Horsens, Randers FC oraz krótko w Norwegii w Stabæk Fotball. Pełnię możliwości pokazał jednak dopiero po transferze FK Bodø/Glimt, które zimą 2020 roku nie zapłaciło AC Horsens za niego nawet pół miliona euro.

Junker wymuszał w ostatnich dniach transfer do Japonii , co mu się udało.

Tym samym ostatecznie rozbite zostało ofensywne trio Bodø/Glimt z rekordowego sezonu. Wcześniej 26-letni Duńczyk Philip Zinckernagel przeniósł się do Watfordu i angielskie media chwalą go za występy w Championship. 21-letni Norweg Jens Petter Hauge z kolei już od października jest zawodnikiem Milanu, ale na razie nie pokazał pełni potencjału.

W sezonie 2020 Eliteserien Junker strzelił 27 bramek, Zinckernagel - 19, a Hauge - 14. Do tego każdy z nich kolejno dorzucił po 8, 8 i 18 asyst. W 2020 roku nie było takiego drugiego ofensywnego tercetu w Europie.

Bodø/Glimt wygrało 26 z 30 spotkań ligowych, zanotowało w nich tylko jedną porażkę, a jego stosunek bramek wyniósł 103-32.

Najprawdopodobniej Duńczyk będzie gotowy do debiutu w Japonii 7 kwietnia podczas wyjazdowej rywalizacji Urawa Reds z Shimizu S-Pulse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
 

NORWEDZY WYPRODUKOWALI PIWO Z WIZERUNKIEM MARCELO BIELSY

 
Bielsa-760x507.jpg
Rosnąca popularność Marcelo Bielsy ponownie dała o sobie znać. Tym razem, wizerunek argentyńskiego szkoleniowca będziemy mogli zobaczyć na nowym piwie wyprodukowanym w Norwegii.

 

Budowanie rozpoznawalności Bielsy

 

Marcelo Bielsa jest obecnie z całą pewnością jednym z najbardziej rozchwytywanych menedżerów piłkarskich. Charyzmatyczny Argentyńczyk dzięki swoim innowacyjnym metodom szkoleniowym stał się niezwykle popularny, a jego praca znalazła uznanie w oczach wielu kibiców i ekspertów. Najlepszym tego wyrazem było zajęcie trzeciego miejsca w plebiscycie na najlepszego trenera 2020 roku FIFA.

 

Piwo z wizerunkiem argentyńskiego szkoleniowca

 

Bielsa-300x200.png

 

Norwescy fani poszli o krok dalej i na tamtejszym rynku pojawiło się piwo z wizerunkiem Marcelo Bielsy. Na butelce widnieje etykieta przedstawiająca twarz Argentyńczyka, a głównym hasłem są słowa “Exactly what we need”. Pierwsze oceny tego trunku nie są najgorsze, co oznacza, że piwo przypadło do gustu konsumentom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ibra-1024x576.jpg

Po prawie pięciu latach przerwy, Zlatan Ibrahimović wrócił do kadry, rozgrywając dwa mecze eliminacyjne do mistrzostw świata. Jak się okazuje, ten powrót może mieć słodko-gorzki smak. Szwedzkie media donoszą bowiem, iż napastnik Milanu, a dokładniej jego spółka akcyjna, posiada 10% udziałów w agencji bukmacherskiej. Tym samym Szwed łamie przepisy, jakie obowiązują w FIFA i UEFA.

Zasady są bardzo proste. Obie organizacje zabraniają piłkarzom posiadania interesów finansowych w firmach bukmacherskich. Szwedzki dziennik Aftonbladet dotarł jednak do informacji, iż spółka akcyjna Zlatana Ibrahimovicia – Unknown AB posiada 10% udziałów w agencji bukmacherskiej Bethard.com.

Gazeta zaznacza, iż Zlatan Ibrahimović zagrał w marcowych meczach reprezentacji z Gruzją i Kosowo. Tym samym jednoznacznie złamał przepisy.

Grzywna, a nawet zawieszenie?

Z tego tytułu piłkarz Milanu może zmierzyć się z poważnymi nieprzyjemnościami. Według informacji wspomnianego źródła, w grę wchodzi wykluczenie z dalszych eliminacji do mistrzostw świata, a także z udziału w Euro 2020. Inny scenariusz zakłada, iż Zlatan otrzyma grzywnę w wysokości 100 tys. euro.

Sprawę skomentowała już szwedzka federacja, która przyznała, iż udziały Ibrahimovicia w agencji bukmacherskiej były znane – Nie rozmawialiśmy o tym ze Zlatanem. Nie myślimy o potencjalnych sankcjach. Liczymy natomiast na pewną jasność ze strony FIFA w odniesieniu do przepisów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alain Ebwelle w KTP

 

Kameruńczyk Alain Ebwelle został piłkarzem beniaminka fińskiej ekstraklasy - Kotkan Työväen Palloilijat.

25-letni pomocnik ostatnio był piłkarzem Radomiaka Radom. W trwającym sezonie rozegrał dziewięć meczów w Fortuna I lidze.

Edytowane przez smika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...