Skocz do zawartości

Archiwalne Posty


Obstawianie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj mój licznik wybija już 1000 napisanych postów. Z tej okazji postanowiłem napisać coś wartościowego, a że kocham żużel :)) no to wiadomo - będzie o speedwayu. A konkretnie o zbliżającym się wielkimi krokami sezonie 2008.

 

Najpierw może coś o naszej rodzimej ekstralidze. Fani tego sportu powinni wiedzieć, że prawa do transmisji na najbliższe 2 lata nabyła stacja TVP Sport i to właśnie tu będziemy mogli podziwiać zmagania najlepszych drużyn w Polsce. Podobno mecze półfinałowe i finałowe transmitować ma ogólnodostępna TVP Info co z pewnością będzie ogromną promocją "czarnego sportu".

A zbliżający się sezon będzie chyba najciekawszym od lat. Aspiracje na medal ma przynajmniej 5 drużyn, a i walka o utrzymanie będzie z pewnością na interesująca. Kilka ekip znacznie się wzmocniło, a jedna moim zdaniem teoretycznie odstaje od poziomu ekstraligowego, ale o tym już w prognozach na sezon 2008. Wiem, że takie przewidywania często okazują się nietrafne np. z powodu kontuzji czołowego ridera czy niespodziewanego wystrzelenia talentu w którymś z teamów, ale ja postanowiłem podzielić się z wami swoimi refelksjami i wytypować swoich faworytów w zbliżającym się sezonie :))

 

1. Unia Leszno - no i wszystko jasne :D Serce jak i rozum podpowiadają mi, że "byki" powtórzą wynik z ubiegłego sezonu i ponownie staną na najwyższym stopniu podium. Praktycznie niezmieniony skład - w końcu zwycięskiego składu się nie zmienia, doszedł jedynie Adam Shields, który ma być uzupełnieniem składu. Ponadto kibice nie zobaczą Roberta Miśkowiaka, który odszedł(wreszcie) do Ostrowa oraz juniorów Patricka Hougaarda (Tarnów), Mateusza Jurgi (Grudziądz) i Pawła Ratajszczaka (Rawicz). Jednak wymienieni zawodnicy i tak nie mieli szans na znalezienie się w składzie na mecz ligowy więc nawet dobrze w ich przypadku, że znalezli nowe kluby w których mogą się odrodzić czy rozwinąć.

 

Prawdopodobny skład:

1) J.Hampel

2) T.Batchelor (A.Shields)

3) K.Kasprzak

4) D.Baliński

5) L.Adams

6) A.Kajoch (R.Kasprzak)

7) J.Pavlic

 

Widzimy siódemkę mocnego i wyrównanego składu. L.Adams - vicemistrz świata, który zapowiada walkę o tytuł w nadchodzącym sezonie. KaKa - debiutant w cyklu GP, spokojnie stać go na 10pkt. w meczu. Hampel - przez kontuzje w ubiegłym sezonie stracił miejsce w GP i oczywiście zapowiada rychły powrót do grona najlepszych, podobnej klasy zawodnik do Krzysztofa. Bally - najwaleczniejszy zawodnik Unii, bardzo dobry ubiegły sezon, w szczególności u siebie potrafił wygrywać z najlepszymi i jeśli na poprawi się na wyjazdach będzie bardzo mocnym punktem drużyny. No i młode wilki - Pavlic i Batchelor, którzy w 2007 roku debiutowali w Ekstralidze i okazali się "strzałem w 10" prezesa Dworakowskiego. Zdobywali często jakże ważne punkty dla biało-niebieskich przechylając szale zwycięstwa na korzyść "byków". A nie zapominajmy, że oni ciągle się rowijają i ten sezon powienien być dla nich jeszcze lepszy. Do tego A.Kajoch i R.Kasprzak, którzy będą walczyć o miejsce w składzie. Ten sezon jest dla nich bardzo ważny, gdyż powinni być czołowymi polskimi juniorami w ekstralidze po odejściu K.Ząbika do grona seniorów. W rezerwie są jeszcze Shields oraz McGowan. którzy poprzez dobre występy na sparingach czy w Anglii mogą wywalczyć miejsce w składzie. Bo Perz i Musielak są po kontuzjach i na tą chwilę pozostają im starty w ligach młodzieżowych, a na miejsce w pierwszym składzie z pewnością w tym sezonie będą musieli długo poczekać :))

Podsumowując na papierze Unia jest jednym z faworytów ekstraligi, ponieważ stanowią znakomity kolektyw, a do zdobycia mistrzostwa potrzebne jest trochę szczęścia i bezkolizyjna jazda czego z całego serca im życzę :p

W tym roku leszczyńska Unia obchodzi 70-lecie istnienia, no i wiadomo co byłoby najlepszym prezentem z tej okazji. Dworakowski się spisał i w tym roku fani z Leszna i okolic z pewnością nie będą się nudzić. Już w maju Grand Prix czyli walka najlepszych żużlowców świata o tytuł IMŚ, w lipcu półfinal Drużynowego Pucharu Świata, a sierpień to zjazd najlepszych polskich żużlowców i bój o IMP. Same ważne imprezy, a przecież do tego dochodzą mecze ligowe, no ale wg mnie od przybytku głowa nie boli, mimo to gruby portfel z pewnością się przyda :D

A tak na koniec polecam 4 filmiki: dwa z nich to najlepsze akcje mistrzów polski z ubiegłego sezonu, a kolejne to fantastyczna i niepowtarzalna atmosfera na ubiegłorocznym meczu finałowym z Unibaxem w Lesznie:)) POLECAM

THE BEST akcje:

cz.1 http://pl.youtube.com/watch?v=_74CcKS0ZvA

cz.2 http://pl.youtube.com/watch?v=9KXUXMygIsA

Atmosfera na finale z Toruniem:

http://pl.youtube.com/watch?v=hOn9rM_G6H8

http://pl.youtube.com/watch?v=l0jzlJQA3Rw&feature=related

 

2. Unibax Toruń - obok Unii główny faworyt do złotego medalu. Już w minionym sezonie dotarli do finału, gdzie wprawdzie polegli, ale trzeba pamiętać, że mieli 2 dziury w składzie. W tym sezonie już takich dziur nie ma, gdyż pozostał cały trzon drużyny, a do tego wzmocnili się dwoma zawodnikami. Z Wrocławia przybyli: 5 zawodnik świata - H.Andersen oraz chyba najlepszy obecnie junior na świecie australijczyk Ch.Holder. Odeszły dwa najsłabsze ogniwa: Dryml i Zagar, którzy mieli sabiutki sezon. Do Poznania odszedł Alan Marcinkowski, ponieważ po przejściu z wieku juniora nie miałby szans na miejsce w składzie.

 

Prawdopodobny skład:

 

1) W.Jaguś

2) R.Kościecha

3) R.Sullivan

4) K.Ząbik (A.Miedziński)

5) H.Andersen

6) D.Celmer

7) Ch.Holder

 

Patrząc na skład to prawdziwy dream team - praktycznie tylko pozycja polskiego juniora wygląda blado - jednak z pewnością odjedzie on tylko jeden bieg, a w następnych zasąpi go Holder. Mają najlepszego juniora świata, 3 liderów - Jaguś, Sullivan i Andersen, których stać spokojnie na conajmniej 10pkt. w meczu. Solidna druga linia w postaci: Kościechy, Ząbika, Miedzińskiego pokazuje jak silny jest Apator - jeden z nich będzie musiał pauzować w każdym spotkaniu. W szczególności ciekawi mnie postawa Ząbika, którego czeka debiut w gronie seniorów, a jak wiemy przejście z juniora na seniora jest dla niektórych bardzo trudne - Miedziński z ubiegłego roku, kiedy to potrafił zdobyć 8-9pkt. jak i 3-4pkt. a też rok wcześniej był czołowym polskim juniorem jest najlepszym przykładem. Taka ekipa jest w stanie wygrywać na każdym torze, ale czy będzie stanowiła monolit? Na ubiegłorocznym finale będący w parkingu jakiś redaktor - nie pamiętam już nazwiska, zauważył, że w obozie Unii każdy sobie podpowiadał, było wiele uśmiechów i żartów, natomiast w drużynie aniołów wszyscy byli jakby bardziej spięci i kto wie czy inna atmosfera w toruńskiej drużynie nie przyczyniłaby się do lepszego wyniku. Zresztą już nie raz mieliśmy okazję przerabiać prawdziwe dream teamy, które zawodziły nie zdobywając złota i wg mnie może być podobnie i tym razem :)) Wg mnie nastąpi powtórka finału z ubiegłego roku i również tym razem Apator będzie musiał uznać wyższość "Jedynej królowej speedwaya" :D

 

3. ZKŻ Kronopol Zielona Góra - to dla mnie prawdziwy "czarny koń" nadchodzącego sezonu. Już w ubiegłym byli bardzo blisko awansu do czołowej "6" jednak nie udało się, a to z powodu braku piątego punktującego zawodnika. Świderski i Suchecki nie spełnili pokładanych w nich nadzieji i opuścili Zieloną Górę. Pierwszy wybrał Rybnik, a drugi solicę Wielkopolski. W barwach "Myszki Miki" nie zobaczymy również: Sebastiana Aldena (Rybnik), Linusa Ekloefa i Kevina Woelberta (Gniezno). W ich miejsce przybyli: Rafał Dobrucki i Charlie Gjedde. I chyba właśnie zawodnika pokroju Dobruckiego im brakowało. Do tego doszło paru ciekawie zapowiadających się juniorów: Wodjakow - nad kórym pieją z zachwytu zielonogórscy fani, Nicolai Klindt - duńczyk, który miał kompletnie nieudany sezon w barwach Wrocławia czy młodszy z klanu Lindgrenów - Ludvig.

 

Prawdopodobny skład:

 

1) G.Walasek

2) R.Dobrucki

3) F.Lindgren

4) N.K.Iversen

5) P.Protasiewicz

6) G.Zengota

7) A.Wodjakow (N.Klindt)

 

No więc spoglądając na tą siódemkę widzę tu zawodników o wyrówanym potencjale - każdy jest w stanie zdobyć te 8-9pkt. Każdą z drużyn w Grodzie Bachusa czeka ciężka przeprawa. Z takim zestawieniem Falubaz z pewnością włączy się do walki o medale. Lindgren - debiutuje w cylku GP, w ubiegłym sezonie dopiero co poznawał ekstraligowe tory i ten może być dla niego tylko lepszy, niesamowity walczak - rysuje się przed nim ciekawa przyszłość. Iversen - uczestniczył już w GP jednak szybko wypadł z grona najlepszych, teraz dzięki dobrej postawie w eliminacjach ponownie dostał się do elity, w ekstralidze zawodnik, którego spokojnie stać na te 8pkt. Protasiewicz wrócił w poprzednim sezonie do macierzystego klubu, tyle, że właśnie w Zielonej Górze spisywał się słabiej, jakoś ten tor mu nie pasował, bo na wyjazdach był prawdziwym liderem drużyny i jeśli od początku sezonu będzie punktował tak jak w końcówce ubiegłego pozostanie jednym z liderów. Walasek - kapitan, lider, dobry duch drużyny, na własnym torze potrafił robić komplety. W przerwie zimowej chyba to właśnie o nim było najgłośniej, gdyż miał przenieść się do Częstochowy, ale ku radości zielonogórskich fanów pozostał i dzięki temu sezon będzie ciekawszy,a Falubaz ma okazję włączyć się do walki o podium. Dobrucki - to solidna druga linia, w Rzeszowie nawet był czołową postacią, stać go na wiele, na pewno pomoże Falubazowi w wygraniu nie jednego spotkania. Zengota - powinien znaleźć się w ścisłej czołówce polskich juniorów, a w parze z Wodjakowem mogą być groźni w biegu juniorskim. Podsumowując wyrównany skład może być kluczem do sukcesu i wg mnie medal jest w ich zasięgu :)) tym bardziej, że mają za sobą w końcu najlepszą (oczywiście tuż za leszczyńską) publikę w kraju :D

 

4. Złomrex Włókniarz Częstochowa - wielu specjalistów wskazuje ich jako pewniaka na podium, ale jak dla mnie to medal wcale nie jest taki pewny w ich przypadku. Pozyskali mistrza świata Nickiego Pedersena, Gapińskiego z Wrocławia oraz Michała Szczepaniaka z Bydgoszczy. Odeszli natomiast Christian Hefenbrock (Bydgoszcz), Antonio Lindbaeck, który zakończył kariere - teraz podobno pragnie wrócić jednak na żużlowe tory oraz Lukas Dryml, który został wypożyczony do Ostrowa z powodu braku 3 miejsca w składzie dla uczestnika GP.

 

 

Prawdopodobny skład:

 

1) G.Hancock

2) T.Gapiński (Mich.Szczepaniak)

3) S.Ułamek

4) L.Richardson

5) N.Pedersen

6) Mat.Szczepaniak

7) B.Miturski (L. Bridger)

 

Widać, że działacze spod Jasnej Góry postawili na dwójkę mocnych liderów: Pedersen i Hancock. Do tego solidni Ułamek, Gapiński i Richardson. Ale czy to wystarczy na medal? Być może tak, ale dla mnie trzy drużyny są mocniejsze od Częstochowian. Pedersen - jego nie trzeba przedstawiać, ubiegłoroczny mistrz świata, wprost fenomenalny ubiegły sezon, ale czy Nicki jest w stanie powtórzyć wyniki z sezonu 2007. Ja myślę, że będzie czołową postacią swojej drużyny, ale takiego sezonu już raczej nie powtórzy. Hancock - w tamtym sezonie lider Włókniarza, ale z roku na rok starszy i chyba słabszy, ale te 10pkt. to z jego strony możemy się spodziewać.No i teraz duża luka pomiędzy tą dwójką a reszą drużyny. Ułamek - krajowy lider drużyny, ale ubiegły sezon słaby w jego wykonaniu i chyba najlepsze lata kariery już ma za sobą choć kto wie może się odrodzi? Mich.Szczepaniak, Gapiński i Richardson - zawodnicy na drugą linię, potrafią pojechać na 9pkt jak nawet na 0pkt.Jestem ciekaw ich występów w tym sezonie. Młodszy ze Szczepaniaków - Mateusz to kolejny z tych polskich, którzy pewnie będą nadawali ton wśród juniorów. Mój typ to jednak miejsce poza podium, gdyż za dużo niewiadomych w tej drużynie :bz:

 

5. Stal Gorzów - beniaminek ekstraligi do 6 na pewno się dostanie, ale na medal chyba za wcześnie. Wzmocnili się czołowymi zawodnikami reprezentacji Polski i

Unii Tarnów: Rune Holtą i Tomkiem Gollobem oraz czołowym jeźdzcem 1.ligi Peterem Karlssonem. Doszedł jeszcze w ramach uzupełnienia pozycji juniorskiej Kenneth Hansen z Lublina. Odeszli tacy zawodnicy jak: Kamil Brzozowski (Grudziądz), Magnus Zetterstroem (Gdańsk), Niklas Klingberg (Grudziądz), Joonas Kylmaekorpi (Ostrów), David Ruud (Ostrów), Kim Jansson (Gniezno) czy Piotr Paluch (Gniezno). Lista ubytków jest długa, ale raczej żaden z wymienionych zawodników nie dałby sobie rady w ekstralidze. Czyli ogólnie transfery na duży plus!

 

Prawdopodobny skład:

 

1) T.Gollob

2) P.Hlib (M.Ferjan)

3) P.Karlsson

4) J.Jensen

5) R.Holta

6) A. Szewczykowski

7) T. H. Jonasson (K.Hansen)

 

No skład całkiem ciekawy - słabsi wydają się być juniorzy, choć nie mówię, że któryś nie błyśnie. Dwójka liderów w postaci Golloba i Holty dała tarnowskiej drużynie zaledwie 6.miejsce więc teraz też raczej o czołową "4" będzie ciężko. Wszystko zależy od postawy Jensena, Karlssona i Hliba czyli czołowych zawodników 1.ligi, ale czy umiejętności wystarczy im na poziom wyżej. Na własnym torze te 7-8pkt z pewnością są w stanie zrobić, ale na wyjazdach będzie im znacznie ciężej. Do tego spora niewiada jeśli chodzi o juniorów - bo skoro teoretycznie najlepszy T. H. Jonasson w 1.lidze miał średnią 1,6 no to wśród najlepszych nie wróży to zbyt dobrego wyniku. Podsumowując uważam, że Stal ma za mało armat,aby móc zdziałać coś więcej i jest to zespół na max 5 miejsce, a każde wyższe będzie przynajmniej dla mnie dużym zaskoczeniem.

 

6. Stal Rzeszów - rewelacja ubiegłego sezonu, która gdyby nie kontuzje Pedersena i Watta, może powalczyłaby z Wrocławiem o brąz. Jednak był to zespół oparty przede wszystkim na Pedersenie i jego brak może okazać się nie do zastąpienia. Odszeszli też R.Dobrucki - który narzekał na długie dojazdy oraz Andreas Messing (Bydgoszcz), Maciej Kuciapa (Rybnik), Paweł Miesiąc (Daugavpils) - braku tej trójki kibice z pewnością nie odczują. Stal pozyskała za to K.Bjerre, M.Zagara, Martina Vaculika z Krosna, Camerona Woodwarda i Romana Povazhnego z Rybnika.

 

Prawdopodobny skład:

 

1) K.Bjerre

2) M.Zagar

3) S.Nicholls

4) R.Povazhny

5) D.Watt

6) D.Lampart

7) M.Vaculik

 

W ostatnich sezonach Stal ma nosa do transferów więc kto wie czy i tym razem np.Zagar się nie odrodzi. Bo na pewno ubiegły sezon dla Mateja był koszmarny i gorzej już chyba być nie może. Na pewno wzmocnieniem jest Kenneth Bjerre pozyskany z Wrocławia, który powinien być jednym z liderów Rzeszowa. Następnie pozyskanie Vaculika, który był już jedną nogą w Tarnowie też na plus działaczy Rzeszowskich, gdyż jest to jeden z najbardziej zdolnych zawodników młodego pokolenia. No bo transfer Povazhnego to chyba jakieś nieporozumienie - wg mnie lepiej mogli zatrzymać Kuciapę, albo Miesiąca. Mają 3 solidnych riderów: Nicholls, Bjerre i Watt, ale co dalej... klapa raczej :bz: Juniorzy też raczej przeciętnie no bo Lampart to melodia przyszłości, a Vaculik dopiero będzie debiutował w ekstralidze i ja bym za wiele po nim nie oczekiwał. Mnie ten skład jakoś nie przekonuje i chyba tylko miejsce w "6" jest w ich zasięgu.

 

7. Atlas Wrocław - z pewnością zespół, który stracił najwięcej podczas okienka transferowego. Bjerre przeniósł się do Rzeszowa, Andersen z Holderem do Torunia, a to była w końcu obok Crumpa najlepiej punktująca trójka w zespole M.Cieślaka. Odszedł też T.Gapiński czyli kolejny podstawowy zawodnik oraz N.Klindt. W ich miejsce sprowadzono Schleina, Jeleniewskiego, Maxa, Węgrzyka czyli co najwyżej średniaków. Kadrę juniorów uzupełnili: Leon Madsen(Dania) i Ben Barker(W.Brytania).

 

Prawdopodobny skład:

 

1) D.Jeleniewski

2) T.Jędrzejak

3) R.Schlein

4) M.Max (K.Słaboń)

5) J.Crump

6) M.Janowski

7) F.Sitera (L.Madsen)

 

Patrząc na skład wydaje się, że mogą powalczyć o miejsce w "6" z Rzeszowem. Crump to zdecydowany lider tej ekipy, Schlein to jeszcze młody Australijczyk, ale moim zdaniem będzie jednym z liderów Wrocławian. Jeleniewski postanowił w końcu spróbować sił w ekstralidze i też może być jednym z odkryć tego sezonu. Skład uzupełniony przez Jędrzejaka, Maxa i Słabonia może wiele namieszać w tabeli. Nie zapominajmy, że Schlein, Jeleniewski czy Max poprzedni sezon spędzili w 1.lidze i ich postawa w najwyższej klasie to jednak duży znak zapytania. We Wrocławiu z pewnością nikomu lekko nie będzie - polewaczkowy Cieślak coś wymyśli :)) Brakuje mi w tej drużynie jeszcze jednego zawodnika na poziomie 8-9pkt.- wtedy Wrocławianie mogliby powalczyć o coś więcej. Realistycznie miejsce 6 będzie sukcesem tej drużyny.

 

8. Unia Tarnów - to właśnie ten zespół, który prawdopodobnie będzie odstawał od całej reszty. Odeszło 2 liderów: Holta i Gollob, a w ich miejsce nie pozyskano nikogo wartościowego. No bo nowe nabytki "jaskółek" trudno nazwać wzmocnieniami. Ales Dryml i Krystian Klecha to najbardziej znani z nich :k: Chyba, że ktoś śledzi rozgrywki angielskiej Elite League to zna może Jamesa Wrighta czy Kevina Doolana. Doszedł też wypożyczony z Leszna Patrick Hougaard,aby wzmocnić formację juniorów.

 

Prawdopodobny skład:

 

1) P.Ljung

2) J.Rempała (M.Rempała)

3) K.Klecha

4) A.Dryml

5) J.Kołodziej

6) K.Zieliński

7) P.Hougaard

 

No więc nie będę tu dużo pisał - zespół tarnowski to nr 1 do spadku i raczej nic ich nie uratuje. Wzmocnień praktycznie żadnych bo mimo że lubię Klechę i Alesa to nie są wzmocnienia, a zawodnicy co najwyżej na drugą linię, a Wright, Doolan to przecież cieniasy i mogę powiedzieć z całą pewnością, że ekstraligi nie zwojują. Jeśli tarnowianie chcieliby się utrzymać każdy z zawodników musiałby chyba odjechać sezon życia a to nierealne niestety. Kołodziej i Ljung - w nich kibice "Jaskółek" wypatrują liderów, ale o ile na własnym torze mogą zdobyć te 10pkt. to na wyjazdach cieniutko ich widzę. A o reszcie drużyny nawet lepiej nie wspominać. Podsumowując Unia Tarnów odjedzie ten sezon w ekstralidze i spadnie - co jest nieuniknione. Boję się, że będzie to taka drużyna z Rybnika - chyba sprzed dwóch lat, kiedy to w całym sezonie wygrali 1 czy 2 mecze :szok:

 

 

To na tyle przedsezonowych refelksji - a do pierwszego spotkania jeszcze całe 30 dni 22 godziny i 30 minut. Wiadomo, że to tylko luźne przewidywania, a i tak jak zwykle wszystko zweryfikuje sezon :D

A terminarz spotkań znajdziecie pod tym linkiem -> http://www.sportowefakty.pl/index.php?dysc_id=4&k1_id=44&k2_id=100&dzial_id=357

 

Na koniec z racji, że jest to 1000 post chciałem pozdrowić wszystkich użytkowników forum yourbet.pl z administracją na czele :p Osobne pozdrowienia dla tatusia, dzięki któremu mam chopla na punkcie żużla, "wujka", który wprowadził mnie w fascynujący świat bukmacherki i całej rodziny, która wspiera mnie finansowo kiedy przegrywam :smiech:

Pozdrawiam

yaras_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobra zaczynamy :]

 

 

Hamilton TOP 3 @ 1.28 :t:

 

Tutaj nie ma chyba co się rozpisywać :)) Lewis startuje z pole position i jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w pierwszym wyścigu mistrzostw. Zaraz obok Hamilton będzie stał Robert, z statystycznie słabszym bolidem. Za Hamiltonem, Massa oraz Kovalainen. Najniebezpieczniejszy rywal, Raikkonen dopiero z 16 pozycji więc raczej odpada. Tak więc walka o TOP 3 będzie między czwórką kierowców: Hamiltonem, Kubicą, Massą oraz Kovalainenem. Według mnie Hamilton bankowo będzie na podium, no chyba że zawali na starcie wyścigu.

 

Massa TOP 3 @ 1.55 :n:

 

Tutaj podobnie jak z Hamiltonem. Bolid ma bardzo dobrze przygotowany. Startuje z 3 pozycji, czyli z 2 linii zaraz za Hamiltonem. Obok siebie będzie miał Kovalainena, z McLarena. Massa będzie musiał dzisiaj bronić honoru Ferrari po tym jak Raikkonen w kwalifikacjach musiał uznać wyższość bolida, który nie pozwolił dokończyć kwalifikacji i wywalczyć lepszego miejsca z powodu awarii technicznej. Jeżeli nie będzie dzisiaj żadnych usterek w jego bolidzie to ma bardzo dużo szanse na pudło. Walka toczyć się będzie z Kubicą i Kovalainenem. Według mnie Fin dzisiaj będzie na pechowym 4 miejscu. Po pierwsze Massa jest bardziej doświadczony od Kovalainena i to powinniśmy widzieć w wyścigu. Jeżeli Massa "się nie spali" to może nawet powalczyć z Hamiltonem.

 

Kubica TOP 3 @ 1.85 :n:

 

Bardzo ładny kurs na Roberta wiec można zaryzykować. Gdyby nie problemy z bolidem jakie ma Kubica od tamtego sezonu z BMW, to typ z takim kursem brałbym w ciemno. Obecnie mam troche wątpliwości, ale jednak biorę ten typ. Na treningach obaj kierowcy z temau BMW jeździli bardzo słabo, zajmowali miejsca w końcówce stawki. A dzisiaj w kwalifikacjach jakby jeździli w ekipach Ferrari, czy McLarenie. Byli w ogóle nie do poznania w porównaniu jazdach treningowych. Wygląda na to, że się ukrywali :p Według mnie Roberta stać na podium w dzisiejszym wyścigu i myślę, że warto postawić. Życzę mu tego aby bolid nie zawiódł, wtedy będzie dobrze :))

 

 

// ładny poczatek :/ 7 bolidów dojechało %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zaczynamy od kwalifikacji :))

 

 

Zwycięzca kwalifikacji - Kimi Raikkonen (FIN/Ferrari) @ 3.30 :n: 2 miejsce

Obydwaj kierowcy Ferrari w top3 kwalifikacji? TAK @ 2.40 :t:

Kimi Raikkonen (FIN/Ferrari) w top3 kwalifikacji @ 1.45 :t:

 

 

Moim zdaniem jak najbardziej można zaryzykować na Kimiego :)) Jutro nad ranem rozegrane zostaną kwalifikacje do drugiego Grand Prix. Tym razem odbędzie się on na torze w Malezji. Dzisiaj mieliśmy okazję poznać wyniki pierwszego oraz drugiego treningu gdzie zdecydowanie najlepiej spisywali się kierowcy Ferrari. W pierwszym treningu najlepszy był Massa, a zaraz za nim plasował się Raikkonen, któremu wystarczyło zaledwie 8 kółek aby osiągnąć taki czas, po tym jak miał małe problemy techniczne. Reszta z czołówki jeździła przynajmniej o 9 kółek więcej niż Fin. W drugim treningu było troche słabiej ponieważ Ferrari zajmowało odpowiedni drugą i trzecią pozycję. Tym razem najlepszy wynik osiągnął jeden z kierowców McLarena - Hamilton. Wydaje mi się, że kwale wygra jeden z kierowców Ferrari i stawiałbym na Raikkonena, który według mnie jest bardziej skoncentrowany podczas jazdy niż Massa, który często przez brak koncentracji traci ważne sekundy. Do gry włącza się jeszcze Hamilton, ale sądzę, że przynajmniej kwalifikacje będą odbywały się pod dyktando Ferrari :)) Kurs bardzo zachęcający więc stawiam na Mistrza Świata :)) Ciekawy jest także kurs na to, że obydwaj kierowcy Ferrari w top3. Według mnie pewniejsze niż Pole Position "Ice Man'a". Tak jak już wcześniej wspomniałem obaj kierowcy spisywali się znakomicie na dzisiejszych treningach. A dla mniej odważnych polecam Kimiego w top3 po nienajgorszym kursie.

 

 

Niedługo napiszę jeszcze typy h2h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to h2h :)

 

 

Alonso - Piquet Jr. @ 1.22 :t:

 

Pojedynek kierowców z tej samej ekipy. Tutaj nie ma co się rozpisywać. Fernando Alonso jest główną postacią Renault i to pod niego będzie wszystko przygotowywane. Dochodzi do tego o wiele większe doświadczenie niż u debiutującego Piqueta. W kwalifikacjach obaj kierowcy jeździli bardzo podobnie, gdzie Alonso w pierwszym jak i w drugim treningu był zaledwie jedno oczko wyżej niż kolega z ekipy. Na kwale stawiam podobnie :))

 

 

Fisichella - Sutil @ 1.25 :t:

 

Podobnie jak wyżej. Włoch jest o wiele bardziej doświadczony niż Niemiec. Na treningach Fisicho był dwukrotnie lepszy od kolegi zajmując 19 i 9 czas, przy 22 i 18 kolegi. Według mnie w kwalifikacjach powinno być podobnie. Włoch powinien sobie łatwiej poradzić na tym wymagającym torze niż Sutil.

 

 

Heidfeld - Kubica @ 1.60 :t:

 

Standardowo stawiamy na to, że Robert będzie wyżej w kwalifikacjach. Niestety tylko w kwalifikacjach, bo w wyścigu niemiecki zespół zrobi wszystko aby było odwrotnie %-) Polak średnio spisywał się na treningach zajmując zarówno w pierwszym jak i w drugim ósme lokaty. Niemiec w obydwu był słabszy zajmując odpowiednio 13 oraz 11 miejsca. Według mnie Kubica jest znacznie szybszy niż jego kumpel z teamu, ale znów nie wiadomo jaką "taktykę" wymyślą w BMW-Sauber. Możliwe będzie, że Robert wystartuje z większą ilością paliwa w baku niż Niemiec. Wtedy będzie trudniej, ale z tego co czytałem to taktykę mają mieć podobną niż ostatnio, czyli powinni wyjechać z przybliżoną ilością paliwa. Tak więc stawiamy na umiejętności Roberta.

 

 

Massa - Heidfeld @ 1.20 :t:

 

Tak zwany pewniak. Massa znakomicie sprawował się w treningach, zaś Nick nienajlepiej. Felipe w obu treningach w czołowej trójce, natomiast Nick jak już wcześniej wspomniałem 13 oraz 11 miejsca. Dochodzi do tego różnica bolidów. Chyba nie ma co porównywać pojazdu Ferrari do BMW-Sauber. Ekipa Roberta i Nicka ma jeszcze sporo do poprawy żeby mierzyć się z ekipami Ferrari oraz McLarena. Kwalifikacje nam to na pewno udowodnią.

 

 

Massa - Kovalainen @ 1.55 :t:

 

Mini pojedynek czołowych zespołów. Pojedynek można powiedzieć "drugich" kierowców ekip. Z jednej strony znakomity w treningach Massa, zaś po drugiej jeżdżący w kratkę Fin, Kovalainen. Massa w obu jazdach w czołówce, Fin natomiast w pierwszym treningu zdołał jeszcze podtrzymać dobrą jazdę Ferrari zajmując zaraz za nimi 3 miejsce, no a w drugim treningu nie było już tak różowo, bo dopiero 7 czas ze stratą prawie 1.5 sekundy do "Brazyliany". Jestem ciekaw czy Kovalainen zdoła utrzymać tempo ekipy Ferrari. Oby nie :p

 

 

Trulli - Coulthard @ 1.45 :t:

 

Pojedynek Toyoty z Red Bullem. Włoch spisywał się bardzo dobrze jak na swoje możliwości w dzisiejszych treningach. Odnotowywał ponad przeciętne wyniki. Brytyjczyk niestety dzisiejszych treningów nie będzie mógł zaliczyć do udanych. W pierwszym treningu Trulli jeździł dobrze, co spowodowało 10 miejsce. Zaś Coulthard zanotował 16 czas, po tym jak na 8 okrążeniu się rozbił. W drugim treningu Włoch jeździł jeszcze lepiej gdzie udało się osiągnąć aż 6 miejsce. Kierowca Red Bulla nie wyjechał nawet na tor ponieważ ekipa nie była w stanie doprowadzić bolidu do porządku. Tak więc Trulli osiągnął o wiele więcej z niż Coulthard i oczekiwania w ekipie Toyoty są o wiele większe niż u przeciwnika w tej parze.

 

 

Jeszcze na sucho:

Lewis Hamilton (GBR/McLaren) top3 @ 1.35 :n:

Trulli - Glock @ 1.30 :t:

Ferrari - BMW-Sauber (najlepiej sklasyfikowany bolid) @ 1.22 :t:

Ferrari - McLaren @ 1.90 :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na wyścig :)) Teraz nie będzie tak łatwo jak kwalifikacje... przewiduję, że znów spora liczba nie dojedzie, ale zaproponuje kilka typów :))

 

 

Ile samochodów zostanie sklasyfikowanych? Poniżej13.5 2.02 :n:

 

Zaczniemy od najciekawszego :) Długo zastanawiałem się nad tym zakładem i doszedłem do wniosku, że jednak warto to zagrać :)) Zaczniemy od ostatniego GP, które odbywało się w Australii. Chyba wszyscy stwierdzą, że dawno, jak i w ogóle nie widzieli takiego wyścigu. W pierwszym GP do mety dojechało zaledwie 7 zawodników, z 22 startujących. Tak tylko 7. Pogada była trudna, ale nie z powodu deszczu czy mgły, tylko wysokiej temperatury. Od tego sezonu wróciła zasada braku systemu kontroli trakcji i ostatnio byliśmy świadkami jak to wygląda. W jutrzejszym wyścigu przewiduję podobne problemy zawodników, a niewykluczona jest do tego zła pogoda, jaką zapowiadają meteorolodzy przed jutrzejszym wyścigiem. Bardzo możliwe jest, to że będziemy świadkami wyścigu w deszczu. To jeszcze bardziej powoduje ten typ pewniejszym. Myślę, że nawet bez deszczu sporo zawodników nie ukończy wyścigu o GP Malezji. Według mnie można brać w ciemno :))

 

 

Czy Adrian Sutil (GER/Force India) zajmie miejsce w klasyfikacji końcowej? NIE 1.80 :t:

 

Bardzo ciekawe kursy dawane są na zakłądy dojedzie/nie dojedzie. Stawiam na to, że zawodnik Force India, Adrian Sutil nie dojedzie w jutrzejszym wyścigu do mety. Jest to słaby zawodnik, który zawsze ma problemy z dojeżdżaniem do mety. W treningach jeździł bardzo słabo. W drugim nawet nie jeździł bo miał problemy z bolidem. Startuje dopiero z 20 pola, czyli aż 10 linii. Wyścig będzie bardzo trudny i według mnie kierowca Force nie podoła zadaniu i po raz kolejny nie dojedzie do mety.

 

 

No i troche h2h, ale tutaj już bardziej ryzykowne, bo bardzo możliwe, że znów nie dojedzie sporo zawodników. No ale podam parę typów :))

 

 

Heidfeld - Kubica @ 1.85 :t:

 

W końcu Robert musi pokazać, że nie jest jakimś "królikiem doświadczalnym" w swoim zespole. Polak ma bardzo dobre pole startowe, bo rusza z drugiej linii, po tym jak obaj kierowcy McLarena zostali ukarani przesunięciem z powodu blokowania w kwalifikacjach Nicka Heidfelda, który startuje z 3 linii. Bardzo ważny będzie pierwszy zakręt, w którym może się wiele stać. Możliwe, że Robertowi uda się wyprzedzić Trulliego, który zapewne będzie wjeżdżał w zakręt od zewnętrznej strony, więc Robert ma szansę, aby wcisnąć się nawet po wewnętrznej przed Włocha. Mam nadzieję, że Heidfeld nie ma złych zamiarów co do Polaka, i nie postąpi z nim tak jak Nakajima w ostatnim wyścigu. Według mnie Kubica jest o wiele lepszym kierowcą od Nicka i jeżeli zespół będzie równy wobec niego nie wymyślając jakiejś bezsensownej taktyki to Polak będzie wyżej niż Niemiec.

 

 

Heidfeld - Rosberg @ 1.30 :t:

 

Jak dla mnie promocja. Pojedynek dwóch Niemców. Nick z 3 linii, natomiast Rosberg, który jest rozczarowany kwalifikacjami dopiero z 8 linii. Według mnie niemożliwe jest dogonienie Heidfelda w tym wyścigu. Williams nie ma jeszcze tak dobrych bolidów, żeby mogły one w czasie wyścigu wyprzedzać z łatwością kilkanaście aut. Według mnie izi.

 

 

Kubica - Rosberg @ 1.35 :t:

 

A to już w ogóle chyba z dupy wyjęli, za przeproszeniem. Kubica z 2 linii, a Nico dopiero z 8 jak już wcześniej wspomniałem. Co jak co, ale Kubice wyprzedziłby chyba tylko wtedy gdyby Polakowi zawiódł bolid. No ale niestety w tym wyścigu tak się nie stanie, bo Robert jedzie po 3 miejsce :p

 

 

 

 

I jeszcze pare ciekawych typów, które według mnie mają spore szanse na wejście, ale nie mam już czasu pisać:

BMW-Sauber na punktowanych miejscach @ 1.95 :t:

Robert miejsce 1-8 @ 1.40 :t:

Mark Webber nie dojedzie @ 1.95 :n:

Anthony Davidson nie dojedzie @ 1.95 :n:

Kimi na podium @ 1.45 :t:

Massa - Hamilton @ 1.35 :n:

Raikkonen - Hamilton @ 1.45 :t:

 

 

...dzisiaj tak skromnie :p z typów co podałem na sucho, to najbardziej polecam Masse, albo Kimiego w pojedynku z Hamiltonem. Ferrari bardzo mocne w ten weekend i musi gonić McLarena w konstruktorach. Kimi na podium według mnie też izi, o ile nie będzie padało, bo wtedy to i Sato może być pierwszy %-) Dojedzie/nie dojedzie to w prawdzie nie jest aż tak pewne. No w sumie powiem inaczej. Opierałem się na ostatnim wyścigu i na treningach w ten weekend. Według mnie nie poradzą sobie w wyścigu i albo zawiodą ich bolidy, albo umiejętności. Robercik izi dojeżdża no, a Heidfeld chyba też powinien, chociaż czym bliżej wyścigu to tym bardziej jestem za tym, że Nick może nie dojechać %-)

 

Powiem jedno :p Zapowiada się zajebisty wyścig :)) więc zapraszam od 8:00 do Polsatu :p

 

 

//edit. No nie było najgorzej... myślałem, że więcej nie dojedzie, a tutaj niespodzianka :p najbardziej zawiodłem się Massą, błąd z niczego :/ no ale trudno, czekamy na GP Bahrajnu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czas zacząć :)) Standardowo od kwalifikacji :))

 

 

Trulli - Heidfeld 1.55 :t:

 

Zaczniemy od pojedynku Włocha z Niemcem. Faworytem w tym pojedynku jest bez wątpienia Nick z ekipy BMW-Sauber, mimo to iż w obu dzisiejszych sesjach treningowych spisywał się słabo jak na jego możliwości. W pierwszej jak i drugiej części kwalifikacji Włoch z ekipy Toyoty był szybszy od Heidfelda. W pierwszym treningu Trulli odnotował 8 czas, natomiast Nick z nieco ponad 0.5 sekundowym czasem za Włochem znalazł się dopiero na 14 pozycji. W drugim treningu zaś Trulli był 14, a Heidfeld ponownie za nim bo dopiero 17 pozycja, ze stratą niecałych 0.2 sekundy. Jak widać Niemcowi nie szło najlepiej, ale mimo to w wypowiedziach dla gazet stwierdzał, że jest zadowolony z treningów mimo, że nie wyglądało na to. Głównym problemem BMW był wiatr, który powodował, że bolid nie mógł w pełni się wykazać. Czytałem, że ten problem jest już rozwiązany więc według mnie Heidfeld powinien być wyżej niż Włoch. Według mnie można brać :))

 

 

Webber - Rosberg 1.60 :t:

 

Nie mam pojęcia skąd ten kurs na młodego Niemca. Nico w obu treningach jeździł znakomicie odnotowując znakomite czasy, które przełożyły się na dobre miejsca. O Webberze niestety nie możemy tego powiedzieć, bo jeździł on o wiele słabiej od Niemca. W pierwszym treningu Rosberg wykręcił znakomity 3 czas, uznając wyższość tylko kierowcom Ferrari. Webber zaledwie 12 miejsce, ze stratą ponad 1.5 sekundy do Niemca. W drugim treningu obaj kierowcy nieco słabiej w porównaniu do wyników z pierwszej sesji. Rosberg wywalczył 6 pozycję, co także jest bardzo dobrym wynikiem, natomiast Webber 13 miejsce. Różnica wynosiła teraz 0.7 sekundy co jest sporą różnicą. Według mnie Webber nie wejdzie nawet do pierwszej 10-tki. Według mnie izi :))

 

 

Tylko dwa pojedynki bo nie widze nic ciekawszego po większym kursie...

 

edit/ Kwale jak najbardziej po mojej myśli :) ciekawe jak w wyścigu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz typy na wyścig :)

 

 

Top 3 - Robert Kubica (POL/BMW-Sauber) @ 1.70 :t:

 

Zaczniemy od Naszego Roberta :)) Jeszcze przed chwilą kurs na to, że Polak będzie jutro stał na pudle wynosił 1.95, a teraz zaledwie 1.70, co nie zmienia faktu, że typ nadal jest bardzo atrakcyjny. Jak już chyba każdy wie, Robert osiągną w dzisiejszych kwalifikacjach jeden z największych sukcesów ekipy BMW-Sauber. Polak zaczyna jutro wyścig z pole position. W dzisiejszych kwalifikacjach jechał przepięknie co spowodowało wywalczenie pierwszego miejsca. Wcześniejsze treningi były także dobre w wykonaniu Naszego ulubieńca. Prawdopodobnie Polak ma mniej paliwa w baku, stąd taki dobry rezultat, ale nie znaczy to, jak niektórzy mówią, że od razu po pierwszym pit stopie straci kilka miejsc. Według mnie szanse na pudło są bardzo duże, po cichu mam nadzieję, że w końcu czas na zwycięstwo. No, ale niestety nie możemy zapomnieć o przeciwnikach m.in. z Ferrari oraz McLarena. Zaraz obok Roberta będzie zdeterminowany Felipe Massa, który musi zdobyć w końcu jakieś punkty. A za dwójką z pierwszej linii mamy mocny zestaw kolejnej pary, gdzie za bolidami Polaka i Brazylijczyka będą Hamilton oraz Raikkonen. Tak więc czołówka bardzo wyrównana, ale liczę na dobry start w wyścigu Roberta, a potem będę czekał na pierwszy pit stop i przekonamy się czy taktyka szefów BMW-Sauber spowoduje iż Robert po raz kolejny będzie na podium. Umiejętności Kubicy są ogromne i powinniśmy to zauważyć kolejny raz w jutrzejszym wyścigu.

 

 

Heidfeld - Kubica @ 1.30 :t:

 

Pojedynek dwóch kierowców BMW-Sauber. Znakomity Kubica startuje z PP, natomiast Heidfeld wykręcając w kwalifikacjach 6 czas, będzie musiał zadowolić się startem z 3 linii. Między Kubicą, a Niemcem będzie 4 zawodników, którzy są w najlepszych bolidach w stawce, więc nie wydaje mi się aby Nick był w stanie dogonić Roberta. Według mnie Polak ma o wiele więcej umiejętności niż Niemiec. Robert po tym jak osiągną wspaniały rezultat, powinien być "numerem 1" w swojej ekipie w jutrzejszym wyścigu. Mam nadzieję, że szefowie BMW nie wymyślą po raz kolejny jakiejś absurdalnej taktyki po czym Polak znów pojedzie tak jak sobie nikt tego nie wyobraża. Wszystko wskazuje na to, że Robert będzie lepszy od swojego kolegi z teamu.

 

 

Kubica - Rosberg @ 1.25 :t:

 

Tutaj także łatwo wytypować zwycięzcę z tej pary. Typ jest jeszcze pewniejszy od poprzedniego. O Robercie nie ma co już pisać bo wspomniałem o nim wyżej. Rosberg zaś może pochwalić się 8 czasem w kwalifikacjach. Wynik nie jest zły, ale nie ma najmniejszych szans na wyprzedzenie Roberta. Chociaż w treningach jeździł znakomicie to nie przewiduję aby w jutrzejszych zawodach był wyżej niż 7 miejsce. Tak więc izi :))

 

 

Raikkonen - Massa @ 1.7 :t:

 

Bardzo ciekawy pojedynek. Obaj kierowcy są kolegami z ekipy Ferrari. W pojedynku tym stawiam na Massę, który w końcu musi zacząć dobrze jeździć. Jak dotąd byliśmy świadkami dwóch wyścigów F1 w sezonie 2008, gdzie Massa w obu wyścigach nie dojeżdżał do mety. Tak więc zdeterminowany kierowca musi pokazać, że dojeżdżać też umie %-) Przez cały weekend Massa znakomicie, ciągle w czołówce. W kwalifikacjach drugi czas, natomiast Raikkonen czwarty czas. Czyli Fin będzie startował zaraz za Brazylijczykiem. Według mnie Massa ma największe szanse na zwycięstwo w jutrzejszym wyścigu... o ile się znów nie spali i nie popełni głupiego błędu, który może po raz kolejny go wyeliminować z wyścigu. Moim zdaniem Kimi nie da rady jutro wyprzedzić Massy, który powinien być wyżej od kolegi.

 

 

Rosberg - Nakajima @ 1.30 :t:

 

Też nie wiem czemu taki kurs. Rosberg startuje z 4 linii po tym jak uzyskał 8 czas w kwalifikacjach. Nakajima dopiero 16 czas, co powoduje iż startuje z 8 linii. Japończyk pewnie nie dojedzie nawet do mety %-) Nie no ale nawet jak dojedzie to nie ma szans żeby był wyżej od młodego Niemca. No chyba, że Rosberg nie dojedzie, to wtedy możliwe, że będzie wyżej. No ale nie przewiduję tego. Grać na Niemca :))

 

Typy na suchara bo już nie chce mi się pisać analiz bo typy są banalne:

Massa - Heidfeld @ 1.22 :t:

Massa - Kovalainen @ 1.25 :t:

Massa top3 @ 1.38 :t:

Massa dojedzie @ 1.27 :t:

Kubica dojedzie @ 1.25 :t:

Kubica top6 @ 1.38 :t:

Raikkonen top6 @ 1.38 :t:

 

 

No i to by było na tyle :p zobaczymy jak jutro przebiegnie wyścig. Mam nadzieję, że Kubica będzie stał na podium, a Massa dojedzie %-) Pozdro i polecam powyższe typy :cwaniak1: :]

 

 

//edit... no i wyścig jak najbardziej po mojej myśli :) wszystko izi :)) mam nadzieję, że w kolejnym będzie podobnie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.04.2008 16:30 L.Adams-N.Pedersen H (0,5-0) typ: 1, kurs: 1.95 Toto-Mix

 

Inauguracja sezonu żużlowego :jupi::jupi::jupi:

Mistrzowie Polski podejmują na stadionie im. Alfreda Smoczyka jednego z głównych rywali do mistrzostwa w tym sezonie Włókniarza Częstochowa. Wśród gospodarzy najbardziej zasłużonym i jednocześnie od lat najlepszym zawodnikiem jest Leigh Adams, który tydzień temu pokazał, że do sezonu jest znów świetnie przygotowany, wygrywając Memoriał im. A Smoczyka. W pokonanym polu pozostawił J. Hampela 12 pkt. i R. Dobruckiego 11 pkt. Także w lidze angielskiej zalicza doskonałe występy, gdzie w barwach Swindon w większości spotkań osiąga wyniki bliskie kompletu punktów.

 

Mistrz świata zmienił w tym sezonie barwy klubowe i wylądował pod Jasną Górą. To że Duńczyk potrafi jeździć na każdym torze wiedzą wszyscy fani żużla i zapewne nie potrzebuje czasu na aklimatyzację. Nadal zachowuje wysoką formę z poprzedniego sezonu.

Z krajowych występów należy odnotować wygraną w rozegranym w Ostrowie VII Turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowa, w którym Nicky zdobył komplet 15 punktów (2. Peter Karlsson - 12 pkt., 3. Sebastian Ułamek - 11 pkt.)

 

Atutem Adamsa w Lesznie jest perfekcyjna znajomość toru i to może być decydującym czynnikiem w pokonaniu Nickiego Pedersena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Belle Vue Aces - Swindon Robins(+10) 2 1,90

 

Bardzo ciekawy pojedynek szykuje się nam w Elite League... Rewelacyjnie spisująca się ekipa Swindon wybiera się na mecza z Belle Vue. Gospodarze może i są faworytami dzisiejszego spotkania, ale moim zdaniem mecz będzie niezwykle wyrówanany. A smaczkiem tego spotkania będą zapewne pojedynki dwójki australijczyków Crumpa i Adamsa - znakomity początek sezonu w wykonaniu obu zawodników. Liderów już mamy, a co dalej... Ja tak patrzę na te składy i jakoś na papierze przynajmniej zdecydowanej różnicy nie widzę. Batchelor, McGowan, Alden, Wright czy w końcu Korneliussen, który ma rewelacyjny początek sezonu, na pewno są w stanie powalczyć z gospodarzami, którzy jak na razie odnieśli na własnym torze 2 zwycięstwa - jednak nie były one jakieś przekonowujące.

Belle Vue - Lakeside 47:43

Belle Vue - Poole 50:43

Liderem gospodarzy oczywiście wspomniany wyżej Crump, którego dzielnie wspiera Gjedde - nie dawno jeszcze zawodnik "Rudzików"... ,ale obniżony drastycznie w tym sezonie KSM spowodował, że wielu zawodników musiało zmienić kluby w tym właśnie padło na Charliego. W składzie gospodarzy ponadto możemy ujrzeć starego wyjadacza brytyjskich torów Joe Screena, utalentowanego szweda Forsberga czy w końcu Polaków: Jankowskiego i Rajkowskiego.

W minioną sobotę Belle Vue poległo na torze Eastbourne Eagles 40:50 i jedynymi którzy nie zawiedli byli Crump 14pkt. i Jankowski 7pkt. Słabiutko zaprezentowali się Gjedde i Screen i jeśli nie pozbierają sie do dzisiaj to gospodarzy czeka niemiła niespodzianka...

W Swindon na pewno poniżej oczekiwań jak na tą chwilę McGowan, który po zeszłorocznych upadkach nie jest tym samym zawodnikiem. Z pewnością nie zawiedzie Adams, a jeśli pozostali pojadą na swym dobrym poziomie typuje wynik w okolicach remisu...

Wyniki Swindon na wyjazdach:

Lakeside - Swindon 50:45

Ipswich - Swindon 43:50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belle Vue Aces - Swindon Robins(+10) 2 1,90 :t:

 

Poole - Eastbourne(+11) 2 1,80 (Bet365)

 

Dzisiaj w Elite League dojdzie do ciekawej konfrontacji Poole z Eastbourne. Gospodarze tego spotkania jak dotychczas są niepokonani na własnym torze... W 3 meczach pewnie odprawiali rywali z kwitkiem. I dzisiaj z pewnością to oni są faworytami tego spotkania. Trzeba przyznać że włodarze Poole zmontowali całkiem ciekawą ekipę... B.Pedersen, CH.Holder i D.Watt to liderzy tej ekipy... Tej trójki chyba nikomu nie trzeba przedstwiać. Do tego 3 Polaków - Zibi Suchecki, doświadczony "Skóra" Skórnicki i szlifujący dopiero co jazdę na wyspach Karol Ząbik... Temu ostatniemu nie wiedzie się ostatnio najlepiej... Nie potrafi wywalczyć miejsca w składzie Unibaxu, do tego słabiutki występ w poniedziałkowych eliminacjach do cyklu GP no i w Poole również nie błyszczy. Widać że przejście z pozycji juniorskiej do seniorskiego grona nie jest łatwe. "Skóra" dopiero co wyleczył kontuzje i jego postawa to też wielka niewiadoma. O Sucheckim lepiej się nie wypowiadać... Do tego dochodzi jeszcze Szwed Eriksson... Ja w tej drużynie widzę 3 zawodników, którzy mogą spokojnie wygrywać swoje biegi, ale reszta to wielka niewiadoma....

 

Ostatnie 3 spotkania Poole u siebie:

Poole - Wolverhampton 62:31

Poole – Lakeside 54:38

Poole - Coventry 53:39

 

Jak widzimy wygrywają dość pewnie, ale dzisiaj czeka ich prawdziwy sprawdzian...

 

Eastbourne Eagles to drużyna, która w kilku ostatnich spotkaniach musiała radzić sobie bez swojego lidera Nichollsa... Na wyjazdach jak na razie nie prezentują się jakoś wybitnie, ale jedno spotkanie spośród 3 rozegranych zdołali wygrać. Było to już dość dawno bo 31.03, ale na papierze ta ekipa wygląda na bardzo solidną... I jest też jak najbardziej brytyjska. Aż 4 podstawowych zawodników to reprezentanci Wielkiej Brytanii i tory angielskie dla nich to chleb powszedni. Wspomniany wyżej Nicholls, Richardson czy w końcu dwie nadzieje brytyjskiego speedwaya: Kennett i Bridger to cenieni zawodnicy na wyspach. Bridger może trochę słabiej rozpoczął ten sezon, ale w każdym meczu powinno być coraz lepiej. A jeszcze jest piąty 22-letni James Brundle - o którym pewnie jednak mało kto słyszał... - ja zresztą również dopiero w tym sezonie dowiedziałem się o tym rajderze :D Jeśli dodamy do tego Camerona Woodwarda i zdolnego synka słynnego Henki - Simona Gustafssona to widzimy zespół mogący wiele namieszać w tegorocznej Elite League...

 

Osatnie wyjazdowe spotkania Eastbourne:

Coventry - Eastbourne 43:47

Peterborough - Eastbourne 48:42

Wolverhampton - Eastbourne 50:39

 

Tylko w pierwszym spotkaniu wystąpił "Hot Scott" :p Czyżby więc powtórka z 31.03?

 

Wg mnie po raz pierwszy w tym sezonie fani "Piratów" zobaczą wyrówane widowisko, w którym raczej zwyciężą ich ulubieńcy, ale z pewnością niewielką różnicą oczek :D

 

Ps. Właśnie kurs spadł z 1,90 na 1,80... więc grać :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poole - Eastbourne(+11) 2 1,80 (Bet365) :n: równe 11 :bz:

 

 

No już dzisiaj wielkie emocje w słoweńskim Krsko... Zjechali tu najlepsi zawodnicy, którzy rozpoczną walkę o tytuł najlepszego żużlowca na świecie !!! Faworytem bukmacherów jest zeszłoroczny mistrz Nicki Pedersen. Moim zdaniem jednak tytuł w tym sezonie zdobędzie któryś z dwójki Australijczyków: J.Crump albo L.Adams!

(Do boju Leigh!!! :D )

 

Oto kilka typów na dziś:

 

Leigh Adams - Greg Hancock 1 1,36 :arrow: (Bet365)

 

Adams jest faworytem w tej parze i nie zawiedzie... Nie ma takiej opcji i tyle ;) Fantastyczny początek sezonu w wykonaniu kangura. Praktycznie w każdym meczu czy to w brytyskiej Elite League czy Polskiej Ekstralidze wali w każdym meczu po kilkanaście punktów, często zdobywa maxxxa czy też jest bardzo blisko tej liczby. A Greg.. no cóż... w tym roku dzięki wizycie na Smoku w Lesznie mogłem zobaczyć w akcji "Jankesa". No i szczerze to wyglądał bardzo blado na tle Unistów :)) Skoro objeżdżał go 2-krotnie 18-letni zaledwie kozak rodem z Chorwacji Jurica Pavlic no to z czym do ludu...? Z Adamsem spotkali się raz i oczywiście górą był Australijczyk. W kolejnych dwóch spotkaniach Greg jeździł co prawda o wiele lepiej, ale i rywale nie byli już tak wymagający. Za Adamsem przemawia też fakt, że jest już wjechany w ten sezon. Dzięki występom na torach brytyjskich odjechał w tym sezonie o wiele więcej spotkań od Amerykanina. W ubiegłym sezonie w Krsko Leigh zajął 6 miejsce - Hancock dla porównania wypadł słabiutko zaledwie 14 miejsce z 4pkt. Wszystko wskazuje na Adamsa i tak też gram. Polecam!!!

 

Kasprzak - Iversen 1 1,85 :arrow: (Bet365)

 

Wiadomo serce podpowiada KK będzie lepszy... No i jest to całkiem realne spoglądając na formę Iversena w tym sezonie. Krzysiu co prawda również narzeka na małą ilość startów na początku sezonu, brakuje mu tej Elite League, ale w Polsce i tak prezentuje się lepiej od Duńczyka. Iversen to jedna wielka niewiadoma jednak po wynikach jakie osiąga w barwach Falubazu wnioskuje że nie da rady w GP. W ostatnim spotkaniu na dobrze sobie znanym obiekcie w Toruniu zdobył ledwie 3pkt. No sory, ale od uczestnika GP oczekuje się o wiele więcej. We wcześniejszych derbach z Gorzowem również nie błyszczał... KK podobnie - fani leszczyńskich byków wiążą z nim olbrzymie nadzieje, a aktualna forma musi trochę ostudzić "gorące głowy" kibiców. Moim zdaniem drzemie w nim jednak naprawdę olbrzymi potencjał i w przyszłości może być czołowym jeźdźcem globu :)) Pokazał to już w ubiegłym roku gdzie podczas bydgoskiej rundy startując z dziką kartą zajął 2 miejsce :uwaga: W tym debiutanckim sezonie jako stały uczestnik całego cyklu myślę że spokojnie stać go na miejsce w "8", która ma zagwarantowane starty w następnym sezonie. Iversen ma już za sobą roczną przygodę z GP, która okazała się klapą i teraz zapowiada, że doświadczenie z temtego roku zaprocentuje. Ja jednak jakoś w niego nie wierzę i nic na to nie poradzę :bz: Dla mnie przy całej sympati dla niego Niels będzie jednym z najsłabszych riderów w tegorocznej elicie :)) Czy się mylę? Czas pokaże... Oglądając tegoroczne zmagania lepsze wrażenie zrobił na mnie Kasprzak i tak gram!!!

 

J.Crump - H.Andersen 1 :arrow: 1,35 (Milenium)

 

Jak dla mnie kolejny pewniaczek... Crump w tym sezonie jeździ kapitalnie na każdym torze polskiej i brtyjskiej ligi. Już pokusił się o kilka kompletów i jest oczywiście zdecydowanym liderem ekip z Wrocławia i Belle Vue :)) Forma Andersena też niezła, ale jednak nie tak doskonała. Na jednym z forów toruńscy kibice wręcz domagali się nie powołania duńczyka na mecz z Zieloną Górą. A to chyba świadczy o tym że jak na razie swoją jazdą nie zachwyca fanów Apatora... Na pewno stać go na wiele, może nawet na miejsce w "8", %-) ale pokonanie Crumpa będzie graniczyło z cudem. W poprzednim sezonie na torze w Słowenii Jason był 4, a Hans nie uwierzycie! dopiero 15 przedostanie miejsce i 3pkt. na koncie :smiech: No widać ewidentnie, że Andersenowi ten tor nie leży i nie widzę żadnych szans i przesłanek na pokonanie australijczyka z aktualną dyspozycją...

 

S.Nicholls - Ch.Harris 1 1,75 :arrow: (Milenium)

 

Brytyjski pojedynek w którym dla mnie zdecydowanym faworytem jest Scott! Harrisa wszyscy doskonale znają przede wszystkim z powodu zwycięstwa w Cardiff, a ja nie przypominam sobie aby jakimś innym występem mnie tak zachwycił. W Krsko zajął 9 miejsce i dobre biegi przeplatał ze słabszymi. W Polsce wybrał zespół z Ostrowa i możemy go oglądać na zapleczu ekstraligi. W hitowym spotkaniu z Bydgoszczą zdobył 8pkt. - no więć średni występ Harrisa w tym spotkaniu. Na pewno i ten i ten to wielkie walczaki, którzy często dosłownie gryzą tor aby pomóc swoim zespołom w odniesienu zwycięstw. Nicholls jest bardziej doświadczonym riderem, a zeszłoroczny występ w Krsko był jego najlepszym w ubiegłym sezonie. Zajął drugie miejsce - tuż za niesamowitym tamtego wieczoru Nickim, co było z pewnością sukcesem brytyjczyka. W tym sezonie Scott odniósł już kontuzję przez co nie wystąpił w kilku spotkaniach w Angli i Polsce. Ale po niej nie spodziewałem się, że pojedzie aż tak dobrze. W Rzeszowie zdobył kilka ważnych punktów dzięki czemu Stal pokonała Wrocław, a w Eastbourne w ostatnich 3 spotkaniach był najleszym zawodnikiem swojej drużyny... Dla mnie Scott to wogóle jeden z "czarnych koni" tegorocznych zmagań i jeśli będą go omijały kontuzje to kto wie czy nie sprawi kilku niespodzianek. Podsumowując stawiam na Scotta przede wszystkim ze względu na ubiegłoroczny występ w Krsko jak i zachwycił mnie jego wspaniały powrót po kontuzji :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nami kwalifikacje, tak więc czas na typy z jutrzejszego wyścigu :))

 

 

Kimi Raikkonen (FIN/Ferrari) top3 @ 1.28 :t:

 

Zaczniemy od podium. Jak dla mnie pewniaczek :)) Poleciłbym nawet na zwycięstwo Kimiego, ale dają zaledwie 1.45 więc już lepiej nie grać po takim kursie. Fin na 99.9% powinien stanąć na pudle, jeżeli nie zawiedzie nas "przyroda". Ekipa Ferrari znakomicie spisywała się przez cały weekend. W piątek Kimi dwukrotnie był najszybszy. Dzisiaj w porannym treningu dość słabo, ale w kwalifikacjach już znakomicie. Zdobył pole position z dobrą przewagą. Jeżeli nie zaśpi jutro na starcie, to powinien już od początku wyścigu być na prowadzeniu i jechać do mety.

 

Robert Kubica (POL/BMW-Sauber) top3 @ 2.50 :n: żeby nie ten start :/

 

Kubica trzeci raz z rzędu na podium? A czemu by nie :p Według mnie typ jest dość ryzykowny, ale po takim kursie jak najbardziej polecam :)) Jak dobrze wiemy Robert startuje z 4 pozycji. Będzie miał przed sobą obu kierowców z Ferrari oraz Fernando Alonso z Renault. Tuż za Polakiem będą obaj kierowcy z McLarena. Patrząc na taki skład w czołówce śmiało można stwierdzić, że będzie ciekawy start wyścigu. No dobra, ale dlaczego Kubica miałby stanąć na podium? Otóż ma szansę nawet na 2 miejsce (wykluczam Kimiego bo na niego nie ma mocnych). Przed nim będzie najpierw Brazylijczyk, którego zaraz po Kimim będzie ciężko wyprzedzić, ale z drugiego pola startuje Alonso w swoim Renault. Jestem prawie pewny, że Hiszpan ma bardzo mało paliwa na swoim pokładzie co spowodowało bardzo dobry wynik w kwalifikacjach i zadowolenie wśród swoich fanów. Fernando dość szybko powinien zjechać na tankowanie i stracić swoje dobre miejsce. Kolejnym zmartwieniem mogą być kierowcy z McLarena. Ja osobiście nie sądzę, aby McLareny z dnia na dzień poprawiły swoją jazdę. Chyba każdy może stwierdzić, że BMW bardzo zbliżyło się do osiągnięć firmy z Anglii o ile nawet ich nie pobiło. Walka będzie zacięta, ale wierzę w Roberta. Typ w sam raz na trochę nerwów przed TV :p

 

 

Ile aut zostanie sklasyfikowanych? ponad15.5 @ 1.50 :n: odwrotnie niż miało być

 

Jak dla mnie izi wchodzi :)) Niektórzy mogą powiedzieć, że bez kontroli trakcji kierowcy znów powypadają i dojedzie tylko garstka. Po pierwszym GP, gdzie do mety dojechało zaledwie 7 kierowców, myślałem, że takie wyścigi będą regułą. Jednak się myliłem. W drugim wyścigu nie dojechało 5 zawodników, zaś w ostatnim zaledwie trzech, co było znakomitym wynikiem. Tutaj jestem pewny, że zaledwie kilku nie dojedzie. Czemu? A no dlatego, że tor w Hiszpanii jest znany na wylot przez wszystkich kierowców, którzy jeździli tutaj tyle okrążeń, podczas testów. Każdy z kierowców przejechał tutaj kilkaset kilometrów i wie gdzie, co i jak. Pogoda na jutro zapowiada się dobra, więc nie powinno być zbędnych przeszkód. Według mnie nie dojedzie góra 5 kierowców. Oby :))

 

 

...postaram się później dopisać jeszcze pojedynki :))

 

 

 

//najbardziej jestem zaskoczony ilością sklasyfikowanych kierowców :zdziwiony: wypadali prawie identycznie jak na początku sezonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzyłem pary i nie znalazłem nic ciekawego :/ Zaproponuje kilka pewniaczków, bo nic innego w ofertę nie dali :/

 

 

Heidfeld - Kubica @ 1.28 :t:

 

Nie wiem skąd taki kurs. Robert z 2 linii, natomiast Heidfeld dopiero z 5. Przewaga jest ogromna. Przez cały weekend Robert radził sobie lepiej, mimo iż dzisiaj w treningu Heidfeld był najszybszy to i tak to Kubica jest faworytem w tym pojedynku na jutrzejszy wyścig. Heidfeld przez całe kwale bardzo słabo, ciągle w końcówkach stawek. Co prawda Niemiec ma większe doświadczenie, ale Robert większe szanse :p Nie raz już pokazywał nam, że umie się ścigać nawet z najlepszymi. Myślę, że i w tym pojedynku pokaże swoje umiejętności.

 

 

Massa - Hamilton @ 1.38 :t:

 

Kolejny moim zdaniem pewny pojedynek. Massa odnotowując trzecie czas wystartuje z 2 linii, a Hamilton z piątym czasem będzie tuż za plecami Brazylijczyka w trzeciej linii. Bolidy Ferrari o wiele lepiej spisują się podczas tego weekendu niż bolidy McLarena. Moim zdaniem Hamilton jest już spalony, i nie da rady psychicznie tego podciągnąć. Massa natomiast musi wygrywać, żeby zdobywać punkty i gonić czołówkę. Po nieudanych startach na początku sezonu w ostatnim wyścigu się przełamał i ma apetyt na kolejny tryumf. Według mnie będzie w pierwszej trójce, natomiast Hamilton nie da rady wejść na podium.

 

 

I kilka na sucho:

Piquet Jr - Alonso @ 1.18 :n: obaj nie dojechali

Raikkonen - Hamilton @ 1.18 :t:

Felipe Massa (BRA/Ferrari) skl. @ 1.2 :t:

Kimi Raikkonen (FIN/Ferrari) skl. @ 1.18 :t:

Robert Kubica (POL/BMW-Sauber) skl. @ 1.2 :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Massa byl szykowany na Pole Position, obchodzil tutaj swoje 27 urodziny, wiec w kwalifikacjach zawiodl, zrobil kilka technicznych, prostych bledow. Kimi chyba izi winner, nie ma co sie oszukiwac, chyba ze jak to ujales "przyroda" pokaze pazur. Ale tak czy siak Masse wogole odpuszcze, mimo, ze jest murowanym kandydatem na podium, ale w tym sezonie czy w poprzednich latach czesto zawodzil, brazylisjki temperament, agresywna jazda?. Tak czy siak Reno znakomity postep, mimo, ze Alonso chcac nie chcac osiagnal pod publiczke dobry wynik. Po mimo dosc malej ilosci paliwa i tak moim zdaniem zrobili postep, Piquet w Q3 - a na pewno tutaj nie ma agresywnej taktyki, stad moje przypuszczenia, nawet Briatore przed GP mowil, ze beda gonic powoli czolowke, ale czasowo w tak krotkim okresie, nie mozna jakos hiper podkrecic bolidu, 0.3s? Mclareny bardzo slabo, nie ma Alonso, wiec nie ma kto odpowiednio skonfigurowac bolidu, pomoc mechanikom, nie maja tego czucia co Hiszpan. Jeszcze przed Q Hamilton narzekal troche na bolidy, nad ich nadsterownosc, nieodpowiedni balance.

 

Ogolnie zgadzam sie z Twoimi typami, na pare BMW, w Unibecie placa 1.35 ;)) Do tego w treningach jak i Q Kubica lepiej, lepiej :)) Kubica Top 3, bardzo realne, nawet niezly kurs zlapales (pewnie ziemniak), bo w Uni widze 2.0, dosc slaby wspolczynnik. Duzo bedzie zalezac od startu, Alonso juz na poczatku moze stracic swoja pozycje, hehe inny bolid - ale walka moze byc podobna %-)http://pl.youtube.com/watch?v=oMC6DfTFxfc

 

Ferrari jak zawsze poza zasiegiem, chociaz po cichu licze, ze Massa odwinie jakis numer %-)

 

Reasumujac zespol Mclaren jak na nich slabo, zreszta male porownania toru Circiut de Catalunya z Bahrajnem, docisk aerodynamiczny o okolo 25-30% wiekszy niz na torze Sakhir. A McL maja z tym dosc duzy problem.

 

- W tej chwili to jest największy problem z naszym samochodem. Mam nadzieję, że w niedzielę będzie lepiej niż w poprzednich wyścigach, ale szczerze mówiąc boję się o to. Zespół pracuje nad rozwiązaniem tej niemocy, wiemy gdzie jest problem - chodzi o sprzęgło - ale po ostatnich próbach startów nie można powiedzieć, że osiągnęliśmy w tym elemencie stały poziom. I ta niestałość jest właśnie najgorsza, bo nigdy nie wiesz czego się spodziewać.- RK

 

I tutaj moze byc pies pogrzebany, jakby doszlo do takeij sytuacji, ze zostanie nawet przez Hamiltona wyprzedzony, a to leszczu nie jest i potem go wyprzedzic nie bedzie latwo.

 

typy z unibetu/bwin, na pewno w innych bukach, szczegolnie h2h sa dosc przyzwoite, ale nie mam czasu przegladac ofert, do wyscigu mam troche czasu :)

 

H2H:

Kovalainen, H - Kubica, R 2 1.60 5/10 :t:

Hamilton - Kimi 2 1.22 8/10 :t:

Kubica - Heidfeld 1 1.35 8/10 :t:

Kimi V 1.45 5/10 :t:

Hamilton/Kovalainen 2 2.95 2/10 :n:

Kovalainen/Heidfeld 1 1.60 4/10 :n:

Trulli/Glock 1 1.30 /6/10 :t:

Który team będzie miał dwóch zawodników w Top 3? Ferrari 1.70 3/10 :t:

Top 6 - kierowcy - Typ: Kimi Raikkonen 1.24 8/10 :t:

 

 

Pierwszy z brzegu lepszy kupon

Hamilton - Kimi 1 1.22 :t:

Kubic - Heidfeld 1 1.35 :t:

Trulli/Glock 1 1.30 :t:

 

 

 

Trulli z 2004 i Jego start %-)http://pl.youtube.com/watch?v=Kd210j37UgA

 

 

Myślę, że i w tym pojedynku pokarze swoje umiejętności.

 

pokaze %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że i w tym pojedynku pokarze swoje umiejętności.

 

 

pokaze %-)

 

:wstyd:

 

 

Kubica Top 3, bardzo realne, nawet niezly kurs zlapales (pewnie ziemniak), bo w Uni widze 2.0, dosc slaby wspolczynnik.

 

W Bwin tyle płacą... :)) Uważam tak jak Ty, start może zaważyć nad wszystkim więc może być różnie. Najbardziej obawiam się Alonso, który może pojechać zbyt agresywnie i "wywalić" kogoś z czołówki :/ ale jestem dobrej myśli :))

 

Co do Massy to myślę, że dziś izi na podium... po pierwszych niewypałach musi zacząć regularnie dojeżdżać do mety %-)

 

Nie wiem tylko czemu ludzie jarają się tak tym Alonso, moim zdaniem kwale były jechane pod publiczkę i daje sobie rękę uciąć, że ma najmniej paliwka w baku. Powinien potracić pozycję po pierwszych tankowaniach. Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kimi powinnien utrzymac swoja pozycje na starcie, ale raczej na pewno goraco bedzie Alonso - Massa, tutaj Robert moze nawet cos zyskac, jak MCL nie zrobia show :D Alonso raczej ze swoim bolidem nie wyjdzie na prowadzenie, a Massa nie popusci, obaj lubia ryzyko :)

 

Nie wiem tylko czemu ludzie jarają się tak tym Alonso, moim zdaniem kwale były jechane pod publiczkę i daje sobie rękę uciąć, że ma najmniej paliwka w baku. Powinien potracić pozycję po pierwszych tankowaniach. Tak mi się wydaje.

 

Bo to chyba obecnie najlepszy kierowca F1, ale jest w slabej stajni, wszyscy eksperci mowia tym samym jezykiem, ze Q dla kibicow, zeby fani troche pomarzyli %-) Zrobili postep z pewnoscia, ale TOP3 konstruktorow jeszcze nie ten zasieg. Ale rywalizacja dzisiejsza pomiedzy BMW - MCL bedzie z pewnoscia ciekawa i warto usiasc w fotelu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Betsson znalazlem cos takiego myślę ciekawego :

 

Fernando Alonso in top3? no 1,42

 

co tu dużo mówić, bolidy renault jeszcze odbiegają od czołówki, a dobra pozycja Alonso na starcie prawdopodobnie jest spowodowana małą ilości paliwa, w moim przekonaniu póki co nie ma szans stanąć na podium i tyle. Podejrzewam że pierwszy zjedzie na tankowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na betsson znalazlem cos takiego myślę ciekawego :

 

Fernando Alonso in top3? no 1,42 :t:

 

co tu dużo mówić, bolidy renault jeszcze odbiegają od czołówki, a dobra pozycja Alonso na starcie prawdopodobnie jest spowodowana małą ilości paliwa, w moim przekonaniu póki co nie ma szans stanąć na podium i tyle. Podejrzewam że pierwszy zjedzie na tankowanie.

 

szkoda ze na Betsson nie dało sie połączyć z piłką :zdegustowany:

 

[ Komentarz dodany przez: pershing: 2008-04-27, 16:06 ]

polecam Unibet, wszystko przemawia na ich korzysc, Betsson to przezytek jesli chodzi o zaklady, w Uni nie wolno laczyc h2h i skl/ns

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie dosc dobra skutecznosc typow, ale wyscig ogolnie nieciekawy, wszystko rozegralo sie na starcie, potem samochod bezpieczenstwa, nie raz i mozna rzec po rywalizacji o czolowe miejsca. Ferrari poza zasiegiem :)) BMW i MCL sa naprawde kolo siebie, moze bardziej na korzysc tych drugich. Przypuszczenia Nasze do Alonso - szybki zjazd do pt, po 16 okrazeniach, rowniez widac, ze Massa mial startowac z PP - pt po 19 okrazeniach. Reno zawiodlo i nadal nie wiemy jak wielki jest postep...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leigh Adams - Greg Hancock 1 :arrow: 1,36 (Bet365) :n:

Kasprzak - Iversen 1 :arrow: 1,85 (Bet365) :n:

J.Crump - H.Andersen 1 :arrow: 1,35 (Milenium) :n:

S.Nicholls - Ch.Harris 1 :arrow: 1,75 (Milenium) :t:

 

 

Dzisiaj zmagania rozpoczynają kluby szwedzkiej Elitserien... Oto moje spojrzenie na inauguracyjną kolejkę:

 

Lejonen(-5.5) - Smederna 1 :arrow: 1,90 (Unibet)

 

Ciekawie zapowiadający się pojedynek beniaminka z zespołem Smederny... Dla mnie faworytem są gospodarze mający w swoim składzie mistrza świata Nickiego Pedersena... Do tego będący w życiowej formie Tomek Jędrzejak, najlepszy obecnie junior na świecie Chris Holder oraz Seba Ułamek dają gwarancję dobrego wyniku w dzisiejszym spotkaniu. Prezentują się na pewno solidniej niż rywale, Przeciwko nim Smederna - drużyna, która nie ma chyba zdecydowanego lidera... Na pewno o sile decyduje przede wszystkim dwójka Polaków Wiesiek Jaguś oraz Krzysiu Kasprzak... Krzychu cały czas narzeka jednak na mało jazdy, nie najlepiej też wypadł w GP Słoweni. Bardzo jestem ciekaw jego postawy. Dzielnie wspierać ich będą z pewnością Kim Jansson oraz Jonas Davidsson... Słaby początek sezonu ma R.Schlein... Miśkowiak też nie zachwyca... Ogólnie wiecej atutów mają gospodarze: aktualna dyspozycja zawodników, tor i kibice... I to Lejonen zwycięży w dzisiejszym spotkaniu - przewiduje różnice 8-10pkt :))

 

Składy:

 

Lejonen

1. Chris Holder

2. Tomasz Jędrzejak

3. Sebastian Ułamek

4. Piotr Świderski

5. Nicki Pedersen

6. Ricky Kling

7. David Ruud

8. Anton Gothberg

 

Smederna

1. Krzysztof Kasprzak

2. Kim Jansson

3. Jonas Davidsson

4. Rory Schlein

5. Wiesław Jaguś

6. Robert Miśkowiak

7. Linus Ekloef

8. Robert Henderson

 

Dackarna(-18) - Indianerna 1 :arrow: 1,83 (Bet365)

 

Pojedynek aktualnego mistrza szwedzkiej elitserien z zespołem, który się w niej nie utrzymał, a startuje tylko i wyłącznie dzięki szczęśliwemu losowi, ponieważ ze startu w najwyższej klasie rozgrywkowej zrezygnowała Kaparna Goeteborg nie spełniająca wymogów licencyjnych. Zapowiada się jednostronne widowisko bo wystarczy spojrzeć na składy i widać, że zespół gości czeka znowu walka o przetrwanie. Gospodarze natomiast zapowiadają obronę mistrzowskiego tytułu :)) I mają ku temu podstawy: Andersen, Lindgren, L.Dryml czy A.Jonsson to przecież stali uczestnicy GP. Do tego jeszcze doświadczony P.Karlsson no i widzimy jak mocno przedstawia się zespół z Malilli. Czym mogą odpowiedzieć goście? Niczym!!! Ich liderem jest Piotr Protasiewicz, ale nawet on nie jest pewniakiem w walce z wymienioną wyżej "5"... Może przegrać z każdym z nich... A gdzie reszta? Miedziński - zawodnik na drugą linie, Kennett, Ferjan, Zetterstroem Gustafssonowie - no sory ale z czym do ludu? :D Śmiało 1 grajcie.... Zapowiada się zwycięstwo gospodarzy w granicach 30pkt.

 

Składy:

 

Dackarna

1. Hans Andersen

2. Peter Karlsson

3. Fredrik Lindgren

4. Lukas Dryml

5. Andreas Jonsson

6. Ludvig Lindgren

7. Andreas Bergstroem

8. Christian Ago

 

Indianerna

1. Adrian Miedziński

2. Magnus Zetterstroem

3. Matej Ferjan

4. Edward Kennett

5. Piotr Protasiewicz

6. Henrik Gustafsson

7. Simon Gustafsson

8. David Rohlen

 

Rospiggarna - Västervik(-4) 2 :arrow: 1,72 (Bet365)

 

Jak dla mnie faworyt jest tylko jeden i nawet trochę zdziwiłem się, że aż tak niska linia na zwycięstwo Vastervik, ale jak dają trzeba brać :D Gospodarze swój skład opierają na Hancocku. Wspierać go ma będący ostatnio w bardzo dobrej formie Kołodziej... No, ale pozostali to już jednak chyba niższa półka... Gjedde, Shields, McGowan, Tomicek to co najwyżej przeciętni zawodnicy, a właśnie od ich postawy zależeć będzie czy gospodarze powalczą czy nie... A na przeciw nie byle kto... Vice-mistrz z ubiegłego sezonu, który zatrzymał większość zawodników z poprzedniego sezonu. Odszedł jedynie Sebastian Ułamek.. Ale i tak ich siła wygląda imponująco. Czterech uczestników GP z Tomkiem Gollobem - niedawynym zwycięzcą z Krsko na czele, rewelacją tych zawodów - N.K.Iversenem, Chrisem Harrisem i B.Pedersenem.... A jest jeszcze Tomek Chrzanowski i ten utalentowany szwed Billy Forsberg ... No gospodarze padajcie na kolana :smiech:

Jak dla mnie to prezent od buków :)) Myślę, że goście wygrają różnicą 10-12pkt.

 

Składy:

 

Rospiggarna

1. Greg Hancock

2. Charlie Gjedde

3. Janusz Kołodziej

4. Lubos Tomicek

5. Adam Shields

6. Travis McGowan

7. Jens Oskarsson

8. Jonas Messing

 

Vastervik

1. Bjarne Pedersen

2. Chris Harris

3. Niels Kristian Iversen

4. Tomasz Chrzanowski

5. Tomasz Gollob

6. Jonas Andersson

7. Billy Forsberg

 

Dzisiaj rozegrane zostaną jeszcze 2 spotkania, chyba najtrudniejsze do typowania.... Ja je odpuszczam, ale jakbym grał to wyglądało by to tak mniej więcej:

 

Piraterna(-4) - Hammarby 1 1,90 (bet365)

Masarna(-6) - Vetlanda 1 2,00 (bet365)

 

Do tego jeszcze takie propozycje:

 

Kenneth Bjerre(-1) - Lee Richardson 1 1,72

Robert Kosciecha - Tomasz Gapinski 1 1,90

Piotr Protasiewicz under 9.0pkt 2,10

Hans N Andersen(-2) - Piotr Protasiewicz 1 1,83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poole(-13) - Coventry 1 :arrow: 1,75 (Bet365)

 

Pojedynek półfinałowy w ramach Tarczy Petera Cravena.... Gospodarze przed rewanżem z pewnością będą chcieli wypracować sobie jak największą przewage... A że w tym sezonie na własnym torze Poole niszczy wszystkich, to ponad 13-pkt. różnica w tym spotkaniu bardzo prawdopodobna...

 

Ostatnie 4 spotkania Poole na własnym torze:

Poole - Wolverhampton 62:31 :t:

Poole – Lakeside 54:38 :t:

Poole - Coventry 53:39 :t:

Poole - Eastbourne 52:41 :n:

 

No widzimy, że oba kluby spotkały się już w Elite League i Poole wygrało 14 punktami... Teraz dojdzie kontuzjowany wtedy Adam Skórnicki co chyba jeszcze zwiększa siłę rażenia gospodarzy... Choć w ekipie gości nie jechał również R.Schlein więc powiedzmy że siła gości też będzie większa... B.Pedersen, Watt, Holder, Skórnicki czy znakomicie spisujący się Szwed Eriksson stanowią o sile gospodarzy... Zabraknie kontuzjowanego Ząbika, który i tak póki co uczy się dopiero brytyjskich torów. Co przeciw tej sile..? No nie byle kto bo Coventry ma takich asów jak Chris Harris... No ale to chyba jedyny w tej chwili pewniak w drużynie gości... Schlein póki co nie zachwyca, Stead - na pewno spodziewano się po nim więcej..., Janniro to wielka niewiadoma choć ostatnio tu błysnął zdobywając 13pkt., a po Allenie bym się cudów nie spodziewał... Drużyna gospodarzy prezentuje się znacznie solidniej, a wyniki osiągane przez "Piratów" na własnym torze powodują, iż obstawiam ich pewną wygraną :))Liczę na 16-20pkt. wygraną gospodarzy...

 

Prawdopodobne składy:

 

Poole Pirates

1. Bjarne Pedersen

2. Freddie Eriksson

3. Chris Holder

4. Karol Ząbik - ZZ?

5. Davey Watt

6. Tomas Suchanek

7. Adam Skórnicki

 

Coventry Bees

1. Rory Schlein

2. Oliver Allen

3. Chris Harris

4. Billy Janniro

5. Simon Stead

6. Stanisław Burza

7. Ben Barker

 

Chris Harris(Coventry) over 10pkt. :arrow: 2,40 (Bet365)

 

No myślę, że po tak wysokim kursie można śmiało spróbować :)) Po drodze przeciętny występ w GP Słowenii 6pkt. wśród elity, w barwach Intaru w meczu na szczycie zdobył 8pkt. ale jedną "3" zabrał mu defekt motocykla... Harrisowi co prawda nie wyszedł wczorajszy występ w Elitserien, ale brytyjskie tory to kompletnie co innego... W końcu "Bomber" się wychował właśnie na takich torach... Na to, że zdobędzie ponad te 10pkt. ma wpływ jego ostatnia postawa na torze "Piratów" gdzie przed dwoma tygodniami walnął 13 oczek.... Jechał co prawda też jako "joker", ale i w tym spotkaniu "joker" czyli podwójna suma punktów w jednym z biegów bardzo możliwa... No i kto ma być liderem Coventry jak nie właśnie Chris... Po takim kursie warto zaryzykować :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio 4/5 więc forma rośnie :D

Lejonen(-5.5) - Smederna 1 1,90 (Unibet) :t:

Dackarna(-18) - Indianerna 1 1,83 (Bet365) :t:

Rospiggarna - Västervik(-4) 2 1,72 (Bet365) :n:

Poole(-13) - Coventry 1 1,75 (Bet365) :t:

Chris Harris(Coventry) over 10pkt. 2,40 (Bet365) :t:

 

 

A dziś czekają nas kolejne zmagania w polskiej Ekstralidze... IV kolejka w moim spojrzeniu:

 

Atlas Wroclaw - Unia Leszno(-6) 2 :arrow: 1,83 (Bet365)

 

No cóż tu dużo mówić... Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu spotykają się dwie drużyny z przeciwległych biegunów w tabeli... Atlas jak do tej pory bez zwycięstwa na koncie, Unia odwrotnie - bez porażki w dotychczasowych 3 spotkaniach... Pojedynki tych drużyn były jednak zawsze niezwykle emocjonujące... Czy tak będzie i tym razem? Moim skromnym zdaniem emocji nie zabraknie. Wrocław już był skazany na pożarcie w meczu z dream teamem z Torunia, a do połowy zawodów toczył niezwykle wyrówanany bój... Jednak we dwójkę nie mogli wygrać tych zawodów - tak praktycznie to tylko Jason Crump i Tomek Jędrzejak potrafili pokonać zawodników popularnych "aniołów"... No ale nic było minęło, a dziś w miejsce Schleina i Maxa, którzy kompletnie zawiedli w dwóch pierwszych spotkaniach pojadą Słaboń i Węgrzyk. Czy ta zmiana coś da gospodarzom... No już chyba gorzej niż 2pkt. w sumie pojechać się nie da więc Cieślak podjął zapewne dobre decyzje o zmianach w składzie... No jednak nie zapominajmy, że dziś do dolnośląskiej stolicy przyjeżdża sam Mistrz Polski... "Byki" jak na razie prezentują się fantastycznie. Na początek zwycięstwo 50:42 nad "Lwami" z Częstochowy - jakby nie było z jednym z kandydatów do medalu... Potem pogrom drużyn z Rzeszowa i Tarnowa.... Ale jak ma się tak wspaniałą czwórkę: Adams, Kasprzak, Hampel, Baliński wspartą Pavlicem - jak do tej pory najlepiej punktującym zawodnikiem ekstraligi :szok: A jeszcze przecież do tego dodajmy dwójkę kangurów: Shieldsa i Batchelora, no i oczywiście polskich juniorów R.Kasprzaka i A.Kajocha... Lepiej ostatnio zaprezentował się młodszy z braci Kasprzaków i to jego zobaczymy w dzisiejszym pojedynku...No praktycznie nie widać słabych punktów...

Moim zdaniem zdecydowanie mocniejsza "druga linia" zadecyduje o dość pewnym zwycięswie "byków"... Bo rajderzy typu Kasprzak, Baliński powinni być zdecydowanie lepsi od Słabonia, Węgrzyka czy Jeleniewskiego... Największą niewiadomą w leszczyńskim zespole jest postawa Shieldsa, a jeśli i on dołoży kilka oczek to obstawiam zwycięstwo ekipy z Leszna 10-12pkt. różnicą :))

 

Składy:

 

Atlas Wrocław:

 

9 T. Jędrzejak

10 K. Słaboń

11 D. Jeleniewski

12 M. Węgrzyk

13 J. Crump

14 M. Janowski

15 F. Sitera

 

Unia Leszno:

 

1 L. Adams

2 A. Shields

3 K. Kasprzak

4 D. Baliński

5 J. Hampel

6 R. Kasprzak

7 J. Pavlic

 

Zlomrex Wlokniarz Czestochowa - Unibax Torun 1 :arrow: 1,72 (Bet365)

 

Pojedynek na szczycie w naszej rodzimej ekstralidze... Bardzo ciężko wskazać tu zwycięzcę. Toruń jak na razie bez porażki na koncie... Częstochowa z jedną porażką w Lesznie... Na pewno obie drużyny aspirują to złota w tym sezonie... Piekielnie mocne składy dają taką gwarancję... W minioną niedzielę odbył się tu Złomrex Cup który wygrał Ryan Sullivan pokonując lidera gospodarzy N.Pedersena w dodatkowym wyścigu... I dzisiaj właśnie ich pojedynki powinny dodać dodatkowego smaczku temu spotkaniu... Oprócz nich przecież jeszcze wiele gwiazd:

 

Pedersen - Sullivan 1

Hancock - Andersen 1

Ułamek - Jaguś x

Gapiński - Kościecha 2

Richardson - Miedziński x

Szczepaniak - Holder 2

 

Tak to mniej więcej będzie wyglądało... Tylko w takim przypadku żużlowcy spod jasnej góry mają szanse na zwycięstwo. Kluczowa wydaje się być postawa Richardsona i Gapińskiego... Dzisiaj Hancock z Pedersenem muszą być lepsi od stranieri toruńskich no i moim zdaniem tak będzie... Andersen jakiś taki chimeryczny na polskich torach jak na razie i tu Hancock powinien być lepszy. Nicki dzisiaj musi jechać na samych "3", a na pewno jest w stanie zrobić maxxxa... Ułamek i Jaguś czyli teoretycznie krajowi liderzy - tu wynik w granicach podobnej ilości punktów... Kościecha jak do tej pory znakomity sezon więc z pewnością będzie lepszy od Gapińskiego... Holder lekkim dydkiem zdobędzie więcej niż Szczepaniak... Czyli decydująca wydaje się być postawa Richardsona, który kompletnie zawiódł w Lesznie... Lee wie że to dla niego występ ostatniej szansy i nie może zawalić... No i musi zdobyć te kilka ważnych punktów dla drużyny... Własny tor i tłumy kibiców wiwatujących na cześć gospodarzy to dodatkowy handicap dla Częstochowian.. Tor może być tu kluczem do zwycięstwa... Na pewno dzisiaj okaże się czy jest drużyna - oprócz tej leszczyńskiej ;) , która może pokonać ekipę z piernikowego grodu :D Myślę, że jak najbardziej tak i dlatego 1 w tym spotkaniu :))

 

Składy:

 

Włókniarz Częstochowa

 

9 G. Hancock

10 L. Richardson

11 S. Ułamek

12 T. Gapiński

13 N. Pedersen

14 M. Szczepaniak

15 T. Woffinden

 

KS Unibax Toruń

 

1 W. Jaguś

2 A. Miedziński

3 H. Andersen

4 R. Kościecha

5 R. Sullivan

6 D. Celmer

7 C. Holder

 

Oprócz tych spotkań odbędą się dwa inne... Zielona Góra z pewnością poradzi sobie z Rzeszowem, ale trudno przewidzieć granice wygranej, moim zdaniem tak koło 10-14pkt. przewagi jest najbardziej realne... A Tarnów będzie próbował stawić czoła gorzowskiej Stali z Gollobem i Holtą na czele... Tu faworytem są goście i nie powinni zawieźć... Unia będzie z pewnością starała się o jak najlepszy wynik, ale oprócz Kołodzieja nie ma tam niestety zawodników na ekstaligowym poziomie... Ciekawi mnie zwłaszcza postawa Sławka Drabika, który nie zmieścił się w składzie Częstochowian Stal wygra 8-10pkt. :))

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Alonso F. (ESP/Renault) v Heidfeld N. (GER/BMW Sauber) 1 1,85 GB

 

Pojedynek ciekawy a kurs na Alonso troszeczke za wysoki.Dlaczego? Ano Nick nic w treningu ani w kwalach nie pokazał , myslałem ze w zasiegu bedzie start z drugiej lini , taki prezent na urodziny a tu dopiero 9 lokata.Alonso jak na możliwości swojego bolidu 7 miejsce jest całkiem dobre.

 

Zestawienie czasów z treningów obu zawodników

 

I trening:

 

1. Fernando Alonso (Hiszpania/Renault) - 1.28,284 (16)

2. Nick Heidfeld (Niemcy/BMW Sauber) - 1.29,024 (21)

 

II trening:

 

1. Fernando Alonso (Hiszpania/Renault) - 1.28,681 (26)

2 Nick Heidfeld (Niemcy/BMW Sauber) - 1.28,817 (31)

 

III trening:

 

1. Fernando Alonso (Hiszpania/Renault) - 1.27,132 (13)

2. Nick Heidfeld (Niemcy/BMW Sauber) - 1.28,655 (19)

 

 

W każdym z treningów widac ze lepiej spisuje sie Hiszpan.Nie wiem czy tor nielezy Niemcowi czy jest w słabszej dyspozycji.Jedno jest pewne.Alonso który na starcie jedzie przed nim napewno wyprzedzic sie nie da a Niemiec jakos nie czuje sie na silach by walczyc o czolowe lokaty.Niby BMW dysponuje lepszym bolidem ale Alonso ze swojego wypruwa wszystko co najlepsze i przed Nikiem zapewne powinien sie utrzymac i ta rywalizajce bez problemu wygrac a kurs napewno wart stawiania :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który team będzie miał dwóch zawodników w Top 3?

 

typ:McLaren-Mercedes

buk:bwin

kurs:3,40

 

analiza:

Strasznie zaciekawił mnie ten kurs ;) W ostatnich wyścig spotykaliśmy dominacje Ferrari i w F1 zaczęło się na początkowych miejscach trochę nudno się robić.Może ten wyścig odmieni troszkę oblicze i włączą się do walki z Ferrari.W Kwalifikacjach poszło im znakomicie 2 zawodników top 3. Kovalainen jak widać jest znakomitej formie Lewis równie dobrej i napewno nie będą chcieli oddać tych swoich miejsc łatwo Raikonenowi oraz Robertowi kubicy. A nawet lepiej będą chcieli powalczyć o lepsze miejsca . Massa jak zawsze zjedzie jako pierwszy do boksu i teraz będą się liczyć okrążenia zjazdowe. Na pewno Kovalainen nie może dać odjechać massie na 5 -6 sekund ponieważ on już tego prowadzenia nie odda. Myślę że właśnie przy pit stopach będą roszady pozycjami. Kovalainen napewno ma mniej paliwa niż Lewis dlatego powinien wyprzedzić masse ale lewis jak dobrze pojedzie powinien wjechać na 1 miejsce. Dziś coś tak czuje że Ferrari nie moze przez kilka wyścigów rzędu dyktować warunki w F1. I zespół MC napewno dobierze w końcu znakomita taktykę oraz ustawienie bolidu to się okaże dziś o 14-00 ja osobiście myślę że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś czekają nas emocje w III kolejce Elitserien... Ja proponuje coś takiego:

 

Lejonen - Dackarna(-4.5) 2 :arrow: 1,85(Unibet)

 

Pojedynek beniaminka z aktualnym mistrzem Szwecji... Wydaje się, że faworytem jest zespół gości i nie powinien zawieźć. Takie tuzy jak Lindgren, Jonsson, Andersen, Karlsson, wsparci debiutującym dziś Troyem Batchelorem i młodszym bratem Lindgrena - Ludvigiem mogą cały sezon przejechać bez porażki... Lejonen to drużyna z ambicjami, ale ja tu widzę za dużo dziur w składzie... Fantastyczny lider w postaci mistrza świata Nickiego Pedersena może nie wystarczyć... W odniesieniu zwycięstwa pomóc mają przede wszystkim Polacy, bo aż 4 wystartuje dziś w barwach Lejonen Gislaved. Najlepszy z nich to Jędrzejak mający życiowy sezon, Ułamek, Świderski i Węgrzyk - ta trójka to jednak wielka niewiadoma... Ułamek ostatnio słabo w spotkaniach ekstraligi z Toruniem jak i w Elitserien z Hammarby , Świderski - całkiem dobre występy na torach brytyjskich , a Węgrzyk - ostatnio 4pkt. z Hammarby i tutaj raczej więcej nie zdobędzie.. No trochę blado to wygląda na tle drużyny z Malilli, która do tej pory wygrała pewnie 2 pierwsze spotkania z:

Smederna - Dackarna Målilla 41:55

Dackarna Målilla - Indianerna 62:34

Drużyna gospodarzy po pierwszym zwycięstwie nad Smederną 59:37 musiała w 2.kolejce przełknąć gorycz porażki w Hammarby przegrywając 42:54 gdzie zawiedli praktycznie wszyscy no oczywiście poza Nickim...

Podsumowując gospodarze mają za małą siłę ognia, aby móc stawić czoła drużynie gości i przypuszczam, że przegrają różnicą 10-12pkt. :))

 

Prawdopodobne składy:

 

Lejonen Gislaved:

 

1. Nicki Pedersen

2. Sebastian Ulamek

3. Tomasz Jedrzejak

4. Mariusz Wegrzyk

5. Piotr Swiderski

6. Ricky Kling

7. David Ruud

8. Anton Göthberg

 

Dackarna Malilla:

 

1. Fredrik Lindgren

2. Troy Batchelor

3. Hans Andersen

4. Peter Karlsson

5. Andreas Jonsson

6. Ludvig Lindgren

7. Christian Isomettä

8. Christian Agö

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unia Leszno - Apator Toruń(+4) 1 :arrow: 1,85 (Milenium)

 

Pojedynek "gigantów" naszej ekstraligi... Ojj będzie się działo w końcu spotykają się aktualny mistrz z aktualnym liderem... No i pojedynek z pewnością będzie niezwykle wyrównany...

Unia w pełnym składzie z Adamsem, Hampelem, Balińskim, Kasprzakiem, rewelacyjnym Juricą i powracającym do składu Batchelorem... Adams i Hampel - znakomita postawa w niedawno rozegranym GP w Lesznie i dzisiaj to oni powinni dyktować warunki na leszczyńskim torze. Kasprzak może i słabiej wypadł w GP, ale postawa w tym tygodniu w Anglii i Szwecji napawa optymizmem przed dzisiejszym spotkaniem... Może właśnie dzisiaj Krzysiu pojedzie wreszcie na miarę swoich możliwości. Bally w Lesznie zawsze jest pewnym punktem zespołu i swoje na pewno zrobi... Jurica czuje się wyśmienicie na leszczyńskim owalu co zaowocowało zaufaniem trenera Czernickiego i wreszcie miejscem w 1.składzie - w końcu objeżdżał już w tym sezonie samego Hancocka czy Ułamka, a w poprzednim choćby Andersena więc pewnie zdobędzie kilka ważnych punktów dla zespołu. Największa niewiadoma to Troy - na co go w tej chwili stać zadają sobie pytanie leszczyńscy fani... W tygodniu słabiutko w Szwecji, ale za to wczoraj w Anglii czysty komplet 15pkt.!!! To napawa optymizmem przed dzisiejszym spotkaniem :)) W dodatku klub udostępnił mu na wczorjaszym terningu silnik na którym to Troy podobno ładnie śmigał na wczorajszym treningu. No i R.Kasprzak czyli zawodnik tylko i wyłącznie na 1.bieg - a kto wie może wystrzeli spod taśmy i zdobędzie "3" :D

Zespół gości czyli "toruńskie anioły"... Zespół praktycznie bez słabych punktów w składzie... W tym sezonie jeszcze nie zaznali goryczy porażki... W dodatku w Lesznie zawsze doskonale czują się ich liderzy Wiesiek Jaguś i Ryan Sullivan... No ale gdzie mają przegrać jak nie na torze mistrza? Andersen po ostatnio odniesionej kontuzji wyraźnie jeszcze się nie pozbierał i spokojnie będzie dzisiaj do objechania... Na pewno "Uniści" będą musieli wozić za sobą Miedzińskiego i Kościechę jeśli liczą na zwycięstwo... A nie będzie to łatwe zadanie... Adrian ten sezon wyraźnie lepszy od poprzedniego, Robert też nieźle po ubiegłorocznej kontuzji choć na wyjazdach na pewno nie jest jakimś pewniakiem... Do tego dochodzi jeszcze Ch.Holder, który ma kapitalny sezon, ale dzisiejszy mecz jest z pewnością prawdziwym wyzwaniem dla niego i wg mnie nie zdobędzie więcej niż 5pkt. Ale jego pojedynki z leszczyńskimi młodzikami Pavlicem oraz Batchelorem powinny być ozdobą meczu...

Podsumowując bardzo wyrówane siły obu ekip powinny sprawić, że na torze będzie walka o każdy centymetr toru - który powinien być jednak sprzymierzeńcem gospodarzy... Do tego pewnie komplet 20tys. fanów gorąco dopingujących "biało-niebieskich", fantastyczna oprawa która jest przygotowana ze względu na 70-lecie klubu sprawia że gospodarze po prostu nie mogą dzisiaj zawieźć... :))

Mój typ na wynik: 48:42

 

 

J.Rempala( Unia Tarnów) - T.Jedrzejak(Atlas Wrocław) 2 :arrow: 1,65 (Milenium)

 

Polski pojedynek w którym jak dla mnie zdecydowanym faworytem jest T.Jędrzejak... Jacek na torze w Tarnowie z pewnością te kilka punktów zdobędzie, ale każda zdobycz powyżej 8pkt. byłaby z pewnością sukcesem seniora z rodu Rempałów... Jędrzejak ma fantastyczny sezon - w Polsce jak i w Szwecji cały czas punktuje na poziomie 10pkt. - często nawet wyższym i nic nie zapowiada, aby dzisiaj miało się coś zmienić. Tym bardziej, że rywale Tomka nie są najwyższej klasy... Ostatnia drużyna tabeli skazana na degradację dla której jest to pojedynek ostatniej szansy można powiedzieć. Średnia biegowa Tomka to w tej chwili 2,19 ( 5pkt. zdobył w I kolejce na trudnym terenie w Gorzowie i był to jego najsłabszy występ w tym sezonie, no i 11pkt. w Rzeszowie)

Średnia Jacka 1,33 (1,81 u siebie - 8pkt. z Falubazem, jednak pamiętajmy, że Zielona Góra przyjechała wtedy z 4 juniorami w składzie, i 12pkt. w 6 startach ze Stalą, ale Gorzów na wyjazdach na razie nie błyszczy) Jak dla mnie pewniaczek bo Tomek ma sezon życia i nie może być inaczej - gorąco polecam po ładnym kursie... :))

 

Włókniarz Częstochowa - Falubaz Zielona Góra(+14.5) 2 :arrow: 1,85 (Unibet)

 

Tak spojrzałem w ofertę to aż mnie zatkało... Tak wysokie handi na gości biorę bez chwili zastanowienia - ciągle to mój "czarny koń" tych rozgrywek.

Włókniarze dzisiaj korzystają z Z/z za Lee Richardosona, dla którego ostatni upadek w Elite League zakończył się kontuzją... Jednak może wyjść im to na dobre, ponieważ Anglik jak na razie w Polsce nie błyszczał.. A tak możliwość większej liczby starów będą mieli liderzy "Medalików" Hancock i Pedersen... Obaj zaliczyli kapitalny występ w ubiegłym tygodniu w Lesznie gdzie zajęli kolejno 2 i 3 miejsce... Dzisiaj z pewnością również nie zawiodą... Gapiński koło tych 8-9pkt. powinien zrobić. Największa niewiadoma to juniorzy i Seba Ułamek, który zawodzi ostatnio na każdej linii... Jeśli nie poprawi dyspozycji w dzisiejszym spotkaniu będzie niezywkle ciekawie.

Zielona Góra przyjeżdża w najmocniejszym zestawieniu z Walaskiem na czele... Grzesiu zna doskonale Częstochowski tor i dzisiaj powienien poprowadzić Falubaz do wyrównanego boju... Wsparty Dobruckim, dla którego ten sezon jest najbardziej udanym od kilku lat czy Pepe Protasiewiczem mogą sporo namieszać... Jednak kluczowa będzie postawa dwójki stranieri Lindgrena i Iversena, którzy kompletnie zawodzą w Ekstralidze... Po stałych uczestnikach GP oczekuje się pewnych zdobyczy punktowych, a skoro Lindgren nie potrafi zdobyć nawet paru punktów w meczu no to coś jest nie tak... I jest to dziwne tym bardziej, że Szwed na torach GP, Szwecji czy w Anglii spisuje się przyzwoicie... To samo Iversen - w GP dwu-krotnie potrafił awansować do czołowej "8", a w Polsce to nawet 8ptk. zdobyć nie umie.... No z pewnością jest to dla nich mecz prawdy bo prezes Dowhan traci cierpliwość... Jeśli oboje pojadą na poziomie 7-9pkt., a tego się od nich oczekuje to z pewnością czeka nas fascynujące widowisko...

Stawiam na minimalne zwycięstwo gospodarzy powiedzmy 47:43 , choć liczę na miłą niespodziankę w wykonaniu gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na wyniki z przed roku w meczu w Czestochowie. Bylo tam wtedy 47:43, ale Walasek zrobil komplet 15 punktow, a dzisiaj to jest malo prawdopodobne, bo z Nickim Pedersenem w lidze malo kto wygrywa, a jest jeszcze Hancock i Gapinski, ktorego ty mocno nie doceniasz. 8-9 puntkow w 6 biegach? Ja tutaj widze 10 spokojnie. Dodatkowo lidze na Sebe Ulamka, ze wkoncu cos pokaze. Czewa juniorow u siebie ma mimo wszystko lepszych. Zdobycie przez Klindta IMEJ w ubieglym roku na tym torze nie robi na mnie wrazenia. Ja w tym meczu sklaniam sie ku 1. PUK i Lindgren zawodza na calej linii i nie sadze zeby dzisiaj sie przelamali, skoro na swoim torze w Zielonej Gorze nic nie jada. Dobrucki im dalej w las, tym slabiej. Pepe cos pokaze, ale oprocz jego punktiw i Grega Walaska bedzie troche brakowalo zeby utrzymac to handi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poole(-8) - Ipswich 1

:arrow: 1,90 (Bet365)

 

 

Dzisiaj czeka nas kolejna dawka emocji w Elite League... Ekipa "Piratów" podejmie "Wiedźmy" z Ipswich... Spoglądając na zawodników startujących dzisiaj czekają nas niebywałe emocje. Gospodarze jak do tej pory nie zaznali smaku porażki na własnym torze. Mało tego - każde spotkanie wygrywali różnicą conajmniej 10pkt.

Popatrzymy:

Poole - Wolverhampton 62:31

Poole – Lakeside 54:38

Poole - Coventry 53:39

Poole - Eastbourne 52:41

Poole - Swindon 53:39

No tu widać wyraźnie jak dobrze "Piraci" czują się na własnym torze... I to główny argument dla którego tak stawiam... Ostatnio bez problemów poradzili sobie z liderem ze Swindon i dzisiaj nie powinno być inaczej... Kasprzak, Watt, Skórnicki, Eriksson czy powracający do składu Holder z pewnością są w stanie pokonać każdą ekipę z Elite League...

Naprzeciw będąca ostatnio w gazie drużyna z Ipswich. Wygrali już 5 ostatnich spotkań, a rewelacyjnie spisują się Polacy: Jaro Hampel, który jest ich liderem oraz Piotrek Świderski i dzisiaj można powiedzieć, że to właśnie od jego postawy zależy czy goście będą w stanie powalczyć w Poole. Do ekipy gości dołączy występujący dziś jako gość za Chrisa Louisa Ch.Harris... No i właśnie Harris i Hampel to dwie armaty gości w dzisiejszym pojedynku i pewnie minimum po te 10pkt zdobędą... Miśkowiak w Anglii raczej przyzowicie punktuje, ale dziś na więcej niż 5-6pkt. z jego strony bym nie liczył... Bo na pewno nikt nie oczekuje cudów ze strony Kronera czy Steve'a Johnstona dla których każda zdobycz punktowa na tym torze będzie sukcesem.

Podsumowując - moim skromnym zdaniem zwycięży dziś bardziej wyrównana ekipa z Poole, która kocha ten tor no i ma jednak większą siłę rażenia... Kto ma przerwać tą doskonałą passę "Wiedźm" jak nie "Skóra" i spóła :))

 

Awizowane składy:



 

Poole:

 

1. Krzysztof Kasprzak

2. Freddie Eriksson

3. Chris Holder

4. Magnus Zetterstrom

5. Davey Watt

6. Adam Skornicki

7. Daniel Davidsson

 

 

Ipswich:

 

1. Chris Harris (Guest)

2. Robert Miskowiak

3. Tobi Kroner

4. Steve Johnston

5. Jarek Hampel

6. Piotr Swiderski

7. Chris Schramm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejna - 3 już runda zmagań w GP... Żużlowcy walczyć będą o główną nagrodę Szwecji... Na sztucznym torze w Goeteborgu na pewno faworyci jak zawsze ci sami: Pedersen, Adams, Crump, Hancock... Wg mnie dzisiaj może zaskoczyć któryś ze Szwedów... "Adrenalina" Jonsson czy ten nieobliczalny Lindgren kto wie? Kilka typów tak na szybko:

 

Jonsson, A - Andersen, H 1 :arrow: 1,62 (Unibet)

 

Pojedynek jednego z moich faworytów z Andersenem... Hansior po ostatniej kontuzji trochę jakby słabiej z formą... Widziałem go ostatnio 2-krotnie na torze w Lesznie i nijako się zaprezentował... Na pewno Duńczyk daleko od swej optymalnej formy. A Andreas przy swojej publice na pewno będzie chciał pokazać swe najwyższe umiejętności... W końcu to on był wymieniany w gronie głównych zastępców mistrza Rickardssona... Jonsson to ścisła czołówka światowa i moim zdaniem to tylko kwestia czasu kiedy będzie regularnie stawał na podium GP. Cenię go za ofensywny styl jazdy i niesamowitą wolę walki, a jak dla mnie to jest on dzisiaj jednym z głównych kandydatów do miejsca na podium :))

 

Gollob - Scott Nicholls 2 :arrow: 2,60 (Bet365)

 

Trochę ryzyka, ale typ moim zdaniem jak najbardziej realny... Scott to jeden z moich ulubionych zawodników, a sztuczne nawierzchnie mu nie przeszkadzają... Na pewno jest w stanie zaskoczyć i dzisiaj "8" jest spokojnie w jego zasięgu... Tomek to zawodnik, który źle czuje się na jednodniowych torach... Jego forma niby dobra i gdyby zawody odbywały się na naturalnym torze, miejsce w półfinale miałby wręcz zagwarantowane... A tak - ja uważam, że może mieć problemy z zakwalifikowaniem się do grona najlepszych w GP Szwecji... I tu nie ma co spoglądać na wyniki w zawodach ligowych... Forma zawodnika jest ważna, ale po prostu na torze sztucznym Scott jest dla mnie pewniejszym zawodnikiem i przez to gram :D

 

L.Adams - H.Andersen 1 :arrow: 1,50 (Milenium)

 

Leigh Leigh Leigh Adams roznosiło się ostatnio na "Smoku" po zwycięstwie "kangura" w leszczyńskim turnieju... Adams wykorzystał fakt, że zna obiekt w Lesznie jak nikt inny i wygrał GP Europy... Dzisiaj jest jednym z faworytów i dla mnie brak Adamsa w gronie finalistów byłby niespodzianką. Dla Leigh tytuł najlepszego jeźdźca globu jest najważniejszym celem na ten sezon i niektórzy sądzą nawet, że przez to australijczyk jeździ słabiej niż zwykle w naszej polskiej Ekstralidze... a o Hansie pisałem już wyżej... Na pewno z aktualną dyspozycją nie ma szans w konfrontacji z "Kangurem" więc śmiało grajcie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1 - GP Monaco 2008 - Winner typ: Raikkonen K. (FIN/Ferrari) kurs: 3,25 GB

 

No kurs jak dla mnie troche przesadzony.Zacznijmy od poczatku.Na dzisiejszych kwalach najlepszy czas wykrecił Massa.Tylko ze w treningach dzisiaj przed kwalami czy w czwartek za kazdym razem był gorszy od swojego kolegi ze stajni Ferrari.

 

Wyniki pierwszego czwartkowego treningu:

 

1. Kimi Raikkonen (Finlandia/Ferrari) - 1.15,948 (26 okrążeń)

4. Felipe Massa (Brazylia/Ferrari) - 1.16,292 (26)

 

Wyniki drugiego czwartkowego treningu:

 

3. Kimi Raikkonen (Finlandia/Ferrari) - 1.15,572 (42)

4. Felipe Massa (Brazylia/Ferrari) - 1.15,869 (37)

 

Wyniki sobotniego treningu:

 

3. Kimi Raikkonen (Finlandia/Ferrari) - 1.17,177 (21 okrążeń)

6. Felipe Massa (Brazylia/Ferrari) - 1.17,691 (26)

 

Widzimy że za kazdym razem lepszy jest Kimi tylko nie o to chodzi.Massa jak dla mnie nie bedzie w stanie w kilkudziesieciu kółkach utrzymac tego samego tepa a Kimi to napewno potrafi.Wedlug mnie Raikkonen ma ciezszy bolid o 1-2 kółka.To jest wazne gdyz jesli pierwszy do boksu zjedzie Massa to majac przed soba pusty tor Kimi potrafi wykrecac znakomite czasy.Na tym torze bardzo trudno wyprzedzac, mysle ze wszystko wyjasni sie w boksach na tankowaniu a szansa na to by Kimi wygral sa wedlug mnie bardzo duze gdyz Massa bez kontroli trakcji sobie słabo radzi a mysle ze na tym torze wazne sa umiejetnosci kierowcy a wieksze z tej dwójki posiada Raikkonen i to on jutro stanie na najwiekszym stopniu podium :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...