Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

-236- Metallurg Magnitogorsk - Sochi Obie ekipy strzelą minimum po 2 bramki 1.88 :t: (3:5)

 

Dobra czuta była :)) Sochi wygrywa ten mecz, co bynajmniej nie jest szokujące. Oni mają motywację, muszą wygrywać aby wyrwać to miejsce premiowane awansem do posezonówki. A mając wolę walki można najlepsze ekipy ogrywać. Znakomity mecz, ograć Magnitogorsk na ich terenie to nielada wyczyn. Dobrze, że mają takiego Kostitsyna, który w każdym meczu gra maxa i często dzięki niemu Sochi wygrywa mecze. Gospodarze też swoje strzelili, można było jak widać grać też over ;)

 

-237- Medvescak Zagreb - Barys Astana N. Dawes zdobędzie punkt 1.60 :t:

 

Mecz jeszcze trwa, ale już teraz mogę napisać, że Dawes zdobył gola na początku trzeciej tercji i w drugiej asystował przy golu Bochenskiego, a Barys wygrywa obecnie 3:2. Do końca meczu 13 minut. Jak widać inwestycja w tego zawodnika bardzo się opłaca, dzięki niemu Barys jest tak wysoko w tabeli (3 miejsce w dywizji Chernyshev za Omskiem i Ufą). Warto próbować też próbować go jako strzelca, bo to główna armata w zespole i jedna z głównych w KHL :D

 

-238- SKA St.Petersburg - Avangard Omsk Liczba goli zdobytych w przewadze over 1,5 1.85 :t: (4)

 

No i dokładnie jak pisałem, samo SKA już w pierwszej tercji zdobyło 2 gole w przewadze :) W drugiej kolejne dwa doszły, po jednym dla każdej drużyny, w sumie 4 gole. Buki wiedziały co się święci i zamiast 2.20-2.40 mieliśmy kurs 1.85, ale dobre i to jeśli ma być promocją to wchodzę :D To jest częsty punkt spotkań o wysoką stawkę na szczycie, faule i bezlitosne gole w przewadze. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem SKA 5:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


-239- Dynamo Moskva - Neftekhimik Nizhnekamsk over 4,5 1.95

 

Dynamo ostatnio miażdży w ataku, są skuteczni i z każdym meczem mocniejsi. Plus do tego bardzo dobra defensywa (poniżej 100 bramek w sezonie straconych). W 5 ostatnich meczach u siebie strzelali minimum 3 gole, a nawet 6 dla takiego Jarosława, który słynie z defensywy! Zdecydowanie są tu faworytem. A goście do niedawna jedna z murowanych "overowo" zespołów ostatnie spotkania takie ubogie w bramki. Niemniej ich wyjazdy wciąż są efektowne i bogate w bramki, zarówno strzelone jak i stracone. Myślę, że obie ekipy trochę postrzelają, ale ostatecznie to Dynamo powinno tu wygrać, m.in. z uwagi na własną halę, gdzie w h2h ostatnio 4 mecze z rzędu są górą. Przy odrobinie szczęścia i skuteczności u obu ekip wynik może poszybować wysoko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-239- Dynamo Moskva - Neftekhimik Nizhnekamsk over 4,5 1.95 :n: (4:0)

 

Niestety zupełnie zawiedli mnie goście. Dynamo zrobiło swoje, 4 gole w tym meczu pokazuje w jak dobrej formie są chłopaki, ale Nizhnekamsk to porażka w ataku, na początku sobie jeszcze jakoś radzili bez Sextona, ale jego przedłużająca się absencja niestety wyłazi drużynie bokiem. Ani Gynge, ani Brule nie grają tak, jak nas przyzwyczaili jeszcze w listopadzie i grudniu. Coraz mniejsze szanse na playoffy dla gości, a Dynamo z każdym meczem coraz wyżej ;)

 

-240- Metallurg Magnitogorsk - Spartak Moscow over 5 1.85

 

Sytuacja bardzo podobna do ostatnich moich typów. Gospodarze to potęga w ataku, swoje powinni tu strzelić. Goście ostatnio mało zwycięstw, ale ich spotkania obfitują w bramki. H2H różnie, choć Magnitogorsk wygrał 5 ostatnich spotkań u siebie i tylko raz, w 2015 roku padło mniej niż 5 goli (4). Ja tu widzę dominację gospodarzy, ale też jakieś bramki gości również powinny wpaść, jako że defensywa Metallurga ostatnio słabiej wygląda.

 

-241- Tractor Chelyabinsk - Sochi 2 ML 2.48

 

Gram tutaj doga, znów na Sochi, bo mam wrażenie, że są dobrze zmotywowani ostatnim zwycięstwem nad Magnitogorskiem na ich terenie. Pokazali kunszt i siłę w ataku. Tractor u siebie do tej pory grał naprawdę nieźle. Ale ogólnie forma spadła, tylko 1 wygrana w 5 ostatnich meczach. Sytuacja w tabeli jest dla nich spokojna na razie. Co innego Sochi, które musi teraz wygrywac jak najwięcej spotkań, by zapewnić sobie miejsce w playoffach. Jak zagrają jak z Magnitką, to powinni tu wygrać, teren trudny, co widać po kursach, mimo to spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-240- Metallurg Magnitogorsk - Spartak Moscow over 5 1.85 :t: (6:3)

 

Sobie postrzelali chłopcy ;) Spartak wygrywał już 3:0, żeby ostatecznie wtopić 3:6 %-) Nie wolno nie doceniać przeciwnika, szczególnie z takim arsenałem w składzie ;) Włączył się Mozyakin (2 gole), potem Kosov (2 gole) i już było z górki. Kluczowa dla typu druga tercja, która zatrzymała licznik goli na 5, a to dawało spore szanse na gola w trzeciej. W trzeciej wpadły aż 4, więc over pokryty aż zbyt dobrze %-)

 

-241- Tractor Chelyabinsk - Sochi 2 ML 2.48 :t: (1:2 SO)

 

Sochi było zdecydowanie lepsze, bardziej aktywne, oddało więcej strzałów i stwarzało wrażenie dominującej, ale to ostatnie akurat w meczach Tractora nie jest czymś dziwnym. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia (1:1), dogrywka również, a w karnych lepsi okazali się goście, którzy zasłużenie wygrali ten mecz. Obie ekipy pokazały kunszt w defensywie, ale po Sochi się tego nie spodziewałem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-242- Colorado Avalanche - Nashville Predators over 5 1.81

 

Colorado chyba najgorsza obecnie ekipa NHL, a do bramki wrócił Varlamov, który nie gwarantuje absolutnie niczego %-) Tracą mnóstwo goli tak u siebie jak i na wyjazdach. 23 gole w plecy w 5 meczach, w tym po 6 od: Flames, Rangers i Leafs. Masakra. Nashville może nie jest jakimś ultra ofensywnym zespołem (powiedziałbym nawet, że bardziej defensywę uskuteczniają), ale potrafią grać ze słabszymi ekipami bardzo efektywnie. Wbili 15 goli w sumie Tampie, St.Louis i New Jersey i to były 3 efektowne zwycięstwa, potem dwukrotnie słabiej z Floridą 1:2 (grali b2b) oraz z Chicago, które jest jedną z najlepiej grających u siebie ekip w NHL. Można im to w jakimś stopniu wybaczyć. Bałem się o ch dyspozycję bez Neala, ale trzeba przyznać, że sobie radzą. Najlepsze jest h2h: ostatnie 5 meczów to grad goli w każdym i wyniki: 5:3, 5:1, 5:2, 3:5, 2:3. Stawiam na gole dziś i liczę na szczególnie dobrą dyspozycję Predatorów w starciu z Lawinami i Varlamovem na bramie.

 

-243- Detroit Red Wings - Pittsburgh Penguins over 5,5 1.88

 

Również skuszony wynikami h2h zdecydowałem się grać linię goli, wystarczy spojrzeć co na przestrzeni ostatnich 2 lat wyrabiały obie ekipy: 5:3, 2:5, 4:2, 2:7, 6:3, 2:5, 2:7, 6:1, 1:5. Pens wygrali 4 z tych meczów, więc średnio, by opłacało się ryzykować na nich przy kursie > 2.00. Co prawda musi się tam gotować w szatni po 2 porażkach z rzędu Pingwinów na wyjazdach. W ostatnim genialnie zagrał Condon i zagwarantował dobrą postawą punkty Senatorom, zaś jeszcze wcześniej z Capitals zawiodło w zasadzie wszystko, choć wynik był wysoki (2:5). Dziś będą mocno zmotywowani i jeśli Detroit nie zagra twardo w obronie może się skończyć wysoko. Do tego na bramce Skrzydeł stanie dziś Coreau, którego statsy to: 3.14 GAA i .903 %SV. To świeżak w NHL i niestety chyba nie zagrzeje długo miejsca po takich występach. Detroit wraca dzis z turnee 7 wyjazdów, gdzie mieli swoje 5 minut, jak ogrywali chociażby Kings na ich lodzie 4:0, ale głownie przegrywali. Sądzę, że będą chceli się dobrze zaprezentować w domu i biorąc pod uwagę dość słabą dyspozycję hokeistów z Pittsburgha w obronie (w bramce prawdopodobnie Fleury, który puszcza średnio 3 gole na mecz), mogą strzelić tu 2-3 gole. Myślę, że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-242- Colorado Avalanche - Nashville Predators over 5 1.81 >> zwrot << (2:3)

 

Przebieg spotkania był dziwny. Colorado po dobrej grze w obronie prowadziło już 2:0, Preds ciągle atakowali, aż w końcu w drugiej tercji wbili kontaktową i w obronie Avs coś pękło. W trzeciej tercji już tylko goście strzelali 2-krotnie i to oni wygrali 3:2. Uwierzcie było milion okazji na więcej goli, ale zabrakło troszkę skuteczności, no i Varlamov zagrał zdecydowanie lepiej niż się po nim spodziewałem. 5 goli to zwrot, ale widziałem że kilku z Was grało over 4,5 - tym gratuluję zysku ;)

 

-243- Detroit Red Wings - Pittsburgh Penguins over 5,5 1.88 :t: (6:3)

 

I to jest książkowy przykład dlaczego nie powinno się stawiać na zwycięstwo gości przy kursie poniżej 2.00 - zbyt często zawodzą. Ale nie zawiedli jeśli chodzi o gole ;) Oglądałem pierwsze 25 minut meczu i tam były okazje na 3-4 gole, a wpadły tylko dwa dla Pingwinów. Położyłem się spać, a rano widzę, że Skrzydła wróciły z dalekiej podróży. Ten wynik to pogrom. Szczególnej urody jest bramka Athanasiou, polecam zerknąć - idealnie oddaje formę defensywy Pens w ostatnich meczach %-) Dużo goli i ta seria z h2h jest kontynuowana. Uczta dla kibiców - brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-244- SKA St.Petersburg - Sibir Novosibirsk Liczba goli zdobytych w przewadze over 1,5 1.75

 

Kurs na SKA, zdecydowanych faworytów jest bardzo niski i nieopłacalny, linia goli też mnie specjalnie nie przekonuje, choć h2h wyraźnie to sugeruje. Za to gole w przewadze powinniśmy zobaczyć. W meczach obu drużyn często takie padają, szczególnie SKA, które w każdym swoim meczu praktycznie taki gol zdobywa. H2H pokazuje, że gdy obie ekipy się spotykają często jest dużo fauli i szans w przewadze, i kilka z nich zawsze zawodnicy wykorzystują. Rzecz jasna liczę na Kovalchuka i Dadonova, którzy mają smykałkę w tej kwestii, ale i w ekipie gości jest paru speców, jak chociażby Shalunov ;) Kurs znowu niższy niż z reguły, więc buki czują pismo nosem, dlatego ja próbuję takiego picka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-244- SKA St.Petersburg - Sibir Novosibirsk Liczba goli zdobytych w przewadze over 1,5 1.75 :t: (2)

 

I znów się opłaciło, choć trzymali z tym w napięciu do ostatniej tercji. Dwa gole w przewadze zdobyte przez SKA upewniają mnie w przekonaniu, że taki typ w ich meczach zawsze ma value :)) Na początku chciałem dać over 5,5 ale coś mi nie pasowało, ale to również by siadło, jako że samo SKA strzeliło 6 bramek ;) Głowne role oczywiście Kovalchuk, Gusev i Dadonov oraz niesamowity w ostatnich spotkaniach Shipachyov, na którego punkty warto stawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-245- Kunlun - Dinamo Riga C. Rau zdobędzie punkt 1.75

 

Po raz kolejny gram tu punkty Rau, bo jako jedyny albo przynajmniej jeden z niewielu, nie zawodzi w drużynie. Jak przegrywają mecze to on często strzela lub asystuje przy golach kontaktowych, jak wygrywają też często prowadzi swój zespół. Punktował w 4 z ostatnich 5 meczów gospodarzy a 8 listopada zeszłego roku w jedynym rozegranym w historii meczu z Dinamem (w Rydze) zdobył dwie bramki. Kunlun powinien tu wygrać, a Rau mieć duży udział w zdobyczy bramkowej.

 

-246- Barys Astana - Salavat Ufa N. Dawes zdobędzie punkt 1.60

 

Podobnie jak wyżej stawiam na punkty lidera drużyny gospodarzy i jak Rau jest po prostu najlepszym w swojej ekipie, Dawes jest jednym z najlepszych również w całej KHL. Pisałem ostatnio o nim, jest niesamowity i założę się, że w przyszłym sezonie będzie grał w lepszym klubie. W dwóch ostatnich rywalizacjach z Salavatem Dawes strzelił 3 gole, choć i tak jego zespół przegrywał i to dość wysoko. Punktował w 3 z 5 ostatnich meczów, szczególnie u siebie, w Astanie jest groźny i skuteczny. Ufa po masakrycznej porażce z Torpedo u siebie będzie chciało się podnieść, ale bez Hartikainena będzie ciężko. Niemniej czuję tu sporo bramek, jedną Dawesa ;)

 

-247- Dinamo Moscow - Bars Kazan over 3,5 1.60

 

4 gole po takim kursie? Biorę w ciemno. To co robi ostatnio Dynamo to masakra jakaś, nie dość że znakomicie w ofensywie, to i zero z tyłu dzięki genialnej i twardej defensywie. Bars z kolei jakiś mały kryzys dopadł, szczególnie na wyjazdach jest to mocno underowa ekipa, ale potrafi też zagrać mecz obfitujący w gole. To co tu będzie istotne to jak się zaprezentują goście, bo o gospodarzy się specjalnie nie boję, oni będą tu prowadzić mecz i z taką skutecznością jaką prezentują powinni strzelić tu ze 3 bramki. Bars z reguły coś dorzuca, więc 4 gole powinniśmy tu zobaczyć. H2H w tej hali każe wątpić w tak "wysoki" wynik (tylko raz na 5 spotkań minimum 4 gole) choć ogólnie tylko jeden under w 5 ostatnich meczach, ja mimo wszystko spróbuję. Warto pomyśleć również nad "1" na gospodarzy, bo kurs zacny i wciąż powyżej 2.00 :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-245- Kunlun - Dinamo Riga C. Rau zdobędzie punkt 1.75 :t:

 

Rau przypomniał sobie w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry, że jest paru ziomków w Polszy którzy liczą na jego punkty ;) 10 sekund przed końcem strzelił bramkę dającą remis :D Ale pół meczu tam z kolegami atakowali bramkę Dinama, zdecydowanie przeważali i tylko straszne błędy w obronie spowodowały wynik 0:3 po kilku minutach gry %-) Odrobili w trzeciej tercji, ale na karne lepsi goście. Rau z golem, wciąż nie zawodzi.

 

-246- Barys Astana - Salavat Ufa N. Dawes zdobędzie punkt 1.60 :t:

 

Nie wiem dlaczego nie dałem gola Dawesa, a strzelił ich chłopak aż dwie, a przy jednej asystował dodatkowo, tej dającej zwycięstwo w dogrywce. Absolutny rzeźnik, co tu pisać, była pewa - siedzi pewa :D

 

-247- Dinamo Moscow - Bars Kazan over 3,5 1.60 :n: (1:2)

 

Tu się bardzo zawiodłem na postawie Dynama. Dopiero w ostatniej minucie meczu strzelili gola kontaktowego, co jest ich najgorszym wynikiem od 22 grudnia, kiedy również strzelili tylko jedną bramkę. Oczywiście przeważali, ale co z tego, skoro to Bars, ten niepewny wg mnie Bars zagrał bajkę w obronie i strzelił dwie bramki, które dały im komplet punktów. Mam nauczkę, byłem świadomy dobrej defensywy gości z Kazania, a jednak się skusiłem, omamiony formą gospodarzy. Kiedyś to się musiało skończyć, prawda? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-248- Detroit Red Wings - Montreal Canadiens over 2 w 2t. 2.35

 

Mecz się już zaczyna, ale długo kombinowałem co tu dać i ostatecznie po obserwacji szczególnie ostatnich meczów i wyników wymotałem takiego overa w 2 tercji. Wg mnie dwie bramki w takiej można powiedzieć decydującej tercji, albo bardziej takiej gdzie się wiele spraw roztrzyga, to na spokojnie. Red Wings albo sromotnie w dupę, albo miażdżą właśnie wtedy. Wszystko zależy od pierwszej tercji i ile tam padnie goli, ale myślę, że niewiele. Montreal postawi na obronę, która kulała na obie nogi z Minnesotą, od drugiej pójdą w atak. Zobaczymy co nam przyniesie moja kombinatoryka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-249- San Jose Sharks - Winnipeg Jets over 5 1.70 (z dogr. i karnymi)

 

Patrząc na postawę obu dzisiejszych bramkarzy (Jones oraz Hutchinson) i ich statsy, to dziś posypią się bramki w tym meczu. Co prawda Winnipeg bez Laine'a, ale są tam jeszcze grajki, którzy potrafią zmajstrować całkiem ciekawe akcje i zakończyć je bramką. W hali Rekinów to gospodarze jednak będą faworytami i choć ich ostatni mecz to była porażka (0:4 z Blues) jakiej dawno nie doznali (5 listopada 2016 dostali od Pens 0:5), dziś tu zobaczymy nieco inaczej nastawioną ekipę Rekinów. Nie pozwolą sobie na drugą z rzędu porażkę szczególnie, że poprzednia była dotkliwa. Wykorzystają słabą dyspozycję Jets na wyjazdach oraz Hutchinsona, który nie wygrał z drużyną meczu od 22 grudnia. H2H: ostatnie 5 spotkań to minimum 5 bramek w każdym, także spróbujemy. 1.90 na Sharks, ale ja bym odradzał stawiać na drużynę, która przegrała 5 z 7 ostatnich spotkań ;)

Edytowane przez chmielu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-248- Detroit Red Wings - Montreal Canadiens over 2 w 2t. 2.35 :n: (1)

 

No to trochę przekombinowałem :p W drugiej tercji co prawda padło najwięcej goli ze wszystkich tercji, tylko że mecz skończył się wynikiem 1:0 dla Red Wings %-) Nie spodziewałem się tak niewielu bramek, Montreal bez gola mimo iż miał w bramce rywali Coreau, takża porażka okrutna. Montreal dawno takiej padliny nie grał, a Detroit z kolei gdy rywale nic nie grają, nie musiał się starać specjalnie by wygrać. Troszkę inny scenariusz rysował mi się w bańce, więc wtopa.

 

-249- San Jose Sharks - Winnipeg Jets over 5 1.70 (z dogr. i karnymi) :t: (5:2)

 

San Jose jednak bez problemów ograło Jets, po dwóch tercjach prowadzili 3:0 i trochę bałem się zachowawczej gry w trzeciej odsłonie meczu, ale poszli na wymianę ciosów na szczęście i overem się skończyło. Bramkarze, szczególnie Hutchinson, do którego umiejętności mam spore wątpliwości, znów swoje puścili, zgodnie z planem. Sharks myślę odbiją się dzięki temu zwycięstwu i będą teraz grać zdecydowanie lepiej, dobrze zagrała 2 i 3 linia Rekinów, to dobry prospekt. Tymczasem Jets jak słabo grali na wyjazdach, tak nic się nie zmieniło. Bez Laine'a są dla mnie drużyną niepełną i sam Scheifele nic tu nie zrobi :bz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-250- Columbus Blue Jackets - Carolina Hurricanes N. Foligno zdobędzie punkt 1.80

 

Carolina w gazie, ale kozaczy głównie u siebie, choć miewa dobre wyjazdy. Jednak dziś w Columbusie to Kurtki będą faworytami i zapewne wygrają. Ja jednak jadę po pewniaczku, jakim są punkty Foligno. Ma on punkty w 9 z 11 ostatnich meczów gospodarzy oraz we wszystkich 6 ostatnich meczach u siebie. Niejednokrotnie punktował również z Huraganami h2h. Gra w pierwszej lub drugiej linii, w zależności od dyspozycji, a ta jest zaiste zacna :D Obojętnie czy będzie miał obok siebie Saada, czy Hartnella to potrafi z nimi dobrze współpracować i często strzela decydujące gole, gdy reszta ekipy zawodzi. A ten mecz będzie raczej wyrównany i o zwycięstwie zdecydują goalies, tu skłaniam się bardziej ku Bobrovsky'emu.

 

-251- New York Rangers - Dallas Stars under 6 1.78 (reg.) 

 

Buki sugerują dużo bramek w tym meczu, a ja osobiście spróbuję tutaj zagrać under. Dallas kończy b2b, wtedy zawsze jest mniej sił i ekipy skupiają się na obronie, próbując coś urwać z kontry. Rangersi ostatnio również grają w kratkę. H2H: 3 z ostatnich 5 meczów to 5 goli i mniej. Obie ekipy przegrały ostatnio z Buffalo 1:4. Obie mają dość słabo w tym sezonie dysponowanych bramkarzy, ale nie jestem pewien czy sa w stanie to wykorzystać. Do składu gospodarzy po długiej przerwie wraca Zibanejad, trochę namiesza w składzie, bo trzeba go wcisnąć, co tylko pokomplikuje sprawy. Wg mnie Rangersi wygrają ten mecz po dogrywce 3:2. 

 

-252- St. Louis Blues - Ottawa Senators Obie drużyny zdobędą min. po 2 bramki 1.66

 

Typ podyktowany głównie h2h (taka sytuacja miała miejsce w ostatnich 6 meczach obu drużyn) oraz ostatnimi wynikami. Nutki są tu faworytami, ale tyle razy już rywalizacja kończyła się remisem, że nie chcę specjalnie ryzykować. Senatorzy bazują na dyspozycji Condona, który udowodnił już, że potrafi bronić, ale też nie jest nieomylny ;) Hutton również nie należy do najlepszych goalies w lidze. Obie ekipy mają też solidne działa do strzelania bramek. Szczególnie liczę tu na połączenie obrony z napadem tak Tarasenko i Shattenkirka wśród gospodarzy, jak i Hoffmana i Karlssona wśród gości. 

 

-253- Vancouver Canucks - Nashville Predators under 5 1.87 (reg.)

 

Obie ekipy grały całkiem niedawno w hali Predatorów i regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 1:1. Obaj bramkarze (Miller i Rinne) ostatnio grają całkiem dobre zawody. H2H również w większości nie obfituje w bramki, stąd taka propozycja.

 

-254- Anaheim Ducks - Tampa Bay Lightning 1 1.93

 

Kaczory to trudny przeciwnik na ich terenie. Obie ekipy grały wczoraj, tylko Anaheim nie musiało nigdzie jechać, stąd będą zdecydowanie bardziej wypoczęci. Typ troszkę na przełamanie, gdyż Tampa wygrała ostatnie 4 mecze h2h, dziś nadarza się świetna okazja by w końcu ograć Błyskawice ;) Tymbardziej, że do bramki gości przymierzany jest Bishop...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-250- Columbus Blue Jackets - Carolina Hurricanes N. Foligno zdobędzie punkt 1.80 :n:

 

Nick dziś bez punktów :bz: A szkoda, bo Columbus zagrali jak jeszcze niedawno podczas swojej sławetnej serii zwycięstw - genialnie. Nie dość, że zatrzymali rozpędzoną ofensywę Huraganów, to i strzelili 4 bramki dość dobrze dysponowanemu Wardowi. Foligno w wyjściowym składzie zagrał, powiem bez ogródek - beznadziejnie. To chyba najgorszy jego mecz w tym sezonie. Przynajmniej tak mi się wydaje. Czołowy skrzydłowy, tylko 1 strzał, 18 minut na lodzie i w zasadzie niewidoczny. Punktowała dziś cała druga linia Kurtek, tam były punkty: Atkinson-Dubinsky-Jenner. No cóż, nie trafiłem. Foligno zawiódł mnie bardzo.

 

-251- New York Rangers - Dallas Stars under 6 1.78 (reg.)  :n: (6:7)

 

Tutaj się jednak srogo pomyliłem, bo wynik poszybował w niebo. 13 goli zobaczyliśmy dziś w tym spotkaniu, ja nie wiem jakie ręczniki i to dziurawe powiesili na bramkach, ale myślę że czas je zmienić na nowsze %-) To że Dallas ma słabą obronę i bramkarza bez formy to jeszcze mógłbym przeboleć, ale 7 goli straconych przez ekipę gospodarzy to dla mnie spory szok. I to w dwie tercje!! Między słupki wszedł wtedy za Heńka Hellberg i Rangers nagle odżyło, prawie udało im się doprowadzić do dogrywki. Oddali 25 strzałów (w sumie tylko 15 w dwóch pierwszych tercjach), zdobyli 3 gole i wtedy Dallas zmieniło bramkarza, wszedł Lehtonen za Niemiego i już nic więcej nie wpadło. Dallas przed tym meczem w 9 wyjazdach strzelili 21 goli, a w dzisiejszym 7 %-) Dziwny mecz.

 

-252- St. Louis Blues - Ottawa Senators Obie drużyny zdobędą min. po 2 bramki 1.66 :t: (4:6)

 

Obie po 2? Raczej obie po 4 %-) Dużo bramek w tym meczu, tak jak to historia pokazała, obie ekipy lubią sobie postrzelać grając przeciwko sobie. Ale nie ukrywam, że obaj bramkarze mocno przyczynili się do tego wyniku, bo 10 goli na w sumie 47 strzałów na bramkę to pokaz ich niemocy. Co innego, że defensywy też sobie wyraźnie nie radziły. Miały być gole, to i były. Ale dobry mecz, i Senators wygrali, co mnie jako kibica podwójnie cieszy ;)

 

-253- Vancouver Canucks - Nashville Predators under 5 1.87 (reg.) :t: (1:0)

 

Poprzednio dwa gole, a dziś tylko 1 w całym meczu, także under dobrze ogarnięty. I jednak Canucks, mimo iż bardzo wielu typowało tu zwycięstwo Predatorów. Miller świetnie się spisał i chyba powoli wraca do wielkiej formy. Szkoda, że tak późno, kiedy to Vancouver nie ma specjalnie większych prospektów na grę posezonową...

 

-254- Anaheim Ducks - Tampa Bay Lightning 1 1.93 :n: (2:1 OT)

 

Ahh Rakell strzelił bramkę na 2:1 dopiero w dogrywce. Czy nie można było spiąć się nieco wcześniej?? :p Jedyne czego się bałem w tym picku to jakiegoś niefartownego remisu, no i stało się. Patrząc po statystykach to bliżej do zwycięstwa było gościom, ale Kaczory mają takie mecze, gdzie nie istnieją, a pod koniec łupią gola czy dwa i wygrywają ;) Niestety dziś troszkę zabrakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-255- Edmonton Oilers - Florida Panthers 1 1.91

 

Florida kończy b2b i wczoraj miała ciężki mecz z Calgary na wyjeździe. Przegrali 2:5. Dziś kolejny wyjazd do Edmonton, więc czuję, że brak odpowiedniego odpoczynku się tu przełoży na kolejny słabszy występ. Nafciarze u siebie grają całkiem przyzwoicie, potrafią strzelać, mają dobrą ekipę w ataku i dobrze dysponowanego bramkarza Talbota. W porównaniu z nim Reimer, którego zobaczymy dziś między słupkami Panter wypada blado. Obie ekipy nie grały ze sobą od stycznia 2016, a wtedy to były zgoła odmienne rostery, także h2h nie biorę pod uwagę.

 

-256- Winnipeg Jets - Arizona Coyotes Czas pierwszej bramki 00:00-09:59 1.85

 

Przeanalizowałem ostatnie 5 spotkań h2h obu drużyn i w każdym był gol do 10 minuty. Ba! W większości z nich były strzelone już co najmniej 2 gole. Widać obie drużyny liczą na mocny start i ułożenie spotkania pod siebie, a potem dopasowanie taktyki do ewentualnych celów: obrona wyniku lub jego gonienie. Dziś w bramce Jets Pavelec, co jest ciekawostką, to będzie jego debiut w tym sezonie, bo grał sobie do niedawna w AHL, a do asów nie należy, więc trzeba się spodziewać, ze Arizona może coś ukłuć. Plus Jets są mocniejsi zdecydowanie grając u siebie, to oni powinni tu przejąć inicjatywę. Liczę na 1:1 do 10 minuty ;) Także od razu polecam over 1,5 w pierwszej tercji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-255- Edmonton Oilers - Florida Panthers 1 1.91 :n: (4:3 OT)

 

Jak wczoraj Anaheim po dogrywce, tak dziś i Edmonton. Te remisy mnie prześladują %-) Florida zagrała bardzo dobre spotkanie, wyrównane, z wieloma akcjami i bramkami. Świetne zawody rozegrał obrońca Ekblad, który nie dość, że był solidny w defensywie, to i dwukrotnie otwierał drogę do bramki kolegom. W drużynie gospodarzy brylował nie kto inny, jak C. McDavid, zdobywca 2 asyst i decydującego gola w dogrywce. Znów troszkę szczęścia zabrakło.

 

-256- Winnipeg Jets - Arizona Coyotes Czas pierwszej bramki 00:00-09:59 1.85 :t: 

 

Nie inaczej. Wynik meczu 6:3, a w pierwszej tercji 2:1 dla gości i wszystkie 3 bramki do 10 minuty :D Bardzo dobre spotkanie, Arizona pokazała pazur, ale nie miała szans ze zdecydowanie lepiej grającymi zawodnikami Jets. Szczególnie wyższość tą można było zaobserwować w wygranej 3:0 drugiej tercji, kiedy to ustawili wynik pod siebie i po której już w pełni kontrolowali jego przebieg. Punktowała cała pierwsza linia i prawie cała druga. Każdy w zasadzie miał swój udział w dorobku bramkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-257- Tractor Chelyabinsk - Kunlun over 3,5 1.61 (reg.)

 

Pierwsze spotkanie obu ekip w sezonie zasadniczym. Do tej pory zagrali ze sobą tylko towarzysko, skończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0, jednak takich meczów nigdy nie biorę pod uwagę - grają drugie składy, trzecie taktyki, a nieraz mecze prowadzą drudzy trenerzy. Typ na 4 bramki z dobrym kursem w KHL zdarza się dość rzadko, ale w przypadku Tractora stosunkowo często. To ekipa bardziej underowa, z dobrą defensywą, jednak dziś nie sądzę, by zagrali ultra defensywnie, raczej oczekuję otwartego spotkania. Wg mnie będą dążyć do uzyskania spokojnej przewagi 2 goli i wtedy destro ;) Kunlun ma pierwszą linię złożoną z dobrych fachowców, Videll-Rau-Collins to trio powinno coś dziś zdobyć. Widzi mi się wynik w stylu 3:1 lub 3:2, w zależności od dyspozycji gości, która jest delikatnie mówiąc różna, nieprzewidywalna. Zawsze przy takim kursie na min. 4 gole próbuję grać, bo wartość picku jest wystarczająco dobra.

 

-258- SKA St.Petersburg - Jokerit Jokerit over 1,5 1.88 (reg.)

 

Dominacja SKA w tym meczu jest niepodważalna, są zespołem zdecydowanie lepszym, nie bez przyczyny liderują w KHL ;) Jednak ich defensywa często pozostawia sporo do życzenia. Często 2 gole w plecy to standard, a 5 stycznia tegoż roku grali właśnie z Jokeritem na ich lodzie i przegrali ten mecz 2:3. Im lepsza ofensywa, tym gorzej wygląda defensywa SKA. Jokerit gra słaby sezon, zajmuje ostatnią trzecią lokatę w dywizji Bobrov, która daje miejsce w playoffach, ale po piętach depcze im już Slovan. Muszą grać i wygrywać, a z tym ostatnio kiepsko. 5 porażek z rzędu i tylko raz nie udało im się zdobyć 2 goli. Nie ukrywam, że nie jest to pewka, bardziej czutka, ale 2 gole w hokeju to naprawdę niewiele, szczególnie w meczu, który prawdopodobnie będzie w nie obfitował. Jokerit musi wygrywac, ale w tym meczu nie daje im większej szansy na jakiekolwiek punkty, niemniej motywacja i rosnąca presja mogą popchnąć zawodników do lepszej gry. Liczę tu na dobre zawody głównie Regina i Genoway'a z pierwszej linii, którzy potrafią błysnąć nawet w największym szambie %-)

 

-259- Torpedo Nizhny Novgorod - Lokomotiv Jaroslavl over 3,5 1.62 (reg.)

 

Kolejny dobrze płatny over na min. 4 gole. Z tą różnicą, że tutaj obie ekipy są zdecydowanie underowe. Tylko, że dzieli ich 1 pkt w tabeli dywizji i właśnie z tego powodu, takiej swoistej chęci dominacji nad przeciwnikiem, obie drużyny będą chciały tu wygrać, co może w znaczny sposób wpłynąć na układ w playoffach. Dlatego gole powinny być. W 4 z 5 ostatnich meczów Torpedo taki over siadał, w 3 z 5 meczów Lokomotivu również, więc jakąś podkładkę statystyk mam ;) H2H w 5 meczach z 8 ostatnich w hali nowogrodzkiej mogliśmy obejrzeć minimum 4 gole, pomijając towarzyskie. Wigilijne spotkanie sprzed nieco ponad 3 tygodni zakończyło się zwycięstwem 3:1 Jarosława - dziś tak łatwo nie będzie, Torpedo gra zdecydowanie lepiej i myślę, że ma szansę się zrewanżować. 

 

-260- Dinamo Mińsk - Dinamo Riga M. Ellison zdobędzie punkt 1.60

 

Nr 16 wśród najlepiej punktujących zawodników KHL jest zdecydowanym faworytem do zapunktowania również w tym spotkaniu. Punktował w ostatnich dwóch meczach gospodarzy oraz w 3 ostatnich meczach H2H z łotewskim klubem. Gra w pierwszej linii, spędza prawie najwięcej na lodzie, jak dla mnie pewka ze słabą ekipą z Rygi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-261- Metallurg Magnitogorsk - Avangard Omsk S. Mozyakin zdobędzie gola 2.35

 

Jeszcze taki pick. Wczoraj gospodarze przegrali 3:5 z Omskiem, który rozegrał genialne zawody. Dziś będzie chęć odegrania się. I liczę tu na bramki gospodarzy. Dwóch z pierwszej piątki najlepszych strzelców KHL gra dla Magnitogorska ;) Zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców jest Mozyakin, który zdobył do chwili obecnej 36 bramek, drugi Dawes z Barysa ma 33 a trzeci Dadonov ze SKA dopiero 26. Mozyakin często strzela, wczoraj nie udała mu się ta sztuka, choć miał wkład przy bramce Zaripova, ale dziś czuję, że dopnie swego. Wczoraj nie strzelił, ale we wcześniejszych dwóch meczach na lodzie Omska już tak. Z reguły kurs na taki pick jest poniżej 2.00, dziś jednak jest zdecydowanie wyższy i wart próby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-257- Tractor Chelyabinsk - Kunlun over 3,5 1.61 (reg.) :t: (1:3)

 

Tractor słabizna, bo Kunlun na wyjazdach raczej nie gra najlepiej, ale to co dziś zaprezentowało wystarczyło. Z trójki pierwszej linii punktowali Rau oraz Videll. Gospodarze obudzili się dopiero w trzeciej tercji, ale to już było za późno i skończyło się tylko jednym golem. Wcale nie taka zajebista ta ich obrona %-)

 

-258- SKA St.Petersburg - Jokerit Jokerit over 1,5 1.88 (reg.) :t: (3:5)

 

A tu ciekawie się porobiło. SKA przegrało ten mecz i to dość wysoko, jak na nich. Jokerit nie wiem albo zagrał najlepszy mecz w sezonie, albo SKA padlinę w obronie. 8 goli w meczu, spory over. Liczyłem na Regina i Genoway'a, ale tylko ten drugi punktował, ale i bez jego skillsów goście sobie poradzili aż za dobrze ;)

 

-259- Torpedo Nizhny Novgorod - Lokomotiv Jaroslavl over 3,5 1.62 (reg.) :t: (1:3)

 

Empty net w ostatniej minucie posadził typka :D A już się zaczynałem martwić ;) Dwa gole po dwóch tercjach to zdecydowanie mało, ale po dwóch underowych ekipach można było się spodziewać. Jednak Jarosław ograł Torpedo, choć walka była wyrównana do końca.

 

-260- Dinamo Mińsk - Dinamo Riga M. Ellison zdobędzie punkt 1.60 :n:

 

Ten mecz oglądałem i jestem wręcz zażenowany. Drużyna z Mińska zagrała chyba najgorszy mecz w sezonie. Szczególnie ta trzecia tercja z milionem fauli i kar :fp: 3 gole gości podczas gry w przewadze - trener pewnie ma zagwozdkę: "Co zawiodło?" %-) Ellison robił co mógł, ale jak drużyna co chwila musi się bronić w osłabieniu... Ten mecz zamykał mi bardzo ciekawy kupon i do końca wierzyłem, że on jeden ogarnie temat i pociągnie zespół, jak to czasem miał w zwyczaju robić, ale z pustego to i Salomon... :p

 

-261- Metallurg Magnitogorsk - Avangard Omsk S. Mozyakin zdobędzie gola 2.35 :t:

 

Mozyakin zdobył pierwszego gola dla gospodarzy, którzy odrobili lekcje z wczoraj i ograli Omsk 4:2 rewanżując się za ostatnią porażkę. Gwiazdą meczu był jednak Zaripov, który zdobył dwie bramki i mocno przyczynił się do tego zwycięstwa. Jeszcze Osala empty neta i było po meczu. W ekipie gości warty odnotowania był występ Medvedeva, który dał podwaliny pod oba gole Omska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruski pauzują do poniedziałku z uwagi na weekendowe All-Stars, na co typki na pewno się pojawią, ale mam coś na nockę. Trochę wcześnie, nie ma jeszcze pewnego info odnośnie bramkarzy, ale czutki są jak zawsze ;)

 

 

-262- Boston Bruins - Chicago Blackhawks T. Krug zdobędzie punkt 1.90

 

Chicago jest mocne, ale ma pewne problemy z defensywą. Boston gra bardzo w kratkę, więc 1x2 odpuszczam. Jednak jest Torey Krug, obrońca Bruins, który ostatnio ma zwyżkę formy i punktuje bardzo często. Punktował w 11 z 14 ostatnich meczów gospodarzy oraz we wszystkich 4 ostatnich meczach h2h między obiema ekipami. Po takim kursie jest zdecydowanie wart spróbowania.

 

-263- Vancouver Canucks - Florida Panthers 1 ML 1.85

 

Canucks może nie są potęgą, ale u siebie prezentują równy poziom. Wygrali 4 z 5 ostatnich spotkań w tej hali oraz 7 z 10. Florida natomiast miała już serię 5 wyjazdowych porażek z rzędu, gdy nastąpił przełom i wygrali kolejne 4. Jednak ostatnie dwa wyjazdy z Edmonton i Calgary to znów porażki i wiele wskazuje na to, że dziś będzie kolejna. Obie ekipy mają kilku dobrych zawodników na liście kontuzjowanych. Gospodarze mają jeden dzień odpoczynku więcej od rywali. Obie ekipy mają podobnie dysponowanych bramkarzy, z tym że Luongo w swoim ostatnim występie z Flames puścił 4 gole, a Miller obronił wszystkie strzały Predatorów dwa dni temu. Atut własnego lodowiska i wygrany ostatni mecz rok temu h2h stawiają Canucks w lepszym świetle. 

 

-264- Carolina Hurricanes - Pittsburgh Penguins J. Staal zdobędzie punkt 1.85

 

Wszyscy grają Pens po ostatnim zwycięstwie nad Montrealem, ale ja nie jestem tego taki pewien. Przecież Carolina u siebie już nieraz dowodziła, że jest mocna, że jest w stanie wygrać praktycznie z każdym. Grali niesamowicie i dopiero Kurtki w ostatnim meczu ich zatrzymały, ale Huragany grały na wyjeździe. Dla mnie to gospodarze są tu faworytami, ale ciężko się stawia przeciwko takim armatom jak ekipa z Pittsburgha. Niemniej na uwagę zasługuje Jordal Staal, który punktował w ostatnich 4 z 5 meczów, tak się składa, że wszystkie grali właśnie u siebie ;) Z Columbusem zagrał tylko niecałe 16 minut, niestety jak nie idzie to trener dość często go zmienia, a ten chłopak ma potencjał. H2H słabo, czeka na swoją szansę ;) Pingwiny nawet jak wygrają, to stracą też kilka bramek, a Staal zadba o to, by stać wtedy blisko bramki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-265- Winnipeg Jets - St. Louis Blues over 5,5 1.90

 

Nie dość, że obie ekipy ostatnio prześcigają się w ilości bramek w meczu, to w bramce Nutek dziś wystąpi ściągnięty z AHL Phoenix Coplay i będzie to jego debiut w NHL. Ja zawsze w takiej sytuacji gram over, choćby nie wiem jakie statsy przywoził z niższej ligi ;) Nutki i tak słabo się prezentują w obronie i nie jest to dobry moment na próby ze świeżym bramkarzem ani dla nich, ani dla niego. Winnipeg bez Laine'a wciąż, ale ostatni mecz z Arizoną pokazał, że reszta potrafi się dobrze zgrać szczególnie w meczach u siebie. Ostatnie 2 mecze h2h to 6 i 7 goli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-262- Boston Bruins - Chicago Blackhawks T. Krug zdobędzie punkt 1.90 :n:

 

Tylko jedna bramka w tym meczu padła, niestety nie dla gospodarzy. Marian Hossa na 90 sekund przed końcem meczu zagwarantował komplet punktów gościom z Chicago. Boston mnie zawiódł, choć przeważali, byli aktywniejsi, oddali więcej strzałów (Krug strzelał dwukrotnie), ale w najważniejszych momentach niestety zwyczajnie zawiedli. Krug mimo dobrej postawy bez punktów, więc niestety wtopa.

 

-263- Vancouver Canucks - Florida Panthers 1 ML 1.85 :t: (2:1)

 

To Jaromir Jagr otworzył wynik spotkania, ale potem po bramkach Heńka Sedina i Sbisy Canucks wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. Bardzo dobra dyspozycja obu bramkarzy, wpadły tylko 3 gole a strzałów w sumie było 67. Typ na plus :))

 

-264- Carolina Hurricanes - Pittsburgh Penguins J. Staal zdobędzie punkt 1.85 :n:

 

Tym razem trzeba było iść za tłumem. Co Carolina odwaliła na własnej tafli przechodzi ludzkie pojęcie. Dawno nie widziałem ich takich bezradnych w obronie. Ward długo będzie rozpamiętywał ten mecz, bo wpuścić tyle goli to musi odcisnąć piętno. Zaledwie 1 gol przed własną publicznością i jak na złość nie brał udziału w tej akcji Staal, który zagrał niecałe 20 minut, oddając 2 strzały na bramkę Pens i tak naprawdę jest on jednym z niewielu, których powinno się obwiniać za ten pogrom. Niestety typ na minus :bz:

 

-265- Winnipeg Jets - St. Louis Blues over 5,5 1.90 :t: (5:3)

 

Tak jak mówiłem Coplay zdecydowanie ułatwił sprawę gospodarzom, większość bramek to połączenie nieporadności obrony ze słabym bramkarzem. Nutki rzecz jasna swoje strzeliły, ale musieliby zagrać najlepszy mecz w sezonie by ograć znakomicie dysponowanych u siebie czołowych graczy Jets jak Little, Wheeler czy Scheifele. Over siadł dopiero w 3 tercji dzięki 5 bramkom strzelonym w tej części meczu. Z gości znakomicie już nie pierwszy raz zaprezentował się Shatenkirk, który strzelił 2 gole, a warto wspomnieć, że jest obrońcą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-266- Calgary Flames - Edmonton Oilers over 5,5 2.07

 

Tutaj mamy podobną sytuację jak w meczu Nutek. W bramce Nafciarzy stanie dziś Laurent Brossoit, który w 6 poprzednich startach w NHL nazbierał kiepskie statsy: 3.34 GAA oraz .896 SV%, dlatego będzie dziś łakomym kąskiem dla hokeistów gospodarzy. A Płomienie zdecydowanie lepszym bramkarzom i defensywom strzelali ostatnio po 3 gole ;) Oilers również powinni coś tu ukąsić, mając znakomicie dysponowanego McDavida, Draisaitla i Marron'a, czyli ofensywę pierwszej linii. Jakoś przecież wygrali 4 z 5 ostatnich meczów. H2H różnie, z przewagą tych overowych meczów, jednak świeżak na bramce gości powinien zagwarantować tu mecz obfitujący w bramki.

 

-267- San Jose Sharks - Colorado Avalanche over 5 1.70

 

Dziś jest chyba dzień bramkarzy z AHL, bo tu w tym meczu kolejnego z nich będziemy mieli okazję zobaczyć. Bramki Lawin będzie bronił Spencer Martin, debiutujący w NHL. Ciężko będzie gościom wyjśc tu z twarzą, bo Rekiny ostatnio u siebie dobrze dysponowane i nie robią im problemu nawet pierwsi bramkarze ;) Ostatnie 5 meczów h2h między obiema ekipami to overy, czasem bardzo wysokie, dlatego myślę, że warto zagrać. Do tego możecie sobie dołożyć do kuponów punkty wszystkich najskuteczniejszych zawodników gospodarzy, bo czuję, że będzie festiwal strzelecki ;)

 

-268- Dallas Stars - Washington Capitals J. Williams zdobędzie gola 3.00

 

Strzelców rzadko proponuję, raczej punkty, ale tu zrobię mały wyjątek. Justin strzelał bramki w 6 z 9 ostatnich meczów Caps, przebija tym samym nawet Owcę w skuteczności, który gole zdobywał ledwie w 3 z 9 meczów, a to przecież ich etatowy striker. Skrzydłowy Williams zdobył gola w ostatnim meczu stołecznych w zeszłym roku w lutym, więc jest szansa, że dziś ta znakomita seria nie zostanie przerwana. Zwłaszcza, że troszkę kuleje defensywa Dallas...

 

-269- Minnesota Wild - Anaheim Ducks C. Coyle zdobędzie punkt 1.72

 

Gospodarze liczą na 19 wygraną w ostatnich 22 meczach, genialna dyspozycja i nie bez kozery pierwsze miejsce w Konferencji. To taki mały mecz na szczycie, bo nr 1 podejmuje nr 3. Anaheim bez Silfverberga, więc będzie im ciężko tu wygrać. Dużo goli się nie spodziewam, ale punktów Coyle'a, który gra w wyjściowym składzie i ma punkty w 9 z 12 ostatnich meczów Wild, jak najbardziej. Młody center powinien sobie poradzić w tym meczu nader dobrze, szczególnie mając obok siebie Staala i Niederreitera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-266- Calgary Flames - Edmonton Oilers over 5,5 2.07 :t: (3:7)

 

Flames strzelili 3 bramki zgodnie z planem, ale co zrobili goście z Edmonton!! Masakra, 7 goli na 31 strzałów i ani Johnson ani Elliot nie mieli tu nic do gadania. Jeden z lepszych meczów Nafciarzy w sezonie, zupełnie jak na początku kiedy klepali wszystkich po kolei ;) Niemniej over siedzi. Gwiazdą meczu Eberle: 2 gole i 2 asysty :ok:

 

-267- San Jose Sharks - Colorado Avalanche over 5 1.70 >> zwrot << (3:2 OT)

 

Rekiny dopiero w dogrywce strzeliły zwycięskiego gola, co mnie zaskoczyło. Backup goalie wyjął 27 strzałów co jest bardzo dobrym wynikiem. Zawiodła głównie pierwsza linia: Burns, Pavelski bez punktu, ale i druga linia również kiepściutko. Dopiero trzecia linia zdobyła oba gole w regulaminowym czasie gry. Beznadziejnie. Niemniej dzięki 2 bramkom Lawin ustrzegłem się tu wtopy ;)

 

-268- Dallas Stars - Washington Capitals J. Williams zdobędzie gola 3.00 :n:

 

Niestety nie dziś, Williams zasłużył się dziś 2 minutami kary i 1 oddanym strzałem na bramkę Dallas. Słabizna. Trzeba było grać punkty chociażby takiego Niskanena, który zagrał niesamowicie, jak na obrońcę ;) Dzięki niemu i jego 3 asystom Caps wyszli z tego pojedynku zwycięsko.

 

-269- Minnesota Wild - Anaheim Ducks C. Coyle zdobędzie punkt 1.72 :t:

 

Minnesota wygrała to spotkanie 5:3 i tak naprawdę każdy mocniejszy punkt zespołu dziś punktował. Może poza Staal'em ;) Coyle zanotował asystę przy bramce R.Sutera w trzeciej tercji, która była kluczowa dla wyniku meczu. Dzikusy strzeliły 3 bramki w 2 minuty i od 2:3 doprowadzili do 5:3 :)) Dobry mecz, te zwroty akcji, te pościgi, te brameczki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHL All Stars 

 

Wiadomo, że for fun, bo takie mecze to głównie show dla kibiców i wielka feta, ale też i chęć pokazania jakichś fajnych skillsów i tricków przed rywalami ;)

 

 

Bobrov Division - Tarasov Division 1 ML 1.84

Bobrov Division - Tarasov Division over 10,5 1.85

Kharlamov Division - Chernyshev Division over 11,5 1.86

Kharlamov Division - Chernyshev Division 1 2.50

 
Słaba oferta u buków, małe zainteresowanie wydarzeniem, a szkoda, bo widowisko będzie na pewno przednie. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobrov Division - Tarasov Division 1 ML 1.84

Bobrov Division - Tarasov Division over 10,5 1.85

Kharlamov Division - Chernyshev Division over 11,5 1.86

Kharlamov Division - Chernyshev Division 1 2.50

 

Umawiamy się, że nie było tego posta. Nie wiedziałem, że w tym roku zmienili zasady mocno i że drużyny będą grały tylko 2x10min i 4-na-4 w polu. Jestem w szoku. Nie jestem taki naiwny, by oczekiwać 11 czy 12 goli w 20 minut %-)

 

Za chwilę jedziemy z NHL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-270- Pittsburgh Penguins - Boston Bruins 1 2.06

-271- Pittsburgh Penguins - Boston Bruins Pens over 3 1.82 (reg.)

 

Wiecie dlaczego kurs na Pens są powyżej 2? Bo buki patrzą na h2h, a tam ostatnio królował Boston, który w 6 ostatnich spotkaniach tylko 1 raz przegrał, 15 grudnia zeszłego roku. Ponadto Bruins wychodzili zwycięsko w 3 z 5 meczów w hali Pingwinów. Ale chyba nikt o zdrowych zmysłach po ostatnich meczach obu ekip nie będzie grał tu gości ;) Pens przegrali u siebie tylko 1 z 10 ostatnich spotkań, z Kings, kiedy to Budaj miał życiówkę i wyjął 39 strzałów. Ich forma zachwyca, zdobyli 23 bramki w 5 ostatnich spotkaniach (wszystkie win), 18 w ostatnich 3 meczach w ogóle (!!), średnia 6 w meczu %-) Poza tym meczem z Kings (0:1 po dogrywce) zawsze strzelali minimum 3 bramki. Rask musiałby stanąć na rzęsach, by ich zatrzymać :p Meczem z Detroit (przegranym 5:6) pokazali, że zarówno bramkarz, jak i cała linia defensywna daje ciała. Z kolei rzeźnia jaką urządzili Carolinie na ich lodzie Pens dowodzi ich ogromnej siły w ataku. Jak dla mnie czysta "1" na najbardziej bramkostrzelną ekipę w lidze :))

 

-272- Chicago Blackhawks - Vancouver Canucks 1 1.81

 

Gospodarze najlepiej grającą ekipą u siebie w Konferencji Zachodniej. Co ciekawe drugą ekipą w tym zestawieniu są właśnie Canucks, lecz jeśli zobaczyć jak sobie radzą na wyjazdach to odpowiedź jest prosta: najgorzej %-) Oni właśnie zajmują ostatnią niechlubną pozycję w tabeli pod kątem wyjazdów, w ostatnich 10 meczach wygrali 2. Chicago miało swoje wzloty i upadki, ale nie pozwolą sobie na porażkę przed własną publicznością z ekipą Canucks. Wygrali ostatnie 2 mecze h2h (oba u siebie) i dziś będzie trzeci, nie ma innej opcji.

 

-273- New York Islanders - Philadelphia Flyers Islanders over 2,5 1.67 (reg.)

-274- New York Islanders - Philadelphia Flyers J. Tavares zdobędzie gola 2.60

 

Phila ostatnio kiepura, przegrali 3 ostatnie mecze w bardzo słabym stylu, strzelając 4 gole a tracąc 15. Jak zawsze poza ogólnymi problemami borykają się ze słabymi bramkarzami, którzy nie są w stanie dać drużynie kopa, zmotywować kilkoma genialnymi interwencjami. Za to Wyspiarze wygrali 4 z 5 ostatnich meczów, strzelając 20 bramek a tracąc 8. Są przeciwieństwem Lotników w tej materii. Fantastycznie gra trójka z pierwszej linii: Lee-Tavares-Bailey. Szczególnie ten drugi, znakomicie lideruje drużynie. Niesamowita zwyżka formy i bramki w 4 z 5 ostatnich meczach. Obie ekipy kończą dziś b2b, tyle że Wyspiarze ograli w nocy Kings 4:2, a Lotnicy przegrali u siebie 1:4 z Devils. Zgoła odmienne nastroje panują i to przełoży się na wyniki. 

 

-275- Minnesota Wild - Nashville Predators P. K. Subban over 2,5 SOG 1.60 (z dogr.)

 

Jeszcze na koniec taka pewunia. Obrońca Subban jest bardzo dobrze usposobiony ofensywnie i wspiera drużynę w akcjach pod bramką rywali. Często oddaje strzały, choć rzadko udaje mu się zdobyć gola. Jest naprawdę dobrym zawodnikiem, pauzował teraz do niedawna z powodu kontuzji, ale wrócił i w pierwszym swoim meczu przeciwko Edmonton oddał 3 strzały. Powiem więcej, minimum 3 strzały na bramkę rywali oddał w 8 ostatnich spotkaniach z rzędu, w tym 15 grudnia właśnie z ekipą Minnesoty. Spędza na lodzie bardzo dużo czasu, średnio ponad 25 minut więc ma czas by te strzały skompletować. Dziś na bramce rywali zobaczymy prawdopodobnie Kuempera, który jest raczej osłabieniem Wild %-) a ponadto gospodarze kończą b2b, podczas gdy Predatorzy mieli dzień przerwy. Czuję, że to oni będą tu dyktować warunki, a jednym z najaktywniejszych zawodników będzie P.K.Subban. Zdecydowanie polecam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...