Skocz do zawartości

[Zamknięty] NBA 2013/2014


merdalion

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: koszykówka, NBA

06.05.2014 1:00

Spotkanie: Indiana Pacers - Washington Wizards

Typ: Indiana -4

Kurs: 1,90

buk: Bet365

 

Jak dla mnie jest to dość niezły typ i warto postawić na zwycięstwo gospodarzy. Indiana zaczęła serie z Atlantą od falstartu i sądzę że drugi raz im się to nie przydarzy. Łatwa przeprawa Wizards z Bulls sprawiła że kursy są takie a nie inne, ale moim zdaniem Indiana pewnie dzisiaj wygra. Stephenson i George grają jak z nut a i Hibbert zaczął chyba powoli wracać do formy. Wizards raczej skończą swoją przygodę w playoffs, jeśli Indiana zagra na swoim poziomie z regular seasonu. Wiem że dużo ludzi stawia na Wizards ale według mnie to Bulls byli po prostu bardzo słabi, nie mieli lidera, kogoś kto poderwałby drużynę do walki. Tym kimś miał być Noah ale zawiódł. Indiana jest po prostu zespołem lepszym, nie sądzę aby po raz kolejny grali tak słabo jak w serii z Hawks, a Gortat i spółka nie poradzą sobie z obroną Indiany, bo jest ona o wiele lepsza niż obrona Bulls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Oklahoma - LA Clippers

Typ: Clippers + 9,5

Godz:1.30

Kurs: 1,47

Bukmacher: Bet365

Analiza: Pora na pierwsze spotkanie drugiej

rundy play - off. Tutaj Oklahoma podejmuje

Los Angeles Clippers. Ciężko wskazać faworyta.

Siła Grzmotów opiera się na twardej

defensywie, atak natomiast to przede

wszystkim duet Durant - Westbrook, wspierany

epizodycznymi dobrymi występami Reggiego

Jacksona oraz Serge'a Ibaki. Ich rywale, to mój

osobisty faworyt (od zawsze jestem fanem

Clippersów ), do wygrania Konferencji

Zachodniej. Nie ma wątpliwości że będzie

ciężko o to, chociaż na pewno aspiracje są ku

temu. Siła Clippersów opiera się na świetnej

offensywie, jednej z najlepszych, o ile nie

najlepszej, w lidze. Duet podkoszowych Griffin

- Jordan gwarantuje spokój pod koszem oraz

stałą ilość punktów na mecz. Gracze obwodowi

to przede wszystkim Chris Paul, wspierany JJ

Redickiem oraz Jamalem Crawfordem. Fakt jest

taki, iż w Clippersach każdy może zaliczyć

świetny występ i poprowadzić swoją ekipę do

wygranej. Teraz do rzeczy: W serii LAC - OKC

spodziewam się twardej walki i co najmniej 6

meczów. Tegoroczne play - offy pokazują że

teroetycznie każdy jest w stanie wygrać z

każdym. NIe ma słabych ekip. Linia oferowana

przez buka na ten mecz w pełni mnie

zadowala. Życzę Clippersom zwycięstwa,

jednakże wolę podeprzeć ich handicapem.

+9,5 punktów na starcie powinno

zagwarantować im zwycięstwo, a i kurs na to,

jak dla mnie, w pełni zadowalający. Dla

bardziej odważnych proponuje niższy handicap.

+5,5 ma również szerokie racje bytu w

dzisiejszym meczu. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: koszykówka, NBA

06.05.2014 1:00

Spotkanie: Indiana Pacers - Washington Wizards

Typ: Washington Wizards

Kurs: 2.55

buk: Bet365

 

1 spotkanie, to zupełna niewiadoma zarówno ze strony Pacers jak i gości. Z jednej strony Wizards są na pewno bardziej wypoczęci, ale to nie będzie wykładnik tego meczu. Rywalizacja pomiędzy tymi zespołami nie powinna zakończyć się w 5 lub 6 spotkaniach, optuję raczej za bardzo zaciętym pojedynku do ostatniego 7 spotkania. Obie drużyny to jak dla mnie przeciwległy biegun. Wash zaskoczył na + natomiast Indiana raczej rozczarowała w I fazie. Ale nie liczy się styl, tylko to że Indiana jest w kolejnej rundzie PO. Wydaję mi się, że kluczem do wygranej Wizards powinno być narzucanie wysokiego tempa i gra na obwodzie. Nie bez znaczenia będzie też pojedynek duetów Gortat-Nene vs West/Hibbert. Ostatni z wymienionych dopiero ocknął się w 7 spotkaniu z Atlantą, a West prezentował się dużo gorzej niż w rundzie zasadniczej. Wizards jeśli umiejętnie wykluczą z gry wracającego do wysokiej formy Georga i wykorzystają swój potencjał ofensywny będą na pewno równorzędnym zespołem z gospodarzami,a co za tym idzie będą w stanie pokusić się o zwycięstwo. Może kieruję się tutaj brakiem obiektyzmu, ale przy takim kursie zaryzykuję niżej notowanych gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka. NBA

Spotkanie: Miami Heat - Brooklyn Nets

Typ: BKN +11.5

Kurs: 1,52

Godz: 1:00

Bukmacher: Bet365

 

1 spotkanie pomiędzy Miami a goścmi z Nowego Jorku. Gospodarze szybko rozprawili się z przeciętną ekipą Bobcats nie dając im żadnych złudzeń. Brooklyn po bardzo zaciętym boju rozprawił się zawsze groźnymi Raports i nie będzie na pewno łatwym kąskiem dla faworytów do triumfu w tym sezonie. James i spółka wskoczyli na wysokie obroty zdając sobie sprawę, że nie mogą pozwolić sobie na żadną wpadkę. Przejdźmy jednak to gości bo to na nich opiera się dzisiejszy bet. Nets zaczeli sezon niewyraźnie i mało kto postawiłby,że w ogóle zakwalifikują się do PO. Zespół Kidda jednak diametralnie się zmienił i zaczął pozytywnie zaskakiwać. Pojedynek z Toronto pokazał charakter, determinacje a przede wszystkim zespół w ekipie Nets. Nie przewiduję, aby byli w stanie wygrać rundę z Miami, ale są na pewno w stanie urwać 2-3 spotkania. W fazie zasadniczej zawodnicy Brooklynu umiejętnie potrafili uprzykrzać życie liderowi Miami - Jamesowi, posuwając się czasami nawet do technicznych przewinień. Każdy sposób na wybicie z rytmu LeBrona może okazać się skuteczny i powinien być kluczem do wygranej. Mam nadzieję, iż dzisiejszy mecz będzie wyrównany i zakończy się niską wygraną gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka. NBA

Spotkanie: Miami Heat - Brooklyn Nets

Typ: Joe Johnson under 18.5pkt

Kurs: 1,83

Godz: 1:00

Bukmacher: Bet365

 

Drugie spotkanie w serii między Miami i Brooklynem, pierwsze spotkanie padło łupem gospodarzy. Moim typem na dzisiejsze spotkanie jest zdobycie przez Joe Johnsona mniej niż 18,5pkt. W ostatnim starciu zdobył on 17pkt i razem z D.Williamsem był najlepszym strzelcem swojej ekipy. Zawiedli Pierce - 8pkt i Garnett - 0pkt dziś liczę, że będą chcieli się zrekompensować i to oni wezmą na siebie ciężar gry i rzucania punktów przez co Joe będzie miał mniej okazji do ich zdobywania. Samo spotkanie nie powinno być bardzo ofensywne, Miami potrafi dobrze bronić i sądze że Brooklyn zdobędzie mniej niż 90pkt. Goście na pewno będą chcieli wygrać spotkanie tak by na dwa mecze do własnej hali przyjechać z bilansem 1-1, będzie to trudne zadanie i jeśli chcą to wykonać to muszą zatrzymać Żary, pójście z obecnymi mistrzami NBA nie będzie miało w ich przypadku sensu. W mojej opinii dzisiejszy mecz będzie twardy i ciężki dla obu stron, zdobywanie punktów będzie przychodzić im z trudnością dlatego właśnie wybrałem taki typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA- Play Offy

Spotkanie: Washington Wizards- Indiana Pacers

Typ: over 179,5

Kurs: 1,87

Data i godz.: 16.05.2014, 02.00

Bukmacher: Unibet

 

Analiza:

Mecz 6 Play Off, w którym zagrają dwie świtne ekipy- Washington Wizards, który w tych Play- Ofach sprawiają cuda i ekipa, w która w tym sezonie grała bardzo dobrze i wygrywała prawie wszystko, jednak teraz są Play-Offy i to co było w sezonie zasadniczym jest teraz już mało ważne, ja w tym meczu skłania się w stronę over 179,5 pkt, jest to linia uważam, że jak na 6 mecz, w którym nie będzie zabawy i klalkulacji jest odpowiednia. Linia wystawiona w miarę niskam ponieważ obie ekipy do tej pory w swoich meczach grali bardzo dobrze w obronie i nie punktowali rywali- ale ostatnie spoktanie pokazało, że drużyna Marcina Gortata potrafi się zmobilizować i zagrać bardzo odważnie i skutecznie. Postawienie pod ścianą na obcym terenie zawdonicy Wizards zagrali kapitalnie- szczególnie Marcin, który zarówno i ataku jak i w obronie był liderem swojej ekipy. Teraz jest kolejny mecz i znowu ekipa z Waszyngonu jest pod ścianą jednak mają atut własnego boiska, dlatego zrobią wszystko, aby wygrać ten mecz- a żeby się to stało muszą atakować i grać szybko w ataku, dlatego spodziawiam się, że ta linia zostanie spokojnie pokryta, bo przecież zowodnicy Indiany nie będą stali i się patrzyli tylko będą również atakować, żeby na boisku rywala awansować do finału konferencji wschodniej. Ja czekam z nicierpliwościa na ten mecz i trzymam kciuki za Washington, gdyż w meczu mam nadzieję, że dojdzie do mezu nr.7 w którym wszystko może się zdarzyć i zarówno w tym spotkaniu jak również (man nadzieję), że w spotkaniu nr.7 będą wielkie grzmoty.

To jest mecz o być, albo nie być dla Wizards więc oni zrobią wszystko żeby przedłużyć tą serię spotkań i zagrają na 120%, a to zdecydownie przyczynia się do wielu zdobytych punktów- o ekipie Indiany nie trzeba dużo pisać każdy wie jak grają i każdy zna ich potencjał kadrowy, więc o pkt ze strony gości jestem spokojny i to zdecydowanie. Pacers będą chciali tą rywalizacje rozstrzygnac w piątek na ranem polskiego czasu więc punktów z ich strony nie zabraknie- mam nadzieję, że będą mieli oni na swoim koncie jednak o jedno oczko mniej i będzie 7 mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA- Play Offy

Spotkanie: LA Clippers - Oklahoma City

Thunder

Typ: Chris Paul powyżej 21,5 pktów

Kurs: 1,76

Data i godz.: 16.05.2014, 04.30

Bukmacher: Bet365

Dzisiaj szóste spotkanie tych drużyn w drugiej

fazie play - off. Clippersi po fatalnej końcówce

w ostatnim meczu i przegranej w piątym meczu

dzisiaj nie mogą pozwolić sobie na porażkę. W

ostatnim spotklaniu Clippersi ulegli 104-105

trwoniąc ponad dziesięcio punktową przewagę

w ostatnich czterech minutach meczu. Fatlanie

zagrał wtedy Chris Paul. To właśnie po jego

stracie w końcówce Oklahoma zdołała złapać

kontakt, następnie rzut Westborooka przesądził

o zwycięstwie OKL. Dzisiaj CP3 mus isię

zrewanżować swojemu rywalowi i podjerzewam

że dobrze o tym wie. Wahałem się pomiędzy

underem u Westbrooka, a overem Paula,

jednakże wybrałem drugą opcję. Przewiduję

dzisiaj zwyciestwo Clippersów. Blake oraz CP3

będą wiedli prym w ataku. Po cichu licze

rónież na dobry występ genialnego Crawforda.

Dodam od siebie, że linia punktowa oferowana

przez Bet365 jest równie dobra jak na Paula.

Polecam. Dla mnie to dzisiejsze bety dnia. Over

pktów Crawforda i Paula oraz under

Westbrooka. Generalnie zapowiada siędzisiaj

znakomity mecz, polecam wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA- Play Offy

Spotkanie: LA Clippers - Oklahoma City

Thunder

Typ: Chris Paul powyżej 21,5 pktów

Kurs: 1,76

Data i godz.: 16.05.2014, 04.30

Bukmacher: Bet365

Dzisiaj szóste spotkanie tych drużyn w drugiej

fazie play - off. Clippersi po fatalnej końcówce

w ostatnim meczu i przegranej w piątym meczu

dzisiaj nie mogą pozwolić sobie na porażkę. W

ostatnim spotklaniu Clippersi ulegli 104-105

trwoniąc ponad dziesięcio punktową przewagę

w ostatnich czterech minutach meczu. Fatlanie

zagrał wtedy Chris Paul. To właśnie po jego

stracie w końcówce Oklahoma zdołała złapać

kontakt, następnie rzut Westborooka przesądził

o zwycięstwie OKL. Dzisiaj CP3 mus isię

zrewanżować swojemu rywalowi i podjerzewam

że dobrze o tym wie. Wahałem się pomiędzy

underem u Westbrooka, a overem Paula,

jednakże wybrałem drugą opcję. Przewiduję

dzisiaj zwyciestwo Clippersów. Blake oraz CP3

będą wiedli prym w ataku. Po cichu licze

rónież na dobry występ genialnego Crawforda.

Dodam od siebie, że linia punktowa oferowana

przez Bet365 jest równie dobra jak na Paula.

Polecam. Dla mnie to dzisiejsze bety dnia. Over

pktów Crawforda i Paula oraz under

Westbrooka. Generalnie zapowiada siędzisiaj

znakomity mecz, polecam wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA- Play Offy

Spotkanie: Indiana Pacers - Miami Heat

Typ: Miami Heat -2,5 pkt

Kurs: 1,94

Data i godz.: 18.05.2014, 21.30

Bukmacher: Unibet

 

Analiza:

Teraz to już Play Offy wkraczają na najwyższe loty i tak jak każdy się spodziewał grają najlepsze ekipy sezonu zasadniczego zarówno na wschodzie, jak również na zachodzie. Pierwszą parę tworzy Indiana Pacers i Miami Heat- w tej parze zdecydowanym faworytem przynajmniej dla mnie jest ekipa z Miami. Tutaj już nie ma żartów i zaczyna się ostra bitwa. Gdyby ten mecz odbywał się w sezonie zasadniczym to miałbym bardzo wiele wątpliwości co do tego spotkania, jednak te zespoły grają ze sobą w finale konferencji więc tutaj już zdecydowanie większe szansę mają obecni ciągle jeszcze Mistrzowie NBA. Jeżeli chodzi o główne atuty po stronie Miami to zdecydowanie lepsza, bardziej doświadczona oraz kompletniejsza ekipa: Lebron, Wade, Bosh- czyli Trójca co powinna spokojnie pociągnąć zespół. Do tego dobra ławka po stronie ekipy Heats i sprawa robi się coraz bardziej klarowna. Dodatkowym atutem pewnie będzie mniejsze zmęczenie w tych Play-Offach, ponieważ Miami rozegrało dużo mniej spotkań (swoje mecze wygrywali pewnie i dość szybko), natomiast Indiana męczyła się piekielnie z Atlanta Hawks i jedną nogą byli już "na tamtym świecie" wygrywając 6 i 7 spotkanie oraz również pograli troszkę z drużyną Marcina wygrywając 4:2, ale w meczy z Washington Wizard pierwsze spotkanie na swoim parkiecie dość ostro przegrali- pewnie zmęczeniem tym boje z Atlantą oraz w momencie gdzie mogli rozstrzygnąć na swoim parkiecie również przegrali, więc widać jakieś problemy, zmęczenie oraz jakieś niedogodności.

Miami jak na taki zespół od razu będzie chciało rozpocząć rywalizację od pewnego zwycięstwa, dlatego ja osobiście wchodzę w nieduży handi i myślę, że powinien się spokojnie pokryć. Indiana i tak już w tym sezonie dużo pokazała w Play Offach troszkę zafundowała kibicom dreszczowce, jednak nie ten czas. Troszkę brakuje im paliwa i ogrania, co w drużynie ich rywali jest wręcz przeciwnie w sezonie zasadniczym rozkładali bardzo dobrze siły (troszkę kontuzję im to pomogły, że Lebron i Wade odpoczeli) i teraz mają dużo mocy i co najważniejsze doświadczenia oraz chęci zwycięstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA- Play Offy

Spotkanie: San Antonio Spurs- Oklahoma City Thunder

Typ: Tony Parker to score 22 or more points and the Spurs to win

Kurs: 4,00

Data i godz.: 20.05.2014, 03.00

Bukmacher: WilliamHill

 

Analiza:

Finał na Zachodzie między niewątpliwie najlepszymi zespoły w tej konferencji, czyli mecz pomiędzy San Antonio Spurs i Oklahoma City Thunder. Szykują się w tym spotkaniu niezłe wstrząsy i każdy kibic już zaciera ręce. Ja wyhaczyłem taki zestaw, który przygotował WilliamHill- czyli wygrana San Antonio Spurs oraz liczba zdobytych punktów przez Parkera zdobędzie 22 lub więcej pkt. Ja osobiście uważam, że do wygranej przyczynić się w tak ważnym meczu jakim jest obecna potyczka może tylko i wyłącznie musi Tony, który jak każdy wie jest liderem oraz głową drużyny. Pierwszy mecz jest niewątpliwie bardzo ważny, bo ustawi rywalizację już na samym początku, szczególnie ważny jest dla San Antonio, którą muszą kategorycznie tą pierwszą potyczkę wygrać i mają więcej argumentów za tym aby się to stało. Jednym z głównych i podstawowych argumentów za wygraną gospodarzy jest absencja Ibaki, który zaraz po Durancie i Westbrooku jest w Oklahomie zawodnikiem nr.3, jego absencja ułatwi grę pod koszem zarówno w ataku jak również w obronie San Antonio co powinno przyczynić się do zdobywania pkt przez gospodarzy i oczywiście przez Parkera. Ibaka dokładał w każdym spotkaniu OCT swoją cegiełkę do wygranych meczy i teraz może właśnie tej cegiełki zabraknąć do "sensacyjnego" zwycięstwa. Sensacyjnego, bo pierwszy mecz, własna hala, brak Ibaki oraz dobra forma Spurs stawia ich w roli faworytów do wygranej. Jednak ostatnie potyczki między tymi ekipami wygrywali gracze Oklahoma City Thunder. Jednak uważam, że właśnie to powinno przyczynić się do większej złości i takiej sportowej agresji w zawodnikach SAS, a w szczególności w Parkerze, który uważam, że w tym meczu będzie musiał brać na swoje barki zdobywanie pkt. Tego zawodnika nie trzeba nikomu przedstawiać ani za dużo o nim pisać, czasami przydarzają mu się troszkę słabsze mecze ale jak nie idzie to on bierze ciężar gry na siebie i wygrywa mecze. Teraz właśnie uważam, że jest ten czas i pierwsze spotkanie, wysoka presja i fatalna passa w pojedynkach SAS z OCT przyczyni się do pokazania kunsztu Parkera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA- Play Offy

Spotkanie: San Antonio Spurs- Oklahoma City

Thunder

Typ: Oklahoma +5.5

Kurs: 1.95

Data i godz.: 20.05.2014, 03.00

Bukmacher: Bet365

 

Pierwsza konrontacja tych zespolow w finale konferencji zachodniej. Pierwsze po sezonie zasadniczym SA Spurs podejmuje u siebie drugą Oklahoma City Thunder. Faworytem sa gospodarze. Przyjezdni to jednak druzyna ktora dobrze radzi sobie z ekipa z San Antonio. Glownym asem tego zespolu jest najlepszy strzelec ligi Kevin Durant i to on wezmie na swoje barki ciezar zdobywania punktow dla swojej druzyny. Wtorowac mu bedzie Russel Westbrook, ktory swoją siłą i atletyzmen na pewno przysporzy wiele kłopotòw liderowi Spurs - Tonemu Parkerowi. Licze dziś na wyrównany mecz i sądze ze zwyciezca rozstrzygnie sie w koncowych sekundach. Mam nadzieje ze roznica zwyciestwa nie przekroczy 5 pktow. To linia wielce prawdopodobna i gram ją bez wahania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA- Play Offy

Spotkanie: Indiana Pacers - Miami Heat

Typ: Miami Heat -3,5 pkt

Kurs: 2,15

Data i godz.: 21.05.2014, 02.35

Bukmacher: Unibet

 

Analiza:

Kolejny dzień i koleje mecze Play Off. Druga potyczka między Indiana Pacers i Miami Heat, pierwszy mecz bardzo mnie zaskoczył i oglądając to spotkanie nie byłem w szoku co wyprawia Indiana i co robi Miami. Jednak teraz jest już inny dzień inny mecz i inne nastawienie. Ja popiera swój poprzedni tym (który przedstawiłem w pierwszym meczu tych ekip), a mianowicie, że te zmęczenie musi być widoczne w ekipie Pacers. Nie wieże, że drugi mecz z rzędu z takim zespołem jak Miami zagrają tak mocno, jest to dla mało prawdopodobne i uważam, że tym spotkaniu Miami ich zmiażdży mówiąc dosłownie. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że zespół Lebrona, Wada i Bosha może przegrywać we wschodnim finale 2:0, dlatego tutaj bardzo mnie kusi wyższy handi, ale gram bezpieczniej i idę w stronę tylko -3,5 pkt. Choć opcja -6,5 lub nawet -8,5 wygląda bardzo zachęcająco i nie wiem co z tym jeszcze zrobię bo do meczu dużo czasu więc może się jeszcze skuszę.

Tutaj żarty się skończyły i pierwszy mecz uważam, że tylko rozdrażni zespół gości i teraz odegrają się na Indianie i wyrównają stan rywalizacji. To co napisałem w dniu 18.05 na temat meczu pierwsze uważam, że w meczu Nr.2 tych zespołów powinno się teraz sprawdzić, ponieważ uważam, że powietrze w ekipie Indiany powinno lekko się spuścić (a nawet więcej niż lekko), dlatego poprzedni post związany z tym meczem jest jeszcze bardziej aktualny i w tym przypadku jeszcze bardziej prawdopodobnym:

Analiza:

Teraz to już Play Offy wkraczają na najwyższe loty i tak jak każdy się spodziewał grają najlepsze ekipy sezonu zasadniczego zarówno na wschodzie, jak również na zachodzie. Pierwszą parę tworzy Indiana Pacers i Miami Heat- w tej parze zdecydowanym faworytem przynajmniej dla mnie jest ekipa z Miami. Tutaj już nie ma żartów i zaczyna się ostra bitwa. Gdyby ten mecz odbywał się w sezonie zasadniczym to miałbym bardzo wiele wątpliwości co do tego spotkania, jednak te zespoły grają ze sobą w finale konferencji więc tutaj już zdecydowanie większe szansę mają obecni ciągle jeszcze Mistrzowie NBA. Jeżeli chodzi o główne atuty po stronie Miami to zdecydowanie lepsza, bardziej doświadczona oraz kompletniejsza ekipa: Lebron, Wade, Bosh- czyli Trójca co powinna spokojnie pociągnąć zespół. Do tego dobra ławka po stronie ekipy Heats i sprawa robi się coraz bardziej klarowna. Dodatkowym atutem pewnie będzie mniejsze zmęczenie w tych Play-Offach, ponieważ Miami rozegrało dużo mniej spotkań (swoje mecze wygrywali pewnie i dość szybko), natomiast Indiana męczyła się piekielnie z Atlanta Hawks i jedną nogą byli już "na tamtym świecie" wygrywając 6 i 7 spotkanie oraz również pograli troszkę z drużyną Marcina wygrywając 4:2, ale w meczy z Washington Wizard pierwsze spotkanie na swoim parkiecie dość ostro przegrali- pewnie zmęczeniem tym boje z Atlantą oraz w momencie gdzie mogli rozstrzygnąć na swoim parkiecie również przegrali, więc widać jakieś problemy, zmęczenie oraz jakieś niedogodności.

Miami jak na taki zespół od razu będzie chciało rozpocząć rywalizację od pewnego zwycięstwa, dlatego ja osobiście wchodzę w nieduży handi i myślę, że powinien się spokojnie pokryć. Indiana i tak już w tym sezonie dużo pokazała w Play Offach troszkę zafundowała kibicom dreszczowce, jednak nie ten czas. Troszkę brakuje im paliwa i ogrania, co w drużynie ich rywali jest wręcz przeciwnie w sezonie zasadniczym rozkładali bardzo dobrze siły (troszkę kontuzję im to pomogły, że Lebron i Wade odpoczeli) i teraz mają dużo mocy i co najważniejsze doświadczenia oraz chęci zwycięstwa.

 

Miami Do dzieła!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: koszykówka, NBA

22.05.2014 03:00

Spotkanie: San Antonio vs Oklahoma City Thunder

Typ: Tony Parker powyzej 7,5 asyst

Kurs: 1,9

buk: Bet365

 

Przeglądając dzisiejsza oferte na nba trafilem na bardzo interesującą linie na asysty Tonego Parkera. Jego Spurs mierzą się dzisiaj w drugim meczu Konferencji Zachodniej z Oklahomą City Thunder. W pierwszym spotkaniu Parker zaliczyl 12 asyst. Dlatego linia oferowana przez buki na dzis bardzo mnie zaskoczyla. Parker ma na przecieko siebie grającego bardzo atletycznie Russela Westbrooka. Mozna sie spodziewac malo wjazdow pod kosz z jego strony. Francuz bedzie sie prawdopodobnie staral dogrywac swoim partnerom, m. in Timowi Duncanowi, ktory w ostatnim meczu zdobyl, bodajze, 27 puntow i byl najlepszym strzelcem swego zespolu. 7,5 asyst to zreszta niezbyt wygorowane osiągniecie jak dla takiego specjalisty, ktorym niewatpliwie jest Tony Parker. Linia godna zagrania, takze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: koszykówka, NBA

01.06.2014

Mecz: Oklahoma - San Antonio

Typ: Oklahoma win

Kurs: 1,63

Bukmacher: BetGun

 

 

Przed nami już 6 mecz finału zachodu.

W nim dwie najlepsze drużyny całego sezonu.

Stan rywalizacji 3-2 dla San Antonio i to ta doświadczona drużyna jest bliżej kolejnego finału ligi.

Jednak 6 mecz rozgrywany jest w Oklahomie, a tam ciężko o wygraną o czym już ostrogi się przekonały w tej

rywalizacji, przegrali tam 2 mecze. Ibaka wrócił do OKC i coś drgnęło,

uważam że dziś zobaczymy wygraną gospodarzy którzy na własnym parkiecie prezentują się bardzo dobrze.

Składów nie ma co porównywać bo zadecyduje dyspozycja dnia i większa motywacja.

Liczę na Durantule i Westbrooka którzy razem powinni zrobić ok. 55 punktów, a ławka dołoży swoje.

Pamiętajmy, że im więcej spotkań Spursi rozegrają tym będzie im ciężej, przecież już nie są młodym zespołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: Oklahoma City Thunder - San Antonio Spurs

Typ: Oklahoma City Thunder (ML)

Kurs: 1,66

Godz: 01.06.2014 2:30

Bukmacher: Marathonbet

Analiza: To będzie szósty mecz tej serii, aktualnie jest 3:2 dla San Antonio Spurs. Przebieg rywalizacji jak do tej pory wygląda tak, że która drużyna jest gospodarzem, ta bez najmniejszego problemu wygrywa mecz. San Antonio Spurs bardzo wysoko wygrali trzy mecze u siebie, jednak w Oklahomie to Thunder byli górą wygrywając zdecydowanie dwa mecze u siebie. Trzeci i czwarty mecz, czyli te mecze, które Thunder grali u siebie to zwycięstwa 106:97 i 105:92, czyli dość gładko. Tak się składa, że San Antonio Spurs zupełnie nie potrafią grać w hali Oklahomy i od długiego czasu wszystko tam przegrywają. Mimo iż zespoły te grają ze sobą bardzo często, to zarówno w tym jak i w zeszłym sezonie Spurs nie wygrali tam ani jednego spotkania. Według mnie Spurs nie będą dawać z siebie maksimum w tym meczu, a siły zachowają na decydujący, siódmy mecz i bardzo możliwe jest, że tutaj leciutko odpuszczą, by być świeżym przed tym decydującym meczem. Dla Thunder to jest mecz o być albo nie być, więc tutaj o żadnym oszczędzaniu się nie ma mowy. Oklahoma powinna wyrównać stan rywalizacji na 3:3 i o awansie do finału ligi zadecyduje dopiero siódmy mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: San Antonio Spurs - Miami Heat

Typ: Miami Heat (ML)

Kurs: 2,90

Godz: 06.06.2014 3:00

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Taki kurs na Miami Heat, które nie ma problemów z kontuzjami po prostu trzeba brać niezależnie od tego z kim by nie grali. San Antonio Spurs co prawda demolują rywali u siebie, ale Miami Heat to już jest zupełnie inny typ drużyny niż Oklahoma City Thunder czy Portland Trail Blazers. Miami Heat to przede wszystkim wspaniała defensywa i już nie będzie tak łatwo drużynie Spurs zdobywać punkty. Spurs mają co prawda większą głębię składu, lepszą ławkę, ale Heat mają LeBrona Jamesa, a co ten koszykarz potrafi wie każdy kibic koszykówki na świecie. To właśnie od jego postawy będzie najwięcej zależało. Jak będzie miał swój dzień, to nikt z San Antonio Spurs go nie powstrzyma. Forma Miami Heat też jest bardzo wysoka, gdyż bez problemu weszli do wielkiego finału. z Charlotte Bobcats wygrali 4:0, z Brooklyn Nets zwyciężyli 4:1, a z Indianą Pacers 4:2, więc łatwo im poszło. Według mnie Heat mają większy potencjał i przewaga parkietu po stronie Spurs moim zdaniem nie powinna powodować aż tak wysokiego kursu na Heat. U Spurs brakuje takiego wielkiego lidera jakiego mają Heat, a taki lider jest potrzebny w najważniejszych meczach. W każdym razie taki kurs mnie cieszy i z chęcią spróbuję pograć na gości w tym pierwszym meczu. Według mnie Heat urwą jakiś mecz wyjazdowy z tych pierwszych dwóch i być może będzie to ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

San Antonio Spurs vs Miami Heat

Typ: 2

Kurs: 2,65

Buk: Bet365

Godzina: 09.06.2014 2:00

Analiza:

Patrząc na pierwszy mecz jak dla mnie opłaca się pograć na wygraną Heat. Spurs nie grali w pierwszym meczu jakoś świetnie mimo że wygrali go aż piętnastoma punktami. Mieli bardzo dużo strat, Parker po urazie już tak świetnie nie gra a więc najważniejsze ogniwo Spurs. Gospodarze wygrali ten mecz tylko dzięki końcówce która drugi raz raczej się nie zdarzy bo powtórzyć wynik z końcówki tego meczu czyli 31 do 9 z obecnymi mistrzami jest naprawdę mało realne. Wszystko im wpadało i wychodziło, jednak co najważniejsze w końcówce nie grał LeBron który miał bardzo duże problemy ze skurczami, tak naprawdę po jego zejściu zaczęła się kanonada Spurs. Jeszcze pod koniec trzeciej kwarty Miami wygrywało kilkunastoma punktami. LeBron niby jest day to day ale on mimo tego bólu (mówił po meczu że w skali 1 do 10 swój ból ocenił na 10) chciał jeszcze wejść i pomóc drużynie ale nie dostał na to pozwolenia od Spoelstra'i. Miami musi wygrać w tej rywalizacji chociaż jeden mecz w San Antonio żeby myśleć o mistrzostwie także LeBron czy go będzie bolało czy nie to zagra na 100% i dlatego przy tych kursach opłaca się grać w stronę Miami zwłaszcza że oprócz LeBrona pozostała dwójka z Wielkiej

Trójki gra w ostatnich meczach równie dobrze (z małymi wyjątkami) więc ja dzisiaj widzę zacięty mecz na styk i 2,65 pobieram bo jednak wydaje się za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka - NBA

Spotkanie: San Antonio Spurs - Miami Heat

Typ: San Antonio Spurs powyżej 107,5 pkt. w meczu

Kurs: 3,40

Godz: 09.06.2014 2:00 (u bukmachera William Hill jest 3:00, ale oficjalnie grają o 2:00)

Bukmacher: William Hill

Analiza: Przed rozpoczeciem pierwszego meczu finałowego wydawało mi się, że Miami Heat dzięki swojej defensywie mogą powstrzymać gospodarzy, ale nic takiego nie miało miejsca. San Antonio Spurs zdobyli 110 punktów. Tempo San Antonio Spurs jest bardzo szybkie, oddają masę rzutów za trzy punkty, a co najważniejsze rzucają na bardzo wysokiej skuteczności. Miami Heat też jakoś specjalnie nie spowalniało gry, ogólnie mecz był w dośc dobrym tempie. San Antonio Spurs na swoim parkiecie jedynie w dwóch pierwszych meczach z Dallas Mavericks i w jednym ze spotkań z Portland Trail Blazers nie rzucili minimum 108 punktów co tylko potwierdza to jaki arsenał ofensywny ma ta drużyna. Czy się dokładnie kryje graczy Spurs czy nie, to i tak skuteczność mają imponującą. Zdobycie tutaj przez nich co najmniej 108 punktów nie jest według mnie kto wie jak trudnym zadaniem. Jeśli mecz będzie na styku, to tym większe będą szanse, bo będzie faulowanie pod koniec, może nawet dogrywka. Poza tym pierwszym meczem finałowym drużyny te grały ze sobą w tym sezonie w hali Spurs i Spurs rzucili 111 punktów. Spodziewam się tutaj szybkiego tempa, dobrej skuteczności Spurs i co najmniej tych 108 punktów przez nich zdobytych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka - NBA

Spotkanie: Miami Heat - San Antonio Spurs

Typ: LeBron James zdobędzie 30 pkt lub więcej i Heat wygrają

Kurs: 3,20

Godz: 11.06.2014 3:00

Bukmacher: William Hill

Analiza: Pamiętam, że w zeszłorocznym finale LeBron James sporo bawił się w asystowanie, co moim zdaniem nie było optymalnym rozwiązaniem. Teraz od samego początku gra on trochę bardziej samolubnie, ale prawda jest taka, że właśnie to jest najlepsze dla drużyny. Jako lider to on musi brać odpowiedzialność w wielu momentach, brać na siebie ciężar gry. W drugim meczu LeBron James zdobył aż 35 punktów. W pierwszym spotkaniu uzyskał on niby tylko 25 punktów, ale gdyby nie musiał zejść przedwcześnie z parkietu, to by do tych 30 punktów raczej dojechał. We własnej hali, bo teraz czekają nas trzy mecze w Miami, powinno być jeszcze lepiej. Jeśli nie będzie blowouta, to według mnie LeBron James powinien co najmniej 30 punktów zdobyć. Urwanie jednego meczu na parkiecie San Antonio Spurs stawia Miami w roli dużego faworyta do końcowego zwycięstwa. Teraz jeśli wygrają trzy najbliższe mecze u siebie, to zostaną po raz trzeci z rzędu mistrzami. Na pewno Heat zrobią wszystko, by nie wracać już do hali swoich rywali i ich celem są trzy zwycięstwa w najbliższych spotkaniach. Dokładnie taki scenariusz był dwa sezony temu z Oklahomą, kiedy to Heat urwali drugi mecz wyjazdowy po czym dołożyli trzy zwycięstwa u siebie. Spurs na wyjeździe już nie jest tak mocne jak u siebie, a Miami na własnym parkiecie gra wspaniale o czym przekonali się Pacers, którzy nie mieli cienia szansy na urwanie meczu w Miami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka - NBA

Spotkanie: Miami Heat - San Antonio Spurs

Typ: Miami Heat

Kurs: 1,58

Godz: 11.06.2014 3:00

Bukmacher: Bet365

Analiza: Stan spotkań finałowych między spursami a miami wynosi 1:1 miami podczas pierwszego meczu mieli ogromnego pecha ,gdyż po 3 kwarcie był remis ,a w czwartej kwarcie zabrakło im lidera - Lebrona James'a ,który doznał skurczy. Klimatyzacja podczas tego spotkania nie działała ,większość osób uważa iż spursi trenowali bez niej. Podczas drugiego meczu Lebron James doprowadził swoją drużynę do zwycięstwa zdobywając w tym spotkaniu 35 pkt. Wygrali 98-96. Teraz mecz przenosi się do Miami ,do miejsca gdzie ciężko jest przegrać przed własną publicznością. Miami pewnie zmierza po puchar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka - NBA

Spotkanie: Miami Heat - San Antonio Spurs

Typ:Parker zdobędzie 20pkt lub więcej i Spurs wygra

Kurs: 5,5

Godz: 11.06.2014 3:00

Bukmacher: William Hill

 

 

Dziś w nocy o 3-ciej nad ranem w finale Nba zmierzą się ekipy Heat i Spurs. Kolejne dwa mecze odbędą się w Heat ,a nie tak jak użytkownik merdalion napisał ,że 3 w Miami.Widzę dziś value na Spurs ,kurs to gruba przesada w tak wyrównanych meczach.W pierwszym meczu Spurs prezentowali się nieźle ,dzielili piłką po obwodzie jak to robią często i mieli bardzo dobrą skuteczność za 3pkt. Drugi mecz to już kapitalna gra Lebrona i aż 3/3 za 3pkt co rzadko mu się zdarza,dzielnie pomagał mu też Bosh który zagrał bardzo dobrze spotkanie ,a wiemy jakim jest charyzmatycznym graczem podobnie jak Wade.Liczę dziś znów na duet Parker -Duncan którzy w poprzednim meczu ciągnęli grę Spurs. Duncan powinien znów zebrać sporo piłek na tablicy ,a Parker powinien punktować tak jak ostatnio.Liczę ,że doświadczony trener Popovic swoją taktyką doprowadzi do stanu 2-1 dla przyszłego mistrza Nba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka - NBA

Spotkanie: Miami Heat - San Antonio Spurs

Typ: Miami Heat

Kurs: 1,42

Godz: 13.06.2014 3:00

Bukmacher: William Hill

Analiza: Stan spotkań finałowych między spursami a miami wynosi 1:1 miami podczas pierwszego meczu mieli ogromnego pecha ,gdyż po 3 kwarcie był remis ,a w czwartej kwarcie zabrakło im lidera - Lebrona James'a ,który doznał skurczy. Klimatyzacja podczas tego spotkania nie działała ,większość osób uważa iż spursi trenowali bez niej. Podczas drugiego meczu Lebron James doprowadził swoją drużynę do zwycięstwa zdobywając w tym spotkaniu 35 pkt. Wygrali 98-96. 3 mecz okazał się porażką i to dosyć bolesną dla miejscowych, ale spursa dopisało ogromne szczęście . Miami chcąc myśleć o pucharze musi wygrać. I tak ta rywalizacja skończy się pewnie w game 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka, NBA

Spotkanie: San Antonio Spurs vs Miami Heat

Typ: LeBron James to score 30 or more points and the Heat to win

Buk: WilliamHill

Kurs: 6,00

Data: 16.06.2014, 2:00

Analiza:

Spurs prowadzą w rywalizacji do czterech zwycięstw już 3:1, jednak moim zdaniem rywalizacji jeszcze się nie zakończyła bo mimo że Spurs mają już pierścienie niemal na palcach to Miami jeszcze na pewno tutaj powalczy. A jeśli ma powalczyć i przedłużyć jeszcze swoje szanse na kolejne mistrzostwo to wiadomo kto tutaj ma ten zespół pociągnąć. LeBron w tej serii rzucał kolejno 25, 35, 22 i 28 punktów. Wychodzi że tylko raz pokrył linię która jest na ten typ jednak w pierwszym meczu spokojnie rzuciłby te 30 punktów gdyby nie skurzcze spowodowane tym że w hali siadła klimatyzacja więc tak naprawdę w dwóch wyjazdowych mecz gdyby nie od niego zależne warunki panujące w hali w obu meczach rzuciłby te 30 punktów. Dziś w nocy seria przenosi się do San Antonio i to właśnie w meczach wyjazdowych LeBron musi wziąść całą odpowiedzialność na siebie bo grając w Miami gra rozkłada się bardziej na inncyh zawodników. W dwóch ostatnich meczach Miami było deklasowane i dlatego właśnie w takich meczach, w ostatnich minutach zazwyczaj ci najlepsi nie grają żeby być bardziej wypoczętym na kolejny mecz. Tutaj czegoś takiego nie będzie bo jeśli Miami to przegra to już będzie koniec także co by się nie stało LeBron zagra pewnie grubo ponad 40 minut i myślę że spokojnie pokryję tą linię bo jak nie będzie szło to zacznie grać sam. Jeśli chodzi o wygraną w tym meczu, jest to ostatnia szansa dla Miami, najważniejszy mecz w sezonie i uważam że mimo tego że Spurs grali lepiej w w Miami to nie ma w tej rywalizacji remisu tylko przez skurcze LeBrona w pierwszym meczu więc pisanie o tym że Heat nie mają agumentów jest śmieszne. Atut właśnego boiska patrząc na tą rywalizację raczej ma małe znaczenie. Nie zagra Manu Ginobili więc na pewno jest to spore osłabienie dla Spurs. Ogólnie rzec ujmując, jeśli Miami dzisiaj wygra to będzie to głównie zasługa LeBrona na którego zawsze można liczyć i jeśli pociągnie swój zespół do zwycięstwa to te 30 punktów powinno spokojnie wejść a kurs jest naprawdę dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...