Skocz do zawartości

Transfery,itp.


funfel

Rekomendowane odpowiedzi

Andersen w Grudziądzu!

 

Hans Andersen mimo korzystnej oferty startów w zespole z Zielonej Góry, wybrał udział w cyklu GP. Ta decyzja zamknęła mu możliwość ścigania się w Speedway Ekstralidze. Duńczyk poinformował w środę, że jego nowym klubem w Polsce będzie GTŻ Grudziądz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • 2 weeks later...

Chris Harris oficjalnie we Włókniarzu

 

W czwartek działacze klubu spod Jasnej Góry parafowali umowę z Chrisem Harrisem i tym samym wypełnili wolne dotychczas miejsce dla zawodnika z cyklu Grand Prix.

Ekstralidze będzie legitymować się KSM-em 6,58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Korneliussen w Lublinie

 

Wraz z początkiem nowego roku Lubelski Węgiel KMŻ podpisał kontrakt z kolejnym żużlowcem. Barwy beniaminka I ligi w sezonie 2012 reprezentować będzie Mads Korneliussen.

Duńczyk w ubiegłym roku startował w Speedway Wandzie Kraków. Na torach II ligi osiągnął drugą średnią biegopunktową - 2,451.

 

Przypomnijmy, że wcześniej kontrakty z Lubelskim Węglem KMŻ parafowali Paweł Miesiąc i Dawid Stachyra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ułamek w Birmingham Brummies

 

W czwartek Sebastian Ułamek podpisał kontrakt na starty w drużynie Birmingham Brummies. Ostatni raz Seba startował w Elite League w sezonie 2007 i teraz ma nadzieję, że jazda na brytyjskich torach pozwoli mu uzyskać optymalną formę od początku sezonu i dobrze punktować dla Birmingham i drużyny z Wrocławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon Kiełbasa zawodnikiem Kolejarza

 

Wychowanek Unii Tarnów, Szymon Kiełbasa, w sezonie 2012 będzie zawodnikiem II-ligowego Kolejarza Rawicz - poinformowało Radio Elka.

Kiełbasa został wypożyczony z Taurona Azotów Tarnów, chociaż - jak sam przyznaje - nie było o to łatwo. - Kiedy okazało się, że mój KSM nie będzie pasował do składu macierzystego klubu myślałem, że nie będzie przeszkód z przejściem do Kolejarza Rawicz, te jednak pojawiły się. Już prawie straciłem nadzieję, ale jutro lub pojutrze wszystko zostanie formalnie dopięte na ostatni guzik - wyjaśnił.

 

 

Rok 2012 będzie kolejnym dla Kiełbasy spędzonym w Rawiczu - w minionych rozgrywkach wystartował w 11 meczach i osiągnął średnią biegową równą 1,700.

 

Źródło: elka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał Dobrucki zawodnikiem Falubazu

 

Zbigniew Czerwiński oraz Rafał Dobrucki podpiszą kontrakty z Falubazem Zielona Góra na sezon 2012. W przypadku tego pierwszego zawodnika będzie to tzw. umowa warszawska. Jak podaje portal falubaz.com, umowa z Czerwińskim zostanie podpisana na prośbę Dobruckiego.

 

- To prawda, że podpiszemy umowę ze Zbigniewem Czerwińskim. Rozmawiałem na ten temat z Rafałem Dobruckim i on poprosił mnie, żeby taką umowę podpisać. Wiadomo, że jeśli by do tego nie doszło to zawodnik jest wtedy rok bez pracy. Kontrakty trzeba podpisać do końca stycznia i jeżeli komuś można w ten sposób pomóc to nie widzę problemu - powiedział nam prezes ZKŻ SSA - Robert Dowhan.

 

Okazuje się jednak, że podpisanie kontraktu z Czerwińskim nie będzie oznaczało, że zawodnik ten będzie brany pod uwagę jeśli chodzi o starty w Ekstralidze - Zbigniew nie będzie brany pod uwagę jeśli chodzi o skład ekstraligowy. Jest to umowa typowo grzecznościowa. Robimy ukłon w stronę zawodnika i tym samym dajemy mu możliwość znalezienia klubu w trakcie sezonu - powiedział Robert Dowhan.

 

Zbigniew Czerwiński nie będzie ostatnim zawodnikiem, który podpisze kontrakt z Falubazem. - Kontrakt zawodowy z Falubazem podpisze również Rafał Dobrucki. Mimo, że zapowiedział koniec kariery to zostawia sobie otwartą furtkę, tak aby w razie czego, gdyby na przykład zmienił zdanie, mógł wyjechać na tor - powiedział na prezes ZKŻ SSA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Stuart Robson: Moje występy w Polsce będą ograniczone

 

Po jedenastu latach do polskiej ligi powrócił Stuart Robson. Anglik dotychczas miał tylko trzy razy okazję ścigać się w rozgrywkach ligowych w naszym kraju, reprezentując w 2001 roku barwy zespołu ŁTŻ Łódź. Teraz trzydziestosześciolatek podpisał umowę z drugoligową Speedway Wandą Kraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcel Kajzer zawodnikiem Wandy Kraków!

 

Marcel Kajzer w nadchodzącym sezonie będzie debiutował wśród seniorów. Żużlowiec pomimo ogromnych chęci, ze względu na zbyt niski KSM musiał opuścić zespół Włókniarza Częstochowa. Po sezonie 2011 mówiło się o powrocie Marcela do macierzystego Kolejarza Rawicz, lecz ostatecznie wybór padł na Speedway Wandę Kraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baran zostaje, Fisher dołącza do ekipy LW KMŻ Lublin

 

Karol Baran zdecydował się przedłużyć umowę z zespołem Lubelskiego Węgla KMŻ Lublin. Dla Barana będzie to czwarty sezon w ekipie Koziołków, do której w dniu dzisiejszym dołączył drugi z obcokrajowócw Amerykanin Ryan Fisher, który w minionym sezonie bronił barw GTŻ-u Grudziądz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dryml i Kus w Speedway Polonii

 

Ostatecznie nie w ŻKS Ostrovii, a w Speedway Polonii Piła w nadchodzącym sezonie startował będzie Ales Dryml. Niespełna 33-letni Czech parafował już kontrakt z beniaminkiem pierwszej ligi.

Oprócz Drymla, w pilskim klubie jeździł będzie też jego rodak Matej Kus. Obaj zawodnicy w sezonie 2012 będą się legitymować KSM 6,50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Sebastian Vettel bliski przejścia do nowego zespołu. Miliarder zaproponował mu kontrakt

 

Źródła Autosportu informują, że Sebastian Vettel rozważa przyjęcie propozycji startów dla Astona Martina od sezonu 2021. Lawrence Stroll miał osobiście zaproponować Niemcowi posadę w swoim zespole.

 

Niemiec z końcem roku opuści Ferrari, nie otrzymując propozycji nowego kontraktu. Mimo statusu czterokrotnego mistrza świata, opcje Vettela na rynku są bardzo ograniczone. Swoje składy ogłosiły już ekipy McLaren oraz Renault, natomiast Mercedes i Red Bull wykluczyli angaż kierowcy na przyszłoroczne mistrzostwa.

 

Mimo to jak podaje Autosport, Lawrence Stroll miał osobiście zaproponować 33-latkowi posadę w zespole Racing Point, który od sezonu 2021 będzie rywalizował pod nazwą Aston Martin. Kanadyjczyk, którego majątek jest liczony w miliardach dolarów, na początku roku stał się udziałowcem brytyjskiego producenta i zrozumiałe, że angaż Sebastiana Vettela miałby pozytywnie wpłynąć na zespół Formuły 1 oraz całą markę.

 

Według Bilda, który zazwyczaj jest dobrze poinformowany w temacie Niemca, umowa na starty od sezonu 2021 może zostać potwierdzona już wkrótce.

 

Wiele wskazuje na to, że miejsca ustąpiłby Sergio Perez, mimo dobrych relacji z rodziną Stroll oraz ważnego kontraktu do 2022 roku. Meksykanin był zaangażowany w proces sprzedaży zespołu w trakcie sezonu 2018, natomiast jego menedżer Julian Jakobi współpracuje z Lawrence'em Strollem od ponad dwudziestu lat. Mimo to porozumienie z 30-latkiem ma zawierać klauzule, które umożliwią Racing Point zwolnienie posady na rzecz Vettela. Taką opcję sugerował przed kilkoma dniami szef Red Bulla – Christian Horner.

 

Zdaniem Autosportu, Stroll uznał obecność Sebastiana Vettela na rynku kierowców za zbyt atrakcyjną okazję, by z niej zrezygnować. Pomysł zaangażowania mistrza świata w Astonie Martinie miał znaleźć również akceptację Mercedesa, który dostarcza zespołowi jednostki napędowe, skrzynie biegów oraz elementy bolidu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Patryk Dudek zmienił klub w Szwecji. "Niespodziewanie, chciałem zostać"

Patryk Dudek, Falubaz Zielona Góra
Wychowanek i lider Falubazu Zielona Góra w nadchodzącym sezonie żużlowym nadal będzie jeździł w Szwecji, ale już w innym klubie. "Duzers" zamienił Dackarnę Malilla na Rospiggarnę Hallstavik
 

- Nie spodziewałem się tego, że odejdę z zespołu Dackarny. Jednak na podstawie zimowych rozmów uznałem, że zmiana klubu będzie dla mnie dobrym rozwiązaniem. Z jednej strony szkoda, bo jeździłem w Malilli bardzo długo i chciałem tam zostać na kolejne sezony. Nasze rozmowy się jednak nie układały i zdecydowałem się na zmianę - powiedział po podpisaniu nowej umowy Patryk Dudek

- To trochę trudniejszy tor i nowe rozdanie. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Miejmy nadzieję, że wspólnie z Rospiggarną powalczę o złoty medal w lidze szwedzkiej, ponieważ tego trofeum brakuje w mojej kolekcji - dodał "Duzers". 

Z obecności Dudka w składzie cieszy się Peter Jansson, menedżer drużyny z Hallstaviku. 

 
 

- Byłem niesamowicie szczęśliwy, kiedy dowiedziałem się, że taki zawodnik jak Dudek dołączy do naszej ekipy. To fantastyczny żużlowiec, który, gdy jest w formie, jest jednym z najlepszych rajderów na świecie. Kilka sezonów temu zajął drugie miejsce w mistrzostwach świata i teraz zamierza wrócić do Grand Prix po zeszłorocznym, obfitującym w kontuzje sezonie. To doświadczony zawodnik, który doda stabilności naszemu zespołowi i wesprze dwóch pozostałych liderów - Kima Nilssona i Tima Lahtiego. Patryk to pogodny facet, zawsze w dobrym humorze, wprowadzi spokój i dobrą atmosferę w parku maszyn - ocenił Jansson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...