Skocz do zawartości

[Zamknięty] NBA 2013/2014


merdalion

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Chicago Bulls - New York Knicks

Typ: New York Knicks (+7,5 pkt.) AH

Kurs: 2,02

Godz: 01.11.2013 1:00

Bukmacher: Marathonbet

Analiza: Kursy na Knicks jak dla mnie są mocno przesadzone. Wiadomo, że Derrick Rose wróił po kontuzji, więc Bulls z miejsca stają się jednym z faworytów, ale NYK to przecież też jest jedna z lepszych drużyn na wschodzie. Z tego co wyczytałem, to Rose znowu ma jakiś uraz, tym razem szyi i jego występ w tym meczu stoi pod znakiem zapytania. Moim zdaniem trener Chicago nie powinien ryzykować i powinien dać mu odpocząć, żeby znowu coś gorszego z tego nie wyniknęło. New York Knicks w nocy grali z Milwaukee Bucks i zmiażdżyli swoich rywali w pierwszej połowie wygrywając ją 56:31. Potem jak najmniejszym nakładem sił starali się dowieźć przewagę i o mało co to się nie zemściło, jednak wygrali ostatecznie 90:83. Chicago zagrało słabiutki mecz z Miami Heat, gdyż przegrali niemal bez walki 95:107. Ten mecz pokazał, że mecze przedsezonowe(w których Chicago grało bardzo dobrze), a sezon to dwie różne bajki. Nawet jeśli Rose zagra, to taki handicap na New York Knicks wydaje mi się dobrym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Brooklyn Nets - Miami Heat

Typ: Brooklyn Nets (+3,5 pkt.) AH

Kurs: 1,97

Godz: 02.11.2013 1:00

Bukmacher: Marathonbet

Analiza: Taki ładny kurs na Nets z lekkim dodatnim handicapem jak najbardziej mi pasuje. Osobiście dla mnie jest to mecz 50-50, ciężko jest mi wskazać tutaj faworyta. Obie drużyny mają bardzo mocne składy, być może nawet najmocniejsze w całej lidze. Brooklyn wcmocnił się solidnie przed sezonem, gdyż doszli m.in. Garnett i Pierce, ławka też jest teraz mocniejsza niż w zeszłym sezonie. Moim zdaniem na wschodzie to właśnie Nets i Pacers mogą sprawić Miami psikusa i ich wyeliminować. Brooklyn Nets stał się bardzo ciekawą drużyną, to takie jakby połączenie tego co najlepsze z Brooklynu z tym co najlepsze było w Bostonie(Garnett i Pierce). Miami Heat często miewali problemy z Celtics i ta dwójka koszykarzy wie jak trzeba grać z Heat. Jest też świetny center Brook Lopez, który powinien solidnie zapunktować w tym spotkaniu. Największą gwiazdą Brooklynu wydaje się być jednak Deron Williams, który mając takie wsparcie kolegów z drużyny może poszaleć w tym spotkaniu. Co prawda mecze przedsezonowe a sezon to co innego, ale przed sezonem obie drużyny grały ze sobą dwukrotnie i oba mecze Brooklyn wygrał bardzo wysoko: 86:62 i 108:87. Grający u siebie Brooklyn w mojej ocenie ma mniej więcej równe szanse na wygranie tego meczu co Miami, więc handicap +3,5 pkt. na Nets po takim kursie to dla mnie value.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

02.11.2013 03:00

QBWK6QRc-YXu7ahSF.pngSacramento Kings - Los Angeles Clippers 44ATliBK-CSnbWomc.png

Typ: over 201.5

:plus:

Kurs: 1.99

Bukmacher: Marathonbet

 

 

 

Sacramento w najbliższym meczu we własnej hali podejmie Los Angeles Clippers. Dla Kings będzie to drugi mecz w tym sezonie. W pierwszym spotkaniu wygrali u siebie z Denver Nuggets 90-88. Dobry występ zaliczył cente gospodarzy DeMarcus Cousins, który zdobył 30 punktów dla swojej drużyny przy 50% skuteczności punktów z pola. Clippers mają za sobą dwa mecze i będzie to dla nich trzeci rozgrywany mecz z rzędu w ciągu trzech dni. W pierwszym meczu na wyjeździe ponieśli niespodziewaną porażkę w derbach Los Angeles z Lakers. Niespodziewaną, gdyż wiele osób skazywało na porażkę Lakers przed tym meczem. W drugim spotkaniu Clippers na własnym parkiecie podejmowali Golden State Warriors, podrażnieni porażką z odwiecznym rywalem pewnie wygrali 126-115 i odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W tym zwycięstwie duży udział miał rozgrywający Clippers, Chris Paul. Jak po pierwszym meczu można było pomyśleć, że mógł dać z siebie więcej ( "tylko" 15 punktów i 11 asyst) to po drugim można z pewnością stwierdzić, iż dał z siebie wszystko co najlepsze. Potwierdził to zdobytymi 42 punktami i 15 asystami. W meczach przedsezonowych Kings grali dwa razy z Clippers i dwa razy wygrywali, lecz jak chyba każdy wie sparingi przed sezonem, a sezon zasadniczy to wielka różnica. W najbliższym meczu większe szanse daję Clippers licząc na wynik, którego suma przekroczy 201.5. CP3 z ekipą powinni zdobyć grubo ponad 100 punktów, swoje też powinni dorzucić gospodarze.

_______

Wynik 101:110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka/ NBA

02.11.13 01:00

Minnesota-Oklahoma

typ: Kevin Durant powyżej 30,5 pkt

kurs: 1,85

bukmacher: Betsson

 

Oklahoma zmierzy się dzisiejszej nocy na trudnym terenie w Minnesocie. Goście po raz kolejny wystąpią osłabieni brakiem Russela Westrbrooka co powoduje, że ciężar gry spoczywac będzie na Kevinie Durancie. W meczu z Utah Durant pokazał, że jest w dobrej dyspozycji zdobywając 42 pkt w tym 2/8 za 3 22/24 osobiste i 7/22 za 2pkt. Dzisiejszy rywal nie ma za bardzo kim postraszyć Duranta w defensywie, ponadto gra ofensywnie nastawiony basket w związku z czym Durant powinien spokojnie przekroczyć linię 30,5 pkt. Przeciwko Minnesocie Durant notuje bardzo dobre statystyki. Średnia zdobywanych punktów przeciwko temu rywalowi to 32,8 pkt i blisko 54% skuteczność w 16 spotkaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Portland Trail Blazers - San Antonio Spurs

Typ: Portland Trail Blazers (ML)

Kurs: 2,25

Godz: 03.11.2013 3:05

Bukmacher: Bwin

Analiza: Póki co dobrze mi idzie typowanie początku sezonu, więc kontynuujmy tą dobrą passę. Wydaje mi się, że Portland powinno być tutaj lekkim faworytem, a jest inaczej, z czym ja się nie zgadzam. Najważniejszym dla mnie argumentem jest H2H, które jest bardzo niekorzystne dla Spurs jeśli chodzi o mecze rozegrane na parkiecie w Portland. Jeśli dobrze liczę, to Portland wygrało ze Spurs 8/9 spotkań w których byli gospodarzem. Ta statystyka jasno pokazuje, że San Antonio po prostu bardzo nie lubi tam grać. Obie drużyny rozgrywają tej nocy mecze, więc z całą pewnością to się odbije na ich postawie. Należy sobie jednak zadać pytanie, która drużyna bardziej to odczuje. Moim zdaniem Spurs, w której to największe gwiazdy mają już swoje lata i gra dzień po dniu im po prostu nie pasuje. Portland już od dawna jest znane z tego, że u siebie są bardzo mocni i ciężko jest ich pokonać w ich hali. Mają oni bardzo mocną pierwszą piątkę, w tym sezonie ich ławka też najgorzej nie wygląda. San Antonio na starcie nowego sezonu nie wyglądają zbyt dobrze. Gdyby nie druga kwarta, to kto wie jakby się zakończył mecz z Memphis. Taki kurs na Portland warto spróbować, bo dla mnie to właśnie oni są faworytem tego meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

03.11.2013 00:00



GU4zDfjQ-lAekCF2p.png Indiana Pacers - Cleveland Cavaliers ABt7mTAK-UVmAkspj.png

 

Typ: 1 (-7.5) :plus:

Kurs: 1.81

Bukmacher: Marathonbet

 

 

 

O północy czasu polskiego w Indianapolis w stanie Indiana dojdzie do spotkania, w którym zagra miejscowa drużyna Indiana Pacers z Cleveland Cavaliers. Indiana Pacers zeszłoroczny półfinalista play off, druga najlepsza drużyna konferencji wschodniej w tym sezonie także jest wymiana w gronie drużyn, które będą mogły walczyć o finał ligi. Jednak do etapu play off jeszcze długa droga, lecz jeśli chcą mieć jak najlepsze rozstawienie powinni takie mecze jak nadchodzący wygrywać. Indian do tego mecze podchodzi z bilansem 2-0. Pierwszy mecz przeciwko Orlando Magic we własnej hali wygrany 97:87, choć zwycięstwo mogło by być jeszcze bardziej okazałe gdyż kilka minut przed końcem czwartej kwarty Pacers prowadzili 19 punktami. Drugie spotkanie wyjazdowe z New Orleans Pelicans wygrane 95:90 w tym meczu Indiana przez trzy i pół kwarty goniła wynik, aż w końcu udało się złapać kontakt z rywalem i odskoczyć na kilka oczek. Do składu Indiany po meczu przerwy wraca center Hibbert, który w spotkaniu z Orlando zaliczył 7 bloków. Cavs bilans 1-1 pierwszy mecz to wygrana z Brooklyn Nets 98:94, drugi mecz wyjazdowy z Charlotte Bobcats i przegrana 90-84. W spotkaniu z Bobcats koszykarze z Cleveland sobie nie radzili ich gra nie wyglądała najlepiej. W tym meczu duże znaczenie będzie miała dyspozycja rozgrywających czyli Irving'a z Cleveland i Hill'a z Indiany, którzy obaj przed tym spotkaniem narzekali na drobne urazy. Teoretycznie lepszym zespołem jest Indiana, kolejny argument przemawiający za gospodarzami to własna hala. Z Orlando prowadzili wysoko, ale odpuścili końcówkę, z New Orleans dla odmiany zagrali dużo lepszą końcówkę. Cleveland można postawić gdzieś pomiędzy Orlando, a New Orleans ze wskazaniem na miejsce bliżej Pelicans jeśli chodzi o poziom. Więc idąc tym tokiem myślenia można stawiać na Indianę. Drużyny spotkały się w meczu przed sezonowym, w którym to Indiana rozgromiła grając na wyjeździe Cleveland z przewagą ponad 20 punktów. Linia handicap'owa dość wysoka, ale możliwa do zrealizowania jeśli Indiana nie będzie odpuszczać.

 

_______

Wynik 89:74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka-NBA

godzina 0:00

Detroit Pistons (-6,5)-Boston Celtics

typ:1

kurs:1.61

bet 365

 

Jednym z spotkań w NBA w nocy Niedzieli na Poniedziałek będzie spotkanie między Detroit Pistons a Boston Celtics.

Detroit bez wątpienia to ekipa która mierzy wysoko w tym sezonie. Początek sezonu mają udany. Najpierw pokonali Wizards , następnie dopiero po dogrywce przegrali z Mephis Grizlles te dwa mecze na pewno potwierdziły to ze w tym sezonie Detroit może wygrać z każdym. Największą gwiazdą ekipy z Detroit jest Greg Monroe który mimo młodego wieku już jest jedna z największych gwiazd w NBA.

Boston Celtics to ekipa która raczej ma inne plany na ten sezon i zadowoleni będą z awansu do play-off. Pierwsze dwa spotkania jednak przegrali i to ekipami słabymi. Ta ekipa nie ma jednej zdecydowanej gwiazdy ale ma kilku ciekawych zawodników. Jednak myślę ze na taką ekipę jak Detroit w miarę wyrównany skład bez wielkich gwiazd nie jest wystarczający. Gdyby w Bostonie był zawodnik z pokroju Monroe w tedy faworyta było by ciężko wskazać. A tak to spodziewam sie zdecydowanej wygranej Pistons.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: New York Knicks - Minnesota Timberwolves

Typ: New York Knicks (ML)

Kurs: 1,645

Godz: 04.11.2013 1:35

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Kurs na Knicks poszedł trochę do góry i teraz wydaje mi się dobry do gry. New York Knicks to jedna z najlepszych drużyn wschodu i na pewno nie można ich skreślać w walce o najwyższe cele. Skład tej ekipy jest solidny, jest m.in. Carmelo Anthony, który jak ma swój dzień to potrafi wyczyniać cuda, jest też świetny Tyson Chandler i paru innych dobrych zawodników. U siebie Knicks mogą wygrać z każdym przy tak wspaniałym dopingu, gdyż w MSG panuje niesamowita atmosfera. NYK wygrali pierwszy mecz u siebie z Milwaukee Bucks 90:83, a potem byli bardzo bliscy wyjazdowego zwycięstwa z Chicago Bulls, jednak przegrali to spotkanie 81:82. Mimo to wyraźnie widać, że Knicks powoli wschodzą na swój wysoki poziom. Minnesota zaczęła sezon od dwóch zwycięstw na własnym parkiecie. Wygrali oni dopiero po dogrywce 120:115 z Orlando Magic oraz 100:81 z osłabioną Oklahomą. Kadrowo Minnesota wygląda nieźle, jednak według mnie znacznie większy potencjał ma New York Knicks nawet pomimo braku J.R. Smitha. Dodając do tego ogromny atut w postaci gry u siebie w MSG uważam, że to właśnie NYK wygrają to spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, USA: NBA

Spotkanie: Oklahoma City Thunder - Phoenix Suns

Typ: Phoenix Suns (HA +12.5 pkt)

Kurs: 1.83

Godz: 04.11.2013 01:00

Bukmacher: Bet365

Analiza:

Na noc biorę się za typowanie NBA i idę w stronę Suns, którzy grają teraz na prawdę fajnie w kosza. Czystego wina się obawiam, ale handicap mnie zachęca szczególnie, że Oklahoma wcale nie robi szału. Durant nie ma formy póki co, a Westbrook nie gra. Ich gra tak jak pisałem nie powala na kolana i chyba wszyscy to widzą. W Suns - Miles Plumlee gra całkiem nieźle, jakieś nowe objawienie koszykówki, zbiera, punktuje. Mądra koszykówka, grają podaniami i póki co punktują jak trzeba. Bez Gortata nawet sobie radzą. Handicap jak najbardziej do grania, bo jak będzie porażka to według mnie minimalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

04.11.2013 00:00



6NRpO3hQ-GxuJfIyh.pngOrlando Magic - Brooklyn Nets 44q9v3Sc-l2g7O8Bn.png

 

Typ: 2 (-4.5) :minus:

Kurs: 1.81

Bukmacher: Marathonbet

 

 

 

 

Już dzisiejszej nocy w Amway Center mecz Orlando Magic z Brooklyn Nets. Gospodarze z Florydy jak wiadomo do czołówki nie należą, to wiedzą i dzięki temu wydaje mi się, że grają bez presji. Mają w składzie kilku zdolnych, ciekawych zawodników, którzy są w stanie sprawić niespodziankę. Może jeszcze nie w tej chwili, ale trzeba pamiętać, iż z każdym meczem zespół nabiera doświadczenia i parkietowej mądrości. Sezon zaczęli od dwóch porażek wyjazdowych z Indianą Pacers 97:87 i Minnesota Timberwolves po dogrywce 120:115. Trzeci mecz okazał się przełomowy i udało się odnieść zwycięstwo nad New Orleans Pelicans drużyną teoretycznie lepszą. Mimo małej próbki gier z drużyny Orlando można wyróżnić Arron'a Afflalo, który ma średnią zdobytych punktów na mecz wynoszącą 22.3, tak jak wspominałem to jest bardzo mała próbka, ale jeśli by się utrzymał na podobnym poziomie to byłby to jego najlepszy sezon w NBA pod tym względem. Magic w tym meczu bez Glean'a Davisa i młodego mającego 21 lat Tobias'a Harris'a, który wydaje się być perspektywicznym zawodnikiem mającym zadatki na dobrego koszykarza. Brooklyn Nets czyli drużyna, która przed sezonem była stawiana jako ktoś kto może namieszać. Jak będzie zobaczymy. Paul Pierce legenda Boston Celtics i Kevin Garnett także ostatnie 6 sezonów związany z drużyną z Bostonu to nie jedyne wzmocnienia Nets, obaj zawodnicy choć już "wiekowi" 36 i 37 lat to mogą jeszcze dać sporo dla drużyny. Piątka Williams, Johnson, Garnett, Lopez i Pierce to ciekawe zestawienie wyróżniających się graczy, którzy mogą powalczyć w tym sezonie, są realnym zagrożeniem dla lepszych drużyn. Do tej pory rozegrane dwa mecze, pierwszy przegrana z Cleveland 98:84 na wyjeździe. Drugi u siebie wygrany z obrońcami tytułu Miami Heat 101:100, bardzo cenne zwycięstwo. Wracając do meczu, Nets bezapelacyjnie jest w tym momencie drużyną lepszą, z zawodnikami bardziej doświadczonymi niż grający obecnie w Orlando. Poziom również wskazuje na Brooklyn. Oczywiście mogą nie wygrać mimo tego, że są lepszą drużyną w końcu to sport. Jednak nie liczył bym tutaj na szczęście i uważam, że Nets zwycięży z zapasem punktów.

 

_________

Wynik 107:86

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, USA: NBA

Spotkanie: Miami Heat - Washington Wizards

Typ: Miami over 106,5

Kurs: 1.91

Godz: 04.11.2013 00:00

Bukmacher: Bwin

 

Dzisiaj w nocy drużyna naszego jedynaka w NBA zmierzy się z aktualnymi mistrzami ligi. Miami jak na razie nie zachwyca swoją grą. Po wygranej nad Bulls przyszły dwie porażki: z teoretycznie słabiutką Philadelphią, oraz jednym punktem z drużyną Brooklyn Nets. W każdym z tych meczów przekraczali jednak granicę 100 punktów (odpowiednio 107, 110, 100). Na dobrej skuteczności gra trio LeBron-Wade-Bosh. Dzisiaj nie ma taryfy ulgowej, gdyż bilans 1-2 nie przynosi chwały dla tego zespołu. Spójrzmy na ich rywali. Czarodzieje od początku sezonu zmagają się z wieloma problemami. Kontuzjowani są John Wall i Nene (co pewnie będzie oznaczać Gortata w pierwszej piątce), skutecznością nie grzeszy Bradley Beal, a Marcin nie może się zaaklimatyzować w nowym klubie. Ponadto trener narzeka na obronę zespołu, a raczej jej brak: "Obrona nam nie funkcjonuje, gdy przestaje działać atak. A powinno być odwrotnie - to z defensywy powinien wychodzić nasz atak. W ogóle nie wracaliśmy do obrony. Mamy 80 meczów przed sobą, sezon jest długi i czas to zmienić". Liczby są dla Washington nieubłagane. Dwie porażki ze średnią 111 traconych punktów na mecz. A przecież Detroit i Philadelphia są teoretycznie dużo słabszymi zespołami od ich dzisiejszego przeciwnika. Zatem nie widzę szans, aby Miami nie wcisnęło dziś tych 107 oczek, a czy tak będzie, zobaczymy już za kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sensejjag

Dyscyplina - Koszykówka, NBA

2013.11.05, godz. 2-00

Spotkanie: Memphis Grizzlies - Boston Celtics

Typ: Zach Randolph over 15,5 pkt

Kurs: 1,83

Buk: Bet365

 

Analiza:

Najlepsza koszykarska liga na świecie rozkręca się z każdym dniem. Letnie wymiany zawodników między klubami do prowadziły do zmiany układu sił konferencjach. Najdotkliwiej wymiany odczuł m.in. Boston. Jeszcze dwa lata temu znajdowali sie w czubie konferencji wschodniej. Trzon drużyny tworzyli wtedy Rondo, Allen, Garnett i Pierce. Z tego niesamowitego kwartetu został tylko rozgrywający Rondo. Allen drugi sezon gra w mistrzowskim Miami, natomiast Garnett i Pierce przenieśli się do Brooklynu. A na początku sezonu wciąż nie ma Rondo, który wciąż leczy kontuzje jeszcze z poprzedniego sezonu. To raczej przesądza o tym, że Celtów zabraknie w ósemce na koniec sezonu regularnego. Potwierdzają to wyniki już na początku sezonu. Trzy porażki na dzien dobry i to zespołami, których do potentatów raczej zaliczać nie można- Toronto, Milwaukee i Detroit. Niedzwiadki na początku sezonu nie zachwycaja. Porażki z Spurs i Mavericks oraz zwycięstwo z Pistons. Co nie zmienia faktu że na zachodzie powinni plasować sie w ścisłej czołówce. Mają do tego możliwości, bo skład nie zmienił sie znacznie. Do trzonu zespołu Randolph, Gasol I Conley to gwarancja koszykówki na wysokim poziomie. Ciekawym wzmocnieniem może okazać się Mark Miller, który przyszedł z mistrzowskich Heat. W dzisiejszym meczu gospodarzy czeka wydaje sie dość łatwe zadanie. Celtowie nie powinni sprawić większego oporu Niedźwiadkom, wśród których prym powinny wieść najwieksze gwiazdy gospodarzy - Gasol i Randolph. O warto się zastanowić nad postawieniem na ich indywidualne osiągnięcia. Osiągnięcie granicy 16 pkt nie powinno stanowic żadnego problemu dla skrzydlowego Memphis. Zach tylko w meczu z San Antonio zagrał słabo, gdzie zdobył ledwie dwa oczka. W kolejnych meczach grał juz duzo lepiej i notował dobre zdobycze punktowe - 16 z Detroit i 21 i Dallas. No i przede wszystkim skuteczność była juz dobra, bo ponad 50%. W konfrontacji z Bostonem grać bedzie przeciwko Bassowi i Wallace'owi, a moim zdaniem brakuje im do klasy Kevina Garnetta, ktory przez wiele lat był uznawany za czołowego obrońcę ligi. Czy ta dwójka będzie wstanie przeciwstawić sie gwieździe Memphis?? Moim zdaniem nie i Zach uzyska dobre osiągi indywidualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

2013.11.05, godz. 01:00

Spotkanie: Golden State Warriors - Philadelphia 76ers

Typ: Philadelphia 76ers

Kurs: 3,50

Buk: William Hill

 

Każda seria musi się kiedyś skończyć... Ale dlaczego dzisiaj? Skazywana na najgorszy bilans w lidze Philadelphia rozpoczęła sezon wyśmienicie. Wciąż jest niepokonana, a rozegrała już mecze z bardzo wymagającymi rywalami (Miami, Chicago, Washington). Oglądałem mecze z Miami oraz Chicago i muszę przyznać, że zrobili na mnie ogromne wrażenie. Jeszcze w trzeciej kwarcie Byki prowadziły 20 punktami, aby jednak w ostatecznym rozrachunku uznać wyższość Szóstek. Pierwszoroczniak Michael Carter-Williams prezentował się wyśmienicie na tle o wiele bardziej doświadczonego rozgrywającego jakim jest Derrick Rose. Został nawet wytypowany jako Eastern Conference Player of the Week! Jedynym który tego dokonał na początku swojej kariery był dotychczas Shaquille O’Neal w sezonie 1992-93. Ponadto na uwagę zasługuje też dobra skuteczność Philadelphi w rzutach za 3 punkty, oraz szybkie przechodzenie z obrony do ataku. Dynamiczna koszykówka przekłada się na zdobycze punktowe - w każdym meczu przekraczają barierę 100 punktów. Dzisiaj we własnej hali podejmują GSW i uważam, iż nie są bez szans w tym pojedynku. Dotychczasowy bilans Warriors wynosi 2-1, ale biorąc pod uwagę mecze na wyjeździe to zmienia się on na 0-1. Największą gwiazdą zespołu jest Stephen Curry, prawdziwa maszynka do zdobywania punktów (np. 38 z LAL) i to właśnie jego najbardziej powinny obawiać się Szóstki. Ponadto 5 ostatnich spotkań między tymi zespołami, rozgrywanych w Philadelphi kończyło się zwycięstwem gospodarzy. Zatem pobieram ten wysoki kurs na rewelację sezonu i liczę, że jeszcze raz będziemy przecierać oczy ze zdumienia, po sensacyjnej wygranej Philadelphi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NBA

5.11.2013 godz:1:00

Philadelphia-Golden State Warriors

under 214,5

kurs: 1.66

bet 365

 

W kolejnej kolejce NBA zmierzą się ze sobą Philadelphia 76ers czyli druga ekipa konferencji Wschodniej i Golden State Warriors 9 ekipa Konferencji Zachodniej.

W tym meczu faworytem jest Philadelphia jednak ja chciałbym się skupić na moim Typie czyli underze 214,5.

Najpierw przeanalizujmy jakie wyniki wpadały w meczach Philadelphi. A więc w 17 ostatnich meczach ( liczę także mecze sparingowe). Powyżej 214 pkt wpadło w dwóch meczach. Owszem w meczach Philadeplhi bardzo często sa wyniki powyżej 200pkt ale już barierę 214 nie pękają.

Podobna sytuacja wygląda z Golden State Warriors. Jednak w spotkaniach tej drużyny w trzech ostatnich meczach dwa razy wpadł o więcej nic 214 koszy.

Jeśli chodzi o bezpośrednie mecze tych drużyn to wynik powyżej 200 pkt był rzadkością.

 

Podsumowując: Jestem nie mal pewny ze w tym meczy wpadnie mniej pkt nci 215. Spodziewam się dominacji Warriorsów i skutecznej gry w obronie tej ekipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA, godz. 1.35

Spotkanie: Indiana Pacers @ Detroit Pistons

Typ: under 185,5

Kurs: 2

Bukmacher: Bet365

Analiza: Pacers na razie mają bilans 3-0 i jest szansa na jeszcze lepsze otwarcie, czyli 4 mecze i 4 wygrane co nie zdarzyło im się od 9 lat. Goście to od kilku sezonów jedna z lepiej broniących ekip w lidze. W 3 spotkaniach tegorocznego sezonu skuteczność rywali zespołu Pacers była na poziomie 37,4% co jest najlepszym wynikiem w lidze. Problem jest z składem, bo wypadli Granger i Hill, ale reszta ekipy Pacers gra świetnie. Znowu Pistons bardzo nie lubią grać z zespołem Pacers, ostatnie 4 mecze to 36% skuteczności i średnio 77,5 pkt. zdobywane w meczu. Nie sądzę, aby gospodarze w tym spotkaniu wyszli poza 85-90pkt. Nie ma co patrzeć na 113 pkt. z Wizards, 108 pkt. po dogrywce z Grizzlies (reg. czas to 95pkt.) a wykładnikiem na dzisiejszy mecz powinno być 87pkt. zdobyte z Celtics. Pacers także poza tę granicę nie wyjdą, bo jednak brak pierwszoplanowych Grangera i Hilla z pewnością się na zdobyczy punktowej odbiją. Goście w preseason i 3 meczach sezonu zasadniczego tylko dwukrotnie przekroczyli 100 pkt. Ostatnio 89 z Cavs i 95 z Pelicans. Według mnie w tym spotkaniu granica 180 pkt. nie powinna zostać przekroczona, a dominować będzie defensywa i słaba skuteczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sensejjag

Dyscyplina - Koszykówka, NBA

2013.11.06, godz. 1-00

Spotkanie: Toronto Raptors - Miami Heat

Typ: 1 kwarta: Miami -1,5

Kurs: 1,91

Buk: william hill

 

Analiza:

Żary udają się do Kanady na mecz z Raptors. Trudno mi to sobie wyobrazić by nie wygrać tam meczu. Wkońcu w konfrontacjach z Toronto koszykarze Miami notują już dwanascie kolejnych wygranych... James i spółka od lat wiedzą jak ogrywać jedynaka z Kanady. Ktoś powie ze Toronto w tym sezonie powalczy o play offy. Może i tak, juz w zeszłym sezonie było blisko, bo do Bostonu brakły dwa zwycięstwa. Jest tez tam ciekawy zespół - DeRozan, Lowry, Gay. Tyle że to za mało na topowe zespoły ligi. Moge się zgodzić, ze Toronto załapie sie do play off, ale pierwszej rundy to juz nie przeskoczą. Początek sezonu mają lepszy od Miami, bo z bilansem 2-1 wyprzedzaja Heat, ktorzy maja porażke wiecej. Po tym meczu się to pewnie zmieni. Uważam, ze miami juz od początku meczu narzucą swój rytm, by od poczatku prowadzić z gospodarzami i kontrolować przebieg meczu. W dwoch pierwszych wyjazdowych meczach był z tym problem i kończyło się później nieudanymi pościgami. Zarówno w Brooklynie i Philadelphii o porażkach decydowały pierwsze kwarty. Myślę że trener Spoelstra uczuli swoich podopiecznych na ten aspekt, ktory na razie im nie wychodził. gwiazdy Heat gwarantują odpowiedni wysoki poziom gry i w konfrontacji z ofensywną grą gospodarzy powinna być górą. Stawiam na pierwsze dobre wejscie w wyjazdowy mecz Heat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, USA: NBA

Spotkanie: Charlotte Bobcats - Toronto Raptors

Typ: Toronto Raptors (HA -2,5)

Kurs: 1.91

Godz: 07.11.2013 01:00

Bukmacher: WilliamHill

Analiza:

Nie zrobiła na mnie ta wygrana Bobków nad NYK, którzy póki co grają fatalnie. Minimalnie podbijamy sobie kurs na wygraną Raptors tym handicapem i możemy po meczu liczyć kasę. Bobki grają mecz po meczu, więc są w rytmie meczowym, ale znowu Raptors przyjadą głodni gry. Przecież w tym sezonie oni mają zamiar walczyć w PO o najwyższe cele, a skład do grania jest. Pierwszy skład jak i ławka bardzo obszerna takie nazwiska jak; Lowry, DeRozan, Gay, Valanciunas, Augustin, Fields, Hansborough i Ross. Jak widać potencjał do gry jest. Bobki to taka drużyna typowo nobetowa. Spodziewałem się, że wygrają z NYK, ale odpuściłem sobie. Jednak dzisiaj nie wydaję mi się, żeby mieli oni o co grać u siebie z Raptors. Jak Toronto nie zagra klapy to rozniosą Bobków na parkiecie. Większe handicapy również do grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alvaro

7.11.13 / 02:30

Koszykówka, NBA

San Antonio Spurs - Phoenix Suns

Typ: Phoenix AH +7,5 pkt

Kurs: 3,00

Buk: Bet365

 

Od razu zastrzegam, że na NBA praktycznie się nie znam, rzadko gram, więc podchodzę do typu z pozycji laika kierującego się głównie statystykami. A one napawają mnie pewnym zdziwieniem, ponieważ obie ekipy po 4 meczach mają bilans 3-1, w h2h widać, że jak grały między sobą to były to z reguły wyrównane mecze. Ostatnia potyczka SAS z Suns sprzed niecałego miesiąca w ramach pre-season zakończona wygraną Słońc i przy tych wszystkich okolicznościach kursy na ich zwycięstwo w tym meczu sięgają w niektórych bukach powyżej 10,00? Dla mnie jako laika to jakaś abstrakcja, no ale pewnie taki stan rzecz ma jakieś uwarunkowania w składach i niuansach personalnych. Tym niemniej typ w stronę Phoenix za symboliczną stawkę pobieram tak czyste win jak i z jakimś handicapem. Z New Orleans wczoraj też Słońca były skazywane na porażkę, kursy ponad 5,00 w ich stronę i efekt? - zwycięstwo 104:98. Z San Antonio będzie na pewno trudniej powtórzyć taki wynik, ale czemu by nie? Skoro zazwyczaj mecze tych drużyn są wyrównane i rzadko kiedy zdarza się żeby któraś odnosiła miażdżące zwycięstwo to taka statystyka nie może być przypadkiem. Początek sezonu dobry w wykonaniu obu zespołów. Patrząc na kursy na Phoenix w ich meczach widzę, że nikt się takiego startu po nich nie spodziewał a tu proszę, robią co mecz psikusa ekspertom i obserwatorom. Niech jeszcze wygrają z SAS to już kompletnie poopadają szczęki nie tylko ekspertom, ale i bukmacherom, którzy tak nisko oceniają ich szanse na zwycięstwo z drużyną z San Antonio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, USA: NBA

Spotkanie: Houston Rockets - Los Angeles Lakers

Typ: Houston Rockets (HA -15.5)

Kurs: 2.20

Godz: 08.11.2013 03:30

Bukmacher: Bet365

Analiza:

Odbijamy się na NBA, bo tej nocy było kiepsko. Lakersi bez Bryanta jadą do Rakiet, które grają niezłego kosza. Szybkie akcje i duże overy to ich specjalność. Jednak zamiast overka, bo kto wie, czy Lakers będą chcieli pomóc wybieram jednak grubsze handi na Rakiety. Beverly powinien już wystąpić w dzisziejszym spotkaniu. Paczka Rakiet wygląda zabójczo na tle ekipy z Lakersów. W ostatnim meczu z Portlant Howard i Harden trafiali jak natchnieni. Obrońcy Lakersów będą musieli się nieźle natrudzić, żeby zatrzymać dzisiaj ofensywę, a wiadomo w obronie u nich nie jest najlepiej. Ich dwa ostatnie wyjazdy skończyły się srogim laniem od Dallas i od GSW. Dzisiaj nie wróże im lepszego wyniku. Za drobne można zaatakować ten kurs 7 w WilliamHill z -23.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Koszykówka,NBA

Spotkanie: Denver Nuggets(-4.5) - Atlanta Hawks

Typ: 1

Kurs:1.93 :nie::minus:

Bukmacher:ComeOn

08.11.2013 03:00

 

Analiza:

Sezon w najlepszej lidze koszykarskiej się zaczął więc należy sprobowac swoich sił.Na dziś noc zapowiada się ciekawie w Denver.Tłoki podejmą Jastrzębie i to być może będzie spotkanie w którym w końcu po trzech porazkach z rzędu wygrają spotkanie.Atlanta gra w kratkę.Dwie wygrane i dwie porażki na początku rozgrywek.Są wyżej w tabeli ale to poczatek sezonu więc te pozycje będą się zmieniać jak w kalejdoskopie.Myślę że w końcu przyszedł czas na to że Denver w końcu zatryumfuje.sądzę że to nastapi dzis i stawiam na nich nawet że wygrają minimum rożnica pięciu punktów.graja na własnej hali i przy wsparciu kibiców którzy z pewnością będą ich goraco dopingowac.Myśle że to mecz na przełamanie więc stawiam na nich.Powodzenia Tłoki z Denver.dzisiejsza noc powinna należeć do was!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Miami Heat - Los Angeles Clippers

Typ: Los Angeles Clippers (ML)

Kurs: 3,15

Godz: 08.11.2013 1:00

Bukmacher: Bet365

Analiza: Po takim kursie jak dla mnie warto spróbować Clippers. Los Angeles Clippers to według wielu fachowców jeden z kandydatów do wygrania ligi. Mają oni imponujący skład oraz nowego trenera, który jest uznawany za jednego z najlepszych. Co więcej Rivers wie jak powinno się grać z Miami Heat, bo Miami często miewało spore problemy z Bostonem mimo iż Boston kadrowo mocno im ustępował. Clippers mają na swoim koncie 3 zwycięstwa oraz 2 przegrane mecze. Co ciekawe te dwie porażki były z drużynami, z którymi Clippers byli zdecydowanymi faworytami. Wygląda więcej na to, że po prostu zlekceważyli rywali. W nocy przegrali oni z Orlando Magic i ta przegrana moim zdaniem była m.in. przez to, że starali się oszczędzać na bardzo prestiżowy mecz z Miami. Co do wygranych spotkań Los Angeles, to wrażenie robi zwycięstwo 137:118 z Houston Rockets oraz 126:115 z Golden State Warriors, gdyż obie drużyny są bardzo mocne w tym sezonie. Miami Heat na starcie tego sezonu jakoś nie powala swoją grą. Wygrali co prawda w dobrym stylu z Chicago Bulls, jednak przegrali z Brooklynem i z Philadelphią. Dla mnie szansa na zwycięstwo Los Angeles Clippers jest większa niż wskazują na to kursy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonny, ekipa lalek nie ma żadnych dobrych obrońców- zresztą jedyny, który może tutaj cos bronic to Howard. Ma cos do udowodnienia- dobry sezon świetnie sie wpasował w rakiety i chyba pewny under Gasola...jak dopisze skuteczność i chęci na run and gun to bedzie gruby overek\...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Utah Jazz @ Chicago Bulls

Typ: Chicago Bulls (-17,5 pkt.) AH

Kurs: 3,20

Godz: 09.11.2013 2:05

Bukmacher: William Hill

Analiza: W tym meczu absolutnie nie ma co liczyć na niespodziankę, a pytanie brzmi iloma punktami Chicago Bulls wygrają. Utah Jazz to aktualnie jest zdecydowanie najgorsza drużyna w całej lidze. Nie wygrali oni jeszcze ani jednego meczu w sezonie. Biorąc też pod uwagę mecze przed sezonem, to mają oni piękną serię porażek, gdyż przegrali ostatnie 12 spotkań. Miałem okazję zobaczyć ich w akcji w meczu z Bostonem i wcale mnie nie dziwi, że ciągle przegrywają. W tej drużynie nic nie funkcjonuje tak jak powinno, ani atak, ani defensywa. Chicago Bulls to drużyna mierząca bardzo wysoko. Grali oni doskonale w meczach przed sezonem, jednak w sezon weszli słabo, gdyż mają na koncie tylko jedno zwycięstwo i trzy porażki. Póki co zawodzi ich lider Derrick Rose. Widać, że ten zawodnik nie potrafi się jakoś odblokować. Teraz jednak jest ku temu idealna okazja, gdyż przeciw komu Rose ma rozegrać kapitalny mecz jeśli nie przeciwko najsłabszej drużynie w lidze i to na własnym parkiecie? Chicago Bulls mają ogromną przewagę nad rywalami we wszystkich elementach, a kadrowo są nieporównywalnie lepsi. Widzę tutaj bardzo wysokie zwycięstwo Chicago.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12/11/2013 godz. 1:00

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: San Antonio Spurs @ Philadelphia 76ers

Typ: 76ers poniżej 24,5 pkt w I kwarcie :plus: 31-13 dla Spurs :ok:

Kurs: 1,90

Bukmacher: Marathonbet

 

Analiza:

Spurs zagrają back-2-back ale nie jest to dla nich duży problem, bo wczorajszy mecz z Knicks właściwie skonczył się juz w I kwarcie (35-17). Popovich dał pograć zmiennikom i dzięki temu żaden z jego graczy nie grał dłużej niż 26 minut.

Ostrogi zawsze solidnie bronią w pierwszych kwartach meczu mając średnia straconych punktów na poziomie 21:

 

@NY 35-17

GSW 27-20

PHO 29-21

@DEN 24-27

@POR 19-21

@LAL 16-23

MEM 20-18

 

Jak widać, rywale SA tylko raz zdobyli więcej niż 24 pkt.

Z kolei Philadelphia rozpoczyna mecze z różnym skutkiem, ale rzadko przekraczają granicę 24 punktów:

 

@CLE 27-30

CLE 14-28

WAS 27-39

GSW 22-36

CHI 22-34

@WAS 21-33

MIA 33-14

 

Typ czysto statystyczny ale wnioski nasuwają się same. Nie sądzę, żeby rozpędzone San Antonio pozwoliło sobie rzucić 25 punktów juz w I kwarcie, buki chyba trochę przesadzili z tą linią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12/11/2013 godz. 1:30

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Boston Celtics - Orlando Magic

Typ: Orlando Magic

Kurs: 2.05

Bukmacher: Bet365

 

Analiza:

 

Dzisiejszej nocy spotkają się drużyny Bostonu i Orlando. Jedni jak i drudzy nie mają za dużych szans w tym roku na występ w PO, ale wydaje się,że Boston będzie chciał "przytankować" ten sezon żeby zdobyć dobre rozstawienie w drafcie. Boston musi sobie radzić bez podstawowego i jednego z najlepszych rozgrywających ligi Rajona Rondo. Mimo tego odnieśli oni w 3 ostatnich spotkaniach 3 zwycięstwa z Utah, Orlando i Miami. Zwłaszcza ta ostatnia wygrana była spektalurana, ponieważ z obecnymi mistrzami NBA a także dlatego,że wygrali rzucając 3 w ostatniej akcji, mając 0.6s zaledwie!! Orlando natomiast przegrało 2 ostatnie spotkania i będę podwójnie zmotywowani żeby przerwać złą passę a także odgryźć się za porażkę u siebie 89-91.Liczę na dużo lepszy mecz ze strony lidera Magików Jaamera Nelsona, który miał zaledwie 28% FG. Jak dla mnie Orlando powinno wygrać spokojnie ten mecz, różnicą większą niż 5pkt, a kurs bardzo przyjemny na to zdarzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Miami Heat - Milwaukee Bucks

Typ: Miami Heat wygrają różnicą 21 punktów lub więcej

Kurs: 3,80

Godz: 13.11.2013 1:35

Bukmacher: William Hill

Analiza: Heat powinni być bardzo zmotywowani, by wysoko wygrać to spotkanie. Miami zbłaźniło się przegrywając w bardzo naiwny sposób z Bostonem. Każdy kibic wie jak te dwie drużyny się nie lubią, więc porażka we własnej hali z Celtics, które jest aktualnie w przebudowie to naprawdę obciach. Zapewne wiele ostrych słów usłyszeli zawodnicy Miami, więc coś mi się zdaje, że teraz zobaczymy kilka spotkań, w których pokażą na co ich stać. Jak mocne jest Miami we własnej hali to wiadomo. Już na początku sezonu bez problemu pokonali Chicago Bulls, wygrali też mecz z Los Angeles Clippers. Milwaukee Bucks to jedna ze słabszych drużyn, kadrowo wyglądają nieciekawie, na dodatek wielu zawodników ma jakieś mniej lub bardziej poważne kontuzje. To jak wysoko Heat wygrają będzie zależało od ich motywacji, a ta powinna być bardzo duża, gdyż muszą zmazać tą plamę po ostatnim meczu. Uważam, że Heat rozniosą w tym meczu Milwaukee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sensejjag

Dyscyplina - koszykówka, nba

2013.11.13, godz. 2-30

Spotkanie: San Antonio Spurs - Washington Wizards

Typ: Spurs -9,5

Kurs: 1.80

buk: Bet365

 

Analiza:

Nba juz sie rozkręciła na dobre. W nocy ze środy na czwartek dojdzie do konfrontacji najlepszej ekipy na zachodzie z najsłabsza ze wschodu. Taka konfrontacja ma oczywiście jednego zdecydowanego faworyta, którym są Ostrog. Gospodarze to doskonale wyważony zespół, który na przestrzeni ostatnich lat udowadnia o swojej wartości. Niekwestionowaną gwiazdą i liderem jest francuski rozgrywający Tony Parker, który do tego jest wyborowym strzelcem. Wszystko krąży wokół niego. Francuza świetnie uzupełniaja obrońcy Green i Ginobili, skrzydłowi Leonard i Diaw, na centrze swoje robi Splitter. I nieśmiertelny Tim Duncan, który mimo 37 lat wciąż robi ogromną różnice na parkiecie. Czarodzieje to zespół w trakcie budowy, ale daleko jeszcze do zbudowania zespołu, który co roku bedzie walczył o play offy. Niby Gortat i spisuje sie dobrze, jest John Wall, Ariza czy Nene ale ta koszykówka nie funkcjonuje. Zwłaszcza, że Wall często za wszelką cenę chce wygrać mecz dla Wizards. A skutecznością obrońca nie grzeszy, bo wynik 40% skuteczności szału nie robi. Obiektywnie patrząc na tę konfrontacje inny wynik jak zwyciestwo gospodarzy to bedzie mega sensacja. Tym bardziej ze Czarodzieje nie mogą znaleźć sposobu na Ostrogi już od dziesięciu spotkan. Wczoraj Gortat i spółka grali w Dallas z Mavericks i przegrali wyraźnie dziesięcioma punktami. Marcin miał niezłe statystyki indywidualne, ale nie były one wstatnie pomóc gościom. Spurs po dwóch wygranych meczach wyjazdowych wracają do siebie. Oba te mecze zakonczyły sie pewnymi i wysokimi zwycięstwami. Jak widać więc forma jest bardzo dobra. Dodatkowym argumentem za zagraniem na gospodarzy jest fakt, ze w ostatnim meczu odpoczywał Duncan, który dzis wystapi a to z pewnością jest spory atut. Uważam ze gospodarze, którzy maja lepszych graczy indywidualnych jak i stanowiący zdecydowanie lepszy kolektyw spokojnie pokryją linię -9,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14/11/2013 godz. 2:300

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Washington Wizards @ San Antonio Spurs

Typ: Spurs over 27 1Q :n: 25

Kurs: 1,90

Bukmacher: Marathonbet

 

Spurs po dwóch gładkich zwycięstwach na wyjeździe wracają do siebie i rozegrają dopiero 3 mecz w tym sezonie u siebie. Ostrogi lubią zacząć mecz z wysokiego C i myślę, że dziś stać ich na zdobycie przynajmniej 30 punktów w 1. odsłonie meczu. W tym sezonie jak na razie mają tylko 24,9 punktu na mecz, ale już w 3 ostatnich meczach zdobyli odpowiednio: 27, 31 i 35 pkt. Wizards w tym sezonie w obronie nie błyszczą, a w pierwszych kwartach tracą średnio 28,4 pkt. Gorsi są tylko 76ers i Knicks, którzy... są ostatnimi rywalami Spurs ;) Co ważne, Gortat i spółka grają dzień po dniu, więc jakieś tam zmęczenie może dać się we znaki (ubiegłej nocy 1Q 34-33 dla Wizzies). Kolejne ważne info: tylko 76ers i Pistons rzucili im mniej niż 27 punktów w tym sezonie (21 i 25).

Jedyne co mnie martwi to niepewny występ w SA Duncana, a to może oznaczać kilka zbiórek w ofensywie i punktów mniej, ale w ostatnim meczu nie zagrał wcale a i tak Spurs rzucili 31 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

Typ: połowa/koniec meczu : Utah Jazz / Utah Jazz

Kurs: 3,30

Godz: 14.11.2013 3:05

Bukmacher: Bet365

Analiza: Zawsze to strach typować na drużynę, która ciągle przegrywa i tego typu gra nie jest w moim stylu, jednak tutaj czuję, że Utah właśnie w tym meczu się przełamią i wygrają swój pierwszy mecz w obecnym sezonie. Trudno napisać co kolwiek pozytywnego o gospodarzach tego spotkania, jednak wpływ na ich tak tragiczne występy mogły i zapewne miały wpływ kontuzje. Teraz pod tym względem nie ma już źle, więc może wyniki wreszcie się poprawią. Rywal wydaje się być odpowiedni, by Jazz wygrali swój pierwszy mecz. New Orleans Pelicans grają po prostu słabo na wyjazdach. Jedynym ich wyjazdowym zwycięstwem był mecz z Memphis, jednak Memphis zagrało fatalnie tamto spotkanie, zresztą ogólnie grają fatalnie. Dwa ostatnie mecze wyjazdowe Pelicans to przegrane. W nocy New Orleans przegrali z osłabionymi Lakers aż 95:116. Wcześniej była porażka z Phoenix Suns 94:101. Do tego Pelicans mogą oddczuwać ten mecz z Lakersami, a Utah miało więcej odpoczynku. Biorąc pod uwagę ogromną motywację Utah do przerwania złej passy, słabą grę Pelicans na wyjazdach, zmęczenie Pelicans meczem z Lakersami no i atut parkietu Utah, to widzę tutaj spore szanse dla gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sensejjag

Dyscyplina - koszykówka, nba

2013.11.16, godz. 1-00

Spotkanie: Toronto Raptors - Chicago Bulls

Typ: Chicago

Kurs: 1.95

buk: Bet365

 

Analiza:

Byki udają się do Kanady po pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Narazie ich gra nie robi szału, choć wrócił ten na ktorego czekali nie tylko w Chicago - Derrick Rose. Sześć pierwszych meczy narazie na 50, ale to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań i możliwości Byków. U siebie bilans 3-0, na wyjazdach 0-3. To że u siebie wygrali wszystko nie może dziwić, bo i rywale byli conajwyżej przeciętni - Cleveland, Utah i New York. Bilans wyjazdowy na pewno trochę zatrważa, ale i rywale byli już zdecydowanie mocniejsi - Miami, Pacers i świetnie spisująca się na początku Philadelphia. Toronto to zdecydowanie najsłabszy rywal w tej stawce, więc licze na przełamanie fatalnej wyjazdowej serii. Raptory narazie na małym minusie (4z-5p) ale nie wiem czy w dłuższej perspektywie będą wstanie bronić miejsce w ósemce. Za nimi są puki co zdecydowanie mocniejsze zespoły Brooklynu czy Knicks, którzy w ostatecznym rozrachunku moim zdaniem powinny wyprzedzić zespół z Toronto. Czego spodziewać się po tym meczu? Na pewno pojedynku liderów obu zespołów Rose'a i DeRozana. I tu moim zdaniem zadecyduje doświadczenie Derricka i jego gra defensywna. Jeśli chodzi o popisy strzeleckie to oboje zawodnicy potrafią grać wyjątkowo skutecznie, ale to Rose jest lepszym defensorem. Do tego ma też lepszych partnerów w wyjściowej piątce. Deng, Boozer, Noah i Butler to bardzo wyrównana i solidna ekipa, na ktorej można oprzeć niezły team. W zeszłym sezonie, gdy kontuzjowany był Rose wydać było brak lidera, który pociągnąłby zespoł w decydujących momentach. W tym roku po powrocie lidera Byki prezentują się już zdecydowanie lepiej.Jak wygląda h2h? Ostatnie dwa mecze padły łupem Tronto, ale nie było wtedy Rose'a. W tym roku ACC zdobyli tylko Miami Heat, a z porażkami wracali koszykarze z Utah i Bostonu. Chicago to jednak mocniejszy zespół niż te ekipy i uważam, ze Byki wywiozą zwycięstwo z Kanady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...