Skocz do zawartości

Filmy i Seriale


mexes

Rekomendowane odpowiedzi

@Metakwalon  Jest też film z tego

 

 

Richard Jewell (2019)

7940349.6.jpg.0f17dc75f1fb1feb997a69fc71

 

Amerykański ochroniarz ratuje życie tysięcy ludzi, zapobiegając wybuchowi bomby w trakcie igrzysk olimpijskich. Tymczasem media podają fałszywą informację, jakoby to on był terrorystą.

 

Na faktach. Jak to określili ,, Wyrzut sumienia amerykańskich mediów''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


15 godzin temu, Technik84 napisał:

 

Wszyscy moi przyjaciele nie żyją (2020)

7940349.6.jpg.6dffcb5c205c582d0e29a76e32

 

Impreza sylwestrowa grupy młodych ludzi szybko przeradza się w wielki dramat, podczas którego kończą się nadzieje na miłość, a tajemnice wychodzą na jaw.

 

Całkiem niezłe. Nawet Wieniawa %-))

 

 

oglądałem, co za gniot :) Wieniawa niezła z wyglądu tylko :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pętla (2020) - Filmweb

316016396_Beztytuu.jpg.0965a336ff6cef91c

 

Pozorny zbieg okoliczności łączy losy policjanta Daniela (Antoni Królikowski) oraz dwóch braci bliźniaków z Ukrainy. Dzięki informacjom uzyskanym od Żeni i Alexa oraz ich kontaktom z lokalnym półświatkiem, młody stróż prawa szybko awansuje i zostaje oficerem Centralnego Biura Śledczego. Wkrótce pod płaszczykiem działań policyjnych przejmuje kontrolę nad znanym domem publicznym i zaczyna eliminować konkurencję sutenerów na Podkarpaciu. Z czasem zyskując coraz większe wpływy i tocząc przewrotną grę z gangsterami i własnymi przełożonymi, tworzy ekskluzywne miejsce, gdzie z gwarancją pełnej dyskrecji można uprawiać seks z dziewczynami z „górnej półki". W rzeczywistości jednak we wszystkich pokojach zamontowane zostają ukryte kamery, a Daniel i bliźniacy zbierają kompromitujące materiały na bywalców lokalu – prominentnych polityków, duchownych i przedstawicieli show-biznesu, by ich szantażować. Wystarczy jednak chwila nieuwagi, by oficer CBŚP z łowcy zamienił się w zwierzynę, której głowy pragną zarówno polskie służby specjalne, jak i rosyjski wywiadu.

 

No cóż zapowiadali obnażenie afery podkarpackiej, ale ze wziął się za to Vega :kappa:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outside the Wire (2021)

mv5bnmm2mwq0nzktnzu0os00mjyzltkxndytmzli

 

Cytat

Akcja filmu "W strefie wojny" toczy się w przyszłości, w której pilot dronów, Harp (Damson Idris), zostaje wysłany do śmiertelnie niebezpiecznej strefy zmilitaryzowanej. Tam wraz ze swoim przełożonym-androidem, Leo, stara się ustalić lokalizację broni masowej zagłady, zanim wpadnie ona w ręce powstańców.

Mocno średniakcyjniak/s-f. Murzyn bio-android z drugim murzynen szukają ruska, który ma atomówki, trochę zwrotu akcji na koniec ale raczej do przewidzenia więc i fabuła bez szaleństw. Takie 5.5/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Żywioły Saszy - Ogień (TV Series 2020– )

164979820_b0236b.jpg?w370h370

 

Słabe 5/10, Chyłka dużo lepsza z tych ich produkcji, jeden serial Playerowi wyszedł, a reszta typowe polskie gówna. Jeszcze akcja dzieje się w Łodzi, no ludzie bez przesady :afro: 

Edytowane przez Metakwalon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Krwawe niebo (2021) - Filmweb

 

lukasz-zjawinski.jpg.07ed34e029988488f76

 

Cierpiąca na tajemniczą chorobę kobieta musi ujawnić swój mroczny sekret, gdy terroryści próbują przejąć samolot, którym podróżuje ona ze swoim synkiem.

 

Wampiry zrobione z jajem :spoko: Dobre kino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Born a Champion (2021)

born_a_champion.jpg

 

Dobry film pokazujący potęgę zapasów w MMA, początki budowania się federacji sportów walki na świecie. Końcówka mocno naciągana ale całość fajnie się ogląda. Dam 7.5/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Jeźdźcy sprawiedliwości

 

7972240.3.jpg.51930b0cc402ac0d83d795eeac

 

Markus wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu... kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk.

 

Myślałem że jakiś oklepany temat..... a tu zdziwko. Świetny humor. 8/10 :okok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Reacher od Amazonu 8/10, dobrze nakręcona adaptacja, nie to co te dziadostwa z Cruisem. Pierwszy sezon opiera się na książce Poziom śmierci, jak ktoś miał styczność z powieściami Lee Child'a to na pewno się spodoba, dobrze dobrana obsada, postacie super odwzorowane.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli jeszcze komukolwiek przeszedł obok serial polski "Ślepnąc od świateł", to nie tylko polecam serdecznie jego obejrzenie, ale także dodaję od siebie, że jest to coś, co każdy po prostu MUSI zrobić :green:

 

Ja się w tym serialu zakochałem i od czasu, jak zobaczyłem pierwszy odcinek pierwszy raz, obejrzałem go już z różnymi znajomymi na różnych imprezach i w różnych konfiguracjach około 30 (tak, dokładnie, TRZYDZIEŚCI) razy :k:

 

Nie mówiąc już o tym, że każda popijawa kończy się oglądaniem Dario z Więckiewiczem w restauracji, narady przy stole, monologu o depresji gangstera i innych temu podobnych scen, których nazbierać można naprawdę sporo ;) 

 

A jeśli ktoś lubi mafijne klimaty, a do tego ciekawie pokazane krajobrazy Włoch, to polecam w kolejności nieprzypadkowej Gomorra, a potem dla uzupełnienia Suburra (troszkę inne klimaty, ale oba seriale bardzo mi się podobały).

Edytowane przez INTELOWIEC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poleciłem swój ulubiony serial, ale w ciągu dnia przypomniałem sobie, że nie napisałem jeszcze o filmie, który też oglądałem grubo ponad 20 razy i do którego zawsze wracam, a że jest to forum sportowe i dużo ludzi lubi pograć sobie w różne gry, to film się na pewno spodoba :green:

 

Mowa tu o produkcji "Mississippi Grind" ("Urodzeni zwycięzcy"), w której Ryan Reynolds i Ben Mendelsohn stworzyli jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny portret dwóch skrajnych typów hazardzistów. Jako że nie jest to popularny film, a trafiłem na niego przez przypadek, zdecydowałem się o nim również napisać na forum, bo na pewno wielu forumowiczom może się on spodobać.

 

Od razu jednak uprzedzam, że aby tak się stało trzeba czuć klimat, bo ludzie, którzy nie do końca wiedzą, o co chodzi, i próbowali obejrzeć, mówili, że to nie dla nich, że jakiś nudny, dziwny, nie wiadomo do końca o czym itd.

 

Dla mnie to po prostu PETARDA i o ile Reynolds zazwyczaj gra w jakichś gniotach i teoretycznie się nie nadawał (ale się sprawdził), to Mendelsohn przeszedł tu samego siebie. Jeśli do tego dodamy dobry amerykański blues jako podkład muzyczny i dość dużą dozę humoru, to rozrywkę mamy gwarantowaną.

 

Serdecznie polecam i jeśli ktoś nie oglądał, a po moim poście zdecydował się na to, to ciekaw jestem opinii :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zajebiste, klimacik trochę jak w The Boys, ale jeszcze większy rozpierdol, tutaj niektóre sceny z Peacemaker'em i Viligante wywołują łzy śmiechu. Serial z tych typowo powariowanych komedii akcji, świetnie się ogląda. Główny wątek trochę głupkowaty i może mało ciekawy, jednak całość znakomita, obsada i dialogi na bardzo wysokim poziomie. James Gunn jako scenarzysta więc nie mogło się nie udać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Polecam wszystkim film "American Gangster" https://www.filmweb.pl/film/American+Gangster-2007-130130 który można obejrzeć tu: https://www.cda.pl/video/7224598aa.

 

Serial "Gomorra" dla tych którzy lubią mafijne klimaty https://www.filmweb.pl/reviews/recenzja-serialu-Gomorra-17196.

Edytowane przez PRO86x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gomorra mega dobra - nie tylko mafia, ale też specyficzne włoskie klimaty i krajobrazy. Mega wciągający i bardzo szybko się ogląda, najlepiej po kilku drinkach (ale nie za wielu, bo potem można się zgubić w akcji i wątkach).

 

A jak już ktoś przeleci przez 5 sezonów Gomorry, to podobne klimaty (aczkolwiek o jeden stopień niżej w hierarchii) ma Suburra i też oglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2022 o 22:25, INTELOWIEC napisał:

Gomorra mega dobra - nie tylko mafia, ale też specyficzne włoskie klimaty i krajobrazy. Mega wciągający i bardzo szybko się ogląda, najlepiej po kilku drinkach (ale nie za wielu, bo potem można się zgubić w akcji i wątkach).

 

A jak już ktoś przeleci przez 5 sezonów Gomorry, to podobne klimaty (aczkolwiek o jeden stopień niżej w hierarchii) ma Suburra i też oglądałem.

 

Serial "Suburra" mi jakoś nie podchodził ale za to film "Suburra" już się podobał bardzo.. Oglądałeś ? 

 

https://www.filmweb.pl/film/Suburra-2015-732348

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dobre, widać, że tutaj sporo kasy poszło na serial. Obejrzałem pierwszy sezon i jestem zadowolony, dobra adaptacja gry, Halo to zajebiste uniwersum, może być jedna z lepszych space oper. 8/10

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...