Skocz do zawartości

Archiwalne Posty


Darek007

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Piłka ręczna Mistrzostwa Europy 16:15

Spotkanie: Polska - Niemcy

Typ: Polska wygra różnicą 1-3 goli

Kurs: 3.80

Buk: Bet365

 

 

Już za około godzine dojdzie do kluczowego meczu w fazie głównej mistrzostw Europy Panów w piłce ręcznej w grupie 1. Reprezentacja Polski zagra z naszymi zachodnimi sąsiadami czyli Niemcami. W zdecydowanie lepszej sytuacji są Niemcy którzy przed turniejem podobnie jak Polska byli zaliczani do ścisłej grupy faworytów. W grupie 1 awans do półfinału ma już zapewniona Serbia z kolei o 2 miejsce walczyć będą aż 4 zespoły właśnie dzisiaj. Warunkiem awansu biało czerwonych do czwórki jest przedewszystkim zwycięstwo dzisiaj z Niemcami, jednak nawet przy zwycięstwie czekać musimy na dwa inne mecze bowiem jeśli Szwecja nie przegra meczu z Danią a Serbia z Macedonią to właśnie my wejdziemy jednak każdy inny wynik nas wyklucza. Teraz troche statystyk. Polska dotychczas gra słabo 1 połowy, z Danią przegrywali 4 golami ale udanie finiszowali i wygrali 27-26, następnie po fatalnej połowie ze Szwecja (9-20) w drugiej dość nieoczekiwanie wygrali w takim samym stosunku i zremisowali. Pogoń nie udała się z Macedonią gdzie mimo dobrej gry w 2 połowie ulegliśmy im 25-27. Niemcy z kolei mają 1 zwycięstwo z 1 fazy właśnie z Macedonią i do tego wygrana z Szwecją, ale mecz ze Szwecją wygrali tak na prawde w pierwszej fazie meczu gdzie zrobili przewage i kontrolowli. Później remis z Serbią i porażka z Danią. Ja stawiam że Polska wygra 1-3 golami. Po 1 Polska gra jeszcze o awans na Olimpiade jeśli nie o czwórke, po drugie przed 2 laty na ME wygraliśmy z Niemcami 27-25 a po trzecie myślę że Niemcy są zbyt pewni siebie. Jesli Polacy będą trzymać się Niemców do 50minuty to będę spokojny bo nasi umieją grac końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Bardzo ciekawe zakłady w Tobet:

 

Ministerstwo Sportu (Czy od sezonu 2012/13 zainaugurowane zostaną oficjalne rozgrywki 3 ligi hokeja na lodzie w Polsce?)

 

TAK 20,00

 

Ministerstwo Sportu (Czy drużyny do najbliższego meczu o Superpuchar Polski będą wybierane na zasadzie konkursu?)

 

TAK 50,00

 

Na umrzyka skrzyni (Który z ministrów gabinetu Donalda Tuska poda się do dymisji jako pierwszy?)

 

Joanna Mucha

3.00

 

 

Bartosz Arłukowicz

5.00

 

 

Władysław Kosiniak-Kamysz

6.00

 

 

Sławomir Nowak

7.00

 

 

Jarosław Gowin

8.00

 

 

Michał Boni

8.00

 

 

Jacek Cichocki

10.00

 

 

Tomasz Siemoniak

10.00

 

 

Mikołaj Budzanowski

15.00

 

 

Krystyna Szumilas

15.00

 

 

Marcin Korolec

20.00

 

 

Barbara Kudrycka

20.00

 

 

Jan Vincent-Rostowski

25.00

 

 

Marek Sawicki

25.00

 

 

Elżbieta Bieńkowska

30.00

 

 

Waldemar Pawlak

30.00

 

 

Radosław Sikorski

30.00

 

 

Bogdan Zdrojewski

50.00

 

 

Zmiany w rządzie mają się szykować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Data: 10.04.2012/godz. 21.15

Dyscyplina: Futsal, World Cup - Qualifiers

Spotkanie: Portugalia - Białoruś

Typ: 1 [hc 0:3,5]

Kurs: 1,885

Bukmacher: Pinnacle

 

W Lizbonie, w rewanżowym meczu rundy play-off do Mistrzostw Świata w futsalu Portugalia podejmie Białoruś. Faworyt jest tylko jeden i pytanie podstawowe to jak wysoko przegra zespół gości. Dwa tygodnie temu Portugalia rozbiła Białorusinów 7:1. Wynik ten pokazuje, jaka jest róznica w klasie obu drużyn. Dzisiaj też należy się spodziewać dobrej gry miejscowych i kilkubramkowej przewagi na koniec meczu. Tym bardziej, że to będzie mecz bez presji. W pierwszym meczu 3 gole strzelił Ricardinho, a pozostałe bramki strzelali Arnaldo, Marinho, Djo i Cardinal. Białoruś ostatni mecz eliminacyjny przegrali 2:5 z Czechami, znowu Portugalia wygrała z Francją 6:0 i Słowacją 5:1. To zespół zaprawiony w bojach o najwyższe cele, a Białorusini bez sukcesów. Nie ma co w ogóle porównywać potencjału i osiągnięć obu zespołów. Według mnie gospodarze nawet grają luźno powinni pokryć handicap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dyscyplina : Rozrywka - Polska - You can Dance - Po prostu tańcz.

Spotkanie : Który mężczyzna odpadnie w następnym odcinku ?

Typ : Igor Leonik

Kurs: 3.50

Buk : Tobet

 

16.05.2012 - 21:30

 

Witam. Dziś typ troszkę rozrywkowy. Bo jak można inaczej mówić o typach na programy telewizyjne. Jednak myślę że warto spróbować. Dlaczego ? Poniżej postaram się podać kilka argumentów dlaczego to właśnie Igor ma dziś pożegnać się ż You can Dance - Po prostu tańcz. Program ten jest emitowany w każdą środę na otwartym programie TVN. Program ten jak sama nazwa wskazuje jest związany z tańcem. Wg. mojej skromnej opinii dziś odpadnie właśnie Igor. Igor już raz odpadł z tego programu. Jednak dostał drugą szansę z powodu kontuzji faworyta całej edycji a mianowicie - Sobecki. W programie zostały 4 pary. Warto podkreślić że dziś na pewno w dogrywce zwanej solówkami znajdzie się aż 6 uczestników. Z tego odpadnie z programu jedna na trzy walczące w dogrywce kobieta, oraz jeden z trzech walczących w dogrywce mężczyzna. Z panów pozostało w programie : Bartek Wilniewicz, Stanisław Korotyński, Brian Poniatowski i właśnie Igor. Z tego drogą eliminacji jako pierwszy wypada mi Leonik. Brian to obecnie faworyt całej edycji. To właśnie nim najbardziej w chwili obecnej podnieca się tłum nastolatek które oddają głos za głosem, bo przecież nie wyobrażają sobie kolejnego odcinka właśnie bez niego. Tak więc Brian powinien zostać. Staszek z opinii dziewczyn najpiękniejszy nie jest, ale swoją ambicją zbiera głosy od starszej widowni ( mam tu na myśli osoby znające się na tańcu - a nie patrzące tylko i wyłącznie na urodę uczestnika ). I zostaje nam Wilniewicz który wg. bukmacherów jest faworytem do dzisiejszego odpadnięcia... ale jak tak śledzę te kursy to w 4/5 przypadkach, ten który faworytem do odpadnięcia jest... ostatecznie zostaje. I nie mam tu na przykładzie tylko i wyłącznie YcD ale również programy takie jak 'Taniec z Gwiazdami' czy 'Mam talent' Tak więc Leonik raz już odpadł, i tylko nieszczęście drugiej osoby pozwoliło mu wrócić. Dziś jednak uważam że pożegna się na dobre z program - oraz mam cichą nadzieję że żaden z pozostałej trójki kontuzji już nie dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dyscyplina: Futsal - Mistrzostwa Świata

01.11.2012 13:00

Libia - Portugalia

typ: Portugalia -3,5

kurs: 1.95

buk: Bwin

 

W Tajlandii rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w futsalu. Na inaugurację grają ze sobą Ukraina z Paragwajem, ale ja bardziej skupiam się na pojedynku pomiędzy Libią, a Portugalią w którym zdecydowanym faworytem są gracze z Europy. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 13:00 i będzie pierwszym spotkaniem w grupie C.

Libia to w tej grupie najsłabszy zespół i powinni być dostarczycielem punktów. Trenerem tego zespołu jest jeden z najlepszych szkoleniowców, Hiszpan Pablo Prieto Perille. Jednak sam trener nic nie zdziała, musi mieć zawodników, a dla mnie grają tam sami anonimowi gracze. Wprawdzie można tam wyróżnić takich graczy jak Yousef Bensaed, Mohamed Rahoma, Ahmed Fateh lecz nie są to zawodnicy, którzy mogliby zagrozić zespołowi Portugalskiemu. Libia po raz pierwszy w historii zagrała na Mistrzostwach Świata w 2008 roku w Brazylii, jednak tam nie zdołali wyjść z grupy. Skład jednak bardzo mocno od tamtej pory się zmienił. W kwalifikacjach do turnieju w Tajlandii, zespół Libii pokonał w dwumeczu RPA 10-4.

Portugalia to całkiem inny poziom. Od lat próbują zbliżyć się poziomem do Hiszpanów, lecz do tej pory nie osiągnęli takiego rezultatu. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego jest przez wielu ekspertów wymienia jako "czarny koń" tej imprezy. W kwalifikacjach nie mieli żadnych problemów wygrywając wszystkie pięć spotkań z Litwą 3:0, Francją 6:0 i Słowacją 5:1 oraz z Białorusią 11:2 w dwumeczu. Ich najlepszym wynikiem osiągniętym podczas Mundialu było 3 miejsce zdobyte w 2000 roku w Gwatemali. Zespół składa się z zawodników formatu światowego takich jak: Joao Benedito, Cardinal, Pedro Cary czy doświadczony Ricardinho.

Jeżeli Portugalczycy myślą o grze o medale to takie spotkania po prostu muszą wygrywać i myślę, że to spotkanie bez większych problemów wygrają różnicą co najmniej 4 goli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195.png?w=80&h=80&transparent=truevs.2199.png?w=80&h=80&transparent=true

Ohio Bobcast vs. Eastern Michigan Eagles

Typ: over58

:plus:

Kurs: 1.90

Bukmacher: Unibet

 

 

Ciekawym spotkaniem do grania, może być mecz akademickiej ligi footballu. Ohio Bobcast podejmie u siebie Eastern Michigan Eagles. Dlaczego ciekawe? Drużyna z Ohio jest w świetnej dyspozycji, wygrali siedem pierwszych spotkań w sezonie i przegrali tylko jeden ostatni mecz z Miami(OH), bilans spotkań 7-1. Przegranej doświadczyli na wyjeździe, dziś zagrają u siebie i na pewno będą chcieli wygrać to spotkanie żeby pokazać, że są mocni. Dzisiejszy rywal do najtrudniejszych nie należy, zaliczyli serię sześciu przegranych, bilans jedno zwycięstwo i siedem porażek. Co można o tej drużynie powiedzieć? Na wyjazdach zdobywają znacznie mniej punktów niż grając u siebie. Na wyjeździe jeszcze nie wygrali. Ohio natomiast nie przegrało w tym sezonie meczu grając u siebie. Drużyna z Ohio zdobywa średnio 34.4 punktów na mecz, traci 23.5. Średnia zdobytych punktów na mecz Michigan to 21.9, straconych to 37.5. W reszcie statystyk Ohio miażdży Michigan. Ostatni mecz obie drużyny zagrały ze sobą w październiku 2010 roku, Ohio na wyjeździe pokonało Michigan 30:17, w tym spotkaniu po dwóch kwartach widniał wynik 10:10, w trzeciej kwarcie Ohio zdobyło 20 punktów, w czwartej gospodarze zdobyli 7 oczek, ale to było za mało by wygrać. W czasie spotkania przewidziane są słabe opady deszczu. W tym meczu rozważam dwa typy over58 i Ohio -16.5. W meczach Ohio granych u siebie w tym sezonie padało średnio po 65 punktów na spotkanie. Michigan na wyjazdach przegrywało średnio różnicą 18,4 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futsal Mistrzostwa świata

03.11.2012 13:00

Rosja-Wyspy Salomona

typ: over 16,5

kurs: 1,85

bukmacher: Bet365

Wynik: 16:0 :n:

 

W trzecim dniu zmagań na futsalowych mistrzostwach świata dojdzie do starcia giganta z kopciuszkiem. Ekipa Rosjan na każdej imprezie futsalowej jest wymieniana w roli faworytów, choć w dotychczasowych 6 imprezach tylko raz stanęli na podium (3 miejsce w 1996 roku) i 2 krotnie byli na 4 miejscu (200 i 2008). Ekipa Rosjan miała przyjemność spotkać się z dzisiejszym rywalem 4 lata temu i padł wtedy rekord w ilości strzelonych bramek w imprezie takiej rangi jak MŚ. Był to pogrom 31:2 na korzyść Rosjan. 9 bramek w tamtym spotkaniu zaliczył Pula, który był ówczesnym królem strzelców tamtego turnieju z 16 trafieniami. Wyniki ekipy z Wysp Salomona na poprzedniej imprezie był następujące:

Rosja- W.Salomona 31:2

W.Salomona-Brazylia 0:21

Japonia-W.Salomona 7:2

Cuba-W.Salomona 10:2

 

Mimo, iż sztab szkoleniowy z Wysp Salomona, zapowiada że nie dadzą sobie wbić takiej ilości bramek to skład w większości będzie oparty na tych samych zawodnikach co 4 lata temu i po prostu pewnego poziomu nie przeskoczą. Myślę, że linia oferowana przez bukmacherów 16,5 będzie jak najbardziej w zasięgu Rosjan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Futsal Mistrzostwa Świata

03.11.2012 13:00

Rosja - Wyspy Salomona

typ: Wyspy Salomona +15.5

kurs: 2.00

buk: Bet365

 

Dzisiaj swoje zmagania w Mistrzostwach Futsalu rozpoczną grupy E i F. Ja swoją dzisiejszą uwagę skupię na meczu pomiędzy Rosją, a Wyspami Salomona. Oczywiście zdecydowanym faworytem są Rosjanie, ale taki handicap jest dla mnie zbyt zawyżony.

Wiadomo, że Rosja należy do czołówki europejskiej. Na ostatnim EURO przegrali w ćwierćfinale z Hiszpanami po rzutach karnych, choć w regulaminowym czasie było 0:0. Kwalifikując się na Mundial, pokonali oni po kolei takie reprezentacje jak Łotwa, Kazachstan, Węgry i po bardzo nerwowym dwumeczu Azerbejdżan. Kluczowymi zawodnikami dla tego zespołu jest brazylijskie trio Sirilo, Pula, Gustavo oraz Alexander Fukin.

Wyspy Salomona debiutowały na mistrzostwach w 2008 roku. Wtedy też w grupie mierzyli się z Rosjanami i przegrali aż 31-2. Teraz skład jest oparty na tych samych zawodnikach co 4 lata temu, tyle, że wtedy większość z nich miała po 18, 19 lat, a teraz są bardziej doświadczeni. Na mistrzostwa dostali się dzięki zwycięstwu 6-4 nad Thaiti, a w kwalifikacjach pokonali m.in. 16-0 Tuvalu. Trudno mi wymienić jakichkolwiek zawodników, wszyscy są anonimowi, grający w lidze krajowej. Po przyjeździe do Tajlandii rozegrali mecz sparingowy z gospodarzem imprezy i wygrali 4:3.

Widać, że poziom zawodników z Wysp Salomona poszedł do góry i myślę, że dzisiejszego meczu nie przegrają aż tak wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

97.png?w=80&h=80&transparent=truevs. 218.png?w=80&h=80&transparent=true

 

Louisville Cardinals vs. Temple Owls

 

Typ: over50.5 :plus:

Kurs: 1.90

Bukmacher: Unibet

 

 

 

Dziś chciałbym przedstawić kolejny typ z ligi akademickiej footballu amerykańskiego. Wybór był duży po pierwszej selekcji wybrałem 15 ciekawych typów z ponad czterdziestu spotkań na dzień dzisiejszy. W czasie ponownego przeglądania wyselekcjonowanych typów niemal od razu wpadł mi w oko jeden typ. Nie wiem czy będzie to najlepszy traf, ale może coś w nim jest skoro jako pierwszy mnie zainteresował. Mecz z którego pochodzi ten typ to starcie Louisville z Temple. Gospodarze w tym sezonie jadą jak burza 8 spotkań osiem zwycięstw, cztery u siebie i trzy na wyjeździe. Zdobywają średnio po 32.6 punktów na spotkanie i tracą 23. Temple bez tragedii, ale porównując z dzisiejszym przeciwnikiem to na tle Louisville wyglądają marnie, trzy wygrane i cztery przegrane. Średnie punktów to 23.1, straconych 27.7. Gospodarze przewarzają jeśli chodzi o zdobyte yardy w spotkaniach. Jaki to typ mam na myśli na to spotkanie? Typem jest linia punktów zdobyta przez obie drużyny, over50.5 ten typ mnie interesuje. Louisville zdobywa dużo punktów, w tym meczu myślę, że zdobędą więcej niż wynosi średnia, może sami zapewnią ten over. Temple na wyjazdach nie zdobywa za wiele punktów. Myślę, że dorzucą około dziesięciu. Ostatni mecz grali z Pittsburghiem na wyjeździe przegrali 47:17. Z tym samym rywalem trzy mecze temu grali zawodnicy Louisville na wyjeździe wygrali 45:35. Jeśli to spotkanie uznamy punktem do porównania obu ekip to mamy kolejny punkt na korzyść gospodarzy i typu na powyżej50.5 punktów w meczu. W spotkaniach Louisville u siebie w tym sezonie padał średnio 55.6 punktów na spotkanie, także mamy koleją przesłankę potwierdzającą wysokie prawdopodobieństwo typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Futsal Mistrzostwa Świata

05.11.2012 11:00

Australia - Meksyk

typ: 2

kurs: 1.80

buk: bet-at-home

 

Czas na drugą kolejkę w grupie B i D, a ja skupie się na pierwszym spotkaniu tego dnia pomiędzy Australią, a Meksykiem. Dla obu ekip jest to bardzo ważne spotkanie, oba zespoły muszą go wygrać, aby znaleźć się w czwórce najlepszych ekip z trzecich miejsca.

Zarówno Australia jak i Meksyk przegrały swoje inauguracyjne spotkania odpowiednio z Włochami 9:1 jak i z Argentyną 5:1. Dla mnie zdecydowanie lepiej spisali się zawodnicy z Ameryki. To oni w meczu z Argentyńczykami oddali prawie tyle samo strzałów co Albicelestes (37:35) czy mieli większe posiadanie piłki. Australia została natomiast zdominowana przez Włochów, bardzo rzadko zagrażali ich bramce. Bardzo źle spisywał się ich goalkeeper Peter Spathis. Wydaje mi się, że Meksykanie to zespół mimo wszystko lepszy i to oni dzisiaj będą cieszyć się z 3 punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futsal Mistrzostwa Świata

06.11.02.2012 13:00

Rosja-Gwatemala

typ: over 6,5

kurs: 1,72

bukmacher: Bet365

Wynik: 9:0 :t:

Pojedynek pomiędzy faworytami mistrzostw czyli reprezentacją Rosji oraz zaskoczeniem pierwszej rundy Gwatemalą, która po słabej pierwszej połowie z Kolumbią wrzuciła 5 bieg w drugiej połowie i z wyniku 1:2 odskoczyli na 5:2. Co istotne drużyna Gwatemali nie miała jednoznacznego lidera a każdą bramkę zdobywał inny zawodnik. Rosjanie dzięki naturalizowaniu Brazylijczyków grą i poziomem nie ustają najlepszym drużynom świata czyli Brazylii, Hiszpanii i Włochom. W meczu z Wyspami Salomona 5 bramek zdobył Eder Lima, 1 Robinho, 1 Pula (król strzelców z poprzednich mistrzostw). Pierwszy mecz był dla nich spacerkiem, który wygrali 16:0. Dziś rywal bardziej wymagający jednak nadal o 2 półki niżej niż ekipa rosyjska. Co ciekawe obie drużyny spotykały się dwukrotnie w 2010 roku i w obu meczach pokrywali sugerowany przez bukmacherów over:

23.10.10 FUT Guatemala Rosja 4 : 5

(4 : 4)

20.10.10 FUT Rosja Guatemala 7 : 0

 

Wydaje mi się, że i tym razem przekroczenie pułapu 7 goli nie będzie jakimś wymagającym zadaniem dla ekipy rosyjskiej, która sama powinna pokryć ten over. Nie mniej liczę też na jakieś trafienia ze strony Gwatemalczyków, którzy pokazali się z dobrej strony w swoim pierwszym spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futsal Mistrzostwa Świata

07.11.2012 13:00

Tajlandia-Paragwaj

typ: over 6,5

kurs: 1,90

bukmacher: Bet365

 

3 runda zmagań grupy A w futsalowych mistrzostwach świata. Reprezentacja Tajlandii czyli gospodarz turnieju podejmować będzie zespół Paragwaju. Mecz ten jest o tyle ciekawy, że przy wygranej może on dać awans zarówno jednej jak i drugiej drużynie. W meczach o wszystko zazwyczaj rzuca się to co najlepsze na jedną szalę i przy założeniu, że szybko padnie jakaś bramka to będziemy świadkami otwartego futsalu o czym przekonali nas Tajowie w meczu z Ukrainą. Do połowy przegrywali oni 5:0 by ostatecznie ulec 5:3. Paragwaj z kolei jest zaskoczeniem, ponieważ był faworytem do wyjścia z grupy natomiast po 2 kolejkach zajmuje ostatnią pozycję w tabeli z 1 punktem. Paragwajczycy nie grali źle w obu meczach jednak przytrafiły im się problemy z koncentracją w kluczowych momentach. Jest to silny zespół, który w ostatnich lata ma na rozkładzie takie zespoły jak Rosja, Włochy i Brazylia. Myślę, że drużyny nie będą kalkulować i ujrzymy dziś ciekawe widowisko ze sporą ilością bramek.

Poniżej statystyki obu zespołów:

Ukraina-Paragwaj 3:3 strzały: 48(12)-30(13)

Paragwaj-Kostaryka 3:6 strzały 26(6)-40(13)

 

Tajlandia-Kostaryka 3:1 38(12)-36(15)

Tajlandia-Ukraina 3:5 37(14)-30(10)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195.png?w=80&h=80&transparent=truevs. 189.png?w=80&h=80&transparent=true

 

Ohio Bobcats vs. Bowling Green Falcons

 

Typ: over48.5 :minus:

Kurs: 1.96

Bukmacher: Pinnacle

 

Liga akademicka nie zwalnia na sporcie ze Stanów można zarabiać przez cały tydzień nie tylko w weekendy. W środowym spotkaniu (według czasu w USA) zagrają Ohio Bobcats z Bowling Green Falcons. Spotkanie wydaje się być wyrównanie z lekką przewagą Ohio. Ohio idzie jak burza świetna dyspozycja zespołu, osiem zwycięstw i tylko jedna porażka. Grając u siebie nie ponieśli porażki, pięć meczów pięć zwycięstw. Grają dobrze ofensywnie, nawet bardzo dobrze o czym świadczy ilość zdobywanych punktów średnio 35.6 punktów na spotkanie, przy czym tracą 22.4, zdobywają średnio 462.2 yardów. Bowling Green zaczęli średnio sezon przegrana, wygrana, dwie przegrane i w końcu seria pięciu zwycięstw, rekord 6-3. Słabsza ofensywa, średnio zdobywają po 23 punkty na spotkanie, dużo lepsi defensywnie tracą 15.2 punktów na mecz, co daje im 9 miejsce pod względem tej statystyki w całej lidze. Nie zdobywają za dużo yardów w swoich meczach średnio 383.4. W meczach wyjazdowych dotychczas dwie wygrane i trzy przegrane. Wygrali z Miami(OH) u siebie, Ohio dwa tygodnie temu przegrali z nimi nieznacznie na wyjeździe. Być może temu kursy u bukmacherów się wahają i dają do zrozumienia, że mecz będzie wyrównany. W ostatnich trzech meczach obu ekip możemy znaleźć pewną zależność. Ohio wygrywało trzy razy, dwa razy na wyjeździe. W tym sezonie jest mocne u siebie więc to może być dodatkowa przewaga. W tych meczach padało średnio 70.7 punktów chronologicznie wyglądało to tak 44:37, 49:25, 29:28. Na to spotkanie zagram linię punktów over48.5 wygląda bardzo dobrze i taki jest mój typ na te mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Futsal Mistrzostwa Świata

09.11.2012 11:00

Gwatemala - Wyspy Salomona

typ: Gwatemala -7.5 gola

kurs: 2.03

buk: Pinnacle Sports

 

Ostatni dzień zmagań grupowych podczas Mistrzostw Świata w futsalu, które rozgrywane są w Tajlandii. W jednym z meczy grupy F Gwatemala podejmie Wyspy Salomona.

Gwatemala to zespół, który grał dwa razy na mundialu w 2000 i 2008 roku i dwa razy skończył te zmagania na fazie grupowej. W tym roku mają jednak olbrzymią szansę na awans z grupy z drugiego miejsca, muszą jednak jutro wygrać, najlepiej wysoko i liczyć na to, że Rosjanie mimo chyba już pewnego pierwszego miejsca w grupie nie odpuszczą i pokonają Kolumbię. Wicemistrz Ameryki Północnej, który w pokonanym polu na tych mistrzostwach zostawił m.in. nieźle spisującą się w tym turnieju ekipę Panamy, w pierwszym meczu grupowym pokonał Kolumbię 5:2 mimo, że do przerwy przegrywali 2:1. W swoim drugim meczu dostali solidną lekcję futsalu od Rosjan, przegrywając 9:0. Widać było w tym meczu różnicę klas obu zespołów, ale także Gwatemalczycy, po kilku straconych bramkach stracili wiarę w nawiązanie walki i popełniali proste błędy, jak przy bramce Prudnikowa.

Co do Wysp Salomona, to ciężko cokolwiek napisać. Mistrz Oceanii jest zdecydowanie najsłabszym zespołem na tym turnieju i już jutro będą mogli się pakować. W pierwszym meczu przegrali z drużyną "Sbornej" 16:0, ale wynik mógłby być znacznie wyższy, gdyby tylko Rosjanie chcieli. W kolejnym spotkaniu z Kolumbią, po pierwszej połowie przecierałem oczy ze zdumienia, ale nie ze względu na dobrą grę Wysp Salomona, a słabą Kolumbii. Po pierwszej części był remis 3:3, ale w drugiej połowie Kolumbijczycy udowodnili, że tylko zlekceważyli zbytnio rywala, aplikując im 8 bramek, a cały mecz wygrywając 11:3. Co gorsza dla nich w tym meczu czerwoną kartkę obejrzał ich podstawowy bramkarz Paul Huia, który był najjaśniejszą postacią tego zespołu. W meczu z Gwatemalą zastąpi go niedoświadczony, zaledwie 16-letni Anthony Talo.

Wielka mobilizacja po stronie drużyny z Ameryki, zdecydowanie większe umiejętności i brak podstawowego bramkarza skłania mnie do zagrania takiego handicapu. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2641.png?w=80&h=80&transparent=truevs. 2305.png?w=80&h=80&transparent=true

 

Texas Tech vs. Kansas

Typ: under58.5 :minus:

Kurs: 1.81

Bukmacher: Pinnacle

 

 

 

Dziś kolejny typ z NCAA, spotkanie które będzie analizowane to mecz Texas Tech z Kansas. Texas w tym sezonie z rekordem 6-3, obecnie z serią 2 porażek z rzędu. Kansas wygrało pierwszy mecz i kolejne osiem przegrało, rekord 1-8. Texas zdobywa sporo punktów średnia to 38.4 punktów na spotkanie, przy czym tracą 26.3. Średnio zdobywają 499.6 yardów na spotkanie. Kansas zdobywa zaledwie 16.9 punktów na spotkanie, traci aż 31.3 yardów zdobywają 354.4. W statystykach Kansas dzisiaj nie ma szans, w rzeczywistości pewnie tak będzie. Kansas chce przełamać w końcu serię ośmiu przegranych spotkań, Texas również chce zmazać plamę dwóch przegranych z rzędu. Kansas nie ma za dużo atutów, słaba ofensywa jak i defensywa. Na wyjazdach punktów nie zdobywają za dużo, ale na pewno będą walczyć. Texas bez porównania ofensywa to ich duży atut, choć i jeśli chodzi o defensywę to nie są najgorsi w tym elemencie. W ostatnich latach obie drużyny zagrały dwa razy przeciwko sobie, dwa zwycięstwa Texas Tech ze średnią punktów w meczu 71 i średnią przewagą 16 punktów. Mimo wszystko myślę, że obie drużyny nie zdobędą więcej niż 58.5 punktów w tym spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futsal MŚ Tajlandia Hiszpania vs. Rosja godz. 12.30 14.11.12 r. Bukmacher: STS.pl Typ: 1 Kurs: 1.9

 

Analiza: Dzis o 12.30 odbędzie się mecz 1/4 mistrzostw świata w futsalu w Tajlandii. Faworytem spotkania jest z pewnością Hiszpania,z tego co pamiętam wygrała 2 mecze grupowe i 1 zremisowała 2;2 z Iranem i awansowała z 1 miejsca z grupy. Wg mnie ich finezyjna gra, szybkie konstruowanie akcji doprowadzą ich do wygrania tego meczu 3:0. Rosja myślę, że nie rady sobie już z tak utytułowana druzyna jaka jest Espania. W 1/8 Hiszpania pokonała 7:1 gospodarzy i nie pozostawiła żadnych szans Tajlandii. Natomiast Rosja trzema golami pokonała Czechów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Kto zastąpi papieża Benedykta XVI 28 Lut 23:00 CET

typ: Angelo Scola

kurs: 4,00

Buk: William Hill

 

Analiza skopiowana z Wikipedii.

"Angelo Scola (ur. 7 listopada 1941 w Malgrate), włoski duchowny katolicki, były patriarcha Wenecji, arcybiskup metropolita Mediolanu, kardynał Kościoła rzymskokatolickiego.

Studiował na Katolickim Uniwersytecie Najświętszego Serca w Mediolanie (obronił doktorat z filozofii, 1967) oraz w seminariach w Saronno i Venegono koło Mediolanu. Przyjął święcenia kapłańskie 18 lipca 1970 w Mediolanie z rąk biskupa Teramo-Atri Abele Conigliego. Kontynuował studia w Szwajcarii, obronił doktorat z teologii na Uniwersytecie we Fryburgu na podstawie pracy o Tomaszu z Akwinu. Przez pewien czas przebywał w Monaco i Francji, po powrocie do Włoch aktywnie działał w ruchu Communione e Liberazione ks. Giussaniego. Wykładał na Uniwersytecie we Fryburgu, a także w Instytucie Badań nad Małżeństwem i Rodziną im. Jana Pawła II przy Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie.

20 lipca 1991 został mianowany biskupem Grosseto, sakry udzielił mu 21 września 1991 prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Biskupów kardynał Bernardin Gantin. Po czterech latach pracy w diecezji zrezygnował i przeszedł do Kurii Rzymskiej. Był rektorem magnifico Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego oraz prezydentem Instytutu Badań nad Małżeństwem i Rodziną. 5 stycznia 2002 zastąpił kardynała Ce na funkcji patriarchy Wenecji.

W październiku 2003 Jan Paweł II wyniósł go do godności kardynalskiej, nadając tytuł prezbitera Ss. XII Apostoli. Kardynał Scola został mianowany relatorem generalnym XI sesji zwykłej Światowego Synodu Biskupów, planowanej w Watykanie na październik 2005. Był wymieniany w gronie faworytów do następstwa po zmarłym w kwietniu 2005 Janie Pawle II (tzw. papabile).

28 czerwca 2011 zastąpił emerytowanego kardynała Dionigiego Tettamanziego na stanowisku arcybiskupa metropolity Mediolanu. Ingres odbył się 25 września 2011."

Arcybiskup Mediolanu jest intelektualnie szczególnie bliski Benedyktowi XVI. Wykładał na kilku uczelniach, był rektorem Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego i kierował działającym tam Instytutem Badań nad Małżeństwem i Rodziną imienia Jana Pawła II.

 

Włoska agencja ANSA twierdzi, że po dwóch cudzoziemcach nadeszła kolej na Włocha, dlatego „gwiazda kardynała Scoli błyszczy coraz jaśniej”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Korea Południowa - Chińskie Tajpej

Typ: 1 :plus:

Kurs: 2.11

Bukmacher: Pinnacle

Godzina: 12:30

 

 

Mecz o życie dla Korei jeśli chcą awansować z grupy muszą wygrać. Do tej ciężkiej sytuacji doprowadziła sensacyjna przegrana z Holandią. Nie zapominajmy, że Korea Południowa to finalista poprzednich World Baseball Classic. Obie drużyny grał już kilka razy w ciągu ostatnich lat ze sobą i to Korea wychodziła zwycięsko z tych spotkań. Liga Koreańska stoi na wysokim poziomie jedna z najlepszych lig Azjatyckich jeśli nie najlepsza można porównywać ją chyba tylko z Japońską. I wymieniać te ligi jako najlepsze w Azji. Muszę się przyznać, że o lidze Chińskiej Tajpej nie słyszałem, ale nie sądzę, że jest to jakaś wybitna liga. Cieszy mnie, że bukmacherzy faworyzują Chińską Tajpej dzięki temu kurs na Koreańczyków jest wyższy. Gdyby było handi Korea -1.5 to bym je grał, ale już bukmacherzy wycofali je z oferty. Tak więc zostaje czysty tym na Koreańczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

194.png?w=80&h=80&transparent=truevs. 21.png?w=80&h=80&transparent=true

 

Ohio State vs. San Diego State

Typ: over54.5 :minus:

Kurs: 1.85

Bukmacher: Unibet

 

 

Typ na początek nowego sezonu ligi akademickiej futbolu amerykańskiego. Jeszcze dziś o 21:30 czasu polskiego zagrają Ohio State z San Diego State. Jako, że jest to dopiero początek sezonu to teoretycznie mało można powiedzieć o formie zespołów. Jeśli za to byśmy chcieli wskazać faworyta tego spotkania to typ może być tylko jeden Ohio State. Drużyna z Ohio zagrała jeden mecz w tym sezonie wygrywając z Buffalo 40:20, Buffalo można traktować jak drużynę podobną jeśli chodzi o poziom do dzisiejszego rywala z San Diego. San Diego sezon rozpoczęło od porażki u siebie z Eastern Illinois 19:40. Najważniejszym pytaniem dotyczącym tego spotkania jest czy gospodarze zdobędą punkty? Ohio grające u siebie może nie pozwolić na akcji i zrywy rywali. Jednak liczę na to, że uda się im zdobyć w granicach 10-14 punktów. Polecam w tym spotkaniu jeśli ktoś będzie oglądał zwrócić uwagę na kilku zawodników z szeregów gospodarzy: Millera, Halla i Smitha, bo to oni w pierwszym meczu odgrywali główne role. Zakładam, że Ohio uda się zdobyć około 45 punktów i do tego minimum 10 dorzucą goście, żeby w sumie dać te minimum 55 punkty w całym meczu.

 

 

edit pomeczowy

 

42:7 dla Ohio takim wynikiem zakończył się mecz. W pierwszej kwarcie gospodarze zdobyli już, aż trzy td i prowadzili 21:0, w drugiej dorzucili kolejne dwa przyłożenia przypieczętowane oczywiście ep i na tablicy wyników widniał wynik 35:0, sekundy przed końcem goście mieli szanse na pierwsze punkty w meczu jednak nie zdołali pokonać ostatnich pięciu jardów. W trzeciej kwarcie ponownie gospodarze td + ep, do tego dla San Diego udało się zdobyć przyłożenie. Przed czwartą odsłoną już niemal pewny był over, brakowało tylko jednego td. Jak potrafili zdobyć trzy, to jednego nie zdobędą? Ohio wyraźnie odpuściło, San Diego za wszelką cenę starało się zdobywać kolejne jardy, ale to było za mało. Minutę przed końcem San Diego miało do pokonania około 40 jardów, gdyby piłka była po stronie gospodarzy, to może by to wykorzystali jeszcze. I w taki sposób w czwartej kwarcie nie zobaczyliśmy punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...