Skocz do zawartości

Ekstraklasa 2013/2014


Gość sensejjag

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sensejjag

Dyscyplina - Pilka nożna,Liga Polska

2013.07.21, godz. 20-30

Spotkanie: Ruch Chorzów - Lech Poznań

Typ: Lech

Kurs: 2,00

Buk: William Hill

 

Analiza:

Lech do Chorzowa jedzie po trzy punkty. W Finlandii w mocno eksperymentalnym składzie pewnie wygrali w bedaca w trakcie sezonu Honką. Dzis do dyspozycji trenera Rumaka bedzie juz wieksza liczba zawodników, ktorzy powinni tworzyć podstawowy szkielet zespołu. Mowa tu oczywiście o Cessayu, Murawskim czy Pawłowskim, ktorych we Finlandii bardzo dobrze zastąpili odpowiednio Możdzeń, Drewniak i Ubiparip. Do tego prawdopodobny jest wystep najlepszego strzelca Lecha poprzedniego sezonu Bartosza Ślusarskiego. Lech po tym, co pokazał w drugiej połowie meczu z Honka, jedzie swiadom swojego sporego potencjału i możliwości. A Ruch to zespół, ktory nie ma w swoim zespole zbyt wiele atutow. Zieńczuk, Janoszka czy Starzynski to za mało na bardzo wyrownany zespół z Poznania. Nie można też zapomnieć o kłopotach finansowych, ktore trafią Niebieskich. W zeszłym sezonie Lech wygrał oba spotkania z Ruchem po 4-0. Dzis co prawda nie spodziewam sie aż tak przekonywującej wygranej, ale spokojne 2-0 dla Lecha to chyba najłagodniejszy wymiar kary dla gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Piłka nożna, Ekstraklasa

Spotkanie: Cracovia Kraków - Ruch Chorzów

Typ: Czy Cracovia Kraków zdobędzie bramki w obydwu połowach? Odpowiedź: TAK

Kurs: 3,90

Godz: 02.08.2013 18:00

Bukmacher: Unibet

Analiza: W tym sezonie miałem okazję zobaczyć w akcji Cracovię i Ruch Chorzów i wydaje mi się, że Cracovia jest lepiej przygotowana do sezonu. Cracovia zagrała u siebie bardzo ciekawy mecz z Piastem Gliwice, który przegrali 2:3, jednak z przebiegu meczu była to porażka niezasłużona i remis by był sprawiedliwszy. Potem Cracovia sensacyjnie zremisowała na wyjeździe z Lechem Poznań 1:1. Ruch Chorzów grał dwa mecze u siebie i oba zremisował: 1:1 z Lechem Poznań i 1:1 z Lechią Gdańsk. Oglądałem ich mecz z Lechią i to, że Ruch stracił tylko jednego gola to głównie zasługa sporej nieskuteczności Lechii, bo okazji w drugiej połowie Lechia miała sporo. Ogólnie defendywa Ruchu słabo wyglądała w tamtym meczu, popełniali proste błędy. Cracovia jest groźna w ataku, szczególnie u siebie. Z Piastem strzelili po jednym golu w obu połowach, a tych goli mogło być więcej patrząc na przebieg tego meczu. U siebie Cracovia powinna dyktować warunki, mieć inicjatywę i biorąc pod uwagę niezbyt dobrze grającą defensywę Ruchu widzę tutaj dużą szansę na to, że Cracovia strzeli w obu połowach chociaż po jednej bramce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna (Polska Ekstraklasa)

Mecz: Cracovia – Ruch Chorzów

Typ: liczba bramek w meczu – over 2,5

Kurs: 2,30

Bukmacher: WilliamHill

Data: 02.08.2013 godz: 18:00

 

Analiza:

 

Na rozpoczęcie trzeciej kolejki naszej Ekstraklasy dojdzie do meczu Cracovii z Ruchem Chorzów. Oba zespoły nie odniosły jak dotąd zwycięstwa, Pasy mają na koncie jeden remis i porażkę, a Niebiescy dwa domowe remisy.

Cracovia ma swój styl, gra ofensywnie, potrafi utrzymać się przy piłce i cierpliwie szukać okazji do zdobycia gola. Zwłaszcza w pierwszym domowym meczu, z solidnym przecież Piastem, wyglądało to dobrze, były dwa strzelone gole i kilka innych dobrych sytuacji. Dziś zapewne też podopieczni Wojciecha Stawowego będą grać ofensywnie i o pełną pulę, bo rywal wydaje się być jak najbardziej w zasięgu. Słabą stroną jest obrona, która naciskana mocno się gubi, mecz z Piastem pokazał też ogromne problemy z obroną przed stałymi fragmentami gry. Akurat Ruch w ofensywie nie ma wielu atutów, ale gra z kontry i niezłe wrzutki Zieńczuka ze stałych fragmentów mogą dzisiaj być bardzo przydatne.

W obronie Ruch prezentuje się słabo, zarówno z Lechem jak i Lechią tracił po jednym golu, ale trzeba przyznać że obaj rywale zagrali poniżej swoich możliwości. Dziś defensywę Niebieskich czeka najtrudniejszy test i myślę że będzie gorąco pod bramką młodego Kamińskiego.

Nie spodziewam się wielkiego meczu, oba zespoły mają swoje kłopoty i to pewnie będzie widoczne. Ale myślę że po błędach jednej i drugiej obrony będą padać bramki i przynajmniej te trzy zobaczymy. Ruch już w poprzednim sezonie miał zdecydowanie najsłabszą obronę w lidze, Cracovia też nawet na zapleczu traciła sporo bramek i myślę że dzisiaj znajdzie to potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Polska, Ekstraklasa

Spotkanie: Widzew Łódź - Korona Kielce

Typ: 1

Kurs: 2.65

Godz: 18:00

Bukmacher: Bet-at-home

Analiza:

 

W 3 kolejce Widzew Łódź podejmie Koronę Kielce. W poprzedniej kolejce Widzew łódź wygrał z Zawiszą Bydgoszcz 2:1, ten mecz może być przełomowy dla niedocenianego zespołu Widzewa, mimo, że przegrywali i naprawdę do bramki wyrównującej byli tylko tłem dla piłkarzy z Bydgoszczy, mimo to podnieśli się i wygrali. Takie spotkanie na pewno podbudowuje morale w drużynie i mam nadzieje, że przełoży się również na dzisiejsze spotkanie. Korona natomiast w poprzedniej kolejce pechowo przegrali 2:3 tracą decydującą bramkę w 4 minucie dogrywki z rzutu karnego. O ile więc morale w szatni Widzewa po meczu z Zawiszą mogły pójść do góry o tyle w szatni Korony mogły spaść.

Jeśli chodzi o pojedynki Widzewa z Koroną to warto pamiętać, że w ostatnim czasie zarówno w Widzewie jaki i Koronie nie było zmian szkoleniowców i od kiedy w Widzewie pracuje Radosław Mroczkowski natomiast w Koronie Leszek Ojrzyński, Korona nawet nie zdobyła bramki w spotkaniach z Widzewem (0:0 i 2:0 w sezonie 2011/2012 oraz 1:0 i 0:0 w minionym sezonie). Przewagę psychologiczną przed tym spotkaniem powinni więc mieć piłkarze z Łodzi.

Jeśli chodzi o sytuację kadrową to w Widzewie nie zobaczymy już Bartłomieja Pawłowskiego, który został wypożyczony do Malagi, natomiast kontuzjowani są Hachem Abbes i Michał Płotka, a z przyczyn pozasportowych w kadrze nie ma miejsca również dla Thomasa Phibela. Jeśli chodzi natomiast o Koronę to tutaj nie zobaczymy takich graczy jak Maciej Korzym, Krzysztof Kiercz i Tomasz Lisowski.

Spodziewam się więc dzisiaj wyrównanego spotkania jednak myślę, że Widzew jest wstanie wygrać dzisiejszy mecz. Dla Korony będzie to pierwszy mecz wyjazdowy w tym sezonie a jak do tej pory w meczach u siebie zdobyli raptem punkt, nie świadczy to najlepiej od dyspozycji tej ekipy. Widzew ma dość młody skład jest w nim kilku ciekawych piłkarzy jak chociażby Visnjakovs, strata Pawłowskiego jest dość bolesna dla tej ekipy ale sam Mroczkowski mówił, że teraz będzie to szansa dla Rybickiego i Alexa Bruno, którzy przecież w poprzednim sezonie pokazywali, że potrafią grać w piłkę. Myślę, że 3 punkty zostaną dziś w Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna: Polska - Ekstraklasa

Data i godzina: 03.08.2013, 18:00

Spotkanie: Widzew - Korona

Typ: 2

Kurs: 2,65

Bukmacher: Sportingbet

 

 

W pierwszym dzisiejszym meczu Ekstraklasy Widzew podejmie Koronę. Gospodarze sezon rozpoczęli od wysokiej porażki 1-5 z Legią w Warszawie. W ostatniej kolejce Widzewiacy się jednak zrehabilitowali i odnieśli zwycięstwo nad Zawiszą przed własną publicznością 2-1 mimo, że to Zawisza przeważała, zwłaszcza w pierwszej połowie. Korona natomiast w dwóch kolejkach zdobyła tylko 1 punkt dzięki remisowi w pierwszej kolejce ze Śląskiem 0-0. W meczu z Wisłą Korona również była bliska zdobycia punktów jednak bramka strzelona przez Wisłę w doliczonym czasie gry z karnego rozwiała te nadzieję. Korona mimo, że zdobyła tylko 1 punkt w dwóch meczach na boisku wygląda bardzo dobrze a ich gra wygląd dużo lepiej niż gra Widzewa. Gospodarze przystąpią do tego pojedynku osłabieni brakiem kontuzjowanych Hachema Abbesa i Michała Płotki a przede wszystkim brakiem Bartłomieja Pawłowskiego, który został wypożyczony do Malagi. Trener Mroczkowski nie powołał dodatkowo na to spotkanie Phibela z przyczyn dyscyplinarnych. Natomiast Korona zagra bez Macieja Korzyma, Tomasza Lisowskiego i Krzysztofa Kiercza. Faworytem moim zdaniem są goście, którzy kadrowo są lepsi od gospodarzy. W poprzednim sezonie Korona na wyjazdach nie zachwycała. Myślę, że ten sezon będzie lepszy jeśli chodzi o mecze wyjazdowe. Stawiam na zwycięstwo Korony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna: Polska - Ekstraklasa

Data i godzina: 04.08.2013, 18:00

Spotkanie: Śląsk - Wisła

Typ: remis/Śląsk (połowa meczu/cały mecz)

Kurs: 4,5

Bukmacher: Sportingbet

 

 

Drugi dzisiejszy mecz Ekstraklasy to mecz przyjaźni, czyli pojedynek Śląska z Wisłą. Gospodarze nowy sezon w Ekstraklasie rozpoczęli dość niemrawo, gdyż po bezbramkowym remisie na inaugurację z Koroną, w kolejnym pojedynku musieli uznać wyższość Jagielloni z którą przegrali 2-3, choć jakby mecz trwał jeszcze około 10 minut to pogoń Śląska (który na początku grał bez Mili i Paixao) mogła się okazać skuteczna. Jak na razie Śląsk dobrze prezentuje się tylko w europejskich pucharach. Wisła z kolei po bezbarwnym meczu i remisie z Górnkiem w ostatnim pojedynku w Kielcach zdobyła niespodziewanie komplet punktów pokonując Koronę 3-2 strzelając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry. Gra Wisły w tym meczu była taka jak większość ekip prowadzonych przez Smudę – czyli nijaka. Pewną poprawę w grze ma wprowadzić Paweł Brożek, który wrócił do Wisły po ponad 2letnie przerwie. Goście zagrają dziś osłabieni brakiem Osmana Chaveza, Michała Czekaja, Alana Urygi i Michała Szewczyka. Myślę, że szkoleniowiec Śląska podobnie jak w meczu z Jagą mecz rozpocznie z gwiazdami na ławce, które pojawią się dopiero w 2 połowie meczu – oszczędzając ja na rewanżowe stracie z Bruggią. Tak więc myślę, że 1 połowa będzie raczej bezbarwna i gra skupi się na środkowej części boiska a dopiero w drugiej połowie Śląsk pokaże pełnię swych możliwości i wygra ten pojedynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna (Polska Ekstraklasa)

Mecz: Śląsk Wrocław – Wisła Kraków

Typ: liczba bramek w meczu – over 2,5

Kurs: 2,30

Bukmacher: Sportingbet

Data: 04.08.2013 godz: 18:00

 

Analiza:

 

W bardzo ciekawie zapowiadającym się spotkaniu trzeciej kolejki Ekstraklasy Śląsk Wrocław podejmie krakowską Wisłę. Gospodarze opromienieni są zwycięstwem po dobrej grze nad Brugią, natomiast Wisła rozpoczęła ligę lepiej niż można było przypuszczać i również w dobrych nastrojach przystąpi do dzisiejszego meczu.

Typuję dzisiaj over 2,5 gola co postaram się zaraz uzasadnić. Przede wszystkim atutem Śląska jest gra ofensywna, pisałem już o tym w analizie przed meczem z Belgami, gdzie paradoksalnie padł niski wynik, choć okazji bramkowych nie brakowało. Niemniej jednak gracze ofensywni: Sobota, Plaku i Paixao potwierdzili wysoką formę, dobrze zagrali też Mila i Kaźmierczak, jak zwykle szalał w ofensywie Dudu. Mam nadzieję że sympatyczny czeski szkoleniowiec pomny wydarzeń z meczu z Jagiellonią tym razem nie będzie za mocno rotował składem, bo Śląsk akurat w lidze punktuje słabo i kolejna wpadka mogłaby postawić go w trudnej sytuacji. Poza tym mecz z Wisłą jest ważny dla kibiców i prestiżowy, więc chyba nie będzie mowy o jakimkolwiek odpuszczaniu. Wspomniany mecz z Jagą pokazał też słabość defensywy wrocławskiej i nawet mecz z Brugią nie powinien tutaj za bardzo zmieniać tej oceny, bo kilka razy Gikiewicz (do którego też nie mam za dużego zaufania) dość szczęśliwie ratował zespół przed stratą gola. Ewentualny debiut nowego gracza z Izraela też niekoniecznie musi być od razu wzmocnieniem, ze względu na brak zgrania z resztą formacji.

Wisła po bezbarwnym meczu z Górnikiem, na trudnym terenie w Kielcach pokazała że potrafi grać z kontry i być skuteczna. Teraz dochodzi Brożek i choć jego forma jest wielką niewiadomą to akurat w debiucie pewnie się zepnie żeby coś pokazać. Obrona Wisły bez rewelacji i tu też widzę szansę na bramki w meczu.

Wiosną poprzedniego sezonu oba zespoły grały ze sobą aż trzykrotnie i za każdym razem mieliśmy zwycięstwo Śląska i over: 3:0 w lidze oraz 2:1 i 3:2 na wyjeździe w Pucharze Polski. Myślę że mimo zmęczenia wrocławian pucharami znów zobaczymy ciekawy szybki mecz i kilka bramek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poland » Ekstraklasa » Zaglebie - Lech Poznan 04 Aug 2013, 20:30

STRZELEC 1 bramki Lech 0-0 zwrot

kurs 1,6

ComeOn

 

Wieczorne spotkanie zapowiada sie bardzo ciekawie- oba zespoły pod kreska zdecydowanie poniżej oczekiwań swoich możliwości. Co do miedziowych zapłacił juz za to trener Hapal ,dzisiaj zespól poprowadzi jego asystent.Zespól Zagłębia jak dla mnie jest niesamowicie przepłacany, pieniążki marnowane praktycznie rok w rok. Piłkarze nie wykazują większych ambicji po prostu im sie nie chce- kasa jest na czas.Porażka na inauguracje w beznadziejnym stylu z przeciętna Pogonią, mieć wygrany mecz z pod męczonym grającym w rezerwach Piastem ,który sie przegrywa w dwie minuty...Co do Lecha oglądałem ich i do meczu z Zalgirisem moim skromnym zdaniem grali nieźle brakowało skuteczności. Proste kuriozalne błędy w obronie(Kotorowski) decydowały o stratach punktowych trzeba powiedzieć ze terminarz jest trudny graja co 3 dni i nie najlepiej to znoszą potencjał jest niezły- transfery. Sytuacja po pucharowym meczu na Litwie robi sie nie ciekawa bardzo nerwowa.Pilarze i trener zostali przywołani do klatki na pewno milo nie było, trzeba powiedzieć ze Lech zagrał bardzo słabo- jakby obok meczu byli piłkarze, dużo prostych błędów, strat , do tego byli po prostu słabsi ...Lech wie o co gra dzisiaj powinien spokojnie ograć słabiutkie Zagłębie. Ja gram troszkę bezpieczniej ze poznaniacy strzela 1 bramkę w meczu pewnie w bramce zagra Buric troszkę zmian Rumak musi zrobić w dobrej formie jest Ubibarip, który powinie ciągnąc grę Lecha. Jak narzazie 2 pkt to mało - musi zacząć grac i wygrywać Lech bo za niedługo może być bez pucharów- Legia ucieka w lidze.Dzisiaj liczę na poważne granie ze strony podopiecznych Rumaka- kibice nie wybacza ich znowu takiego występu jak w Wilnie .Nie ma co sie oszczędzać trzeba zagrać i wygrać żeby morale było na odpowiednim miejscu przed czwartkowym rewanżem w lidze europejskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna (Polska Ekstraklasa)

Mecz: Lechia Gdańsk - Jagiellonia

Typ: liczba bramek w meczu – over 2,5

Kurs: 2,10

Bukmacher: Sportingbet

Data: 05.08.2013 godz: 18:00

 

Analiza:

 

W ostatnim meczu trzeciej kolejki Ekstraklasy Lechia Gdańsk podejmie Jagiellonię Białystok. Mój typ na to spotkanie to over 2,5 gola. Lechia pokazała w dotychczasowych meczach niezłą grę w ofensywie, przede wszystkim może się podobać Japończyk Matsui, który strzelił dwa gole Podbeskidziu. Również z Ruchem Lechia przeważała i mogła strzelić więcej niż jednego gola. Meczu z Barceloną za bardzo nie liczę, bo to była bardziej zabawa, choć kilka akcji też mogło się podobać i pokazało że potencjał ofensywny w tej drużynie jest. Gorzej to wygląda w obronie, o czym świadczy to że jak dotąd mimo strzelanych goli nie udało się meczu wygrać. Bramki tracone zwłaszcza z Podbeskidziem mocno obciążają obronę.

Jagiellonia pod wodzą Stokowca zaczyna trochę przypominać Polonię z jesieni. Gra jest szybka, dynamiczna, ofensywna. Jestem przekonany że dzisiaj też graczy z Białegostoku stać będzie na zdobycie przynajmniej jednego gola, a może nawet kilku, tak jak to było we Wrocławiu. Jednocześnie końcówka meczu ze Śląskiem pokazała że defensywa która tak gubiła się w końcówce poprzedniego sezonu wciąż nie jest jeszcze monolitem.

To wszystko utwierdza mnie w przekonaniu że po wczorajszym dniu z małą liczbą goli w Ekstraklasie, dziś na koniec kolejki zobaczymy mecz overowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków godz. 18:00

typ:1

kurs: 1,95

Buk: Sportingbet

 

Szósta w tabeli Lechia podejmuję ósmą Cracovię, Gdańszczanie po udanym remisie z Barceloną wygrali spotkanie ligowe Jagiellonią 2-0 . Wydaję się,że forma podopiecznych Michała Probierza od początku sezonu jest wyrównana i wysoka. Lechia nie przegrała jeszcze żadnego spotkania,po dwóch remisach w lidze z Podbeskidziem i Ruchem oraz wspomnianym z Barcą przyszła pora na wygraną z Jagą.

Probierz nie boi się stawiać na młodzież i w meczu z Jagiellonią zagrało w linii pomocy dwóch 18-latków. Myslę,że młodość z doświadczeniem zazwyczaj dają dobre rezultaty, dlatego liczę na kolejne zwycięstwo Lechii przed własną publicznością,która pewnie licznie zgromadzi się na PGE Arena,gdyż przeciwnik jest do tego odpowiedni(KMWTW) .

Cracovia zaczęła od porażki z Piastem 2-3 ,następnie przegrała w Stalowej Woli w meczu pucharowym z miejscową Stalą 1-0,później był wyjazdowy remis ze słabym obecnie Lechem i w ostatniej kolejce wygrane spotkanie rzutem na taśmę z Ruchem,po dwóch bramkach Nowaka w końcówce meczu.

Jeżeli Lechia utrzyma przewagę w środku pola i będzie kontrolować grę to zwycięstwo gospodarzy wydaję się być pewne.

Jeśli piłkarze z Gdańska myślą o grze w pierwszej ósemce już teraz muszą zbierać punkty i nie odpuszczać żadnego meczu,wydaję mi się że aspiracje w tym roku są wysokie w tym zespole i pewnie Lechia jeszcze będzie się pięła w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbeskidzie - Zagłębie Lubin 09.08.2013 godz 18:00

Typ: under 2.5

kurs: 1.75

Gamebookers

 

W jednym z dwóch dzisiejszych meczy w rodzimej Ekstraklasie zmierzy się Podbeskidzie Bielsko-Biała z Zagłębiem z Lubina. Według mnie dobrym typem na ten mecz jest mniej niż 2.5 bramki. Oba zespoły okupują póki co ostatnie miejsca w tabeli. Podbeskidzie niby w 3 meczach zbobyło 3 bramki, i aż 8 straciło co mogłoby świadczyć o 'overze' w tym meczu. Jednak Zagłębie strzeliło jak do tej pory zaledwie jedną bramkę. Liczę zatem tutaj na to iż w obu ekipach defensywa będzie znacznie lepsza niż napad przeciwnika. Mecz może być zawzięty, jednak myślę i gra będzie toczyła się głównie w środku boiska i zbyt wielu bramek tutaj nie zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – T-Mobile Ekstraklasa 2013/2014

Spotkanie: Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok

Typ: 2

Kurs: 3,87

Buk: Pinnacle

Data i godzina: 09.08.13, 20:30

 

Dziś o godzinie 20:30 na stadionie przy ulicy Reymonta w Krakowie odbędzie się mecz 4. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Wisłą a Jagiellonią Białystok. Zespół z Krakowa jest na 7. miejscu w tabeli. Goście zajmują czwartą pozycję w Ekstraklasie.

 

Wisła pod wodzą Franciszka Smudy w ciągu 3 kolejek zdobyła 5 punktów – dwukrotnie bezbramkowo zremisowała z Górnikiem Zabrze i Śląskiem Wrocław oraz szczęśliwie wygrała z Koroną 2:3 (bramka z karnego w ostatniej minucie meczu). Gdyby Wisła wywalczyła we wspominanym meczu 1 punkt zajmowała by 10. miejsce z trzema punktami – a takim dorobkiem legitymuje się Lech pozbawiony formy.

 

Nowa Wisła to klub bez takich graczy jak Iliev, Jaliens, Kosowski, Pareiko, Sobolewski, Genkow, Wilk i Sikorski. Według Smudy ich miejsce mają zająć Burdenski, Stjepanović, Nalepa oraz powracający z Zachodu z podkulonym ogonem Brożek - tym samym zmieniając sytuację Wisły i podnosząc poziom zespołu. Czy ktoś, oprócz najbardziej zagorzałych fanów Białej Gwiazdy, w taki plan wierzy?

 

Jaga rozegra czwarty pod rząd mecz wyjazdowy – jest to związane budową nowego stadionu w Białymstoku. W trzech dotychczasowych konfrontacjach podopieczni Piotra Stokowca dobyli 6 punktów – wygrali w pierwszej kolejce z beniaminkiem Zawiszą 0:1, wygrali we Wrocławiu ze Śląskiem 2:3 oraz przegrali z Lechią 2:0.

 

Przyglądając się grze Jagiellonii trzeba wspomnieć o dwóch graczach, którzy wpłynęli swoją postawą na dobre wyniki zespołu. Pierwszy to Jakub Słowik – bramkarz Jagi, który został powołany do kadry na towarzyski mecz z Danią. W meczu ze Śląskiem, mimo iż 2 razy wyciągał piłkę z siatki, rozegrał dobre zawody i zaliczył kilka fenomenalnych interwencji. Drugi to Bekim Balaj – zdobywca zwycięskich bramek z Zawiszą i Śląskiem. Albańczyk to były gracz Sparty Praga oraz reprezentant Albanii i to on będzie stanowił największe zagrożenie dla bramki Miśkiewicza.

 

Uważam, iż szczęście opuści ekipę Smudy i 3 punkty pojadą do Białegostoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – T-Mobile Ekstraklasa 2013/2014

Spotkanie: Ruch Chorzów - Legia Warszawa EHC (1:0)

Typ: 2

Kurs:2,90

Buk: William Hill

10.08.13 20:30

 

Dziś o godz. 20:30 odbędzie się mecz 4. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Ruchem Chorzów a Legią Warszawa. Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest ekipa gości.

 

W ubiegłym sezonie Ruch Chorzów uniknął spadku z ligi dzięki degradacji Polonii Warszawa. W tym sezonie piłkarze Jacka Zielińskiego w trzech meczach zgarnęli ledwie dwa „oczka” – dwukrotnie zremisowali 1:1 z Lechem Poznań i Lechią Gdańsk oraz przegrali z Cracovią na wyjeździe 1:2.

 

Gra Legii jest bardzo dobrze znana szerokiej publiczności – cotygodniowe mecze w eliminacjach LM wzbudzają duże zainteresowanie grą Wojskowych. Przypomnijmy wyniki wszystkich meczów Legii w tym sezonie - wygrane 3:1 i 1:0 z TNS i remisy 1:1 i 0:0 z Molde, zwycięstwo w pierwszej kolejce z Widzewem 5:1, w drugie kolejce z Pogonią Szczecin 3:0, w trzeciej rundzie gier – z Podbeskidziem 4:0. 17 bramek strzelonych i tylko 3 stracone w siedmiu spotkaniach. Ten bilans potwierdza, iż Legia jest w optymalnej formie przed starciem z Ruchem.

 

Trener Urban zapewne dokona rotacji w składzie i da szanse młodym zawodnikom – w meczu z Widzewem warszawska młodzież udowodniła iż warto na nią stawiać. Kontuzję wyleczył Daniel Łukasik, co tylko zwiększy pole manewru dla trenera Mistrza Polski.

 

Trener Zieliński nie skorzysta na pewno z Macieja Jankowskiego, który pojedzie niebawem do Belgii negocjować warunki indywidualnego kontraktu z RAEC Mons. W składzie nie zobaczymy również Macieja Sadloka.

 

Nie wyobrażam sobie innego wyniku niż zdecydowaną wygraną Legii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Polska Ekstraklasa

Spotkanie: Widzew Łódź ₋ Górnik Zabrze

Typ: Górnik Zabrze strzeli pierwszy oraz pierwsza bramka po 31 min

Kurs: 3,60

Godz: 10.08.2013 15:30

Bukmacher: William Hill

Analiza: Taki dośc nietypowy zakład, ale wydaje mi się, że ma duże szanse powodzenia. Nasza liga ostro rozpoczęła sezon jeśli chodzi o strzelanie bramek, teraz jednak tempo jakoś siadło, coraz więcej jest nudnych spotkań, gdzie jest niewiele bramek. Tutaj zbyt wielu goli się nie spodziewam i całkiem możliwe, że nawet jeden zdobyty gol może zadecydować o losach meczu. Górnik jest dla mnie faworytem tego spotkania. Widać, że piłkarze z Zabrza są świetnie przygotowani do sezonu co udowodnili w trzech pierwszych meczach dwa z nich wygrywając i jeden remisując. Górnik bardzo dobrze spisuje się w defensywie, więc Widzewowi ciężko będzie w ogóle strzelić im gola. Górnik zapewne coś strzeli, jednak moim zdaniem dopiero w późniejszym etapie meczu tak gdzieś pod sam koniec pierwszej połowy lub nawet w drugiej odsłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data: 10.08.2013, 20:30

Dyscyplina: Piłka nożna – T-Mobile Ekstraklasa 2013/2014

Spotkanie: Ruch Chorzów - Legia Warszawa

Typ: Powyżej 3,5 goli

Kurs: 3,15

Buk: Tobet

 

Czwarta kolejka Ekstraklasy i Ruch Chorzów zagra u siebie z Legią. Wiadomo kto jest faworytem, wojskowi wystartowali bardzo dobrze i jak dotąd w lidze miażdżą każdego kolejnego przeciwnika. Po trzech meczach bilans bramkowy 12:1 czyli średnia czterech bramek na mecz. W poprzednich latach mecze w Chorzowie nie były dla Legii spacerkami ale w tym sezonie zespół jest bardzo mocny i na krajowym podwórku gra znakomicie. W pucharach udało się już wywalczyć minimum grupę LE, teraz 2 tygodnie przerwy przed decydującymi meczami o LM ze Steauą, więc można się skupić na lidze. Kadra Legii jest bardzo szeroka, trener Urban na pewno będzie dziś znowu rotował składem także zmęczenia po Molde nie powinno być widać. Wojskowi są teraz w gazie i myślę, że Ruch będzie ich kolejna ofiarą, której zaaplikują dużą ilość bramek. Konkurencja w zespole powoduje, że każdy daje z siebie 100% bo każdy chce grać a nie siedzieć na ławce, stąd takie pogromy w lidze. Poza tym system premiowy uwzględnia dodatkowe kwoty za tak okazałe wygrane, więc legioniści chętnie je podnoszą z murawy widząc, że w lidze nie mają dla siebie póki co rywala. Spodziewam się wielu bramek w Chorzowie. Ruch w każdym z dotychczasowych meczów zarówno strzelał jak i tracił, bilans bramkowy 3:4. Po dzisiejszym meczu powinien być dużo bardziej na minus bo Legia w takiej dyspozycji, z takimi zawodnikami, rozpędzona sukcesem w pucharach powinna minimum 4 bramki strzelić Ruchowi bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz godz. 18:00

typ:1

kurs: 1,80

Buk: WH

 

W meczu kończącym czwartą kolejkę Piast Gliwice podejmie Zawiszę Bydgoszcz. Gospodarze z dorobkiem dwóch zwycięstw i jednej porażki plasują się obecnie na piątej pozycji. Zawisza przegrał dwa pierwsze spotkania i zremisował w ostatniej kolejce,tak więc z jednym punktem zamyka tabelę.

Piast po odpadnięciu z pucharów może się już skoncentrować na lidze,zespół z Gliwic w dwóch wygranych meczach z Cracovią 2-3 oraz Zagłębiem 2-1 odrabiał straty w końcówce i wygrywał spotkania,widać że grają do końca . W trzeciej kolejce zespół z Gliwic przegrał z obecnym liderem Górnikiem w Zabrzu 2-1. Jednak wygrana w spotkaniu z Zawiszą pozwoliła by im wrócić na podium.

Myślę,że w tym sezonie Gliwiczanie również będą walczyć o puchary dlatego potrzbują wygranych z takimi dostarczycielami punktów jak Zawisza.

Beniaminek z Bydgoszczy na razie płaci frycowe i widać róznicę między pierwszą ligą a ekstraklasą. Zawisza najpierw przegrał z Jagiellonią 0-1 następnie w Łodzi z Widzewem 2-1 , wo statniej kolejce udało im się uratować remis z Pogonią 1-1.

Gospodarze są w tym spotkaniu zdecydowanym faworytem i każdy inny wynik jak zwycięstwo Piasta będzie dla mnie niespodzianką. Liczę również na kolejną bramkę Hiszpana - Rubena Jurado ,wydaję mi się,że w tym sezonie ten piłkarz może powalczyć o koronę króla strzelców.

Oba zespoły jeszcze dwa sezonu temu grały w pierwszej lidze,na zakończenie spotkały się w meczu praktycznie o awans ,Piast wygrał to spotkanie 3-0 i to on w tamtym sezonie awansował do ekstraklasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków godz. 18:00

typ:1 :t:

kurs: 1,95

Buk: Sportingbet

 

Szósta w tabeli Lechia podejmuję ósmą Cracovię, Gdańszczanie po udanym remisie z Barceloną wygrali spotkanie ligowe Jagiellonią 2-0 . Wydaję się,że forma podopiecznych Michała Probierza od początku sezonu jest wyrównana i wysoka. Lechia nie przegrała jeszcze żadnego spotkania,po dwóch remisach w lidze z Podbeskidziem i Ruchem oraz wspomnianym z Barcą przyszła pora na wygraną z Jagą.

Probierz nie boi się stawiać na młodzież i w meczu z Jagiellonią zagrało w linii pomocy dwóch 18-latków. Myslę,że młodość z doświadczeniem zazwyczaj dają dobre rezultaty, dlatego liczę na kolejne zwycięstwo Lechii przed własną publicznością,która pewnie licznie zgromadzi się na PGE Arena,gdyż przeciwnik jest do tego odpowiedni(KMWTW) .

Cracovia zaczęła od porażki z Piastem 2-3 ,następnie przegrała w Stalowej Woli w meczu pucharowym z miejscową Stalą 1-0,później był wyjazdowy remis ze słabym obecnie Lechem i w ostatniej kolejce wygrane spotkanie rzutem na taśmę z Ruchem,po dwóch bramkach Nowaka w końcówce meczu.

Jeżeli Lechia utrzyma przewagę w środku pola i będzie kontrolować grę to zwycięstwo gospodarzy wydaję się być pewne.

Jeśli piłkarze z Gdańska myślą o grze w pierwszej ósemce już teraz muszą zbierać punkty i nie odpuszczać żadnego meczu,wydaję mi się że aspiracje w tym roku są wysokie w tym zespole i pewnie Lechia jeszcze będzie się pięła w górę.

 

http://ekstraklasa.tv/magia-lechii-dwie-piety-cudowna-bramka-gol-3-1,346339.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – T-Mobile Ekstraklasa 2013/2014

Spotkanie: Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław AHC (1:0) – jednobramkowe zwycięstwo WKS = zwrot

Typ: 2

Kurs: 3,70

Buk: Bet365

Data i godzina: 11.08.13, 15:00

 

W niedziele o godz. 15:00 na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie odbędzie się mecz miedzy Pogonią Szczecin a Śląskiem Wrocław. W ubiegłym sezonie Portowcy zajęli dwunaste miejsce w T-Mobile Ekstraklasie, Śląsk był trzeci.

 

Gospodarze po trzech meczach mają 4 punkty – w pierwszej kolejce wygrali z Zagłębiem Lubin na wyjeździe 0:2, w drugiej przegrali u siebie z Legią 0:3, a trzeciej zremisowali w Bydgoszczy 1:1.

 

Śląsk w tym sezonie rozegrał 3 mecze ligowe i 4 pucharowe. W Lidze Europy wygrał 4:0 i zremisował 2:2 z Rudarem Pljevlia oraz wygrał 1:0 i zremisował 3:3 z Club Brugge. W lidze ekipa Levy’ego spisuje się przeciętnie – dwa bezbramkowe remisy z Koroną i Wisłą oraz porażka we Wrocławiu z Jagiellonią 2:3 złożyły się na 11. miejsce WKS-u po trzech kolejkach.

 

Goście w czwartek rozegrali mecz z Club Brugge w ramach eliminacji Ligi Europy. Dlatego też trener Levy zapewne dokona rotacji w składzie. Być może w defensywie ujrzymy Gavisha, Spahićia lub Sochę, a za akcje ofensywne Śląska zabierze się Patejuk, Hołota lub Dudu… wszystko zależy od dyspozycji piłkarzy pierwszego składu.

 

W składzie Pogoni nie zobaczymy Djousse (za czerwoną kartkę), pod znakiem zapytania stoją występy Hernaniego oraz Wiśniewskiego. W ekipie z Wrocławia zabraknie Grodzickiego.

 

Sądzę, iż w Szczecinie nastąpi ligowe przełamanie Śląska, który w LE gra dobrą, ofensywną piłkę. Jeśli piłkarze Levy’ego utrzymają wysoką formę z meczu w Belgii powinni wygrać to spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna: Polska - Ekstraklasa

Data i godzina: 12.08.2013, 18:00

Spotkanie: Piast - Zawisza

typ: 1 (handicap europejski 0:1)

kurs: 3,1

Bukmacher: William Hill

 

W ostatnim meczu 4 kolejki Ekstraklasy Piast podejmie bydgoskiego Zawiszę. Gospodarze podrażnieni ostatnią porażką derbową z Górnikiem (1-2) będą chcieli się zrehabilitować. Piast mimo porażki w ostatnim meczu zajmuje wysokie 6 miejsce w tabeli. W poprzednich dwóch spotkaniach podopieczni Marcina Brosza zdobywali komplety punktów, najpierw ogrywając na inaugurację Cracovię 3-2 a następnie Zagłębie 2-1. Zupełnie inne nastroje panują w Bydgoszczy, gdyż Zawisza zdobył do tej pory tylko 1 punkt, po dość przeciętnej grze. Goście rozpoczęli sezon od dwóch porażek: z Jagiellonią 0-1 oraz z Widzewem 1-2. W ostatniej kolejce Zawisza zdobył pierwsze punkty – a raczej punkt remisując z Pogonią 1-1. Obie ekipy będą osłabione przed tym meczem, gdyż w ekipie gospodarzy nie zagra Wojciech Kędziora oraz najprawdopodobniej Kamil Wilczek. Goście zagrają dziś bez Balde, Łukowskiego i Sochania. Zdecydowanym faworytem jest drużyna Piasta, która jest w bardzo dobrej formie na początku sezonu i szybko będzie chciała to udowodnić w tym spotkaniu. Stawiam na pewne zwycięstwo gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna (Polska Ekstraklasa)

Mecz: Piast Gliwice – Zawisza Bydgoszcz

Typ: liczba bramek w meczu – over 3,5

Kurs: 3,75

Bukmacher: WilliamHill

Data: 12.08.2013 godz: 18:00

 

Analiza:

 

W ostatnim meczu czwartej kolejki Ekstraklasy Piast podejmie Zawiszę Bydgoszcz. Mecz zapowiada się overowo, zwłaszcza Piast osiągał do tej pory wysokie wyniki: 3:2, 2:1 i 1:2. Zespół trenera Brosza gra ofensywnie, ma kilku niezłych graczy, jak Podgórski, Jurado czy będący w wysokiej formie Robak, do tego dochodza groźne stałe fragmenty gry i stąd w każdym meczu są w stanie zdobywać gole. Zawsze też coś tracą bowiem defensywa jest najsłabszym punktem zespołu, widać też brak pewnego w poprzednim sezonie bramkarza Treli. Szumski to nie ten poziom i ma na sumieniu kilka wpuszczonych bramek.

Zawisza wciąż uczy się gry w Ekstraklasie, ponadto zespół wciąż jest w budowie, dochodzą nowi zawodnicy. Stąd można mówić o pewnej niewiadomej, ale myślę że w końcu zagrają nieco lepszy mecz i postraszą drużynę Piasta. Na pewno zespół z Bydgoszczy stać na zdobycie gola, z kolei w defensywie też prawdopodobnie nie ustrzegą się błędów. Wszystko to razem wskazuje mi na mecz z wieloma bramkami, stąd postanowiłem spróbować poszukać over 3,5 gola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tCWHg3VE-lj9PQ6o0.pngPiast Gliwice - Zawisza BydgoszcztvWc8vA3-hlDhHL4R.png

POLSKA: T-Mobile Ekstraklasa

12.08.2013 18:00

Typ: over 0,5 ht

Kurs:1,44

Buk:bet365

 

Piast jeśli wygra ten mecz zrówna się w tabeli z Legią i będzie tracił tylko punkt do lidera. Piast gra dobra piłkę uważam, że nie zaprezentował się tak źle w europejskich pucharach. Goście beniaminek ekstraklasy grają bardzo słabo na koncie mają tylko 1 punkt. Stawiam w tym meczu, na to, że w pierwszej połowie padnie jakikolwiek gol. Uważam, że gospodarze zaatakują od 1 minuty i to ostro goście będą liczyć na kontrę i ta sytuacja może spowodować, że padnie gol w pierwszej połowie. Według statystyk Piast strzela bądź traci gola w pierwszej połowie w 85% meczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Piłka Nożna, Ekstraklasa

Spotkanie: Górnik Zabrze vs Ruch Chorzów

Typ: Górnik

Kurs: 2.04

Bukmacher: Sportingbet

Godzina: 20:45

Analiza:

 

Zapraszam na Wielkie Derby Śląska w których Górnik przy Roosvelta podejmie Ruch.Jak dla mnie zdecydowanymi faworytami są Zabrzanie którzy znakomicie rozpoczęli ten sezon.Z 10 punktami na koncie Górnik przewodzi w stawce Ekstraklasy natomiast Ruch zajmuje 9 miejsce z pięcioma "oczkami" na koncie.Ruch słabo zaczął sezon ale ostatnio wygrał u siebie z faworyzowaną Legią.Jak dla mnie jednak jedna jaskółka wiosny nie czyni i w Zabrzu zapędy Ruchu szybko zostaną powstrzymane.Ruch na razie zanotował 2 remisy, porażkę i wcześniej wspomniane zwycięstwo.Teraz chyba czas na drugą porażkę w tym sezonie bo jak dla mnie przeciętni Chorzowianie nie mają szans z tak grającym Górnikiem.Po kolei opisze każdą z formacji obu drużyn, na początek bramkarze i tu już jest lekka przewaga Górnika.Norbert Witkowski na początku obecnego sezonu spisuje się na prawdę dobrze o czym świadczą tylko dwie stracone bramki ( w tym jedna po faulu na nim w meczu z Podbeskidziem).W Ruchu bronić będzie Kamiński który na pewno nie jest ostoją swojej drużyny co pokazał ostatnio w Pucharze Polski w meczu przeciwko Arce gdzie popełnił katastrofalny błąd przez co Ruch potem odpadł z krajowego pucharu.W obronie jeszcze większa przewaga dzisiejszych gospodarzy.Środek obrony w postaci Adama Dancha oraz Seweryna Gancarczyka to bardzo solidny duet który już w tym sezonie pokazał dobre zgranie.Na bokach obrony najlepszy jak dotychczas obrońca ligi Paweł Olkowski oraz Rafał Kosznik.W Ruchu natomiast zabraknie dwóch podstawowych obrońców czyli Gieragi oraz Stawarczyka przez co trener Zieliński będzie musiał zagrać młodym Dziwnielem, Konczkowskim, Szyndrowskim oraz Brodzińskim.Jest to bardzo przemeblowana obrona po stracie właśnie Gieragi, Stawarczyka oraz Macieja Sadloka.Najbardziej wyrównana sytuacja między tymi drużynami wydaje się być w drugiej linii.W Górnik tercet środkowych pomocników tworzą Mączyński-Przybylski oraz Sobolewski.Ten ostatni jak na razie jest jednym z lepszych transferów ligi co pokazał w ostatnim meczu pucharowym z GKS-em Bełchatów.Przybylski ma już na swoim koncie bramkę w tym sezonie a Mączyński bierze na siebie dużą część stałych fragmentów przez co pomoc Górnika uzupełnia się na prawdę fajnie.W Ruchu w pomocy gra Janoszka,Zieńczuk, Surma, Starzyński i Malinowski."Malina" po bardzo dobrym starcie sezonu teraz już chyba wystrzelał się na ten sezon i będzie on bardziej graczem od zadań defensywnych.Starzyński i Zieńczuk będą próbowali szarpać z przodu natomiast Surma i Janoszka będą ich wspomagać.Tutaj te formacje na remis jednak w przodzie znów przewaga Zabrzan.Adam Nawałka zapewnia że Prejuce Nakoulma zagra w dzisiejszym spotkaniu a to już jest połowa sukcesu jeśli chodzi o zwycięstwo gospodarzy bo reprezentant Burkina Faso na początku tego sezonu spisuje się znakomicie.Wspomagają go Mateusz Zachara oraz Maciej Małkowski którzy w mają już po golu w tym sezonie.W Ruchu Jankowski który nie jest w dobrej formie.Ogólnie po odejściu Arka Piecha napad Ruchu nie jest w dobrej dyspozycji.Dziś może być tylko jeden wynik.Zwycięstwo Górnika na które bardzo liczę!!! Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rauL1NTc-dSO5BIsG.pngŚląsk Wrocław - Widzew ŁódźO0aCmFPt-4SlbRAne.png

POLSKA: T-Mobile Ekstraklasa

25.08.2013 15:30

Typ:over2,5

Kurs:1,95

Buk:bet365

 

Po 4 kolejkach Śląsk zajmuje dopiero 12 miejsce w lidze. Dziś do Wrocławia przyjedzie ekipa z Łodzi Widzew. Widzew przed sezonem zmienił skład i gra dużą ilością młodych zawodników, szczególnie trzeba zwrócić uwagę na problemy w środku obrony. W 4 meczach Widzewiacy stracili aż 10 bramek. Śląsk grał na przemian ligę z ligą europejską i myślę, że to ma duży wpływ na wyniki w lidze. Po czwartkowym meczu o dalszej grze Śląsk może zapomnieć jak i o grze w meczu rewanżowy m mogą zapomnieć Dudu oraz Paixao, którzy pauzują za kartki, dziś zagrają i myślę, że trener Śląsk już nie będzie kalkulował i wystawi najmocniejszy skład. Historia pokazuję, że Śląsk z Widzewem lubią strzelać bramki ostatnie 5 meczy to over 2,5. Dziś Śląsk nie odpuści i zagra najmocniejszym składem a to oznacza strate kilku bramek dla Widzewa.

 

 

 

DO SKASOWANIA POST !!!

 

oj ten post zostawic ten z 1 ligi zostawic jeblem sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – T-Mobile Ekstraklasa

Spotkanie: Korona Kielce – Piast Gliwice

Typ: over 3.5

Kurs: 4.40

Buk: William Hill

Godz. 18:00

Analiza:

W ostatnim meczu 5. kolejki T-Mobile Ekstraklasy w Kielcach miejscowa Korona zagra z Piastem. Korona sezon rozpoczęła od remisu ze Śląskiem 0:0 i był to jedyny punkt zdobyty jak do tej pory, w następnych trzech kolejkach podopieczni Ojrzyńskiego doznali trzech porażek 2:3 z Wisła Kraków kontra w 94 minucie po której Wisła zdobyła karnego. Następnie przyszła porażka w Łodzi z Widzewem 2:1 a w ostatniej kolejce górą u siebie był Lech wygrywając 2:0. Po tym spotkaniu zdecydowano się rozstać z trenerem Ojrzyńskim. Wszyscy wiemy jakie było zamieszanie z jego zwolnieniem ani piłkarzom a tym bardziej kibicom ta decyzja się nie spodobała. Sprawa jednak ucichła i Korona zaprezentowała nowego szkoleniowca którym został Hiszpan Jose Rojo Martina. Dzięki temu ze gospodarze odpadli już z Pucharu Polski nowy trener miał dwa tygodnie na poznanie i przygotowanie zespołu na to stracie. Piłkarze są jak na razie bardzo zadowoleni z treningów, jak powiedział na konferencji Janota Hiszpan preferuje agresywny ofensywny styl z tym pierwszym w Kielcach nie będzie miał problemów dużo natomiast czasu poświęcił na grę w ofensywie. Trudno dokładnie powiedzieć jak Korona się dziś zaprezentuje ale jednego można być pewien walki o każdym metr nie zabraknie a mam nadzieję że Jose zdecydowanie poprawił grę w przodach gdzie potencjał jest duży mimo braku Korzyma. Piast nowy sezon rozpoczął od dwóch zwycięstw 2:3 w Krakowie z beniaminkiem oraz wygrał z Zagłębiem przed własną publicznością 2:1. Ostatnie dwie kolejki dużo słabsze porażka 2:1 w Zabrzu oraz zaledwie remis wywalczony z Zawiszą u siebie. Piast opuścił Robak co na pewno osłabi formacje ofensywną. Goście na wyjazdach prezentują otwartą i ofensywą piłkę co potwierdzili w zeszłym sezonie i na początku tego gdzie dwie bramki stracili w Krakowie oraz w Zabrzu. Rok temu Korona rozgromiła goście na tym stadionie wygrywając 4:0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data: 31.08.2013 20:30

Dyscyplina: Piłka Nożna, Polska, Ekstraklasa

Spotkanie: Cracovia Kraków - Legia Warszawa

Typ: Powyżej 3,5 bramek

Kurs: 3.30

Bukmacher: Sportingbet

Analiza:

 

Skończyła się walka o Ligę Mistrzów, Legia po dwóch porażkach pod rząd w Ekstraklasie musi dzisiaj wygrać bo dzięki temu zrówna się punktami z Górnikiem i Lechią. Cracovia beniaminek początek miała słaby, porażka i remis, ale później lepiej dwa zwycięstwa i porażka. W sumie 7 punktów daje jej teraz 8 miejsce czyli ostatnie uprawniające do gry w strefie mistrzowskiej po podziale. Do tego jeszcze daleko ale ten rok może być dla piłkarzy Stawowego pierwszym od dawna w którym grając w Ekstraklasie nie będą dostarczycielami punktów broniąc się rozpaczliwie przed spadkiem. Bezpieczny środek tabeli jest celem w ich zasięgu. Legia ochłonęła już po odpadnięciu ze Steauą i musi skupić się na lidze teraz. Na początku sezonu miażdżyli rywali po trzech zwycięstwach z rzędu na czas decydujących meczów o LM przyszły dwie porażki z rzędu. LM już z głowy tak więc Legia musi wrócić do passy zwycięstw w TME. To Warszawianie są faworytami i muszą to potwierdzić. Dzisiaj w ich składzie zabraknie kontuzjowanego Kuciaka i Koseckiego i prawdopodobnie Bereszyńskiego, Jodłowiec nie gra od dłuższego czasu. Skaba dawno nie grał w pierwszym składzie to szansa dla Cracovii na bramki obrona nie jest pewnym punktem Legii ale powinna wygrać ten mecz bo z przodu ma dużo większą siłę rażenia. Dzisiaj musi potwierdzić, że w Ekstraklasie wyrasta poziomem ponad pozostałe zespoły. Dobrym tego dowodem będzie wysokie zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data: 01.09.2013 15:30

Dyscyplina: Piłka Nożna, Polska, Ekstraklasa

Spotkanie: Piast Gliwice - Śląsk Wrocław

Typ: Powyżej 2,5 bramek

Kurs: 1.95

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

W pierwszym dziś meczu T-Mobile Ekstraklasy spotkają się drużyny które odpadły już z walki o puchar Ligi Europejskiej. Piast z siedmioma punktami zajmuje obecnie tą samą pozycje co liczba punktów, natomiast Śląsk z oczkiem mniej na koncie obecnie jest dziesiąty. Goście którzy dobrze spisywali się w meczach Ligi Europejskiej (nie licząc ostatniego meczu z Sevillą), bardzo słabo grali w rodzimej lidze notując do tej pory tylko jedno zwycięstwo(w ostatniej kolejce z Widzewem 3:1) trzy remisy i jedną porażkę. Gospodarze natomiast bo udanym początku ligi i dwóch zwycięstwach na koncie zaczęli trochę zawodzić i zanotowali następnie remis i dwie porażki. Bezpośrednie konfrontacje obu drużyn w ostatnich czasach sugerują jako faworyta zespół z Gliwic, ale nie byłbym taki pewny ich zwycięstwa, natomiast liczba goli na którą postanowiłem postawić wydaje się bardzo prawdopodobna. W ostatnich pięciu meczach między tymi drużynami, aż w czterech padały minimum trzy bramki. Warto też wspomnieć o braku Waldemara Soboty który odszedł właśnie do Clubu Brugge, a stanowił on o sile ofensywnej zespołu trenera Stanislava Levy'ego. W Śląsku nie zagra również Adam Kokoszka. Piast Gliwice zagra w swoim najsilniejszym zestawieniu, a ostatnio do drużyny doszło również dwóch nowych napastników Collins John oraz Rabiola. Nie byłbym również pewny jeśli chodzi o pierwszego bramkarza Wrocławian, na kogo postawi trener, dalej będzie bronił Gikiewicz czy szanse otrzyma Kelemen. Osobiście mi się wydaje że zagra jednak Gikiewicz. Stawiam tutaj na wynik 1:2.

 

Przewidywane składy:

 

Piast Gliwice: Trela - Zbozień, Horvath, Matras, Król - Izvolt, Hanzel, Martinez, Podgórski - Jurado - Docekal.

 

Śląsk Wrocław: Gikiewicz - Ostrowski, Gavish, Pawelec, Dudu - Stevanović, Kaźmierczak - Patejuk, Mila, Plaku - Paixao.

 

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna, Ekstraklasa

Spotkanie: Lech Poznań - Zawisza Bydgoszcz

Typ: Czy Lech Poznań strzeli gole w obydwu połowach? Odpowiedź: TAK

Kurs: 2,80

Godz: 01.09.2013 18:00

Bukmacher: Unibet

Analiza: Jest to bardzo ważny mecz dla Lecha. Lech Poznań przed sezonem był obok Legii Warszawa głównym faworytem do zdobycia mistrzostwa, Kadra Lecha wygląda po prostu imponująco jak na naszą ligę. Gorzej jest jeśli chodzi o wyniki Lecha. U siebie jednak Lech gra znacznie lepiej, bo na własnym boisku w tym sezonie ma jedno zwycięstwo i jeden remis. Ostatni mecz u siebie pewnie wygrali 2:0 z Koroną Kielce. Zawisza Bydgoszcz to dość słaba jeśli chodzi o defensywę drużyna. Oni w każdym meczu ligowym jak do tej pory tracili gole. Oglądałem ich spotkanie z Podbeskidziem i ich defensywa bardzo słabo się spisała, przez co stracili w końcówce dwa gole i zremisowali 2:2. Uważam, że Lech Poznań jeśli jeszcze chce zaistnieć w tym sezonie, to takie mecze u siebie musi pewnie i wysoko wygrywać. Lech powinien wpakować rywalom chociaż po jednym golu w obu połowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska - Ekstraklasa

Spotkanie: Podbeskidzie B-B - Korona Kielce

Typ: X

Kurs: 3.30

Bukmacher: William Hill

Analiza:

 

Poniedziałkowe spotkanie kończące 6 serię gier w naszej ekstraklasie. Podbeskidzie podejmuje na własnym obiekcie Koronę Kielce. Obie drużyny rozpoczęły sezon w bardzo słabym stylu. Gospodarze jak dotąd zgromadzili zaledwie 3 punkty remisując z Zawiszą, Lechią oraz Zagłębiem a przegrywali z Górnikiem oraz Legią. Korona po przyjściu hiszpańskiego szkoleniowca odbiła się od dna wygrywając w ostatniej kolejce z Piastem 2:0.Tym zwycięstwem żółto-czerwoni przerwali niechlubną serię 3 porażek z rzędu (Lech, Widzew, Wisła). Obie ekipy potrzebują punktów, obie będą dążyć do wygranej za wszelką cenę. Korona to typowa drużyna własnego stadionu z kolei Podbeskidzie w obecnej formie nawet u siebie z trudem zdobywa punkty. Spodziewam się topornego spotkania ze sporą ilością walki, fauli. Gra będzie dość szarpana i żadna ze stron nie będzie w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Warto również zauważyć, że obie ekipy często dzielą się punktami. Liczę, że tak będzie również dzisiaj. Początek meczu punktualnie o 18:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Polska Ekstraklasa, godzina 18:00

Spotkanie: Podbeskidzie Bielsko - Biała vs Korona Kielce

Typ: poniżej 1,5 gola

Kurs: 3.40

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Dziś o godzinie 18:00 w polskiej ekstraklasie mecz Podbeskidzie Bielsko Biała - Korona Kielce, mecz nie ma zdecydowanego faworyta na obie ekipy kursy w granicach 2,50 - 2,60, ja nie spodziewam się tutaj dobrego spotkania, z dużą ilością goli, według mnie będzie to mecz walki. Patrząc na tabelę, jesteśmy świadkami meczu drużyn z dołu z tabeli, klub z Bielska w tym momencie jest na miejscu ostatnim czyli 16, z kolei Korona Kielce zajmuje 14 miejsce. Jeśli chodzi o poczynania ofensywne po obu stronach to wygląda to kiepsko, zarówno Korona jak i Podbeskidzie po 5 meczach mają na swoim koncie strzelone po 5 bramek, z czego trzeba powiedzieć że Podbeskidzie w Bielsku zdobyło tylko jednego gola, tak samo jak Korona na wyjeździe. Ogólnie w tej kolejce 2 razy mieliśmy poniżej 1,5 gola, ja myślę że więc do 3 razy sztuka. Ostatni mecz w Bielsku to właśnie poniżej 1,5 gola i remis 0:0 z Zagłębiem Lubin. Ogólnie na wyjeździe w tym sezonie Korona straciła w każdym z meczy po 2 gole, jednak ja myślę że Podbeskidzie nie jest aż tak mocne i maksymalnie może strzelić jednego gola, a Korona? Pewnie będzie walczyć, ale umiejętności po obu stronach nie są wcale wysokie. Nasza liga jest taką gdzie pada mało bramek, w tej kolejce tylko w Poznaniu padł over 2,5 gola, a tak wszędzie oglądaliśmy poniżej 3 goli. Jak dla mnie dziś będziemy świadkami meczu walki, może nie paść w ogóle żadna bramka, na grad się nie zapowiada, ale wiemy jak jest w sporcie, jest nieprzewidywalny, jak dla mnie można zaryzykować grę poniżej 1,5 gola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – Polska, T-Mobile Ekstraklasa

Spotkanie: Podbeskidzie B-B – Korona Kielce

Typ: over 2.5

Kurs: 2.05

Buk: Bet365

Godz. 18:00

Analiza:

W dokończeniu szóstej kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy, ostatnie w tabeli Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmie u siebie Koronę Kielce.

Zespół gospodarzy jest jedynym w naszej lidze który jeszcze nie zanotował smaku zwycięstwa – trzy remisy i dwie porażki. Podopieczni Michniewicza po odejściu Demjana są głównym kandydatem do spadku. Patrząc na rywali dorobek punktowy gospodarzy nie jest taki zły porażki z Górnikiem i Legią można było zakładać a remis z Lechią w Gdańsku czy ostatnio na Zawiszy to dobre rezultaty.

Podbeskidzie spisuje się w każdym elemencie źle a największe zastrzeżenia można mieć do całej formacji defensywnej potwierdzeniem tej gry jest druga bramka stracona w Bydgoszczy wszyscy defensorzy patrzyli się jak gracze Zawiszy dwukrotnie próbują wbijać piłkę do bramki. Niepewność jest też w bramce gdzie kontuzjowanego Zajaca zastępuje inny Słowak Rybansky kilka już w tym sezonie niepewnych interwencji. Ofensywnie też jest kipersko ale nadrabiają tą determinacją i walką co pokazali tydzień temu remisując 2:2 z Zawiszą mimo że przegrywali 2:0. Nieźle natomiast wyglądają ofensywne stałe fragmenty gry.

Korona pod wodzą nowego szkoleniowca wygrała tydzień temu pierwsze spotkanie pokonując przed własna publicznością graczy z Gliwic 2:0. Mogłem oglądnąć tylko pierwszą połowę i widać czego oczekuje Hiszpan od zespołu, szybkie granie po ziemi i cały czas pokazywani się na pozycje. Niejednokrotnie z ławki trenerskie krzyczał do zawodników by cały czas się pokazywali do gry nawet bramkarzowi kazał szukać rozwiązań rozegrania piłki od obrońców niż daleki wykop na walkę. Widać byłże dopiero zespół poznaj tą taktykę zdarzało się kilka łatwy strat z czego goście mieli dużo okazji. Pacheco preferuje ofensywy styl i w pierwsze połowie trzeba przyznać że Korona grała do przodu, bardzo dobrze funkcjonowały skrzydła, na plus trzeba tez dopisać bardzo groźne stałe fragmenty gry. Wszyscy kojarzymy Koronę z świetnej gry domowej i myślę że z nowym szkoleniowcem zdecydowanie poprawią grę wyjazdową bo takiego spotkanie nie wygrali już od bardzo dawna.

Trudno tutaj wskazać faworyta jednak tego czego dziś się spodziewam to bramek obie defensywy w tym sezonie kuleją. Gospodarze zrobią wszystko żeby się przełamać, goście dopiero uczą się stylu gry nowego szkoleniowca i o mankamentach pisałem wyżej. Dla mnie powtórka z 2011 roku gdzie skończyło się na 2:3 możliwa i dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...