Skocz do zawartości

[Zamknięty] Plus Liga 13/14


Power30

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Siatkówka, Plusliga mężczyzn

Spotkanie: Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów

Typ: 1

Kurs: 1.72

Godz: 18:00

Bukmacher: Unibet

Analiza:

 

Dziś pierwszy finałowy mecz w Plus lidze mężczyzn, Hali "Energia" na Podpromiu Asseco Resovia Rzeszów podejmie PGE Skra Bełchatów. Ciężko w tym meczu wskazać faworyta, Resovia to co prawda obrońca tytułu, ale w tym sezonie anie nie powiodło się w Lidze Mistrzów (odpadnięcie w ćwierćfinale z Jastrzębskim) ani nie udało się wygrać Pucharu Polski i wydaje się, że jest to nieco słabsza drużyna niż w poprzednich sezonach. Z drugiej jednak strony po takim comebacku jak w rywalizacji z Zaksą (przypomnę dwa pierwsze mecze u siebie przegrali i by wygrać dwa mecze na wyjeździe i ostatecznie również 5 spotkanie w Rzeszowie) - po takiej rywalizacji na pewno morale w szatni poszły w górę i dziś na pewno będą starali się wykorzystać atut własnej hali. Skra natomiast po słabym okresie w końcu się odbudowuję i mają ochotę powrócić po dwuletniej przerwie na tron w rozgrywkach Plus ligi, na pewno spore wrażenie wywarła ich rywalizacji z Jastrzębskim, gdzie wygrali ten półfinał 3-0 w dość łatwy sposób.

Gram dziś Resovię, choć jak wiemy dziś zagrają bez swojego lidera Oliega Achrema, z drugiej jednak strony i bez niego udało się wyeliminować Zaksę więc będzie to strata dla drużyny trenera Andrzeja Kowala ale też nie należy zbytnio demonizować.

Warto również zwrócić uwagę, że w ostatnim czasie w meczach Resovii ze Skrą, zwycięsko z tych rywalizacji wychodził gospodarz spotkania - tak było w 10 ostatnich takich przypadkach! Ostatni raz kiedy to drużyna gości wygrała miało miejsce 21 kwietnia 2012 roku, kiedy Skra wygrała 3-1, jednak taki wynik będzie dziś według mnie ciężki do powtórzenia. Resovia na pewno wzmocniło się tym jak potrafili "wrócić" do rywalizacji z Zaksą, mimo, że jak wspomniałem już wcześniej "wypadł" im wtedy jeden z liderów drużyny Achrem. Osobiście myślę, że dziś "Twierdza Rzeszów" nie zostanie zdobyta przez Skrę, Resovia może dziś liczyć na wspaniały doping swoich kibiców i liczę, że ten doping poniesie dziś siatkarzy Resovii do upragnionego zwycięstwa. Mój typ na pierwszy mecz finałowy Plus Ligi mężczyzn jest więc zwycięstwo Resovii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...