Skocz do zawartości

[Zamknięty] Francuska Ligue 1


kepablanca

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Piłka nożna- Francja, Ligue 1

Spotkanie: Olympique Marsylia - AS Saint-Etienne

23.12.2012 godz. 21:00

Typ: X

Kurs: 3.52

Bukmacher: Pinnacle

 

Na Stade Stade Velodrome rozegrany zostanie ostatni mecz 19 kolejki francuskiej Ligue 1. Trzeci w tabeli Olympique Marsylia powalczy o punkty z dobrze grającym w tym sezonie AS Saint-Etienne. Marsylczycy do liderującego PSG tracą jedynie 3pkt. i wciąż liczą się w walce o mistrzostwo Francji. Podopieczni Christophe Galtiera z 27. zdobytymi oczkami plasują się na ósmej lokacie, ale ostatnio prezentują się troszkę gorzej. Gospodarze w pięciu ostatnich kolejkach wygrali trzykrotnie, ale też przegrali z Lorient i Olympique Lyon. Piłkarze Saint-Etienne w pięciu kolejkach ugrali 5 punktów. Statystycznie rzecz biorąc gospdoarze u siebie prezentują się przeciętnie. Bilans 4-2-2, bramki 12-12. Znowu goście to najlepsza defensywa w lidze. Tylko 13 straconych bramek i tylko jedna porażka na wyjeździe na 8 gier i aż 5 remisów.

W pięciu ostatnich bezpośrednich pojedynkach obydwu zespołów aż trzy razy padał remis, a w pozostałych dwóch minimalnie zwyciężali Marsylczycy. Teraz faworytem są podopieczni Elie Baup, ale ja stawiam na podział punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Piłka Nożna, Ligue 1

Data i godzina spotkania: 23.12.2012 rok – 17:00

Spotkanie: Toulouse – Sochaux

Typ: X

Kurs: 3,86

Bukmacher: PinnacleSports

Analiza:

 

Przed nami dziś jeszcze dwa mecze 19 kolejki Francuskiej Ligue 1, w meczu który wybrałem o godzinie 17:00 na Stadium Municipal miejscowe Toulouse podejmie gości z Sochaux. Po 18 kolejkach gospodarze dzisiejszego meczu zajmują miejsce 18 i są strefie spadkowej z zaledwie 16 punktami, natomiast Sochaux jest 12 z 23 punktami i na razie w miare spokojne o ligowy byt na kolejny sezon. Gospodarze z racji tego, że grają u siebie i miejsca zajmowanego przez Sochaux w tabeli są ostro faworyzowani przez bukmacherów i kursy na ich wygraną oscylują w okolicy 1,60 jednak ja uważam, że to goście mają większa motywacje by ugrać dziś jakieś punkty i zapewne przyjadą na Stadium Municipal nastawieni defensywnie i na kontry i z myślą by przede wszystkim nie stracić gola a jak się uda coś strzelić to będzie super. Dlatego ja w tym meczu spróbuje zagrać typ na remis, tym bardziej, że w ostatnich meczach Toulouse jak jest takim faworytem jak dziś to zawodzi przykład chodź by mecz z Bastią, kursy niemal identyczne jak teraz a wynik 0-0, kolejny mecz u siebie z Ajaccio kursy znów porównywalne jak niemniejsze niż dziś i co porażka 2-4 tak więc na pewno nie opłaca się dziś stawiać na gospodarzy po takim kursie bo jak widać nie trzeba daleko szukać by przekonać się, że kursy nie gają w tym wypadku i wcale tak silne Toulouse nie jest by im ufać po takim kursie, a goście z Sochaux potrafią zrobić na wyjeździe niespodziankę chodź by mecz w Bordeaux nie tak dawny zremisowany 2-2 gdzie też gospodarze byli mega faworytem. Liga Francuska jest mało przewidywalna i nie warto grac w niej małych kursów jak już to próbować coś większego i ja dziś stawiam w tym meczu na remis bo nie wydaje mi się by goście przegrali ten mecz a wygrać mimo wszystko też łatwo im nie będzie więc wychodzi mi remis i pewnie taki rezultat goście przyjmą mimo wszystko z zadowoleniem a pełnej puli poszukają na własnym stadionie z średniakami tej ligi. Mój typ 0-0 ewentualnie 1-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

folOtlRc-A5aY9UjK.pngMarseille - St. EtienneQqoMbrjQ-25iiez1m.png

FRANCJA: Ligue 1

23.12.2012 21:00

Typ: over 2,5

Kurs: 2,24

Buk: Pinnacle

 

Ostatni mecz w lidze francuskiej u siebie Marsylia przyjmuje St. Etienne. Gospodarze zajmują obecnie 3 miejsce jeśli wygrają zrównają się z PSG i Lyon. Goście zajmują 10 miejsce. Ostatnie 5 meczy goście zanotowali undery. Gospodarze natomiast notują same overy. Trwa też passa meczy w lidze francuskiej granych o 21 w niedziele gdzie mecze kończą się dokładnie wynikiem 1-0. Ja stawiam dziś na over bo uważam, że goście od pierwszych minut będą atakować i mogą się nadziać na kontrę. Historia ostatnich meczy pokazuje nam iż ostatnie mecze były underowe, ale jeśli spojrzymy dalej to mecze kończyły się overami i myślę że dziś wszystko wróci na stare tory i skończy sie kilka pass.

Przewiduje wygraną Marsyli 2-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dyscyplina: Piłka nożna, Liga Francuska, godz 19

St.Etienne - Toulouse

TYP: over 2

KURS: 1,72

BUK: Pinnacle Sports

 

Analiza:

 

Jutro rozpocznie się spotkanie 20 kolejki w lidze francuskiej a ja wybrałem mecz pomiędzy zespołem St. Etienne a zespołem Toulouse. Według bukmacherów faworytem tego meczu są gospodarze na których kors jest około 2 zł. Ja postanowiłem zagrać over 2 goli bo kursy są bardzo wysokie i warto zagrać bo może akurat wejdzie a jak nie wejdzie to może będzie zwrot i nic się nie straci. Gospodarze tego meczu w lidze są na 10 pozycji z dorobkiem 27 oczek. Na własnym stadionie rozegrali oni 10 meczy w których to pięć meczy wygrali, jeden mecz zremisowali i cztery mecze przegrali. Strzelili oni w tych meczach 14 goli i stracili sześć bramek. Na wyjeździe rozegrali oni 9 meczy w których to dwa mecze wygrali, pięć meczy zremisowali i dwa mecze przegrali. Strzelili oni w tych meczach 10 goli i stracili osiem bramek. A wiec jak widać w tym sezonie źle się nie spisuję i dlatego znajdują się w środku tabeli. Natomiast goście tego meczu znajdują się na 12 pozycji z dorobkiem 26 oczek. Na własnym stadionie rozegrali oni w tym sezonie 10 meczy w których to cztery mecze wygrali, cztery mecze zremisowali i dwa mecze przegrali. Strzelili oni w tych meczach 17 goli i stracili 12 bramek. Na wyjeździe rozegrali oni 9 meczy w których to trzy mecze wygrali, jeden mecz zremisowali i pięć meczy przegrali. Strzelili oni w tych meczach osiem bramek i tyle samo stracili. Oba zespoły jakoś dużo goli nie strzelają ale uważam że w tym meczu może paść over 2 goli albo padnie równo dwie bramki a z takim kursem warto zagrać over 2 goli bo kurs jest bardzo interesujący ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Liga Francuska 11.01.2013 21:00

PSG - Ajaccio 1 połowa

typ:1

KURS: 1,50

buk:bet365

 

Dzisiaj rozpoczyna rozgrywki w nowym roku liga francuska. Na dzisiaj wybrałem mecz pomiędzy liderem PSG który zgromadził 38 punktów (11-5-3) z 16 w lidze ze zgromadzonymi 19 punktami w lidze AC Ajaccio. Dzisiejsi goście jak dotychczas wygrali 5 spotkań, 6 zremisowali i zanotowali 8 porażek z czego 2 wygrane na wyjeździe. W ostatnim spotkaniu drużyna Ajaccio odpadła z Pucharu Francji po rzutach karnych z outsiderem 3 ligi FC Rouen 1899 (obecnie 16 miejsce). W ostatnich 6 spotkaniach goście przegrali aż 4 razy i zanotowali remis i jedna wygraną z 15 w lidze Stade de Reims. Dzisiejsi gospodarze jak na lidera przystało znakomicie sobie radzą a ostatnie zwycięstwo w pucharze było ich 6 z rzędu (nie wliczając wygranej w meczu towarzyskim z zespołem Lekhwiya z Kataru 5:1).

Kolejnym argumentem są braki w drużynie Ajaccio, zabraknie kontuzjowanego R. Faty 16/1, a na PNA wyjechali C. Medjani 19/1' M. Mostefa 17/1, F. Diawara 15/1, S. Diarra 16/1 i C. Belghazouani 17/4

Liczę dzisiaj na pewne zwycięstwo PSG z słabą drużyną gości w dodatku jeszcze osłabiona brakami, i prowadzenie już po pierwszej połowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: FRANCJA: Ligue 1

Spotkanie:PSG - Ajaccio

11.01.2013 21:00

Typ: under 3.5

Kurs:1.85

 

Bukmacher: Pinnaclesports

Analiza: Dzisiaj o godzinie 21.00 odbędzie się spotkanie we francuskiej Ligue 1. PSG podejmie na własnym obiekcie ekipe

Ajaccio. Dla gospodarzy jest to spotkanie w którym musowo muszą oni zdobyć 3 pkt. W obecnej sytuacji aż 3 pierwsze ekipy

zrównały się punktowo i walka o mistrzostwo kraju wyostrza się. W dotychczasowej historii pojedynków między tymi zespołami

w ostatnich 10 meczach oglądaliśmy 4 zwycięstwa dzisiejszych gospodarzy, 4 razy był remis o raz dwa razy lepsi okazali się dzisiejsi goście

Warto odnotowac iż w 7 spotkaniach widzieliśmy mniej niż 3 bramki. W moim odczuciu dzisiejszy mecz będzie zdominowany

przez gospodarzy jednak goście, jęsli nie utracą szybko bramki, będą starali się za wszelką cenę wywieźć dobry rezultat.

Mój typ 2:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: FRANCJA: Ligue 1

Spotkanie: PSG - Ajaccio

11.01.2013 21:00

Typ: over 1.5 gola do przerwy

Kurs: 2.05

WilliamHill

 

PSG w dobry skłądzie z Lavezzim i Ibra w przodzie. Do tego zadebiutuje Lucas MOura. Troche absencji mają, ale to nic w porównaniu z gości, któzy przyjeżdżają bez: Faty 16/1, C. Medjani 19/1' M. Mostefa 17/1, F. Diawara 15/1, S. Diarra 16/1 i C. Belghazouani 17/4. Goście to druzyna, która na wyjazdach straciła najwięcej goli w lidze. Ale potrafią równiez strzelac, bo strzelili 14 goli. PSG nie trzeba nikomu przedstawiac, siłę ofensywną mają wielką, czśesto gnitą swoich rywali. Ostatnio nie mają problemów ze strzelaniem. Ja gram tutaj zdecydowanie na liczbę goli ze wzgledu na siłe PSG i na osłabienia gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lyon-Evian TG



TYP 1, Kurs w okolicy 1.30-1.40

 

Tutaj musi być jedynka. Gdyby PSG drugi sezon z rzędu nie zdobyło mistrzostwa to byłaby dopiero sensacji. Poprzedni sezon to coś niebywałego w wykonaniu Montpellier, teraz na drodze paryżan stoi bardziej utytułowany klub. Na tę chwilę Lyon wyprzedza rywala o dwa punkty i musi skupić się przede wszystkim na swojej grze. Najbliższy mecz wydaje się być dla lidera łatwy bo raz że u siebie gdzie ma świetny bilans 8-1-1, a dwa że rywal nie jest zbyt wymagający. Evian znajduje się w strefie spadkowej, na wyjazdach gra bezkompromisowe z tym że na dziesięć gier przegrał w aż siedmiu. Nie znajduje się też ostatnio w dobrej formie gdyż trzy ostatnie mecze to trze porażki podobnie zresztą jak trzy ostatnie mecze na obcych terenach. Kurs na ten typ jest też całkiem wysoki bo w końcu to starcie grającego u siebie lidera z 18 drużyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna, Liga Francuska

Lyon - Evian TG 1 połowa 18.01.2013 20:30

typ:1

kurs:1,90

buk:Expekt

 

Dzisiaj lider ligi francuskiej zmierzy się z 18 drużyną. Faworyt oczywiście może być jeden i niewątpliwie jest to drużyna z Lyonu która jak dotychczas zgromadził 41 punktów (12-5-3). Po drugiej stronie walczący o utrzymanie zespół Evian który w lidze zgromadził 19 punktów 5-4-11. Jak dotychczas zespoły rozegrały ze sobą 4 spotkania, trzy razy wygrał Lyon a przyjezdnym udało się zremisować jedno spotkanie na początku obecnego sezonu. Myślę że dzisiaj zdecydowani powinien wygrać Lyon który na własnym stadionie przegrał tylko jedno spotkanie, jeden raz zremisował i aż 8 razy wygrał.

W dodatku w drużynie gości bardzo duże braki w zespole: na PNA wyjechali obrońcy Cedric Mongongu 12/0 i Jonathan Mensah 6/0, pomocnicy Mohammed Rabiu 16/1 i Djakaridja Kone 13/0 oraz napastnik Saber Khlifa 11/6. Ponadto w obronie zabraknie kontuzjowanego Brice Dja Djédjé 19/1 i pauzującego za kartki Aldo Angoula 17/1. Zabraknie również pauzującego za czerwoną kartę w ostatnim spotkaniu bramkarza Bertrand Laquait 12/0.

Nie widzę innej opcji niż wygrana Lyonu i liczę na prowadzenie już do przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niespodziewanie pudło z typem na Lyon. Z potknięcia lidera skorzystało PSG wygrywając w ciężkim meczu na Bordeaux co dało Paryżanom pierwsze miejsce. Patrząc na rozkład następnych kolejek to wydaje mi się że lider za szybko się nie zmieni jeśli w ogóle to jeszcze w tym sezonie nastąpi. Rywale są blisko, sezon już za półmetkiem, a w pamięci pozostają poprzednie rozgrywki i sensacyjna porażka z Montpellier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Piłka Nożna – Francja 1

Spotkanie:Tuluza-PSG

Typ: Over 2.5

Kurs:2.10

Godz:20;30

Bukmacher: William hill

Analiza:

Już dzisiaj o godzinie 20;30 rozpocznie się kolejna kolejka w Lidze Francuskiej gdzie Tuluza będzie podejmować zespół z Paryża. Drużyna gospodarzy u siebie spisuję się bardzo przyzwoicie ale czy to wystarczy aby dzisiaj poskromić zespół szejków ? Dzisiejszy mecz będzie bardzo interesujący dużo z pewnością będzie działo się w polach karnych drużyn gdzie oba zespoły będą szuały goli . Jeśli gosciom wyjdzie znakomite spotkanie to sami mogą pokryc tego overa ale aż taką optymistką nie jestem dlatego uważam że gospodarze są dzisiaj strzelić bramkę zbudowanemu za potężne pieniadze zespołowi z Paryża i będziemy oglądali wyrównane spotkanie. Dlatego również mysle że warto w tym spotkaniu poszukać BTS ale over 2.5 jest po większym kursie dlatego wole zagrać w ten sposób . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, FRANCJA

Spotkanie: Tuluza - PSG

Typ:2

Kurs: 1.86

Bukmacher:Pinnacle

01.02.2013 20.30

 

Analiza:

Lider francuskiej ekstraklasy zmierzy się z 10 zespołem, z którym ostatnio w pojedynkach head to head wygrywał non-stop. Według mnie nie inaczej będzie i tym razem. Kontuzjowani są tylko silva, motta i alex – reszta graczy do dyspozycji. Nie wyobrażam sobie, żeby Paryżanie nie zdobyli mistrzostwa kraju w tym roku, przy takim składzie i nakładach finansowych brak – mistrza – byłby dużym rozczarowanie. Licząc wszystkie rozgrywki, na wyjeździe PSG wygrało 5 meczów z rzędu i jeśli chce utrzymać lidera musi to wgrać, tym bardziej, że mam wrażenie iż główny konkurent Lyon, w ten weekend zgubi punkty na wyjeździe z Ajaciocio, zatem będzie szansa na powiększenie przewagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna - Francja, Ligue 1

Spotkanie: Bordeaux - Valenciennes

Typ: 1

Kurs: 1,75

Godzina: 20.00

Bukmacher: BetGun

Analiza:

 

Bordeaux to, jak wiemy, ekipa o sporym potancjale, która zawsze puka do ligowej czołówki, ale przez ostatnie sezony nawet nie łapała się do europejskich pucharów (w zeszłym sezonie zabrakło im trzech oczek do eliminacji Ligi Europy). Po ligowym falstarcie zespół zaczął wreszcie grać na miarę swoich możliwości i przesuwać się tym samym w górę tabeli. Jeśli spojrzymy na ostatnie wyniki Żyrondystów, możemy zauważyć spory progres - zwycięstwa na wyjazdach w Nicei oraz Rennes, a także dwa sukcesy pucharowe poza swoim obiektem z niżej notowanymi zespołami. Jedyną porażkę, i to niesprawiedliwą, zespół poniósł na własnym stadionie z PSG. Zmorą gospodarzy są w tym sezonie remisy, choć patrząc na to z drugiej strony, drużyna przegrała tylko trzy razy na 22 rozegrane spotkania, co daje im miejsce w ścisłej czołówce (jedynie PSG i Lyon mogą pochwalić się takim samym bilansem porażek). Zważywszy na fakt, iż po zimowej przerwie Bordeaux złapało wiatr w żagle i może również odczuwać niedosyt po ostatnim spotkaniu na własnym stadionie, jestem pewien, że podopieczni Francisa Gillota zechcą kontynuować passę i z przeciętniakiem z Valenciennes, w dodatku będącym w kryzysie, poprawić bilans spotkań na własnym stadionie.

 

Sporo o Bordeaux, a o Valenciennes tylko tyle: przeciętny bilans na wyjeździe (2/3/6), typowy ligowy średniak odstający od gospodarzy poziomem i kulturą gry, no i ostatnie wyniki (5 bramek zaaplikowanych przez piłkarzy Nicei, porażka z drugoligowcem z Istres w Pucharze Francji, 6 goli straconych na własnym obiekcie z tuzami ligi, a w międzyczasie wymęczone zwycięstwo nad Evian i remis na wyjeździe ze słabiutkim Ajaccio) to ewidentne symptomy kryzysu.

 

Wynik w tym spotkaniu może być tylko jeden, dlatego też jestem niesamowicie zdziwiony tak wysokim kursem, zaproponowanym przez buków, i pobieram go w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, FRANCJA

Spotkanie: Ajaciocio – Lyon

Typ: DNB 2

Kurs: 1.45

Bukmacher: Bet365

03.02.2013 14.00

 

Analiza:

Wicelider podejmuje na wyjeździe przeciętne Ajaciocio, 15 drużyna w tabeli z bilansem u siebie 3 4 3 8-8. Mało strzela, ale i mało traci, drużyna, która do tej pory z Lyon’em zagrała 12 meczów, z czego przegrała 11 i 3 zremisowała. Jak widać Lyon ani razu nie przegrał i wydaje się, że tym razem również nie przegra, a kurs 1.45 wydaje się ciekawym rozwiązaniem, gdyż zwycięstwo gości oceniam na 70%. Bilans Lyon na wyjeździe to 5 4 2 14-10, co pokazuje, że remisy zdarzają się drużynie gości stosunkowo często, jednak ostatnie dwa mecze wygrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna, FRANCJA: Ligue 1: Ajaccio - Lyon

03.02.2013 14:00

typ: obie druzyny strzelą gola

kurs 1.83

Bet365

 

Dzis o wczesnej porze dnia bo juz o 14:00 na stadionie Stade François Coty Ajaccio z 22 punktami w lidze i zajmujące 15 pozycje w tabeli spróbuje zapewne powalczyć o kazdy punkt. Druzyna Lyonu musi podgonić lidera PSG ktore 2 dni temu rozgromiło Toulouse 4-0. Zadanie to troche komplikuje brak w dzisiejszym spotkaniu Lopeza. Ajaccio w spotkaniach z Lyonem zazwyczaj strzela gola, na 12 ostatnich spotkan tylko 3 razy nie potrafili strzelić gola, myśle ze w dzisiejszym starciu gospodarze spotkania będą mogli przynajmniej raz w meczu cieszyc sie ze zdobytej bramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina.Piłka Nożna - Francja Ligue 1

Spotkanie: PSG-Bastia

Typ: Under 2,5 gola

Kurs:2,75

Godzina:20:30

Bukmacher: Bwin

Analiza:

 

PSG mając przed sobą spotkanie LM będzie chciało wygrać jak najmniejszym nakładem sił tak więc myślę że to będzie 1-0,dodatkowo H2H wskazuje również na taki under bramkowy gdyż każda z ekip uzyskiwała po trzy undery 2,5 w ostatnich pięciu spotkaniach a oto one:

 

PSG:

 

01.02.13 LIG Toulouse PSG 0 : 4

27.01.13 LIG PSG Lille 1 : 0

23.01.13 PUC PSG Toulouse 3 : 1

20.01.13 LIG Bordeaux PSG 0 : 1

11.01.13 LIG PSG Ajaccio 0 : 0

 

Bastia:

 

02.02.13 LIG Bastia Evian TG 0 : 0

27.01.13 LIG St. Etienne Bastia 3 : 0

20.01.13 LIG Bastia Rennes 0 : 2

13.01.13 LIG Reims Bastia 1 : 2

06.01.13 PUC CA Bastia Bastia 2 : 0

 

Również można spróbować opcję X ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montpellier-Nancy



TYP 1, Kurs w okolicy 1.5

 

Zdecydowana jedynka po nie najmniejszym kursie. Montpellier zajmuje miejsce w środku stawki, dokładnie dziewiąte. Ma jednak spore szanse na przesunięcie się jeszcze znacznie w górę. Jest to tym bardziej możliwe że z głowy ma już europejskie puchary i może skupić się na Ligue 1. Co do tego meczu to własny teren to też spory atut gospodarzy co pokazują wcześniejsze spotkania w tym sezonie, a rywal jest najłatwiejszy z możliwych bo ostatnie Nancy które na wyjazdach wygrało tylko raz w tym sezonie. Taki kurs na jedynkę może zapewne wynikać z tego że ta jedyna wyjazdowa wygrana miała miejsce bardzo niedawno bo na początku lutego i na szalenie ciężkim terenie w Marsylii. Mimo wszystko można to uznać za przypadek, który nie powtórzy się drugi raz z rzędu. Montpellier u siebie wygrało sześć kolejnych gier w lidze tracąc w nich tylko jedną bramkę. W pierwszej rundzie mistrz wygrał na terenie rywala 2-0 więc tym razem nie powinno być gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna, FRANCJA: Ligue 1: Bordeaux - Lyon

17.02.2013 14:00

typ: Pierwszy gol Bordeaux

kurs 1.80

Bet365

 

Dzis wczesnym popoludniem na stadionie Jacques Chaban-Delmas druzyna Bordo zmierzy sie ze slabo spisujacą sie druzyna Lyonu, goscie zajmuja 8 pozycje w tabeli i traca do Lyonu tylko 7 punktow. Do konca sezonu zostalo jeszcze wiele kolejek wiec Bordo smialo moze walczyc o zapewnienie sobie rozgrywek w lidze europy lub lidze mistrzow. W dodatku druzyna gospodarzy w defensywie radzi sobie bardzo dobrze na ostatnie 7 meczy grajac na wlasnym stadionie straciła tylko 3 gole. Dodatkowo druzynie Lyonu nie służą mecze o wczesnych porach 2 tyg temu o tej samej porze stracili 3 gole z Ajaccio (13 pozycja), jest bardzo prawdopodobne dzis pierwszy gol padnie dla Bordeaux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Francja Ligue 1

Spotkanie: Sochaux - PSG

Typ: 2

Kurs: 1.47

Bukmacher: Unibet

Godzina: 21;00

 

Przed nami mecz kończący 25 kolejkę w francuskiej 1 lidze. Sochaux podejmie lidera tabeli PSG.

Goście mają lekką przewagę nad drużyną gospodarzy która stara się uniknąć spadku do 2 ligi.

Sochaux zajmuje 17 miejsce z dorobkiem 23 punktów, od strefy spadkowej dzieli ich tylko różnica bramek.

Do tej pory wygrali 6 spotkań, 5 zremisowali oraz 13 przegrali. Natomiast Lider tabeli mający 51 punktów,

jest nie pokonany od 13 spotkań. W miniony wtorek PSG wygrało w LM z valencia 1:2. Co przybliżyło ich

do awansu do kolejnej rundy. Ancelotti dokona zapewne kilku zmian na pewno nie zagrają; Silva i Motta.

Zaś w Sochaux kontuzje wykluczyły z gry; Doubala oraz Banany'ego.

 

Przewidywane składy:

 

Sochaux: Pouplin - Roussillon, Kante, Peybernes, Corchia - Nogueira, Lopy, Contout, Roudet, Boudebouz - Privat

 

PSG: Sirigu - Maxwell, Alex, Sakho, van der Wiel - Moura, Pastore, Chantome, Mtuidi - Lavezzi, Ibrahimović

 

Mój typ 1:3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Piłka nożna, Francja Ligue 1

03.03.2013 14:00

Spotkanie: Brest - Lyon

Typ: 2

Kurs: 1.83

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

 

Witam w niedziele popołudnie. Dziś o godzinie 14.00 rozpocznie się ciekawie zapowiadające się spotkanie w Francuskiej Lique 1. Będzie świadkami pojedynku drugiej z piętnastą drużyną ligi. Faworyt ? Oczywiście drużyna gości. Lyon do tego meczu powinien przystąpić mniej więcej tak skoncentrowany jak Austria do wczorajszego konkursu drużynowego w którym to jak wiemy wygrała. Chodzi o to że główny rywal Lyonu w drodze do mistrzostwa, a mianowicie PSG wczoraj swój mecz przegrało z Renns, a więc dziś, jeśli Lyon pogona na wyjeździe Brest zrówna się z paryżanami punktami. Po 27 serii spotkań PSG i Lyon mogą mieć po 54punkty. Ale żeby tak się stało, wiadomo... Lyon musi dziś nie dać plamy i wygrać spotkanie z typowym ligowym średniakiem. Powiem więcej jestem na 85% przekonany że tego dokona, a kurs oscylujący w granicach 1.80 tylko zachęca. Ostatnie dwa mecze Lyonu w lidze to wygrana na wyjeździe 4:0 z Bordeaux oraz 3:1 u siebie z Lorient. Wyniki mówią same za siebie. Lyon jest w formie, Lyon nie odda bez walki mistrzostwa multimilionerom ze stolicy Francji. Składy w jakich dziś zagrają obie ekipy przedstawiają się następująco:

 

Brest: Thebaux - Makonda, Kantari, Lejeune, Coulibaly - Raspentino, Chafni, Sissoko, Licka, Gueye - Ayite

 

Lyon: Vercoutre - Reveillere, Bisevac, Lovren, Umtiti - Lacazette, Malbranque, Mvuemba, Grenier, Lopez - Gomis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, FRANCJA

Spotkanie: Troyes – REIMS

Typ: DNB 2

Kurs: 2.50

Bukmacher: Unibet

09.03.2013 20.00

 

Reims tydzień temu pokonało szejków z PSG z bramce polskiego zawodnika, co jest o tyle istotnym osiągnięciem, że wcześnie u siebie przez 8 spotkań nie potrafili pokonać żadnego przeciwnika. Z reguły po takim sukcesie piłkarze dostają dodatkowego kopa i w kolejnym meczu prezentuje się bardzo dobrze. Liczę, że i tym razem będzie podobnie, zwłaszcza, że przeciwnikiem jest ostatni drużyna w tabeli. Obie drużyny dzieli 7 punktów i jak Grzegorz Krychowiak chce, żeby jego drużyna zapewniła sobie spokojny byt nie może być mowy o porażkach w takich meczach. Reims na 13 meczów w L1 wygrało tylko raz i 3 razy zremisowało ale ich dzisiejszy rywal nie jest wybitnym przeciwnikiem, z którym nie można by wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olympique Lyonnais - Olympique Marseille godz. 21:00

typ:1

kurs: 2,25

Buk: Bet365

 

W hicie kolejki drugi w tabeli Lyon podejmuję trzecią Marsylię . Oba zespoły jeszcze nie straciły szansy na mistrzostwo. Lyon traci do PSG 5 punktów,Marsylia 8 . Dzisiejsze zwycięstwo pozwoli zbliżyć się gospodarzom zaledwie na 2 punkty. Za faworyta tego spotkania uważam gospodarzy, u siebie prezentują się bardzo dobrze 9-2-2 ,bramki 27-12. Marsylia na wyjazdach wygrała 7 meczy,2 zremisowała i 5 przegrała. Marsylia ostatnio nie poradziła sobie dwukrotnie w meczach z silnym PSG przegrywając 2-0 w lidze oraz z pucharze. Takiego wyniku spodziewam się dziś. Lyon wygrał ostatnie spotkanie u siebie 3-1 z Lorient. Lyon odpadł również z Ligi Europejskiej i może skoncentrować się tylko na lidze. Jak widać Marsylia nie radzi sobie z silnymi zespołami na wyjeździe.

W ostatnim spotkaniu tych drużyn w Lyonie,gospodarze wygrali 2-0 .

Oba zespoły przystąpią do meczu bez większych zmartwień kadrowych. Jedynym nieobecnym po stronie Les Gones będzie Yoan Gourcuff, który dopiero w tym tygodniu wznowił treningi z pełnym obciążeniem. Jak twierdzą dziennikarze, jego szansę na występ w ten weekend są niewielkie. W kadrze Marsylczyków brakuje natomiast Morgana Amalfitano.

Przypomnijmy,że w listopadzie Lyon wygrał na Stade Velodrome 4:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina-Piłka Nożna

Mecz- Lille-Evian

Typ-handicap meczowy -1 Lille

Kurs-2.25

Data-16.03.2013r godz.20.00

Bukmacher-WilliamHill

Analiza:

W spotkaniu tych dwóch drużyn typuję pewne zwycięstwo gospodarzy,którzy po chwilowym kryzysie wrócili na właściwe tory i jeżeli chodzi o prezentowaną w ostatnim czasie formę to są obecnie najlepszą ekipa Ligue 1.Lille wygrało ostatnie 5 swoich spotkań ligowych pokonując m.in Bordeaux,Rennes,Lyon,czyli ekipy duzo wyżej notowane niż zespół Evian.Z kolei ekipa gości to jedna z najsłabszych drużyn Ligue 1,która moim zdaniem do końca będzie walczyła o utrzymanie.Evian na wyjazdach nie potrafi wygrać na wyjeździe od 7 ligowych spotkań,przegrywając z nich aż 4 i moim zdaniem równiez dzisiaj niewiele będą mieli do powiedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina.Piłka Nożna - Francja - Francuska 1. Liga

Spotkanie.Sochaux - Valenciennes

Typ.obie druzyny strzela gola

Kurs.1,91

Bukmacher.William Hill

Data.16.03.2013 g.20.00

 

Analiza.

 

Spotkanie z francuskie Ligue 1 i mecz pomiedzy zespolami Sochaux - Valenciennes.Moj typ na to spotkanie to ,ze obie druzyny strzela minimum po golu.A oto kilka przeslanek na dany typ.Po pierwsze historia spotkan obu ekip na boisku Sochaux...

 

03/03/12 L1 Sochaux - Valenciennes 1:1

04/12/10 L1 Sochaux - Valenciennes 2:1

19/09/09 L1 Sochaux - Valenciennes 2:5

26/04/09 L1 Sochaux - Valenciennes 1:1

 

Na cztery ostatnie mecze wszystkie zakonczyly sie tak jak moj dzisiejszy typ.Po drugie ekipa Sochaux na 14 domowych spotkan w 12 strzelila minimum gola,natomiast ekipa Valenciennes na 14 wyjazdowych meczy w tylko w 5 nie strzelila gola.Tak wiec tutaj takze przewaga na nasz typ...Po trzecie gospodarze w ostatnich 5 meczach za kazdym razem strzelali gola...Ekipa Valenciennes strzelala gole w ostatnich 2 meczach...Za typem przemawia rowniez fakt,ze obie ekipy w ostatnim czasie maja taka sama forme bo przegraly solidarnie w lidze na ostatnie 6 meczy 3 razy ,po 2 razy remisujac i raz wygrywajac.Typuje ,ze dzisiaj takze zobaczymy wyrownane spotkanie czego efektem bedzie wynik 1-1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina-Piłka Nożna Francja

Mecz- AS Saint Etienne - Paris Saint Germain

Typ-under 2,5

Kurs-1,75

Data-17.03.2013r godz.21.00

Bukmacher betathome

 

Analiza

 

Na dzisiejszy typ dnia wybrałem mecz ligi francuskiej AS Saint Etienne z Paris Saint Germain ostatnie mecze miedzy tymi drużynami były niezwykle zacięte ostatnie spotkanie które zakończyło sie dużą ilością goli na stadionie Etienne z PSG odbyło się 18 wrzesnia 2005r wynikiem 3:0 dla Etienne.Co do spotkan ligowych Etienne na 28 spotkań ligowych 14 zakończyło dużą ilością goli jak i małą 14 do 14 czyli wskaźnikiem 50%. Co do PSG to na 28 ostatnich spotkań 15 zakończyło się wynikiem over 2,5 a 13 under. Mimo wszystko dzisiaj stawiam na under 2,5 myślę że to dobry typ dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Piłka Nożna (Ligue 1)

Mecz: PSG - Montpellier

Typ: : liczba bramek w meczu – over 3,5

Kurs: 3,50

Bukmacher: Sportingbet

Data: 29.03.2013 godz: 20:30

 

Analiza:

 

W piątkowym meczu ligi francuskiej dojdzie do pojedynku mistrza i wicemistrza ubiegłego sezonu. Ówczesna rewelacja rozgrywek – Montpellier przyjeżdża do aktualnego lidera rozgrywek PSG. Paryżanie nie zdominowali rozgrywek w stopniu proporcjonalnym do swojego budżetu i nakładów na transfery ale wobec nierównej formy rywali mają dużą szansę na mistrzostwo.

Dysponują najlepszym atakiem w lidze – już 53 zdobyte bramki, z czego 26 u siebie. Zdecydowanie najważniejszą postacią jest Zlatan, ale są mecze w których otrzymuje wsparcie od partnerów i Paryżanie potrafią wygrać wysoko, choćby po 4:0 z Tuluzą, Valenciennes czy Evian TG. Mimo starań Ancelottiego wciąż proste błędy i momenty dekoncentracji przytrafiają się obronie i stąd takie klopsy jak remis przed przerwą reprezentacyjną z Saint-Etienne 2:2. Stąd mój typ na overa w tym meczu: można się bowiem spodziewać że Paryżanie znów będą trafiać do siatki ale i coś stracą.

Zwłaszcza że Montpellier należy do najbardziej ofensywnych zespołów w Ligue 1, w jego meczach padło już 79 goli (44:35), bilans wyjazdowy to 17:25. Ostatnie mecze to trochę mniejsza liczba bramek, ale wcześniej była seria overów na wyjazdach: 1:4 z Saint-Etienne, 2:3 z Marsylią i 1:4 z Lille. Widać że z silnymi rywalami mistrzowie Francji idą na wymianę ciosów i tracą sporo bramek. Podobnej wymiany ognia spodziewam się w piątkowy wieczór na Parc des Princes, zwłaszcza że gospodarze mają do wyrównania rachunek za poprzedni sezon. Myślę że od początku narzucą ostre tempo i zobaczymy mecz z dużą liczbą bramek.

Ostatnie mecze tych drużyn na Parc des Princes to dwa remisy po 2:2 oraz porażka PSG 1:3, a więc za każdym razem over 3,5 gola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Ligue 1

Spotkanie: Nancy - Troyes

Typ: over 3,5

Kurs: 4,00

Bukmacher: Sportingbet

Godz.: 20.00

 

Analiza: Spotkanie dwóch drużyn zamykających tabelę francuskiej Ligue 1. Dla jednych i drugich jest to ostatni dzwonek by włączyć się do walki o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tylko zwycięstwo w tym meczu da którejkolwiek z drużyn nadzieję, remis spowodować może że rywale odjadą. Fakty te powodują więc, że będziemy mogli dzisiaj zaobserwować otwarty, ofensywny mecz. Mecze Troyes już od jakiegoś czasu obfitują w sporą liczbę bramek (15 bramek w 4 ostatnich meczach Ligue 1), skutecznością imponuje Jean. Również gra ofensywna Nancy w ostatnim czasie uległa poprawie. Trio ofensywne (Bakar, Efolou, Moukandjo) w starciu z Rennes wyglądało bardzo groźnie i prócz zdobytych 2 bramek stworzyło jeszcze kilka ciekawych sytuacji. Poza tym drużyny te tracą najwięcej bramek w całej lidze (Nancy 47, zaś Troyes 53). W pierwszym spotkaniu obu drużyn było bardzo ciekawie, padł remis 3-3, dzisiaj sądzę możemy liczyć na podobną ilość bramek i otwarty, ofensywny mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

Francja - Ligue 1 - 31. Kolejka



 

SC Bastia - Stade Brestois

6.04.2013 g. 20:00

 

Typ: 1 / 1,83 / tobet

 

Bastia wygrywając to spotkanie praktycznie zapewni sobie utrzymanie. W tej chwili mają 7 punktów przewagi nad swoim dzisiejszym rywalem (pierwsze spadkowe miejsce) i w przypadku wygranej dystans nad strefą spadkową zwiększy się co najmniej do 9 punktów (aktualna przewaga nad Nancy). Bastia ostatnio złapała fajną formę o czym dobitnie przekonał się Lyon (wygrana 4-1 u siebie) oraz Valenciennes (wyjazdowa wygrana 4-3). Ogólnie w ostatnich 5 meczach gospodarze zanotowali bilans 3-1-1, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Brest z kolei jest w bardzo słabej formie, w ostatnich 5 meczach zanotował bilans 1-2-2, co spowodowało zwolnienie trenera Laundry'ego Chauvina. Dzisiaj zespół poprowadzi asystent, więc z motywacją zawodników może być różnie. Wiadomo, że zaraz przyjdzie nowy trener i wtedy będzie trzeba się spinać.

U siebie Bastia ma bilans 7-1-6, bramki 22-23. Ostatnie dwa mecze wygrali z Lyonem i Ajaccio. Brest na wyjazdach ma bilans 3-2-10, bramki 13-26. W ostatnich meczach przegrali z Lorient 0-4, wygrali z Bordeaux 2-0 i przegrali z Valenciennes 1-2.

Gotowi do gry są najlepsi zawodnicy Bastii, którzy ostatnio prezentują dobrą formę. Modest (10 goli), Maoulida (6 goli) czy Thauvin (7 goli) powinni dzisiaj poprowadzić swój zespół do wygranej. Dla porównania najlepsi strzelcy Brestu maja po 3 gole (Benschop, Raspentino i Rothen).

W drużynie gospodarzy zagrać dzisiaj nie mogą Cahuzac, El-Azzouzi, Angoule i Sans. Po stronie gości nie zagrają Alphones, Culma, Baysse, Martial, Khaled i Dernis.

Bastia nie wygrała ostatnich 6 h2h z Brestem, ale wczesniej grając u siebie pokonywała dzisiejszego przeciwnika 4-0, 4-2 czy 4-1. Ta ilość strzelanych goli ładnie komponuje się z dorobkiem bramkowym Bastii z dwóch ostatnich spotkań, więc może zadziała prawo serii. Na pewno zdecydowanym faworytem są gospodarze. Jesli utrzymają formę z ostatnich tygodni to powinni spokojnie sobie poradzić z przeciętnym Brestem. Wiadomo, że Ligue 1 to chyba jedna z najbardziej nieprzewidywalnych lig spośród tych najmocniejszych, ale moim zdaniem z tym meczu wszystko pójdzie zgodnie z planem. Gospodarze powinni dopisać 3 punkty zapewniając sobie w praktyce utrzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna (Ligue 1)

Mecz: Valenciennes – Saint Etienne

Typ: liczba bramek w meczu – over 2,5

Kurs: 2,05

Bukmacher: Bet365

Data: 12.04.2013 godz: 20:30

 

Analiza:

 

W pierwszym spotkaniu 32. kolejki francuskiej ekstraklasy spotkają się zespoły Valenciennes i Saint Etienne. Gospodarze wciąż nie mogą być całkowicie spokojni o utrzymanie w lidze, natomiast goście rozgrywają bardzo dobry sezon i poważnie liczą się w walce o udział w przyszłorocznej Lidze Mistrzów. Punkty są zatem bardzo potrzebne obu dzisiejszym rywalom.

Valenciennes należy do tych francuskich zespołów w których meczach pada najwięcej bramek. Dotychczasowy bilans bramkowy tego zespołu wynosi 41:48, z czego na własnym boisku 26:19. W obu przypadkach średnia oscyluje w granicach trzech bramek na mecz, a w ostatnich tygodniach tych bramek pada nawet więcej. Ostatnie dwa mecze domowe to porażki: 1:3 z Lille i aż 3:4 z Bastią. W zeszłym tygodniu Valenciennes uległo na wyjeździe Montpellier 1:3. Widać że są pewne problemy z grą obronną, natomiast śledząc wyniki Valenciennes to niemal w każdym spotkaniu ten zespół był w stanie zdobyć przynajmniej jedną bramkę.

Saint Etienne jak już wspomniałem gra o najwyższe cele i robi to w efektownym, ofensywnym stylu. Tylko PSG strzeliło dotąd więcej bramek w Ligue 1. W tym roku Zieloni jeszcze nie przegrali meczu, za każdym razem przynajmniej raz trafiając do siatki rywala. Dziś atak będzie osłabiony brakiem Brandao, ale wydaje mi się że ta maszynka działa na tyle sprawnie że brak jednego ogniwa nie rozbije całej gry ofensywnej zespołu.

Spodziewam się zatem dzisiaj podtrzymania overowej serii domowej Valenciennes i wyjazdowej Saint Etienne (dwa razy po 2:2 i wygrana 3:0 na stadionie Nancy), czyli meczu z dużą liczbą bramek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Francja, Ligue 1

Spotkanie: Lorient - Bastia

Typ: Bastia powyżej 1,5 bramki

Kurs: 3,25

Bukmacher: Bet365

 

Analiza: Spotkanie 8. drużyny francuskiej Ligue 1, Lorient z zajmującą 12-tą lokatę Bastią. Ja w tym meczu proponuję grać zakład, że goście strzelą przynajmniej 2 bramki. Typ mój argumentuję świetną dyspozycją strzelecką drużyny Bastii w ostatnich meczach ligowych. Drużyna ta strzeliła w ostatnich 3 meczach aż 12 goli, co, jak na ligę francuską, jest dużym ewenementem. Te strzelone bramki pozwoliły wygrać 3 mecze, zgarnąć 9 punktów i już na dobre odbić się od dolnej części tabeli. Myślę, że bezpieczna pozycja w tabeli przełoży się na luz w grze Bastii i dzisiaj powinniśmy zobaczyć znowu gole zawodników, na których nie będzie ciążyć praktycznie żadna presja. Trzeba tu liczyć zwłaszcza na Floriana Thauvina, który we wspomnianych meczach strzelił aż 6 goli (po 2 w każdym), czyli jak łatwo policzyć, połowę. Drużyna Lorient zaś przechodzi trudniejszy okres. 5 ostatnich meczów w Ligue 1 to 2 porażki, 2 remisy i tylko 1 wygrana. Zwłaszcza ostatnia porażka 0-5 z Lille, była bardzo dotkliwa i pokazała, że obrona Lorient nie funkcjonuje zbyt dobrze. Podsumowując, dziś powinien być otwarty mecz i sądzę, że drużyna Bastii podtrzyma passę dobrej skuteczności, strzelając co najmniej 2 gole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...