Skocz do zawartości

gry planszowe - czy ktoś jeszcze gra ?


luckyluck

Rekomendowane odpowiedzi

moja pasja do gier planszowych pojawiła się z tym jak zacząłem kupować gry dla mojego siostrzeńca na różne okazje (urodziny, choinka) a były to:

 

1) listonosz - taka gra na sam początek dla dzieciaków, grałem oceniam 5/10

2) wsiądź do pociągu - bardzo szybko można wytłumaczyć zasady, zawsze bym do niej usiadł %-)  9/10  (chyba jedna z najlepszych na sam początek przygody z grami planszowymi :)) )

3) osadnicy z catanu - zasady tez proste, bardziej losowa gra (podobno jakis dodatek zmniejsza element losowości, ale nie grałem)  ostro juz przemielona gra, polecam 8/10 

4) 7 cudów świata - podobnie jak wyżej zasady są łatwe i każda nowa osoba je załapie, do tego mega szybka rozgrywka (podobno jest dobry dodatek, jeszcze poprawiający całość) 9/10

5) splendor - gra już kupiona pod choinke dla młodego %-) zapowiada sie spoko, moje oczekiwania to jakies  8-9/10

 

a teraz gry które z żona posiadamy:

1) agricola - bardziej skomplikowana niż te co powyżej, ale jak się zna pozna zasady i zrozumie działanie kart jest spoko, jak są chętni zawsze zagram 9,5/10

2) terra mystica - na pierwszy rzut oka gra wydaje się skomplikowana, ale generalnie nie jest taka trudna do zrozumienia %-) najlepsza gra to tej pory w jaka grałem, niedawno pojawił sie dodatek, kwestia czasu jak sie pojawi u mnie %-) gra w rankingu gier planszowych jest na 2 miejscu i wcale się temu nie dziwię 10/10 !

3) scrabble - chyba każdy wie co to, spoko się gra z nowymi osobami (nie zawodowcami z kurnikow ;p) 8/10

4) tikal - gra bardzo fajna, niedawno kupiona zagralismy z żona na 2 osoby troche zbyt luźna wtedy, ale udało sie zagrac tez partyjkę w 4 osoby i jest naprawde spoko, polecam początkującym 8/10

5) tokaido - fajna, łatwa gierka, moze nawet i posiadajaca jakis klimat Japonii, jak wyżej nadaje się na start z grami planszowymi, ale minimum 3 osoby, wydaje się że na max 5 osob możliwych bedzie super  8/10

 

 

i na koniec gry które kiedyś pewnie znajdą się u nas na półce:

1) caverna (następca agricoli)

2) pan lodowego ogrodu

3) smallworld

4) kakao

5) osadnicy narodziny imperium

6) Russian Railroads

7) mexica

8) pewnie coś jeszcze było ale na ten moment wyleciało z głowy %-)

 

 

a tutaj podaje link do najwiekszego rankingu gier planszowych:

https://boardgamegeek.com/browse/boardgame

 

i jeszcze jeden link do kanału z grami planszowymi, gdzie głownie spoglądam przed zakupem czy mi się spodoba :

https://www.youtube.com/user/GranieWChmurach/videos

 

 

Ogólnie gry planszowe są naprawdę spoko i jeszcze jakiś czas temu nie sądziłem że mogą być takie zajebiste :wuwu:

Edytowane przez luckyluck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Oo ciekawy wątek , my u mnie w domu graliśmy często w Eurobiznes , taki odpowiednik Monopoly :D ogólnie bardzo często gramy w "Państwo-Miasto" , wszyscy dorośli ale jest to ciekawa rodzaj zajęcia , mam jeszcze tradycyjnego chińczyka, wyprawa po skarb . Mam teraz zamiar zakupić jakąś taką bardziej profesjonalną z kartami itd , bo zawsze taki miałem zamiar ale pieniądze gdzieś uciekały :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

 

 


5) splendor - gra już kupiona pod choinke dla młodego %-) zapowiada sie spoko, moje oczekiwania to jakies 8-9/10

 

Grałem i potwierdzam moje oczekiwania co do tego tytułu, gra co ważne jest dość szybka wiec zawsze znajdzie się ta odrobina czasu aby pomyśleć trochę i pyknąć sobie. Dobrze chodzi zarówno na 2 jak i 4 osoby 8,5/10

 

 

 


1) caverna (następca agricoli)

 

Jest już w naszej kolekcji, spodobała mi się bardzo mimo że trzeba jej poświecić trochę czasu na rozłożenie i sama rozgrywkę gralismy max 5 osob (przy 7 osobach i piwku czy drinku pewnie tez przejdzie %-) ) Uważam ja za nieco inna od Agricoli choc bardzo podobną ale na pewno łatwiejsza do wytłumaczenia bo nie ma kart na reku a wszystko jest wyłożone na stół (w 7 osob to wielki stół albo podłoga zostaje :k: ) tak jak terra nie dziwi mnie wysoka pozycja na bgg i uwazam ze w pełni na nia zasługuje 10/10

 

 

 

 


5) osadnicy narodziny imperium

 

Najlepsze w tej grze jest to ze super działa zarówno na 2, 3 czy 4 osoby gra sie praktycznie tak samo.. Do tego polecam ta gra każdemu kto lubi pomyslec nad tym co robi, jedyny minus ze osoba która grała kilka czy kilkanascie razy poradzi sobie bez problemu z początkującym ale to chyba w każdej grze strategiczno taktycznej bo chyba do takich trzeba ja zaliczyc. Kazdemu komu pokazaliśmy generalnie sie spodobała. 9/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...