Skocz do zawartości

[Zamknięty] Mistrzostwa Świata Kobiet - Włochy 2014


darmowakasa

Rekomendowane odpowiedzi

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2014 – 17. turniej siatkarski mistrzostw świata odbywa się we Włoszech. W mistrzostwach biorą udział 24 krajowe reprezentacje. Turniej rozgrywany jest pod patronatem Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Siatkówka, Mistrzostwa Świata Kobiet - Włochy 2014

Spotkanie: Dominikana vs Belgia

Typ: Dominikana -2,5 (Handicap punktowy)

Kurs: 1,91

Data: 01.10.2014

Godz: 17.00

Bukmacher: WilliamHill

Analiza:

Druga faza rozgrywanych we Włoszech Mistrzostw Świata w siatkówce kobiet. I oczywiście będzie się dużo działo. Ja na pierwszy plan biorę dziś spotkanie Dominikany z Belgią, Dominikanki w tym turnieju grają bardzo dobrze- widać w ich grze piekielną siłę w ataku, bardzo dobry i równy blok oraz dobrą zagrywkę. Jedyny mankament tego teamu jest przyjęcie, które nie wygląda za dobrze- ale te braki w przyjęciu bardzo fajnie i ciekawie maskują atakiem i gra wygląda bardzo dobrze. W grupie nie przegrały meczu i ja uważam, że będą mocno nakręcone do tego spotkania. W obecnej chwili mają 6 pkt na koncie (wszystkie mecze wygrane w stosunku 3:2) i według mnie mają dużą szansę na awans do kolejnej fazy- sprawiając niewątpliwie dużą niespodziankę, bo w tej grupie to Chinki i Włoszki były i są faworytkami do walki o medale. Ale wracając do meczu to żeby przybliżyć się do medalu Dominikanki muszą wygrać mecz z Belgijkami, które już maja prawie zerowe szanse na awans więc motywacja będzie podwójna.

Patrząc na ten mecz to ja w dużej mierze skupiam się na Dominikanach bo według mnie one tutaj będą rozdawać karty i Belgijki będą musiały dopasować. Kadrowo i mentalnie ekipa z Ameryki Północnej jest dużo mocniejsza, jeszcze jak Bethania de la Cruz wskoczy na swój poziom (a druga faza jest odpowiednia do tego) to wynik 3:1 według mnie jest tutaj bardzo prawdopodobny.

Ja jednak podchodzę do tego spotkania pod pryzmatem punktów. Jestem przekonany, że Dominikanki zagrają bardzo mocno od początku i będą punktować zarówno w zagrywce jak również w bloku i powinny odskakiwać. Nawet jak przydarzy im się jakiś gorszy set to one potrafią doskakiwać rywali (gonić je).

Uważam, że tym razem nie będzie 5 setowego meczu tylko zespół z Ameryki Północnej rozprawi się szybciej z obecnie troszkę gorzej przygotowaną drużyną z Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka Kobiet MŚ

Godzina: 20:00

Spotkanie: Bułgaria - Rosja

typ - Bułgaria

Kurs: 5.0

Bukmacher: Unibet

 

Moim zdaniem kurs zdecydowanie przesadzony. Bułgarki mają asa w rękawie na ławce trenerskiej Władimira Kuzjutkina , ktory pracował ze sborną izdobył mistrzostwo świata w roku 2010. Teraz trenuje Bułgarki i może być ta drużyna czarnym koniem imprezy. Bułgarki w lipcu w pucharze Jelcyna ograły Rosjanki 3-2. Tutaj pierwsza faza spokojnie bez rewelacji wygrane z Kanadą, Kamerunem i Turcją porażki z Brazylią i Serbią bardzo mocna grupa. Natomiast Rosjanki miały jedynie groźne dla nich Amerykanki i poległy 1-3. Forma nie zachwycają Gamowa to już nie to co kiedyś w dobrej formie Koszelewa . Gonczarowa poprawnie jednak moim zdaniem drużyna do ogrania przez Bułgarki , które mają bardzo solidny i wyrównany zespół gwiazda Wasiliewa do tego Rabadżijewa , Filipowa , Dimitrowa , Nikołowa jest kim postraszyć Rosjanki dlatego proponuję warto zagrać po takim kursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka, Mistrzostwa Świata Kobiet - Włochy 2014

Spotkanie: Włochy vs Belgia

Typ: Suma pkt under 177,5

Kurs: 1,9

Data: 02.10.2014

Godz: 20.00

Bukmacher: WilliamHill

 

Analiza:

 

Drugi mecz drugiej fazy rozgrywek i ja dziś podchodzę do meczu Włoszek czyli do ekipy, która gra na własnym parkiecie. Włoszki grają w tym turnieju bardzo dobrze (za wyjątkiem meczu z Dominikaną). W pierwszej fazie rozgrywek grały równo i mocno wygrywając tracąc mało punktów. Nie wyszedł im tylko mecz z Dominikaną, ale to w tym meczu cuda wyczyniała de la Cruz, a Włoszki jak to Włoszki już jedną nogą były w drugiej rundzie i troszkę zlekceważyły rywali, a one to idealnie wykorzystały.

Włoszki są przygotowane do tego turnieju bardzo dobrze, zarówno pod względem motorycznym, jak również pod względem psychicznym i teraz już wiedzą, że nie mogą tracić pkt., bo przecież depcząc im po piętach Dominikanki i jeszcze jest mecz z Chinkami, w którym wszystko się może zdarzyć, dlatego w tym meczu muszą zagrać dobrze. Jestem pewny, że podejdą do tego spotkania od samego początku bardzo mocno i wygrają za 3 pkt.. Wynik 3:0 lub 3:1 powinien pokryć under, gdyż Włoszki lubią odskakiwać rywalkom.

Natomiast patrząc na zespół Belgijski to nie przemawia ta ekipa do mnie. Wczoraj z Dominikaną urwały 2 sety, ale to w dużej mierze zasługa Dominikanek niż Belgijek i w 5 secie pokazały jak grają. Uważam, że Włoszki się rozkręcają i w tym meczu powinno wszystko pracować tak jak na w pierwszej fazie rozgrywek (już wczorajszy mecz troszkę to pokazał). Ja widzę, że Włoszki grają tak, aby zachować siły na finały- bo chyba nikt sobie nie wyobraża, żeby do niego nie weszły. W tym meczu z Belgijkami, które już są spakowane i jedną nogą już wracają do Belgi powinno pójść w miarę łatwo.

Myślę, że Belgia nic szczególnego nie pokaże w tym spotkaniu, natomiast Włoszki zagrają tak jak zagrały z Chorwacja lub Niemkami.

Drużyna z Włoch według mnie ma przewagę w każdym siatkarskim rzemiośle- rozpoczynając od przyjęcia, poprzez zagrywkę, blok i przygotowanie fizyczne, mentalne oraz grę przed własną publiką.

Ja coś czuję łatwy i szybki mecz- według mnie 3:0, ale podchodzę od strony pkt. i under 177,5 jest opcją bezpieczniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...