Skocz do zawartości

Ekstraklasa 2012/2013


b@rto

Rekomendowane odpowiedzi

No i zaczyna sie kolejny sezon naszej fenomelnalnej jakosciowo polskiej ekstraklasy. Troche nam sie pozmienialo, coraz wiecej klubow zaczyna stawiac na Polakow. Jak to wyjdzie? Nie wiem. Napisze pare krotkich analiz, jak sie wg mnie zakoncza mecze 1 kolejki.

 

Mecze piatkowe

Pogoń Szczecin vs. Zagłębie Lubin

 

Na pewno Zaglebie jest przed wielu stawiane w gronie faworytow do zajecia miejsca w gornej polowie tabeli, moze nawet na miejscach 1-5. Dosc ciekawe transfery przeprowadzono w tym klubie - szczegolnie w formacjach ofensywnych. Obrona dalej pozostaje, wg mnie przynajmniej, co najwyzej na poprawnym poziomie. W niemalze takim zestawieniu formacji obronnych ta druzyna stracila 42 gole w poprzednim sezonie. Ta niemoc obronna pokazal rowniez pierwszy mecz sezonu - PP z Wisla Plock zakonczony wynikiem 4:2.

Pogon rozpoczela sezon od porazki po dogrywce z Olimpia Grudziadz. Transfery jakie przeprowadzono po awansie do Ekstraklasy nie zachwycaja. Owszem, sprowadzono doswiadczonego bramkarza Pernisa, Grzeska Bonina czy Traore z Zaglebia wlasnie. Ale powiedzmy sobie szczerze, szalu to to nie robi. Plusem tego zespolu, a jednoczesnie minusem, bedzie to ze tam wszyscy beda mieli daleko. Sam zespol z Lubina bedzie jechal okolo 4-5 godzin (wg google) a co dopiero zespoly z Krakowa czy Bielska - Bialej.

 

Wg mnie najlepszym betem na to spotkanie bedzie over 1,5 w Expektcie wyceniany nawet na kurs 1,45 ewentualnie over 2 po 1,76 w Pinnacle.

 

Piast Gliwice vs. Górnik Zabrze

Aj hew totali noł ajdija. :bz:

 

Sobota

Jagiellonia Białystok vs. Podbeskidzie Bielsko Biała

 

Spotkanie rozpoczynajace sobotnia kolejke. Wg mnie bardzo wiele przemawia za zespolem Jagiellonii. Jako jej kibic staram sie byc na biezaco z newsami. Jest problem z obroncami, bo odsuniety od zespolu zostal Thiago Cionek, Tomek Porebski jest kontuzjowany a Luka Gusic jest gorszy od plastikowych pacholkow ustawianych na treningu. W PP na srodku obrony zagral Alexis. Tyle problemow... Sa tez dobre strony. Bardzo dobrze prezentuje sie srodek pola Jagiellonii, skrzydla no i oczywiscie na szpicy zagra Franek. Do tej pory wlasnie on byl obarczony wylaczna odpowiedzialnoscia za zdobywanie bramek. Teraz do niego dolaczyli Kupisz i Makuszewski. Szczegolnie ten drugi po przejeciu druzyny przez Hajte odzyl i pokazuje sie z najlepszej strony. Dodatkowy plus - gramy u siebie. Wiadomo, Jaga szczegolnie na wlasnym boisku jest grozna dla wszystkich zespolow naszej ligi. Co do transferow, sprowadzono kilku mlodych zawodnikow t.j. Tarnowski, Gajos, Skowron ale rowniez nieco powazniejsze wzmocnienia - Pazdan i Modelski. Na Zahorskiego nie mozna raczej liczyc. Z zespolu pozbyto sie niepotrzebnych zawodnikow tj. Burkhardt, Seratlic, Arzumanyan (chociaz on moze by sie i teraz przydal), Ptak czy Rasiak. Martwi wlasnie brak wzmocnienia ataku, jakiegos zmiennika.

Podbeskidzie sprzedalo jeden ze swoich motorow napedowych - Sylwestra Patejuka. Razem z Demjanem to wlasnie oni ciagneli do przodu. Odeszli takze dosc wazni - Rogalski, Sourek. Sciagnieto Bucka - slowackiego obronce ktory moze cos dac temu zespolowi. Reszta zawodnikow to, dla mnie przynajmniej, malo znane nazwiska, mlodziez. Wg mnie srodek tabeli, walka szczegolnie na wlasnym boisku.

W meczu z Jaga zapewne zamuruja sie pod wlasna bramka i beda liczyc na kontry. Moze to byc dobre dla Jagi, bo wlasnie jesli Alexis zagra znowu na srodku, to nie bedzie od niego wymagana szczegolnie fizyczna gra, bo to Jaga bedzie grala pilka. Przy kontrach Podbeskidzia przyda sie jego szybkosc.

 

Co tu duzo gadac, kurs 2,86 w Pinnacle na wygrana Jagi z handi azjatyckim -1 wg mnie jest dobry. I tak tez proponuje zagrac.

 

Reszte spotkan przeanalizuje pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


up: Ugo Ukah pilkarzem Jagiellonii - mimo braku zgrania z pozostalymi pilkarzami Jagi bedzie wzmocnieniem. Przynajmniej guziec nie bedzie gral. Popieram w dalszym ciagu ten typ na ah -1.

 

Dalsze spotkanie

 

Widzew Lódz vs. Śląsk Wrocław

Kursy sa wyrownane, w obu klubach bardzo duze przetasowania, po pierwszych meczach jakos niespecjalnie z forma. :bz: Nie bardzo chce mi sie wypisywac wszystkie transfery obu klubow, mozna sobie sprawdzic na 90minut.

Jedyne co mi sie widzi w takim meczu to cholernie nudny mecz, najpewniej bez bramek. Dodatkowo mecz jest o 15:45 wiec http://www.youtube.com/watch?v=iJ1e7cmtNMU

 

Typ: under 2 @ 1,90 Pinnacle

 

 

I dalej...

Lech Poznań vs. Ruch Chorzów

Mecz druzyn sromotnie pobitych w pucharach europejskich. Lech 1:3 z AIK, Ruch 0:7 z Pilznem... Dramat obu druzyn. Lech na dokladke odpadl z PP z Olimpia Grudziadz. :leze: Ruch wymeczyl 1:0 z Pelikanem Łowicz. Ponowne :leze: I dodam jeszcze ze Pelikan nie wykorzystal dwoch karnych. :leze::leze: Tylko Perdijic pozostawil po sobie dobre wrazenie. Obie druzyny od poczatku lipca juz graly w tych pucharach wiec nie mozna powiedziec ze ktoras jest nieprzygotowana kondycyjnie .... wrrrrroc - raczej nie mozna powiedziec ze ktora z nich jest lepiej przygotowana od drugiej. Syf, kila i mogila. I czego sie spodziewac od tych druzyn w 1 meczu? Nie wiem, jak Boga kocham - nie wiem. Lech ma swoje uklady, ukladziki, jakies umowy ustne. Tylko ze wyprzedano pol skladu a na ich miejsce nikt sensowny nie przybyl. Bo wg mnie Lovrencsics to gracz moze i solidny, ale na pewno nie tak dobry jak Rudnev. To samo Ceesay - moze i jak na polska lige solidny zawodnik, nawet bardzo, ale pozno sciagniety i zanim sie zgra to minie pol sezonu. W Ruchu przynajmniej atak zostal niezmieniony. Dalej wszystko bedzie zalezalo od Piecha, Jankowskiego, Janoszki, nienajmlodszego juz Zienczuka... Sciagnieto Panke z Widzewa, Kikuta z Lecha no i Sadloka i Sultesa z Polonii. Tez mi specjalnie kopara nie opadla.

Lecha bym teraz postawil na poziomie Metalurga Skopje, no moze ciut wyzej a tego Ruch zbil lekko. Dlatego szukam tu raczej niespodzianki (jakich niemalo w naszej lidze) i proponuje typ Ruch +0,25 @ 2,06 Pinnacle Ewentualnie x2 @ 1,76 Unibet. Ale uwazam, ze Ruch ma szanse na odniesienie wygranej w tym meczu. Mimo lania od Pilzna.

 

No i niedziela!

Wisła Kraków vs. GKS Bełchatów

Hjuston łiw got a problem. To pewnie pomyslala sobie wiekszosc kibicow GKSu po wycofaniu sie PGE z funkcji sponsora strategicznego. Czarne chmury zawisly nad tym klubem. Nie wiem jak zawodnicy na to zareagowali, na razie wygrali w PP. %-) Wisla... Coz, odpuszczona koncowka sezonu, zalozenie budowy perspektywicznej druzyny, sciagnieto duzo mlodych zawodnikow, rowniez ze swojej szkolki. Z bardziej doswiadczonych graczy przybyli Glowacki (szklaneczka, zdazyl sie juz pobic), Frederiksen - moze jakies wzmocnienie, Quioto - zobaczymy, na razie i tak chyba przegrywa rywalizacje z Genkowem. Z tych co odeszli to chyba tylko za Bitonem beda plakali w Krakowie... A moze i nie.

Z typow jakie moge polecic (na pewno nie wygrana Wisly po 1,50 - zbyt duze ryzyko) to moze Genkow strzeli pierwsza bramke. Ewentualnie jesli kurs na Genkowa jako strzelca bedzie powyzej 2,20 (watpie, kolo 1,9 przewiduje) to tylko taki bet.

 

Legia Warszawa vs. Korona Kielce

Pozno juz troche, nie bardzo mi sie chce pisac jakies rozwlekle analizy do dwoch ostatnich meczow - napisze wprost. Obie druzyny maja niezly potencjal ofensywny, ale w obu sporo brakuje w obronie. Dodatkowo nie mam pewnosci ze zagra Zewlakow to jeszcze gorzej dla Legii. W ataku maja naprawde potezna jak na polska lige sile, ale Korona swoja walecznoscia jest w stanie postraszyc warszawiakow. Oczywiscie bilans h2h w postaci 7 wygranych spotkan przez Legie w Warszawie troche moze blednie sugerowac ze Korona bedzie chlopcem do bicia ale wydaje mi sie, ze zobaczymy calkiem ladny mecz w wykonaniu obu druzyn. Mysle ze typ w postaci obie strzela bedzie dobry. Nie wiem szczerze jaki kurs, jesli mniej niz 1,90 to lepiej grac chyba over 2 @ 1,90 w Sbobet czy 1,89 w Pinnacle.

 

 

Mecz poniedzialkowy zostawie sobie na pozniejszy termin.

 

PS. Ta cholerna polska liga nie raz i nie dwa mnie zaskoczyla calkowicie odmiennymi meczami niz przewidywalem. Takze nie biore jakiejs odpowiedzialnosci za uszczerbki na zdrowiu psychicznym gdy ktos zasugeruje sie tym co napisalem. %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b@rto, zgadzam sie praktycznie w 100% nasza liga jest bardzo nieprzewidywalna, do tego poprostu slaba. Uwazam ze zdecydowanie wiekszosc zespolow bedzie bazowac na zdobywaniu pkt na wlasnym stadionie, bedzie pare fajnych ciekawych spotkan w 1 kolejce Wisla chyba najpewniejszy typ po paru kolejkach napewno bedziemu modrzejsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisla chyba najpewniejszy typ

Nie wiem czy mozna mowic o jakiejs pewnosci w naszej lidze. Tym bardziej ze bardzo wiele sie zmienilo w tym zespole. Bedzie dokladnie tak jak napisales - dopiero po kilku kolejkach bedziemy madrzejsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ostatni mecz kolejki, rozgrywane w poniedzialek spotkanie

 

Lechia Gdańsk vs. Polonia Warszawa

 

Na pierwszy rzut oka mozna powiedziec, ze takich jaj jak w tym roku w Polonii to nie bylo nigdy i nigdzie. Wojciechowski zabral swoje zabawki, potem sprzedal klub, juz juz mial grac za Polonie GKS Katowice a tu jednak nie. Z klubu odeszly wszystkie gwiazdy i gwiazdeczki, no prawie bo zostal np. Przyrowski, Baszczynski. Reszta zawodnikow (przynajmniej w wiekszosci) to mlodzi grajkowie, po 20-23 lata. A no i Pawelek wrocil do Polski. :leze: Wydawac by sie moglo, ze nie maja po co jechac do Gdanska. Lechia sie wzmocnila wg mnie w przerwie. Przyszedl taki fajny, m,ody brazylijczyk Ricardinho, ktory w Wisle Plock byl najlepszym zawodnkiem, przyszedl Andreu majacy juz kiedys cos wspolnego w polska liga (wlasnie Polonie), przyszedl Bieniuk i Brozek. Moze gracze niekoniecznie perspektywiczni ale na pewno na dana chwile potrafiacy dac duzo dla klubu. No i patrzac logicznie, to raczej oni powinni odniesc zwyciestwo z ta dziwna Polonia. Tylko ze jak tak sobie dumalem o tym klubie, to doszedlem do wniosku ze najwiekszym jego problemem byl prezes Wojciechowski. Jego niekiedy chore akcje, zwalnianie trenerow co 2 miesiace - tak sie nie da. Dodatkowo gwiazdeczki pobieraly najwieksze w lidze wynagrodzenia. Pewnie bylo przekonanie, ze "czy sie stoi czy sie lezy, 100000 sie nalezy". Teraz jest zupelnie inaczej. Kasa sie zmniejszyla, nie wiem jak ten nowy prezes bedzie sie zachowywal, przynajmniej na razie trenera zostawil (tzn. wybral Stokowca, co juz jest w tym klubie od jakiegos czasu). Trzeba, jednym slowem, zapier.... zeby grac. Moze atmosfera w szatni troche sie poprawila bo chyba nikt juz nikogo nie bedzie wysylal do "klubu kokosa".

Wiec podsumowujac te moje wypociny - faworytem na pewno jest Lechia (buki tez tak uwazaja (1,95 - 3,80 - 3,80)) i nie bedzie niespodzianki jest wlasnie Lechia wygra. Ale Polonia ma z kolei mlody zespol, calkiem fajnie im sparingi wychodzily, bez problemu awansowali w PP (Lechia dopiero po dogrywce z Gornikiem Leczna). RACZEJ Polonii na razie nie stac na zwyciestwo na wyjezdzie w Gdansku, ale remis jest realnym wynikiem - taki tez typ proponuje w tym ostatnim spotkaniu.

Lechia - Polonia x @ 3,80 Bet-at-home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko Biała -1 1,85 Unibet

 

Co skłania mnie do grania na ,,Jagę"? Przede wszystkim za drużyną gospodarzy przemawiają: atut własnego boiska (10-2-3 w poprzednim sezonie), przyzwoita jak na ekstraklasowe warunki kadra (Frankowski, Alexis, Kupisz, Grzyb), dobre wyniki uzyskiwane w sparingach (między innymi 1:1 z Besiktasem), pewna wygrana w Pucharze Polski. Podobają mi się transfery dokonane przez zespół z Białegostoku - do zespołu dołączyli: Ukah, Pazdan, Modelski. Pierwsza dwójka powinna wywalczyć sobie miejsce w pierwszej jedenastce. Podbeskidzie dla mnie jest w tym sezonie jednym z 3 kandydatów do spadku (jeszcze Widzew Łódź i GKS Bełchatów). Z zespołu odeszli: drugi najlepszy strzelec ubiegłego sezonu Sylwester Patejuk oraz prawy obrońca Łukasz Mierzejewski. Ubytków może nie dużo, ale jakże istotne, tym bardziej że obaj gracze byli ważnymi ogniwami. Na dodatek do kadry nie dołączył w moim uznaniu żaden wartościowy zawodnik, bo trudno za takich zawodników, z których jeden grał co drugi mecz w 1-ligowej Sandecji Nowy Sącz czy też obrońcę z drużyny broniącej się przed spadkiem ze słowackiej ekstraklasy. Wg mnie gospodarze powinni bez większych problemów pokonać ,,Górali" Po takim kursie - biorę ;-) Pozdrawiam! :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska; Ekstraklasa

20.08.2012; 18:30; Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa

Typ: Lechia Gdańsk

Kurs: 2.20

Bukmacher: Bet365

 

W dzisiejszym, ostatnim spotkaniu inaugurujacej kolejki naszej rodzimej ekstraklasy, spotkaja sie druzyny Lechii Gdansk i Polonii Warszawa. Teoretycznie nie ma tu faworyta, gdyz Polonia po ubieglym sezonie zdecydowanie przestala byc traktowana w roli faworyta do mistrzostwa Polski. Glownym tego powodem jest strata kilku zawodnikow z podstawowego skladu, bedaca konsekwencja odejscia od sponsorowania prezesa klubu, Janusza Wojciechowskiego. Mial on juz dosc pewnych utrudnien zwiazanych z prowadzeniem klubu, a utrudnienia te byly, jego zdaniem, ze stron wladz miasta, ktore bardziej wspieraly zespol Legii Warszawa. W tym sezonie celem Polonii jest nic innego jak tylko utrzymanie w ekstraklasie. Co do Lechii, to tutaj sprawa wyglada zdecydowanie inaczej. Po pierwsze sprowadzono doswiadczonego trenera, Bobo Kaczmarka. Po drugie jest bardzo prezny sponsor, firma Lotos, dzieki ktorej w Gdansku powstaje ekipa na miare pierwszej trojki najlepszych druzyn w Polsce. Wreszcie po trzecie, sprowadzono kilku znanych i doswiadczonych zawodnikow, jak Grzegorz Rasiak, Jaroslaw Bieniuk, Piotr Brozek czy Andreu. Dodajac do tego bardzo uatlentowana mlodziez Lechii mamy naprawde silny zespol, ktory stac w tym sezonie na wiele. Te wszystkie argumenty przemawiaja za tym, ze w pierwszym meczu nowego sezonu nie widze innego wyniku w dniu dzisiejszym, jak tylko zwyciestwo Lechii Gdansk nad Polonia Warszawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie 1. kolejki.

 

Pozwole sobie napisac male podsumowanie 1. kolejki Ekstraklasy. Co prawda nie widzialem zadnego meczu w calosci (bylem na urlopie krotkim w Zakopcu - polecam tak w ogole) ale przed chwila ogarnalem skroty i Magazyn Ekstraklasy.

Przy okazji rozlicze typy, ktore polecalem przy analizach.

 

Pogoń Szczecin vs. Zagłębie Lubin

W tym spotkaniu stawialem na kilka bramek, ale nie sadzilem ze te bramki zdobywac bedzie tylko Pogon. Zagrali dobrze, odwaznie w ataku, w obronie nie bardzo mieli okazje do wykazania sie, bo Zaglebie specjalnie nie zagrazalo zespolowi ze Szczecina. Te 4:0 w sumie moze byc troche mylace w kontekscie przyszlych spotkan, bo bramki na 3 i 4 do 0 padly w koncowce, gdy Zaglebie wyraznie juz stracilo ochote do dalszej gry i pozwolilo na kontry Pogoni. Moglo sie skonczyc jeszcze wyzej.

Wynik: 4:0

over 1,5 @ 1,45 Expekt :t:

over 2 @ 1,76 Pinnacle. :t:

 

Piast Gliwice vs. Górnik Zabrze

Calkiem ciekawy mecz, bardziej mi sie widzialo jakies 0:0 niz jakies ciekawe widowisko. Ze skrotu ktory widzialem to raczej Gornik byl strona atakujaca, bramka - przynajmniej wyrownujaca - wisiala w powietrzu. Czerwona kartka dla obroncy Piasta ulatwila zadanie (wg mnie niezasluzona tak wysoka kara). Zobaczymy co przyniesie nastepna kolejka, szkoda tylko ze Gornika zagra z moja Jaga.

Wynik: 1:2

 

Jagiellonia Białystok vs. Podbeskidzie Bielsko Biała

Okropny mecz w wykonaniu Jagi. Szybko stracona bramka, tragiczne zachowanie obrony, pozniej bylo rownie groznie i wlasciwie tylko szczesciu mozna zawdzieczac to, ze nie zrobilo sie szybko 0:2. Pozniej wydaje mi sie, ze to raczej Jaga przewazala. Co prawda nie mozna powiedziec, ze "siedziala" na rywalu, ale pare okazji bylo. Szczescie pozwolilo na strzelenie dwoch bramek i 3 punkty zostaly w Bialymstoku. Jednak jesli takie mecze jak ten beda sie zdarzac czesto, to bedzie znowu rozczarowanie, klopoty na wyjazdach itp. A Podbeskidzie, coz... Dostosowali sie do poziomu meczu i nic specjalnego. Zapewne na swoim boisku poakza sie z lepszej strony. No i ten ich bramkarz. Pare groznych strzalow wybronil ladnie.

Wynik: 2:1

Typ: Jagiellonia ah -1 @ 2,86 Pinnacle - zwrot

 

Widzew Lódz vs. Śląsk Wrocław

Dobrze mi sie wydawalo, ze mecz bedzie nudny. Co prawda padly 3 gole, ale z taka gra to Slask dostanie baty od Hannoveru. Oczywiscie, bardzo oslabiony zagral ten nasz mistrz, ale to i tak ich nie usprawiedlwia. Tragedia w kazdej jednej formacji. Widzew zasluzyl na zwyciestwo. Coz wiecej moge napisac, w czwartek pewnie Slask zbierze baty, w sobote zagra z waleczna Korona (chociaz po meczu z Legia to juz sam nie wiem...) i moze trener Lenczyk byc w ciezkiej sytuacji.

Wynik: 2:1

typ: under 2 @ 1,90 Pinnacle :n:

 

Lech Poznań vs. Ruch Chorzów

No kompletna pomylka z mojej strony. Ruch zagral tragicznie i wydaje mi sie, ze to bedzie dluzsza seria z ich strony. Zaczelo sie od Pilzna a skonczy sie... Dobre pytanie kiedy. Na Widzewie? Nie wiem. Zaskoczyla mnie pozytywna postawa Lecha. Swietnie sie wprowadzil ten nowy gracz Lovrencsics. Jego asysta przy golu Slusarskiego - no kurde czapki z glow. Dawno w naszej lidze nie widzialem takiego zagrania. Oby to nie byl tylko pilkarz jednego meczu, jak calkiem niedawno Frank Essomba w Jadze. Wydaje sie jednak, ze bedzie z tym Wegrem duzo pozytku mial Lech. Jakby sciagneli jakiegos napastnika jeszcze to bylby mocny sklad naprawde, bo ani Slusarski ani tym bardziej Ubiparip (chociaz obaj strzelili po golu) nie zapewnia zapewne nawet 10 goli w sezonie. W sumie oczywiscie obaj.

Wynik: 4:0

typy: Ruch +0,25 @ 2,06 Pinnacle :n: x2 @ 1,76 Unibet :n:

 

Wisła Kraków vs. GKS Bełchatów

Wg mnie w tym meczu Wisla nie zasluzyla na wygrana. Moze inaczej - Belchatow zasluzyl na punkty w Krakowie. Dwie poprzeczki, calkiem ofensywna gra mogla sie podobac. Wisla to teraz chyba tylko Melikson i Genkov. Czasami Iliev pociagnie ale za to obrona jest cholernie niezgrana (1 bramka - popis nieudolnosci), w pomocy bieda, atak moze byc chociaz i ten nowy na Q jak mial 150% sytuacje to potrafil ja zmarnowac. Nastepny jest wyjazd do Bielska Bialej i tu zostanie zweryfikowana druzyna Probierza. Zagraja z ligowym sredniakiem ale walecznym zespolem.

Wynik: 2:1

typy: Genkow strzeli pierwszy :n: Genkow strzeli :t:

 

Legia Warszawa vs. Korona Kielce

Pogrom i najnizszy wymiar kary. Korona chyba tylko raz zagrozila bramce Kuciaka a i to jakos tak anemicznie. Legia dominowala. Mega mecz szczegolnie Saganowskiego, ktory gral takiego podwieszonego napastnika i sypal swietnymi podaniami do ludojada a ten nie marnowal ich. Oczywiscie hat-trick tez mega sprawa. W ogole ja nie wiem skad oni trzaskaja ciagle takich nowych grajkow. No Kosecki jeszcze sie wyroznial w 1. lidze, ale ten Lukasik czy Furman, ktory wszedl za tego pierwszego i to jest juz poziom odpowiedni na Ekstraklase. O Koronie nie bardzo mam co napisac, bo stanowili tylko tlo. Probowali cos przeszkadzac, no ale 4:0... Moglo byc wyzej, Sagan nie trafil w dobrej sytuacji, Wawrzyniak... 6 czy 7 goli tez by bylo zasluzone. Zobaczymy co tam Legia pokaze w meczu z Rosenborgiem i w Belchatowie. Jesli w tych dwoch meczach zagraja dobrze, to smiem twierdzic ze Legia bedzie najpowazniejszym kandydatem do mistrzostwa. Dobry 1 sklad, szeroka lawka (praktycznie na kazdej pozycji jest zmiennik mogacy natychmiast wskoczyc do skladu - Zewlakow nie gral z Korona a to pilkarz na 1 sklad, to samo Radovic, jest Suler, Zyro, Wolski, Gol). Zobaczymy co przyniesie najblizszy tydzien.

Wynik: 4:0

typy: obie strzela :n: over 2 @ 1,90 w Sbobet :t:

 

 

Ostatniego spotkania jeszcze nie widzialem, moze jutro obejrze. Poza tym po 1 kolejce nie bardzo jest co wyrokowac, moze po 2 czy 3 kolejce cos bedzie wiadomo konkretniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie - Piast

Typ: 1 @ 1,87 (bwin)

 

Zespół Miedziowych na wiosne punktował najlepiej w całej Ekstraklasie. Sytuacja kadrowa przed nowymi rozgrywkami bynjamniej nie uległa pogorszeniu. W sparingach gra wyglądała całkiem nieźle, a sezon lubinianie zaczęli przecież od zwycięstwa w Pucharze Polski 4-2 w Płocku. Mimo to rozgrywki ligowe zaczęli od dużego falstartu

 

Pogon Szczecin 4-0 Zagłębie Lubin

Lubinianie dotrzymywali gospodarzom tempa tylko w pierwszej połowie.

Pierwsza kolejka nie spowoduje żadnych rewolucji kadrowych, Hapal liczy na zmiane podejścia u zawodników i sporotwą złość po zimnym szczecińskim prysznicu. Gospodarze muszą jak najszybciej odrobić minusowe 3 punkty nałożone na Zagłębie przed sezonem.

 

Podopieczni Marcina Brosza również okazali się słabsi od rywala

Piast gliwice - Górnik Zabrze 1-2

Zasłużone 3 punkty z Okrzei wywiózł Górnik Zabrze. Dziś trener Brosz będzie musiał pokombinować z zestawieniem lini obrony, do gry niezdolni są Oleksy i Mitras oraz kontuzjowani Cuerda, Urban i Świerczok. Zwłaszcza oddalającego się debiutu wypożyczonego z Kaiserslautern Świerczoka żałują gliwiccy kibice.

 

Jeśli Miedziowym uda się dziś zatrzymać groźny duet Jurado-Kędziora, Piast będzie musiał poczekać na ligowe punkty conajmniej do 3 kolejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zgadzam sie z typem Karela. Dodatkowo proponuje zagrac typ Zespol 1 Zwyciezy a w meczu padnie mniej niz 2,5 gola po kursie 3,90 w Bwin. Mam wrazenie, ze w tej kolejce zespoly, ktore stracily duzo goli w poprzedniej, teraz beda staraly sie zagrac bardzo uwaznie w obronie. Wg mnie na swoim stadionie Zaglebie bedzie bardzo silne w tym sezonie. Piast wg mnie niespodziewanie przegral TYLKO 1:2 z Gornikiem, bo, jak pisalem wczesniej, to Gornik byl ciagle strona atakujaca. Tylko ze Miedziowi sie raczej nie rzuca do frontalnego ataku. A Piast pewnie zagra tak jak niegdys grali na wyjazdach w Ekstraklasie. Zamurowac bramke i moze sie uda cos strzelic albo zremisowac. Dzisiaj wg mnie sie to nie uda i Zaglebie wygra 1, moze 2 do 0.

 

Typ: Zespol 1 Zwyciezy a w meczu padnie mniej niz 2,5 gola @ 3,90 Bwin :n:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera niewiele zabraklo. :/

 

Co dalej...

 

Widzew - Ruch 1 ah +0 (to samo co dnb) @ 2,06 Pinnacle / 1 +0,5 @ 1,53 Pinnacle

 

Grzechem by bylo nie zagranie przeciwko Ruchowi. Bardzo slabo idzie chlopakom na poczatku tego sezonu. Lanie od Pilzna, lanie od Lecha... H2H na korzysc Widzewa (na wlasnym stadionie) 8-3-2. Co prawda z Widzewa odeszlo kilku dosc waznych graczy, to jakos nienajgorzej zagrali przeciwko Slaskowi. Ruch zagral tragicznie, watpie zeby w tydzien cos sie odmienilo o 180' i maksimum remis to jest to co moga osiagnac. Po kursie ponad 2 wydaje mi sie, ze warto to zagrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonia Warszawa - Lech Poznań

Typ: 2 DnB

Kurs: 1,78

Buk: Unibet

 

Wahałem się czy nie zagrać czystej dwójki, ale mniejsze ryzyko w zupełności mi wystarczy, bo i kurs jest dobry. A teraz do rzeczy. Oba zespoły zaczęły ligę bardzo dobrze bo od zwycięstwa. Szczególnie zwycięstwo Polonii można uznać za niespodziankę, gdyż kadra tego zespołu, była klecona dosłownie na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu. Wydaję mi się jednak, iż zwycięstwo z Lechią to zbyt mało, aby wygrać z mającym już za sobą kilka spotkań w tym sezonie Lechem. Poznaniacy w ostatniej kolejce zagrali nadspodziewanie dobrze, dominując nad Niebieskimi. Podobała mi zwłaszcza gra Lovrencsicsa i Cessaya. Nowe nabytki jak widać dobrze wkomponowały się do drużyny. Z taką grą jak w 1 kolejce, Poznaniacy dzisiejszy mecz muszą wygrać. A jeżeli Węgier dalej będzie tak grał, to wkrótce stanie się najlepszym piłkarzem w PL lidze. W dłuższej perspektywie, stawiam że Lech w tym sezonie będzie walczył o mistrza i takie mecze jak z Polonią po prostu musi wygrywać. Liczę, że Lech wygra 2-0 bądź 3-0, ale żeby spokojniej oglądało się ten mecz, gram na Kolejorza bez remisu. :t:

 

EDIT: Tonew, danke schon:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzew - Ruch 1 ah +0 (to samo co dnb) @ 2,06 Pinnacle :t: / 1 +0,5 @ 1,53 Pinnacle :t:

Izi, dzisiaj jeszcze dwie czerwone zlapane, tylko szkoda ze za tydzien spotkaja sie zespoly w rownie slabych formach, czyli Slask i Ruch. Mimo wszystko, juz dzisiaj mowie, ze raczej mozna grac na Slask.

 

 

Co na dzisiaj?

GKS Bełchatów - Legia Warszawa 2 @ 2,05 Unibet

 

Coz, wg mnie Belchatow jest w kiepskiej formie. Z Wisla zagrali jak zagrali bo i Wisla nie jest jakos wybitnie silna ostatnimi czasy. Legia, wg mnie, jest sportowo wyzej, maja silny sklad, dobrych zmiennikow na kazdej pozycji. Bardzo fajnie prezentuje sie Marek Saganowski jako podwieszony napastnik, ale rowniez Jakub Kosecki, ktory przebojem wdarl sie do 1. skladu Legii. Na bramce jest solidny Dusan Kuciak, obrona rowniez solidna jak na Polske, reszta skladu to polaczenie mlodosci z doswiadczeniem. Naprawde kandydat na mistrza. Z Rosenborgiem ladnie zagrali pierwsza polowe, potem siedli. GKS wg mnie jest kandydatem na srodek tabeli. Po prostu wg mnie jutro Legia pokona Belchatow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b@rto, gratki za Legię ;)

 

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk

Typ: 1

Kurs: 2,45

Buk: Unibet

 

Taki kurs, biorę z pocałowaniem ręki! Pogoń w 1 kolejce rozniosła Zagłębie Lubin 4-0 i pokazało bardzo dobrą (jak na PL ligę :)) grę. Świetny Edi, waleczny Bonin, ambitny Traore, solidni w obronie Hernani i Dabrowski. Przyjemnie oglądało się grę Pogoni, a nie można tego powiedzieć o wielu zespołach z naszej ligi. Z kolei Lechia beznadziejna, jak w poprzednim sezonie. W tym sezonie z taką grą, może być jej ciężko o utrzymanie. W ubiegłej kolejce przegrała u siebie aż 1-3 z przeciętną Polonią. Gra była może jeszcze gorsza niż wynik. Nie sądzę, iż w przeciągu tygodnia ta drużyna nagle będzie grała na tyle, by zagrozić chociaż przez chwilę drużynie ze Szczecina. Pozdrawiam! :n:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GKS Bełchatów - Legia Warszawa 2 @ 2,05 Unibet

:t: 0:2

 

Co do dzisiejszego meczu Pogon - Lechia to rzeczywiscie na pierwszy rzut oka 2,50 na Pogon wyglada na dobry kurs, ale tak jak pisalem w podsumowaniu pierwszej kolejki, Zaglebie po stracie gola na 0:2 siadlo i kolejne dwie bramki to bylo juz kopanie lezacego. Ale tak czy owak 4:0 potrafi poprawic humor i podbudowac morale. Tylko ze dla nas typerow jest to troche niemiarodajny wynik.

Lechia... Zdaje sie ciekawe transfery jak na polska lige, ale w 1 meczu totalny niewypal. Ja jednak uwazam, ze Polonia wcale nie jest taka przecietna jak pisze kepablanca. Owszem, odeszlo kilkunastu zawodnikow, ale zrobili jeden najwiekszy transfer na plus - odszeedl popierdzielony prezesik Wojciechowski. Wg mnie to im pomoglo i dlatego zaczeli sezon tak dobrze. Dlatego bym tak nie ocenial negatywnie Lechii, chociaz rzeczywiscie trzeba przyznac ze zagrali kiepsko. Pogon wg mnie nie jest jakims kandydatem na czarnego konia (podobnie z reszta jak Lechia, ktora to pewnie bedzie sie bila o utrzymanie) i ten mecz moze potoczyc sie w rozne strony. Owszem, kurs 2,50 juz nawet jest na Pinnacle, ale jak dla mnie to jeszcze za duzo niewiadomych. Dlatego ja osobiscie ten mecz odpuszcze. Poza tym, na zdrowy rozum dla wszystkich to Pogon jest faworytem, wiec skad tak wysoki kurs? Do tego poniedzialek... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dąbrowski :gol: 17,0

 

Srodkowy obronca Pogoni ktory bardzo dobrze gra glowa. W poprzednim sezonie gral w Olimpii Grudziadz strzelil 4 gole, ale pamietam ze takze obijal slupki , poprzeczki. W meczu z Lubinem doszedl do sytuacji ale niestety nie trafil w bramke. Mysle ze dzis przy odrobinie szczescia strzeli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje juz typ na piatek, bo widze ze kursy zmieniaja sie nie po mojej mysli.

 

Wisla - Polonia 2 (ah +0,75) @ 1,97 Sbobet (1,93 w b365)

 

Dalej utrzymuje swoje przekonanie, ze Polonia moze byc czarnym koniem tego sezonu. W poprzednim bylo wielkie cisnienie zeby wygrali i to im nie pomagalo. Prezes wiadomo jaki byl, trenerzy zmieniali sie jak rekawiczki, wszystkim najwazniejsza byla kasa. Teraz powinno byc troche spokojniej i widac ze chlopakom to sluzy, odeszli chyba wszyscy Ci co powinni (Bruno, Sadlok, Tralka itd.). Sklad, mimo tak wielkich zmian, jest silny jak na polska lige. Fajnie prezentuje sie Wszolek szczegolnie, teraz jeszcze sciagnieto Hiszpana z doswiadczeniem z Primera Division. Dvalishwili chyba zakonczyl juz swoja sage z odejsciem i prawdopodobnie zostanie jeszcze przynajmniej na pol roku - Krol wykupil go juz od pana JW (tak samo jak Wszolka)

Wisla zaczela sezon od wygranej z Belchatowem i remisu w Bielsku - Bialej. Wg mnie to slabe rozpoczecie, bo Belchatow mial duzo szans na wyrownanie a i Podbeskidzie postraszylo Wisle. W formie jest chyba tylko Melikson i moze Genkov. Obrona jest tragiczna, Polonia bedzie spokojnie sobie tworzyla grozne akcje bramkowe. Nie sadze, zeby Wisla byla w stanie ten mecz wygrac. Nawet pomimo wlasnego stadionu. Nawet jesli jakos uda im sie wygrac, to nie roznica wieksza niz 1 gol. Przy takim obrocie spraw dostaniemy zwrot polowy stawki. Bardziej spodziewam sie nawet zwyciestwa Polonii. Trzeba dopowiedziec, ze z Lechem Polonia miala naprawde duzo sytuacji, zaslugiwali co najmniej na remis. Wg mnie slabym punktem Polonii jest tylko obsada bramki

Ostatnie 2 spotkanie w Krakowie zakonczyly sie zwyciestwami Polonii i kurs w okolicach 2 na taki handi pobieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska: Ekstraklasa

01.09.2012: 18:00 Jagiellonia - Zagłębie Lubin

Typ: 1

Kurs: 2.15

Bukmacher: Unibet

 

W trzeciej kolejce Ekstraklasy zespół Jagiellonii podejmuje na własnym stadionie miedziowych z Lubina. Po dwóch pierwszych kolejkach nie można mieć pewności co do formy obu drużyn, ze względu na to że Polska liga jest chyba najmniej przewidywalną na świecie. Zespół Tomasza Hajty na początek sezonu wygrał u siebie z drużyną Podbeskidzia 2:1, a następnie zremisował 1:1 z Górnikiem, natomiast Zagłębie Lubin przegrało niespodziewanie aż 4:0 z Pogonią w Szczecinie i wygrało u siebie 2:1 z Piastem Gliwice. Czego możemy się spodziewać w tym meczu? Na pewno w składach nie będzie niespodzianek i będą grali Ci sami zawodnicy, ale w Jagiellonii na pewno zabraknie zawieszonego na dwa mecze Tomasza Frankowskiego. Poza tym myślę, że mecz będzie wyrównany ale gospodarze którzy w tamtym sezonie świetnie spisywali się na własnym stadionie (10 zwycięstw, 2 remisy, 3 porażki) wyjdą jednak zwycięsko i zgarną trzy punkty. W ostatnich dwóch sezonach oba zespoły mierzyły się ze sobą czterokrotnie i zespół z Białegostoku zanotował trzy zwycięstwa i jedną porażkę, a co najważniejsze dwa mecze u siebie wygrali dość pewnie 3:1 i 2:0. W pierwszych meczach Jagiellonia musiała odrabiać straty i w obu przypadkach im się to udało, ale uważam że w tym meczu nie stracą bramki i wygrają 1/2:0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako kibic Jagiellonii pozwole sobie podyskutowac o tym typie. Jestem na nie. Oczywiscie serce mowi Jaga! ale rozum jednak kaze mi watpic. Ogladalem mecze Jagiellonii i gra naszych zawodnikow byla mocno chaotyczna. Bardzo kiepsko prezentowala sie obrona, szczesliwie Skowron nas ratowal czasami. Srodek pola calkiem niezle, szczegolnie jest zagra Bandrowski. Z Grzybem juz nieco gorzej. Maku i Kupisz raczej przecietnie ale blizej tej dobrej strony niz kiepskosci, Plizga niezle, Dzalamidze baaardzo srednio.

Zaglebie takze prezentuje sie przecietnie w tych pierwszych 3 meczach sezonu (wliczajac PP). Baty w Szczecinie, z Piastem tez lekko nie mieli a Piast to raczej druzyna na dol tabeli. W PP tez mieli ciezka przeprawe, a przeciez grali tylko z Wisla Plock. Na sile wciskany jest do skladu Sernas, gdy wszyscy widza ze koles jest tragiczny. Calkiem przyzwoicie prezentuja sie Pawlowski z Jezem. Gliwa jest przyzwoitym bramkarzem jak na polska lige, ale tez zdarzaja mu sie bardzo niepewne interwencje.

Co do wypowiedzi sprintera nt. gry na swoim boisku, to musze powiedziec, ze to bedzie gra praktycznie na boisku neutralnym. Wszystkie frakcje kibicowskie Jagiellonii zbojkotuja ten meczi i na trybunach pojawia sie zapewne tylko vipy i mniej uswiadomieni kibice. Na pewno nie bedzie prowadzonego dopingu. Smutne, ale prawdziwe.

Podsumowujac, wydaje mi sie, ze w tym meczu jest za duzo niepewnosci zeby moc go jakos wytypowac. Mimo wszystko, zycze sprinterowi zeby mu ten typ wszedl. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurs warty grania Jaga mi sie podiba kawal dobrej roboty Hajty.Sprawy kibicowskie to jest ogolnie problem polskich klubow.Jaga ma potecjal gra slabo nie rowno w obronie ale idealny rywal do przelamania sie bo potem sa wyjazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaga ma potecjal gra slabo nie rowno w obronie ale idealny rywal do przelamania sie

Zgodze sie ze potencjal jest bardzo duzy w zespole. Tylko czy Zaglebie jest idealne do przelamania? Piast bylby moze troche lepszy, albo Belchatow. %-) Jak dla mnie bedzie to warte grania jak zobacze sklady i bedzie Bandrowski w 1 skladzie. Bo to co ten chlop gra to naprawde Ekstraklasa. Powiedzialbym ze on i Maku to teraz najlepsi zawodnicy w Jadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze troche uaktualnic swoje slowa dotyczace Jagiellonii. My mamy totalnie popier..... zarzad. Aktualnie zostaniemy z 1 srodkowym obronca. Cionek pojechal na testy do Padovy, zapewne odejdzie juz niebawem a w najblizszym meczu na 99% nie zagra, Porebski kontuzjowany, Ukah kontuzjowany a Gusic jest pilkarskim kaleka. Niezaleznie od ustawienia (albo para Gusic - Pazdan, albo Alexis - Pazdan i Modelski na boku) Zaglebie bedzie mialo naprawde duzo okazji do zdobycia bramki. Zalezy wszystko czy Skowron bedzie mial super dzien czy jednak cudu nie bedzie. Jak przed sezonem bylo mowione ze Jaga moze miec najlepsza pare stoperow w lidze, tak teraz mozna powiedziec, ze bedzie jedna z najgorszych. A co dopiero jak jeszcze ktorys lapnie jakies zawieszenie, lub, nie daj Boze, kontuzje Pazdan zalapie? Czyzby na stoperze mial grac Grzyb albo Bandrowski? Tragedia. A jeszcze nie ma zadnego napastnika... No kierwa grajmy 1-4-6 z 3 bocznymi obroncami i 2 defensywnymi pomocnikami, no bo przeciez po co strzelac gole i po co sie skutecznie bronic...

 

Takze moj typ na to spotkanie:

Zaglebie strzeli @ 1,44 b365 (moze gdzies jest wyzszy kurs jeszcze)

Zaglebie +0,5 @ 1,82 188bet

 

// Bandrowski tez nie zagra w tym meczu, Frankowski jak wiadomo jest zawieszony... Takze ani obrony, ani ataku, a pomoc znaczaco oslabiona. :bz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ juz na niedziele.

 

Polska, Ekstraklasa

02.09.2012 17:00

Slask - Ruch 1 @ 2,20

Unibet

 

Dzisiaj stacja Polsat News podala do informacji, ze zarzad Slaska zwolnil trenera Oresta Lenczyka. Mozliwe, ze w krotkim okresie czasu zobaczymy nagle swietna (jak na polska lige) gre Slaska. Wychodzily ze Slaska takie glosy, ze pilkarze sa skonfliktowani z trenerem i wydaje mi sie, ze ta tragiczna gra Slaska w ostatnich meczach to zwyczajnie podkladanie sie w celu zwolnienia trenera. Idioci. Wg mnie Pan Lenczyk to najlepszy polski trener. Nawet Matusiak w wywiadzie powiedzial, ze owszem, metody treningowe wydaja sie byc durne ale po okresie przygotowawczym z Trenerem czul sie znakomicie w lidze i szlo zespolowi bardzo dobrze. Z reszta, wyniki przemawiaja za nim. Mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski to jest cos znaczacego jednak. Ale coz, pilkarzom sie znudzil i chca kogos innego. Bardzo prosze - srodek tabeli czeka. Jednakze teraz skupiam sie juz na meczu z Ruchem. Ruch raczej nie gra przeciwko trenerowi, bo nawet sie podkladajac to nie da sie grac tak zle. :k: Oni zwyczajnie sa w tragicznej formie i jeszcze troche czasu im trzeba zeby grac porzadnie zaczeli. Slask wlasnie pokaze "efekt nowej miotly" a wlasciwie pokaze jak durnych maja pilkarze w zespole.

W zespole Ruchu zawieszeni za czerwone kartki sa Sadlok i Djokic. Piech prezentuje kosmiczna nieskutecznosc. Moze jakby zagrali z kims innym to bylaby szansa na jakies przelamanie, ale niestety. Trafiaja na Slask w tej kolejce i jestem niemalze przekonany ze Slask to spotkanie wygra. Ok, dalej zawieszeni sa Mila, Gikiewicz bodajze, Mraz i ktos tam jeszcze. Ale to nic. Bez dalszego argumentowania, fakt zmiany trenera wg mnie jest najistotniejszy (i najglupszy zarazem). Jeszcze tylko podam H2H - na korzysc Slaska. 6-3-1, w bramkach 16:9. Spodziewam sie wyniku 2:0 dla Slaska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna, POLSKA: T-Mobile Ekstraklasa, 01.09.2012 13:30

Spotkanie:Korona Kielce - Lechia Gdańsk

Typ: Lechia +0,5 ( handicap azjatycki)

Kurs:1,82

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

 

Dziś o godzinie 13:30 na Arenie Kielc rozpocznie się mecz 3 kolejki Polskiej Ekstraklasy pomiędzy miejscową Koroną a Lechia Gdańsk. Po 2 kolejkach sytuacja w ligowej tabeli nie ciekawa dla gospodarzy, którzy zamykają tabelę z zerowym dorobkiem . Drużyna Leszka Ojrzyńskiego poległa 0-4 z Warszawską Legią oraz 0-2 z mistrzem Polski Śląskiem Wrocław . Spotkania te były wyjazdowe jednak widać,że drużyna nie jest w dobrej formie. O ile porażka z Legią może nie dziwić to z słabiutkim na początku sezonu Śląskiem powinno stać ich na walkę. W Kielcach wzmocnień większych się nie doczekano, a sporo graczy odeszło. Zespół podobnie jak w poprzednim sezonie będzie chciał utrzymać się w lidze głównie wychowankami, młodymi graczami. W tym meczu gospodarzy czeka jednak nie łatwe zada nie. Lechia Gdańsk nieźle rozpoczęła rozgrywki ligowe zdobywając 3 pkt w 2 meczach wygrywając 2-0 z Pogonią w meczu wyjazdowym oraz ulegając Polonii Warszawa 1-3, która pokazała że mimo początkowych problemów potrafi wygrywać wygrywając wczoraj z Wisłą Kraków także 3-1.Dzisiejsi goście dokonali niezłych transferów sprowadzając Piotra Brożka, Madere czy Bieniuka , odszedł natomiast Pawłowski za 500 tysięcy Euro do Udinese . Patrząc na sytuację kadrową muszę przyznać że Lechia wygląda na tle Korony zdecydowanie lepiej, jednak trzeba zwrócić uwagę że Kielczanie nadrabiają wiele walką jak to było w poprzednim sezonie. Trudno wskazać wyraźnego faworyta , jednak kurs na Lechię zdecydowanie dla mnie za wysoki , uważam że szanse na zwycięstwo są porównywalne z przewagą na gości dlatego handicap +0,5 na Lechię wydaję się bardzo dobrym typem na ten mecz po sporym kursie. Korona nie pokazała nic dobrego w pierwszych meczach, presja na drużynie jest aby nie przegrać kolejnego spotkania, która może nim przeszkodzić. Gram na zdobycie punktów przez drużynę Lechii Gdańsk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Ekstraklasa

01.09.2012 18.00

Spotkanie: Jagiellonia – Zagłębie

Typ: 1 ( DNB)

Kurs: 1.52

Bukmacher: Unibet

 

W tej kolejce, piłkarze Jagi zmierzą się z Zagłębiem. Jaga w tym sezonie niepokonana z 4 punktami na koncie. Zagłębie, jak dotąd 0 punktów lecz tka naprawdę z 3, po domowym zwycięstwie nad Piastem, jednak klub został ukarany na sezon 2012/13 odjęciem 3 ptk za korupcję. Obie drużyny są tzw. drużynami swojego podwórka. W dotychczasowych potyczkach, gospodarze u siebie nie przegrali jeszcze z Zagłębiem ani razu, co prawda lekki problem z kontuzjami i konflikt z kibicami może wpłynąć na losy meczu, ale nie sądze aby Zagłębie było w stanie wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLSKA: T-Mobile Ekstraklasa

Śląsk Wrocław (-1) - Ruch Chorzów

02.09.2012 17:00

Typ:1-HA

Kurs : 2,98

BUK: Pinnacle

 

Już dziś zobaczymy kolejne starcia Polskiej Ekstraklasy, mistrz Polski Śląsk Wrocław podejmie na własnym stadionie Ruch Chorzów. Jak wszystkim wiadomo w Śląsku nie ma już trenera Lenczyka, którego ze stanowiska usunęli właściwie piłkarze swoim brakiem zaangażowania, tymczasowo obowiązki pierwszego trenera Śląska Wrocław przejmuje dotychczasowy asystent Paweł Barylski. Myślę iż w świetle tych wydarzeń na stadionie mogą się pojawić już potencjalni kandydaci na zajęcie tego stanowiska a co za tym idzie piłkarze rozpoczynają walkę o miejsce w wyjściowym składzie nowego trenera, dlatego gra Śląska w końcu powinna się ustabilizować i wyglądać jak w ubiegłym sezonie. Natomiast Ruch w pięciu ostatnich meczach (dwa ligowe, dwa w rozgrywkach europejskich i jedno w Pucharze Polski) wygrał zaledwie raz (1:0 z Pelikanem Łowicz w 1/16 PP), a ich bilans bramkowy wynosi...1:13 !. Trzeba także dodać, że w zwycięskim spotkaniu ze słabiutkim Pelikanem chorzowianie mieli mnóstwo szczęścia, ponieważ rywale nie wykorzystali aż dwóch rzutów karnych!

O ból głowy trenera Tomasza Fornalika mogą przyprawiać absencje zawodników. Wciąż nie wiadomo, czy we Wrocławiu zagra powracający po kontuzji Gabor Straka, natomiast pewne jest to, że w starciu z mistrzami Polski nie wystąpią Maciej Sadlok i Żeljko Djokić, którzy otrzymali w ostatnim meczu z Widzewem czerwone kartki, warto również dodać iż piłkarze Ruchu są po prostu bardzo słabi, od czasu odejścia trenera Waldemara Fornalika ich gra wygląda tragicznie i moim zdaniem dzisiaj przegrają kolejne spotkanie i to nie jedną, a co najmniej dwoma bramkami, dlatego stawiam na Śląsk z handicapem -1 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglebie strzeli @ 1,44 b365 :n:

Zaglebie +0,5 @ 1,82 188bet :t:

Zaglebie mialo sporo sytuacji, ale coz... Glowny typ na to spotkanie wszedl.

 

Kolejny typ na dzisiaj.

 

Lech - Gornik 1 @ 1,66 tobet

 

Prosta pilka, wydaje mi sie ze, ze Lech wygra to spotkanie. Udalo im sie wygrac z Polonia, ktora pokazala w piatek ze nalezy sie z nia liczyc, Ruch zostal ograny na spokojnie a Gornik w obu spotkaniach sie meczyl. Najpierw z Piastem dopiero po oslabieniu Piasta zaczeli cos grac, potem z Jagiellonia tylko remis. Dodatkowo doszlo jedno oslabienie - zawieszony za czerwona kartke jest K. Maczynski. W meczu z Jaga ta ich gra byla taka troche "drewniana". Lech co prawda gra mozna powiedziec bez napastnika, bo ani Slusarski ani Ubiparip nie zapewniaja zadnej jakosci, ale mysle ze to i tak powinno wystarczyc H2H mocno na korzysc LEcha, 12-2-1 w bramkach 34-12. Bez zbednej argumentacji - Lech wygra i wskoczy na fotel lidera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...