Skocz do zawartości

Transfery, newsy itp.


---perpan---

Rekomendowane odpowiedzi

Cesar zagra na Bliskim Wschodzie

 

Pomocnik Benfiki Lizbona, Bruno Cesar, potwierdził w poniedziałek wieczorem swoje odejście z portugalskiego klubu z do saudyjskiego Al-Ahli Dżudda.

 

Brazylijczyk przeszedł w poniedziałek testy medyczne, a we wtorek ma zostać oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz saudyjskiej drużyny. Zawodnik ma zawiązać się z nowym pracodawcą trzyipółletnim kontraktem.

 

Dwukrotny reprezentant "Canarinhos" do Benfiki trafił w 2011 roku z Corinthians. W tym sezonie rozegrał sześć meczów w lidze portugalskiej.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Piłkarz Schalke odchodzi do Chin

 

Edu, napastnik Schalke 04 Gelsenkirchen, rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z niemieckim klubem i przeniósł się do Chin. Brazylijczyk wybrał ofertę występującego w Super Lidze Liaoning Whowin.

 

31-letni Eduardo Goncalves de Oliveira do Schalke przyszedł w 2010 roku z koreańskiego Suwon Bluewings. Później był wypożyczany do Besiktasu i Greuther Fürth. Dla Königsblauen rozegrał łącznie 57 meczy, w których zdobył siedem bramek.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gattuso w czerwcu zakończy karierę

 

Piłkarz FC Sion, oraz były reprezentant Włoch, Gennaro Gattuso zapowiedział zakończenie kariery. Ma to nastąpić w czerwcu.

Gattuso, który jest piłkarzem szwajcarskiego klubu od 2012 roku, jest obecnie grającym menedżerem. 35-letni zawodnik wcześniej przez 13 lat grał w AC Milan, z który zdobył wiele trofeów, m.in. 2 mistrzostwa Włoch. 2 Superpuchary Włoch, oraz dwie wygrane w Lidze Mistrzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Holman wyjeżdża do ZEA

 

Brett Holman nie będzie już występował w barwach Aston Villi. Piłkarz zdecydował się na wyjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 29-latek porozumiał się z tamtejszym klubem Al-Nasr. Przed podpisaniem kontraktu musi jeszcze przejść badania medyczne.

 

Holman opuszcza Villa Park po zaledwie dwunastu miesiącach. Przed rokiem trafił tam na zasadzie wolnego transferu z AZ Alkmaar.

 

Australijczyk w zakończonym sezonie rozegrał 27 spotkań w Premier League i zdobył jednego gola.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Valdez w Al-Jazira

 

Valencia oficjalnie potwierdziła sprzedaż na Bliski Wschód Nelsona Valdeza. Paragwajczyk za trzy miliony euro przeniósł się do Al-Jazira Abu Dhabi .

 

Valencia pozyskała paragwajskiego napastnika w styczniu tego roku za trzy miliony euro. Po półrocznej przygodzie za tę samą kwotę Valdez przenosi się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich by tam spokojnie dograć do piłkarskiej emerytury.

 

Przez ostatni sezon 29-latek zdobył sześć bramek w 28 występach ligowych Nietoperzy.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Bastos przenosi się do ZEA

 

Michel Bastos przenosi się z Olympique Lyon do arabskiego Al-Ain. Brazylijczyk, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Schalke 04 Gelsenkirchen, został sprzedany za kwotę 4,5 miliona euro.

 

Bastos przez cztery lata występów w Olympique Lyon zdobył 26 bramek w 88 występach ligowych. Przez ostatnie pół roku miał okazję grać w niemieckiej Bundeslidze. Do piłkarskiego CV może dopisać 14 spotkań w lidze niemieckiej i cztery trafienia.

 

Na chwilę obecną jego przygoda z futbolem w Europie dobiega końca i zawodnik przenosi się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich zarabiać kokosy. Lyon otrzymał za swojego gracza 4,5 miliona euro. Brazylijczyk ma podpisać kontrakt na trzy sezony.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwan Iwanow podpisał w środę kontrakt z mistrzem Szwajcarii - FC Basel.

 

Umowa będzie obowiązywać do 2016 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy - informuje oficjalna witryna klubu.

 

25-letni obrońca to reprezentant Bułgarii, który do FC Basel przeszedł z Partizana Belgrad, W minionym sezonie 34-krotny reprezentant swojego kraju rozegrał 29 meczów ligowych, zdobywając cztery bramki.

 

Przypomnijmy, ze FC Basel znajduje się w gronie potencjalnych rywali Legii Warszawa w IV rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Losowanie tej fazy odbędzie się w piątek.

 

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Lisandro graczem Al-Gharafa

 

Argentyńczyk Lisandro Lopez po czterech latach spędzonych na Stade Gerland opuszcza Lyon i przenosi się do Kataru. 30-latek, który sam poprosił wcześniej o zgodę na transfer, kosztował Al-Gharafa 7 milionów euro.

 

- Klub zaakceptował ten transfer na prośbę piłkarza, jako iż prezydent Jean-Michel Aulas obiecał uszanować jakikolwiek nowy kierunek w swojej karierze Lisandro będzie chciał obrać - czytamy w oświadczeniu Olympique.

 

Klub chciałby też podziękować za jego przywiązanie do Lyonu, za profesjonalizm i szacunek jaki zawsze klubowi i jego fanom okazywał, jednocześnie szanując prywatne powody, którego do odejścia skłoniły. Chcemy też podkreślić jego decyzję nie pozostawania w lidze francuskiej, by nie mieć okazji gry przeciwko OL.

 

Lisandro, który strzelił dla Lyonu 82 bramki w 168 występach, będzie dziś obecny na Stade Gerland, by podziękować fanom za wsparcie.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Kacar zamienił HSV na Japonię

 

Hamburger SV poinformował o finalizacji transferu Gojko Kacara do japońskiego klubu Cerezo Osaka. Okno transferowe w Japonii zamknięte zostanie we wtorek. Przedstawiciele Cerezo od kilku dni prowadzili rozmowy w sprawie pozyskania 27-letniego piłkarza.

 

HSV już wcześniej dało piłkarzowi zielone światło na podróż do Japonii i podjęciem treningów w Osace. Teraz niemiecki klub poinformował o finalizacji transferu.

 

- Gojko Kacar opuścił klub i przeniósł się do Cerezo Osaka w Japonii. Transfer został sfinalizowany - powiedział rzecznik klubu.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chavez wypożyczony do Chin

 

Krakowska Wisła oraz chiński Qingdao Jonoon FC porozumiały się w sprawie wypożyczenia obrońcy Białej Gwiazdy, Osmana Chaveza - podała oficjalna strona Białej Gwiazdy.

 

Obrońca Wisły Kraków przeszedł pozytywnie badania medyczne i w Chinach będzie grał do 20 listopada 2014 roku.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Del Piero opuszcza Sydney FC

 

Alessandro Del Piero potwierdził, że jego przygoda związana z występami w Sydney FC dobiegła końca. Były reprezentant Włoch, podczas swojego pobytu w australijskim klubie, rozegrał 48 spotkań i zdobyl 24 bramki.

 

- Australio, nadszedł ten moment, aby powiedzieć "arrivederci" - napisał Del Piero na swojej stronie internetowej.

 

- Moja przygoda z Sydney FC dobiegła końca. Jestem bardzo wdzięczny za ostatnie dwa lata. To nie był łatwy wybór, ponieważ moje życie na boisko i poza nim było fantastyczne. Moja rodzina i ja byliśmy bardzo zadowoleni podczas tych dwóch lat. Australia na zawsze pozostanie w naszych sercach.

 

Na razie nie wiadomo, czy Del Piero zdecyduje się na kontynuowanie swojej kariery. 39-latek z pewnością nie może jednak narzekać na brak zainteresowania.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Duff zagra w Australii

 

Damien Duff wybrał się na piłkarską emeryturę do dalekiej Australii. 35-letni pomocnik podpisał bowiem roczny kontrakt z Melbourne City stając się piłkarzem tego klubu na zasadzie wolnego transferu.

 

Duff przez ostatnie pięć lat występował w barwach Fulham, które w ostatnim sezonie pożegnało się z Premier League. Wcześniej grał mi.in. w Newcastle United, Chelsea Londyn i Blackburn Rovers. Irlandczyk spotka się w Melbourne z Davidem Villą, który trafił tam na wypożyczenie z New York City na dziesięć spotkań.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Samuel zagra w Szwajcarii

 

Doświadczony argentyński obrońca, a do niedawna stoper Interu Mediolan, Walter Samuel, podpisał w środę wieczorem kontrakt z FC Basel. 36-latek będzie grał na szwajcarskich boiskach przez rok.

 

Samuel od początku lipca pozostawał bez klubu, bowiem z końcem czerwca wygasł jego kontrakt z Interem Mediolan. To właśnie w barwach "Nerazzurrich" spędził najlepsze lata swojej kariery. Na Stadio Giuseppe Meazza grał od 2005 roku.

 

Doświadczony defensor w przeszłości bronił również barw Newell's Old Boys, AS Romy i Realu Madryt. W reprezentacji Argentyny wystąpił w 56 spotkaniach i strzelił pięć bramek.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Dejagah w Al-Arabi

 

Fulham porozumiało się z Al-Arabi w sprawie sprzedaży Ashkana Dejagaha. Reprezentant Iranu, który w poprzednim sezonie nie pomógł londyńczykom utrzymać się w Premier League, za sumę około 6,5 mln euro przenosi się do ligi Kataru.

 

Dejagah jest wychowankiem berlińskiej Herthy z której w 2007 roku przeniósł się bez sumy odstępnego do Wolfsburga. Zawodnikiem Wilków był przez cztery lata. W 2012 roku za 2,5 mln euro trafił na Craven Cottage.

 

Wcześniej z Fulham pożegnali się Steve Sidwell, Georgios Karagounis, Johnny Heitinga, Mahamadou Diarra, Damien Duff, Derek Boateng, David Stockdale, Brede Hangeland, Sascha Riether, John Arne Riise, Kieran Richardson, William Kvist i Pajtim Kasami.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trezeguet podpisze kontrakt w Indiach!

 

 

David Trezeguet osiągnął we wtorek porozumienie z hinduskim zespołem FC Pune City - pochwalili się na Twiterze sternicy Indian Super League. Były napastnik Juventusu Turyn i Herculesu Alicante w najbliższych dniach oficjalnie zwiąże się umową z drużyną prowadzoną przez włoskiego szkoleniowca Franco Colombę, który trenował SSC Napoli w sezonie 2002/03.

 

Mistrz świata z 1998 roku i mistrz Europy z 2000 roku ostatnie trzy lata spędził w Argentynie, gdzie bronił barw River Plate Buenos Aires i Newell's Old Boys Rosario.

 

36-letni już Trezeguet na swoim koncie ma 71 występów w kadrze Francji, dla której strzelił w sumie 34 bramki.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cacau zagra w Japonii

 

Doskonale znany niemieckiej publiczności Cacau będzie kontynuował profesjonalną karierę w japońskim Cerezo Osaka. Azjatycki klub poinformował w poniedziałek, że dopełnił wszelkich formalności związanych z pozyskaniem 33-latka.

 

Całą profesjonalną karierę urodzony w Brazylii zawodnik poświęcił niemieckiej Bundeslidze. Początkowo był zawodnikiem TSV Monachium i Norymbergii, ale w 2003 roku przeniósł się do Stuttgartu, którego graczem był przez jedenaście lat. Jego kontrakt z VfB obowiązywał do 30 czerwca i strony nie zdecydowały się go przedłużyć.

 

W barwach Stuttgartu wystąpił łącznie w 346 spotkaniach i zdobył 109 bramek. W 2009 roku zadebiutował w reprezentacji Niemiec w której w 23 występach zdobył sześć goli.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Pablo Hernández w Katarze

 

Wraz z odejściem Chico Floresa, z klubem pożegnał się również inny gracz Swansea City, Pablo Hernández.

 

Hiszpan, podobnie jak jego rodak grający na pozycji stopera, dołączył do drużyny z ligi katarskiej. Chico zasilił ekipę mistrza kraju, Lekhwiya SC, którego trenerem jest pracujący w przeszłości na Liberty Stadium Michael Laudrup. Z kolei skrzydłowy będzie biegał w koszulce Al-Arabi. Kwota transferu nie została ujawniona.

 

Pablo spędził w walijskim klubie dwa lata. W sierpniu 2012 roku przeniósł się do zespołu Premier League za około 5,5 miliona funtów z Valencii. Jednak Hernándeza często trapiły kontuzje i dlatego nie mógł uczestniczyć podczas wielu ważnych spotkań. Ogólnie zaliczył 57 występów we wszystkich rozgrywkach.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giannis Papadopoulos zagra w Izraelu

 

Były piłkarz Cracovii, Giannis Papadopoulos podpisał kontrakt z Ihud Bnei Sakhninm, szóstą drużyną poprzedniego sezonu izraelskiej ekstraklasy - informuje portal terazpasy.pl.

 

25-letni grecki pomocnik trafił do Cracovii w marcu br. Rozegrał 11 spotkań w Ekstraklasie w których zdobył 2 bramki. Kontrakt Papadopoulosa ważny jeszcze dwa lata zawierał klauzulę pozwalającą Cracovii na wcześniejsze rozwiązanie umowy - krakowski klub skorzystał z tego zapisu.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Chico Flores w Katarze

 

Hiszpan Chico Flores dołączył do katarskiego zespołu Lekhwiya SC.

 

Zawodnik dwa ostatnie sezony spędził na Liberty Stadium. Teraz przenosi się na Bliski Wschód, gdzie będzie współpracował ze swoim byłym trenerem – Michaelem Laudrupem, który został tam zatrudniony przed miesiącem.

 

Trener „Łabędzi”, Garry Monk, pozwolił w tym okienku transferowym odejść już trzeciemu Hiszpanowi. Przed Chico Floresem byli to Alejandro Pozuelo oraz Michu.

 

Obrońca napisał list otwarty do fanów swojej byłej już drużyny, w którym emocjonalnie pożegnał się, między innymi tymi słowami: „Wiele zawdzięczam Swansea. Przez ostatnie dwa sezony zyskałem bardzo dużo doświadczenia. Piszę to z żalem, ale też wdzięcznością oraz radością przed nowym wyzwaniem. Teraz idę do innej ligi, w innym kraju. W Europie miałem przyjemność występować w trzech najsilniejszych ligach. Mam nadzieję nie żegnać się na zawsze – będę kibicował wam z daleka. I zawsze będę 'Łabędziem'”.

 

27-latek przybył na Liberty Stadium w 2012 roku z Genoi. Dla Swansea rozegrał 57 spotkań, zdobył trzy bramki.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: David James w Indiach!

 

Pokazowa Indyjska Super League otrzymała kolejne wzmocnienie w osobie 44-letniego Davida Jamesa.

 

Poprzedni sezon były reprezentant Anglii spędził w islandzkim ÍBV Vestmannaeyjar, grając i nabierając doświadczenia jako asystent Hermanna Hreiðarssona. Po zakończeniu rozgrywek poinformował o pożegnaniu z boiskiem.

 

Teraz jednak doświadczony bramkarz wraca, zajmując pozycję grającego menadżera Kerala Blasters FC. Jego asystentem będzie Trevor Morgan.

 

James w latach 1997-2010 rozegrał 53 mecze w angielskich barwach. Grał w takich klubach jak Watford, Liverpool, Aston Villa, West Ham United, Manchester City, Portsmouth, Bristol City, Bournemouth.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Friedrich w Indiach

 

Manuel Friedrich dołączył do kilku znanych z europejskich boisk piłkarzy i związał się z Mumbai City FC - klubem Indian Super League.

 

34-letni defensor przez lata występował na boiskach Bundesligi. Jest wychowankiem Mainz, potem reprezentował jeszcze barwy Werderu, Bayeru i wreszcie Borussii Dortmund.

 

- Manuel Friedrich jest kolejnym wielkim piłkarzem, który zagra w naszym zespole. To ważne, bo potrzebowaliśmy porządnego środkowego obrońcę. Manuel daje nam nie tylko pewność w defensywie, ale wpisuje się także w tworzony przez nas projekt, który ma na celu wypromowanie piłki w Indiach - powiedział Ranbir Kapoor, właściciel klubu z Bombaju.

Sam piłkarz również jest podekscytowany możliwością gry w inauguracyjnym sezonie ISL: - Gra w Azji to z pewnością duża frajda. Jestem zachwycony tym, że będę mógł współtowrzyć tak niesamowity projekt.

 

Indian Super League to zupełnie nowe rozgrywki piłkarskie, które zadebiutować pierwotnie miały już w 2013 roku. Ostatecznie wystartują 12 października i potrwają do 20 grudnia. Ostatnio odbył się do niej draft, a wcześniej potwierdzono, że w lidze zagrają tacy piłkarze jak Luis García, Joan Capdevila, David Trezeguet czy Robert Pirès.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Del Piero w Delhi Dynamos

 

ce9c8414255be517bc1891c047bbbb47.jpg

 

Alessandro Del Piero poinformował, że najbliższe miesiące spędzi w Indiach, grając w barwach Delhi Dynamos.

 

"Ta nowa, bardzo entuzjastyczna dla mnie przygoda pasuje idealnie do drogi, którą obrałem po opuszczeniu Juventusu trzy lata temu. Nigdy nie chciałem stąpać ścieżkami, którymi wcześniej szedłem. Nie chciałem doświadczać emocji, które już mam za sobą; które są unikalne; które pozostaną unikalne i specjalne na zawsze. Zawsze szukałem czegoś nowego. Uważałem siebie za "podróżnika na drogach futbolu", bo dla mnie boisko nie jest i nigdy nie było jedynym liczącym się miejscem. Tak samo ważne jest otoczenie. Co jednak najważniejsze, istnieje możliwość połączenia aspektu profesjonalnego i roli "ambasadora futbolu", szansa dumnego reprezentowania na świecie tego pięknego sportu, który stał się częścią mojego życia od dnia urodzin. Dlatego udałem się do Australii. Dlatego jestem szczęśliwy z rezultatu uzyskanego przez australijską piłkę w ciągu dwóch lat mojego pobytu; a także wszystkie, co to państwo mi dało.

 

Dlatego też udaję się do Indii. Kolejny przystanek w tej fantastycznej podróży. Nowe rozgrywki Indian Super League, nowy zespół Dynamos Delhi, nowi kibice, dużo entuzjazmu, dużo ludzi do poznania i, mam nadzieję, "podbicia" tego w piłce i nie tylko.

 

Następny przystanek: Indie. Nadchodzę.

 

Do zobaczenia w New Delhi.

 

Alessandro" - czytamy w liście, który 39-latek opublikował za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Hoarau w Young Boys

 

4c92bfaedb52655cb3001fcfda1cf70f.jpg

 

Były reprezentant Francji Guillaume Hoarau został nowym zawodnikiem BSC Young Boys.

 

Snajper podpisał z zespołem ze stolicy Szwajcarii umowę obowiązującą do końca obecnego roku. Przez ostatnie pół roku 30-latek był zawodnikiem Girondis Bordeaux. Napastnik najbardziej znany jest z występów w Paris Saint-Germain, jednak opuścił zespół, kiedy stracił miejsce w składzie na rzecz nowych nabytków katarskich inwestorów. Odszedł wówczas do Chin, ale wrócił w tym roku.

 

Oprócz gry w stolicy kraju, Hoarau ma za sobą występy w Le Havre i Gueugnom. W reprezentacji „Tricolores” zadebiutował w 2010 roku i wystąpił w pięciu meczach.

 

Zawodnik nie pomoże swojemu zespołowi w jutrzejszym spotkaniu z FC Basel, ponieważ Young Boys nie zdąży załatwić wszystkich formalności.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Anelka zagra w Indiach

 

Nicolas Anelka, który rozwiązał w tym roku umowę z West Bromwich Albion znalazł w końcu nowego pracodawcę. Jak informują media, były reprezentant Francji zwiąże się umową z FC Pune City - klubem występującym w indiańskiej Super League.

 

Choć Anelka przybywa w Indiach od zaledwie kilku dni, już zdołał wywołać niemałe kontrowersje. Napastnik wybrał ofertę Pune City, zrywając w ostatniej chwili rozmowy z Mumbai City FC.

 

Drugi z wymienionych klubów oferował Francuzowi nieco mniej pieniędzy.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Andre Santos w Indian Super League

 

Andre Santos będzie kontynuował piłkarską karierę w Indian Super League w zespole Goa. 31-letni były gracz Arsenalu Londyn dołączył do takich znanych postaci jak Nicolas Anelka, David Trezeguet czy Robert Pires.

 

Brazylijczyk trafił do Arsenalu z Fenerbahce w 2011 roku, ale nie przebił się do zespołu Arsene Wengera, dlatego został wypożyczony do Gremio, a później definitywnie przeniósł się do Flamengo.

 

Z tym ostatnim klubem 31-latek rozstał się w tym roku na zasadzie wolnego transferu.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Oficjalnie: Hwang w Salzburgu

587975d3a21ef0125fa8ec104cf9a1d0.jpeg

 

Red Bull Salzburg poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony o pozyskaniu 18-letniego napastnika Hee-Chan Hwanga.

 

Hwang do tej pory występował w młodzieżowej drużynie Pohang Steelers i dzięki dobrym występom teraz przenosi się do Europy. Z Salzburgiem podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał do 2019 roku.

 

- Hwang to jeden z najbardziej obiecujących zawodników w Korei Południowej i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wybrał naszą ofertę. Jesteśmy przekonani, że tutaj będzie mógł rozwijać swoje umiejętności bez żadnych przeszkód - powiedział dyrektor sportowy Salzburga Ralf Rangnick.

 

18-letni napastnik jest uważany przez wielu ekspertów za przyszłą podporę reprezentacji Korei Południowej, mimo, że do tej pory nie reprezentował kraju na szczeblach juniorskich.

 

Źródło: Red Bull Salzburg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Oficjalnie: Polenz w Brisbane

 

Mistrz A-League Brisbane Roar potwierdził pozyskanie Jérome'a Polenza.

 

28-letni Niemiec długo nie pograł poza Australią, bowiem wraca tam po zaledwie dwóch meczach w norweskim Sarpsborgu. Wcześniej w latach 2012-2014 był zawodnikiem Western Sydney Wanderers.

 
Polenz ma być lekiem na wszelakie problemy defensywne Brisbane - chociaż jest środkowym obrońcą lub defensywnym pomocnikiem, w WSW wywalczył plac na prawej defensywie. Podczas poprzedniego pobytu w Australii słynął przede wszystkim z bardzo agresywnej gry.
 
Źródło: Brisbane Roar

Oficjalnie: Tavares w Sydney FC

 

Klub A-League Sydney FC potwierdził transfer Mickaëla Tavaresa.

 

Zastąpi on Aliego Abbasa, który odniósł kontuzję eliminującą go z gry do końca sezonu.

 
- Jestem typem zawodnika, który lubi kontrolować grę w pomocy i budować ataki od defensywy. Mam nadzieję, że pomogę zespołowi w wywalczeniu tytułu mistrzowskiego w tym sezonie - zapewnił.
 
32-letni defensywny pomocnik ma interesujące CV, w którym znajdziemy m.in. Hamburger SV, Middlesbrough i Fulham. Nigdzie jednak na dłużej miejsca nie zagrzał. Ostatnio występował w lidze czeskiej w barwach FK Mladá Boleslav. 
 
Urodził się we Francji, ale reprezentował Senegal, zresztą podobnie jak jego ojciec Tony Tavares.

Źródło: Sydney FC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Faty w Sydney FC

 

Sydney FC sfinalizowało transfer Jaquesa Faty'ego, który podpisał umowę do końca sezonu.

 

Senegalczyk ostatnio występował w chińskim Wuhan Zall, ma za sobą jednak interesującą karierę. Rozpoczynał ją w Rennes, potem kolejno zaliczył Marsylię, Sochaux, Sivasspor, Bastię, aż do przeprowadzki do Chin w 2013 roku.

 
Faty był kapitanem reprezentacji Francji do lat 17, gdy ta w 2001 roku sięgała po Mistrzostwo Świata. Później nie w pełni sprostał oczekiwaniom, chociaż regularnie grał jeszcze w kadrze młodzieżowej. Do kadry seniorskiej nie dostał powołania, więc w 2009 roku zdecydował się na Senegal.
 

To drugi transfer "The Blues" po Mickaëlu Tavaresie.

Źródło: Sydney FC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Paljić w Perth Glory

 

Dragan Paljić został nowym zawodnikiem Perth Glory FC. 31-letni Niemiec związał się kontraktem do końca sezonu.

 

- Słyszałem dużo dobrych rzeczy o australijskiej piłce od swojego przyjaciela Jasona Davidsona i jego ojca. Wypowiadali się w samych superlatywach o lidze i rosnącej popularności tego sportu. Zawsze szukałem okazji by grać zagranicą. Pojawiła się oferta z A-League, która daje mi ogromne możliwości i okazję do rozwoju - powiedział piłkarz.

 

- Przede wszystkim jestem tu, aby grać w piłkę i mieć w swój wkład w zdobycie pierwszego tytułu. Perth jest liderem i chcę pomóc w utrzymaniu tej pozycji i zapisać się na kartach historii - dodał.

Przez ostatnie trzy lata obrońca występował w barwach Heraclesu Almelo. Tego czasu nie może jednak zaliczyć do udanych, bowiem najczęściej grał w zespole młodzieżowym. Wcześniej miał okazję bronić barw m.in. TSV 1860 Monachium, TSG 1899 Hoffenheim, 1. FC Kaiserslautern, a także Wisły Kraków. Na Reymonta występował przez dwa sezony, a w 2011 roku zdobył Mistrzostwo Polski.

 

Źródło: Perth Glory FC

Oficjalnie: Diskerud w New York City FC

 

Mikkel Diskerud został nowym zawodnikiem New York City FC.

 

24-latek w ostatnim czasie występował w barwach norweskiego Rosenborga. Od 2012 roku zagrał tam w 78 spotkaniach i zdobył osiem bramek. Wcześniej zaliczył epizody w KAA Gent oraz Stabæk IF. Teraz Diskerud dołącza do zespołu z Nowego Jorku, który przed swoim debiutem w Major League Soccer zdążył już zakontraktować m.in. Davida Villę oraz Franka Lamparda.

 

Urodzony w Norwegii zawodnik w przeszłości występował w reprezentacjach młodzieżowych tego kraju, jednak ostatecznie zdecydował się na grę dla Stanów Zjednoczonych. W barwach drużyny prowadzonej przez Jürgena Klinsmanna pojawił się jak dotąd na boisku 23-krotnie. W 2014 roku

 

Diskerud znalazł się w kadrze na mundial w Brazylii, ale na turnieju nie otrzymał szansy na choćby minutę gry.

 

Źródło: New York FC

 

Oficjalnie: Evegrande sprowadza Brazylijczyka. Co za kwota!

 

Guangzhou Evergrande potwierdziło transfer brazylijskiego napastnika lub ofensywnego pomocnika Ricardo Goularta z Cruzeiro.

 

23-latek, który zaliczył raptem jeden występ w reprezentacji Brazylii, kosztował imponujące 15 milionów euro (rekord ligi chińskiej) i podpisał czteroletnią umowę.

 
W zespole mistrza Chin zastąpi Alessandro Diamantiego, który powędrował na wypożyczenie do Fiorentiny. Dołączy do dwóch rodaków: Elkesona i Renê Júniora.
 
Goulart karierę rozpoczynał w Santo André, potem zaliczył Internacional i Goiás. Sezony 2013 i 2014 spędził w Cruzeiro, które dwukrotnie sięgnęło po mistrzostwo z dużą przewagą nad rywalami. 
 
Statystyki indywidualne młodszego brata Juninho (tego z Los Angeles Galaxy) też są więcej niż zadowalające: w 2013 roku było to 10 bramek w Serie A, w 2014 - już 15.

 

Źródło: Guangzhou Evergrande

 

Oficjalnie: Schaken w Interze Baku

 

Ruben Schaken, były zawodnik Feyenoordu Rotterdam i reprezentacji Holandii, podpisał kontrakt z azerskim Inter Baku PIK.

 

Transfer 32-latka to spora niespodzianka, ponieważ jeszcze w zeszłym sezonie był on wiodącą postacią wicemistrzów Eredivisie. W trwających rozgrywkach jednak jego pozycja znacząco osłabła i już tylko sporadycznie pojawiał się na holenderskich boiskach. 5. stycznia bieżącego roku zdecydował się rozwiązać kontrakt z drużyną z De Kuip.

 

Poszukiwania nowego pracodawcy nie trwały zbyt długo, bo już teraz wiadomo, że będzie on nowym zawodnikiem Interu Baku, drugiej drużyny ligi azerskiej. Dla wielu kibiców może być to szok, że piłkarz, który jeszcze niecałe dwa lata temu grał w reprezentacji Holandii trafia na zupełne peryferia poważnego futbolu, ale należy założyć, że skusiła Schakena  do takiego kroku przede wszystkim sowita pensja, jaką będzie pobierał od nowego pracodawcy.

 

Z wstępnych informacji wynika, że podpisał on 18-miesięczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Schaken trafił do Feyenoordu w 2010 roku z VVV Venlo i dla klubu z Holandii Południowej rozegrał 113 spotkań ligowych, w których strzelił 15 goli. W reprezentacji „Oranje” jego licznik stanął na pięciu występach i dwóch bramkach.

 

Źródło: Inter Baku PIK

Edytowane przez RozbójnikAlibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Kolejny Brazylijczyk w Chinach. 11 milionów euro!

 

Guangzhou Evergrande nie poprzestało na ustanowieniu rekordu transferowego ligi chińskiej i dokonało kolejnego wielkiego transferu. W Chinach zameldował się dzisiaj Alan.

 

Zawodnik podpisał umowę do 31 grudnia 2018 roku, a kosztował aż 11 milionów euro, które wpłynęły na konto Red Bull Salzburg. W nowym zespole założy koszulkę z numerem "7" na plecach.

 
25-letni napastnik swoją karierę rozpoczynał we Fluminense. W 2010 roku wypatrzyli go tam Austriacy i za 3,5 miliona euro sprowadzili do Salzburga. Tam szybko stał się niekwestionowaną gwiazdą, a jego bilans w lidze zamknął się w 59 bramkach w 86 meczach.
 
Transfer do Chin jest o tyle zaskakujący, że nie był poprzedzony plotkami o zainteresowaniu, w dodatku w swoich szeregach widziało go wiele klubów europejskich, m.in. Borussia Dortmund. 
 
Alan w Evegrande spotka się z rodakami: Renê Júniorem, Elkesonem i bohaterem rekordowej transakcji - Ricardo Goulartem.
 
Źródło: Guangzhou Evergrande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...