Skocz do zawartości

Gdzie grać, jak naprawić niedziałającą stronę ? Wszystko w jednym temacie KLIKNIJ <-

Mazur

Skoki Narciarskie 2007/08

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny sezon rusza... :)

Na początek turniej w fińskim Kussamo

T.Morgenstern-J.Damjan :arrow:1,38

Obaj w formie,ale dla mnie faworytem w tej parze jest Morgi.Wczoraj skoczył najdalej,143 metry ale nie ustał,widać u niego ten błysk.Słoweniec też w formie ale jest jeszcze młody i mniej doświadczony od Austriaka i myślę,że może nie wytrzymać...Morgi to dziś numer 1 do wygranej,Damian w pierwszej "5" powinien być o ile się nie spali ;)

A.Lappi-T.Hilde :arrow:1,45

Fin w formie,skacze u siebie i mówi otwarcie,że na tej skoczni zawsze najlepiej się czuje.Norweg to młodzian,skacze lepiej niż średnio ale bez rewelacji.Liczę na podium Lappiego,będzie tuż za Morgim pewnie a Norweg?Może pierwsza "10"...

A.Małysz-A.Jacobsen :arrow:1,52

Adam nie skacze źle ale też nie rewelacyjnie.Jak na jego wielkie możliwości to skacze średnio.Choć myślę,że dzisiaj pokaże na co Go stać i pierwsza "10" jest bardzo realna.Jacobsen kompletnie bez formy,jest jakiś taki przygaszony.W kwalach skoczył tylko 120.5 metra,słabiutko...Coś siedzi w jego psychice,a bez czystej głowy dobrych skoków nie będzie :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hilde - Lappi

Norweg w formie. Zarówno na treningach jak i podczas kwalifikacji za każdym razem lądował w czołowej trójce. Lappi oddawał skoki nie gwarantujące mu nawet skoku w drugiej serii. Skąd ten kurs się wziął? %-)

Schlierenzauer - Romoren 1,58

Młodziak z Austrii skakał w Trondheim bardzo podobnie do Hilde. Dalekie loty nawet na 130metr pozwalały na wysokie pozycje w każdej z serii. Romoren celuje w pierwszą dziesiątkę, ale na szerokie pudło chyba nie wleci. Nie osiągnął żadnej odległości, która pozwalałaby mu o tym marzyć.

Dodatkowo drugi dubel:

Schlierenzauer w trójce(1-3) 2,00

Hilde w trójce (1-3) 2,00

Powalczyć z nimi może tylko Morgi :)) Kofler, Ahonen i spółka spróbują, ale patrząc na oddane próby w Trondheim podium to dla nich zbyt wielkie wyróżnienie :D

Vamos: Shahar Peer Mara Santangelo Lucie Hradecka Roger FedererJames Blake Ivo Karlovic Fabrice Santoro Felix Mantilla

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dodatkowo drugi dubel:

Schlierenzauer w trójce(1-3) 2,00

Hilde w trójce (1-3) 2,00

Powalczyć z nimi może tylko Morgi :)) Kofler, Ahonen i spółka spróbują, ale patrząc na oddane próby w Trondheim podium to dla nich zbyt wielkie wyróżnienie :D

Rezygnuję z tego, na rzecz pewniejszej kombinacji:

Hilde w szóstce (1-6) 1,5

Schlierenzauer w szóstce (1-6) 1,4

Vamos: Shahar Peer Mara Santangelo Lucie Hradecka Roger FedererJames Blake Ivo Karlovic Fabrice Santoro Felix Mantilla

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kuettel, A - Hautamäki, Matti :arrow: 1,50 (Unibet)

Jak na tą chwilę Kuettel i Hautamäki są w podobnej formie. W klasyfikacji generalnej to właśnie Matti jest wyżej na 9 miejscu z 89pkt. na koncie, Andreas jest 12 z 59pkt.

No więc jak do tej pory w 3 rozegranych konkursach zajmowali następujące pozycje:

01.12 Kuusamo 5.Hautamäki 19.Kuettel

08.12 Trondheim 9.Kuettel 14.Hautamäki

09.12 Trondheim 10.Hautamäki 14. Kuettel

No więc już wyjaśniam dlaczego obstawiam Andreasa jako zwycięzce tego pojedynku.

Po prostu kiedy spojrzałem jak obaj zaprezentowali się na treningach i w kwalifikacjach w Villach od razu skusiłem się na ten typ. No więc pierwszy skok Kuettela był wyraźnie słaby zaledwie 89.0m, ale kolejne to 93.0m no i wygrane kwalifikacje z rezultatem 95.0m pokazują iż Szwajcar ze skoku na skok czuje się lepiej i w Villach powinien zakończyć zawody w czołówce, a już na pewno przed Mattim. Wyniki Fina to 92.0m, 91.0m i 92.0m - skacze równo, ale bez błysku i takie wyniki z pewnością nie wystarczą na choćby pierwszą "10" w Austrii :))

"...Wiem, że czasami bywa źle, ale zapamiętaj jedno - po każdej ciemnej nocy przychodzi jasny dzień. Więc nieważne jak jest, wypnij klatę, trzymaj głowę w górze i poradź sobie z tym..."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hilde w szóstce (1-6) 1,5 :t:

Schlierenzauer w szóstce (1-6) 1,4 :t:

Schlierenzauer - Romoren 1,58 :t:

Schlierenzauer w trójce(1-3) 2,00 :t:

Hilde w trójce (1-3) 2,00 :t:

Na dziś proponuję takie zestawy:

śniadaniowy:

Ahonen w szóstce(1-6) 1,6

Schlierenzauer w szóstce (1-6) 1,35

Damjan w dziesiątce (1-10) 1,35

Loitzl w dziesiątce (1-10) 1,35

Ahonen oddał wczoraj dwa dobre skoki. Nie opuszcza treningów i serii próbnych, widać, że jest głodny sukcesu. Każdy skok daleki i poprawny. Zawalczy o podium :))

Schlierenzauer skacze u siebie i widać, że czuje się dobrze na tej skoczni. Dalekie, ładne stylowo skoki, co potwierdził we wczorajszym konkursie plasując się na podium.

Damjan i Loitzl powalczą o szóstkę. Jest właściwie 10-12 skoczków, którzy mają szansę na top10. Chłopaki dobrze zaczęli sezon, widać, że trafili z formą.

podwieczorek:

Ahonen w trójce(1-3) 2,7

Schlierenzauer w trójce (1-3) 2,2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kuettel, A - Hautamäki, Matti :arrow: 1,50 (Unibet) :t:

A dzisiaj taki pojedynek:

Ahonen, J - Damjan, J :arrow: 1,55

Janne wczoraj spisał się znakomicie zajmując 2 miejsce - oddał 2 bardzo dobre skoki - 93.0m i 95.0m - były to dwie najdłuższe odległości w każdej z serii po Morgensternie :))

Damjan skakał też na wysokim poziomie 93.0m i 91.5m, i wystarczyło mu to na zajęcie 5 miejsca we wczorajszym konkursie. Biorąc pod uwagę wszystkie skoki na HS-98 w Villach (treningowe i konkursowe) to właśnie Ahonen prezentował się lepiej od Słoweńca, który skakał jednak bardziej nierówno i to Fin jest faworytem tej konfrontacji.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmują następujące pozycje:

4. J.Ahonen 184pkt.

.....

7. J.Damjan 144pkt.

Miejsca w poszczególnych konkursach:

01.12.2007 - Kuusamo

14. Ahonen

22. Damjan

08.12.2007 - Trondheim

4.Ahonen

5.Damjan

09.12.2007 - Trondheim

5.Damjan

7.Ahonen

13.12.2007 - Villach

2.Ahonen

5.Damjan

Jak widać Janne był 3-krotnie wyżej w klasyfikacji poszczególnych konkursów i jest też na wyższej pozycji w "generalce" Pucharu Świata. Do tego prezentuje się lepiej od Damjana na skoczni w Villach, więc widzimy, że wszyskie argumenty przemawiają za Finem :))

"...Wiem, że czasami bywa źle, ale zapamiętaj jedno - po każdej ciemnej nocy przychodzi jasny dzień. Więc nieważne jak jest, wypnij klatę, trzymaj głowę w górze i poradź sobie z tym..."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ten weekend zawody odbędą się w Engelbergu.

Kuettel, A - Ammann, S :arrow:1,42

Dla mnie ten typ to perełka,bo koledzy z drużyny prezentują tu się bardzo odmiennie.Amman bez formy,skacze na swoim równym poziomie,bez jakiegoś błysku,świadczą o tym miejsca zajmowane w poszczególnych treningach i kwalifikacjach.Właśnie w kwalach skoczył 124 m. i ta odległosc daje mu max 10 miejsce.W I treningu był 19,w II 31,skacze średnio i myślę,że jego kolega powinien z Nim sobie spokojnie poradzic :)) Na treningach był odpowiednio 2 i 1.Kwale wygrał,jest w formie i dzisiaj to potwierdzi.

Adam Malysz - Kuettel, A :arrow:1,45

Tu jest podobnie,jak skacze Szwajcar wiemy.Adam jest obecnie w nie najlepszej dyspozycji.Skacze bardzo nierówno,widac braki techniczne,mówi się,że forma ma przyjsc na Turniej 4 skoczni,zobaczymy jak będzie.Tutaj nie wróżę mu nic dobrego,jakiś koniec pierwszej "10" i tyle.W treningach i kwalifikacjach ich skoki różniły się o 10 metrów,dzisiaj na zawodach głównych powinno byc tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ahonen, J - Damjan, J :arrow: 1,55 :t:

A na dziś:

Ahonen, J - Romoeren, B E 1 :arrow: 1,60 (Unibet)

No moim zdaniem prezent od buków, którzy zasugerowali się chyba wyłącznie wczorajszymi wynikami kwalifikacji. W przekroju całego sezonu Janne prezentuje się lepiej od Norwega. Zdobył 244pkt. o 42pkt. więcej od Romoerena. W treningach Fin też był lepszy - kolejno 129.0m i 123.5m przy 122.0m i 113.0m Norwega. Dopiero w kwalifikacjach błysnął Romoeren skoczył 129.0m, Ahonen 124.0m ale trzeba zaznaczyć, że obaj mieli pewny udział w konkursie gdyż są w pierwszej "10" Pucharu Świata. W tym pojedynku kluczowa powinna być równość skoków,a tu Ahonen prezentuje się stabilniej. Björn potrafi błysnąć, ale potrafi też zepsuć skok i to może zaważyć w tym pojedynku.

Pozycje zawodników w poszczególnych konkursach począwszy od ostatniego w Villach:

Ahonen: 3, 2, 7, 4, 14

Romoeren: 8, 9, 4, 20, 2

No i jak widzimy forma Ahonena nie licząc pierwszych zawodów rośnie z konkursu na konkurs, jest znacznie wyższa od Norwega, który błysnał właśnie w 1.konkursie, a później już tylko stabilnie :))

Jacobsen, A - Małysz, A 2 :arrow: 1,60 (Unibet)

No czyżby kolejny prezent do buków? Hmm... Jacobsen jak do tej pory skakał naprawdę niewiele i zajmuje odległą lokatę w Pucharze Świata. Zdobył do tej pory 40pkt. i zajął 6 miejsce w pierwszym konkursie. W Trondheim upadł i wogóle nie wystartował w tych zawodach jak i w kolejnych w Villach. Jego formę możemy więc ocenić tylko po wczorajszych treningach, ale trzeba przyznać, że jest to wielka niewiadoma. Adam może jeszcze nie jest w najwyższej formie, ale w każdym konkursie zajmuje miejsca w "10" co pozwoliło zdobyć mu 138pkt. W I treningu obaj skoczyli podobnie Małysz 113.0m Jacobsen 113.5m W II treningu Adam był już znacznie lepszy 123.0m podczas gdy Jacobsen powtórzył swą pierwszą odległość 113.5m No i kwalifikacje w których to Norweg skoczył 127.0m a Polak 125.5m jednak przypomnijmy, iż Małysz był już pewny miejsca w konkursie :)) Jak widzimy Norweg poza kwalifikacjami spisywał się przeciętnie, Adam oddał równiejsze skoki i to powinno poprowadzić go do wygrania pojedynku z Andersem :))

[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj:

Ahonen, J - Romoeren, B E 1 :arrow: 1,60 (Unibet) :t:

Jacobsen, A - Małysz, A 2 :arrow: 1,60 (Unibet) :t:

Na dziś:

Kofler, A - Ammann, S 1 :arrow: 1,55 (Unibet)

Dziwi mnie taki wysoki kurs ale cóż.... jak dają trzeba grać. Faworytem tego pojedynku bez wątpienia jest Andreas Kofler. Wystarczy spojrzeć na wyniki wczorajszego konkursu gdzie "Koffi" zajął 2 miejsce, a "Simmi" 12 lokatę!!! Mimo, iż Szwajcar skacze u siebie - nie wiem może przez to tak wysoki kurs :bz: nie jest teraz w takiej dyspozycji, aby móc włączyć sie do walki o podium. Kofler w konkursie pokazał, że potrafi oddać 2 bardzo dobre skoki, a jego forma cały czas idzie w górę :))

W Engelbergu lądowali jak dotąd:

Kofler: 128.5m 134.5m 121.0m 122.5m 115.0m 116.5m

Ammann: 117.5m 130.0m 119.5m 124.0m 110.5m 116.5m

Jak widzimy Kofler ze skoku na skok czuł się lepiej w Engelbergu i dopiero w konkursie pokazał co potrafi. Na 6 skoków tylko 1 raz Ammann miał dłuższą odległość!!! 1 raz skoczyli dokładnie tyle samo, a 4 razy lepszy był Austriak. To chyba ewidentnie pokazuje nam zdecydowanego faworyta w tej parze.

Generalka Pucharu Świata:

6. Kofler 248pkt.

....

9. Ammann 166pkt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kofler, A - Ammann, S 1 :arrow: 1,55 (Unibet) :t:

Na dziś:

Roman Koudelka - Kamil Stoch 2 :arrow: 1,85 (Betsson)

No bardzo ciekawy pojedynek, w którym jak dla mnie faworytem jest K.Stoch :D Kamil już w Engelbergu skakał naprawdę przyzowicie i jest w coraz lepszej formie, którą pokazał niedawno na "Wielkiej Krokwi" gdzie został po raz 1 w karierze Mistrzem Polski!!! Wprawdzie w Pucharze Świata Czech jest zdecydowanie wyżej od Polaka, (Koudelka jest 12, a Stoch 47) zajmował w tym sezonie już nawet miejsca w pierwszej "10" to jednak jego skoki w Oberstdorfie są przeciętne. W każdym z 3 oddanych do tej pory skoków Roman był gorszy od Kamila :)) W kwalifikacjach Czech poleciał na 125.0m a Kamil 127.0m

W treningach:

Koudelka 118.0m 110.5m

Stoch 123.0m 127.5m

Widzimy, iż Kamil skacze bardzo równo i jeśli nie ulegnie presji powinien być wyżej od Koudelki w klasyfikacji dzisiejszego konkursu!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Małysz - Kofler 1,60

Adam oddał tu bardzo równe i dalekie skoki. Kofler albo nie lubi tej skoczni, albo cały błysk zostawił w Engelbergu. Wszystkie trzy skoki były niezłe, ale nie dawały mu wysokich miejsc. Dla Adama to najważniejszy konkurs sezonu, jak podkreślają wszyscy, i swoją szansę wykorzysta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Janne Ahonen wygra Turniej Czterech Skoczni :arrow:5,00 :t:

Kurs zdecydowanie zawyżony.Bo różnic praktycznie nie ma,Morgi pierwszy w generalce,za Nim Szliri-traci 3 punkty i zaraz Jane-coś ponad 3 pkt :] Więc spróbowac można,młodzi kiedyś mogą się spalic.Za Finem przemawia ogromne doświadczenie,które może tu odegrac dużą rolę bo trzeba oddac jeszcze 4 dobre,równe skoki.Morgi tak ma,że jak bardzo chce to mu często nie wychodzi,teraz będzie chciał się zrechabilitowac za wpadkę w GA-PA.Szliri będzie pod presją bo skacze na swojej skoczni jutro,ostatnio skończył na 11 miejscu.Zobaczymy kto to najlepiej wytrzyma,ja liczę na Fina :))

A.Kuettel-A.Kofler :arrow:1,52 :t:

Tu gram przeciwko Koffiemu,widac,że jeszcze cały czas myśli o upadku i to mu przeszkadza w oddawaniu dobrych skoków.Szaran podkreślał jak asekuracyjnie ląduje,bo to widac,ale nie ma co się dziwic,cieżko jest się odblokowac przez kilka dni.Co do Szwajcara to obecnie widzę w Nim lidera w swojej drużynie,skacze bardzo powtarzalnie,równo i na to jutro liczę.

R.Koudelka-A.Jacobsen :arrow:1,65 :n:

Czech jest rewelacją sezonu,Norweg odwrotnie.Jacobsen nie może odzyskac dawnej formy,bo na to potrzeba czasu,najlepiej jakiejś małej skoczni K-90,bo tam wychodzą wszystkie błędy i tylko tam można coś poprawic.Małysz tak odbudowywał swoją formę i zawsze to przynosiło efekty.Koudelka obecnie o wiele lepszy,a przede wszystkim powtarzalny i to powinno zaważyc na jego wygranej z Norwegiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A.Małysz-T.Hilde :arrow:1,50 :arrow: BetGun

Jak Adam z bolącą głową skacze sobie od niechcenia 130 metrów i wygrywa wczorajsze kwalifikacje to coś musi być na rzeczy.Zresztą skocznia w Predazzo jest dla Niego bardzo szcześliwa,to właśnie tam wygrał 2 konkursy w MŚ i w dodatku bił wtedy rekordy skoczni.Ja myślę,że dzisiaj może być podium,nawet Morgi wczoraj gorzej skoczył,Janne i Szliri nie skakali w kwalach.Co do Hilde,młody norweg może i skacze równo ale jakiś wyższych lokat ostatnio nie zajmuje,nie ma tego błysku,w treningach 22 i 8,w kwalifikacjach 127 metrów.Wydaje mi się,że Adam powoli łapie ten automatyzm,bardzo ważny w skokach,zobaczymy co pokaże dzisiaj,licze na podium a pokonanie Norwega powinno być jeszcze łatwiejszym zadaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PŚ w Harrachovie:

Kursy by profesjonal

KOCH 1-6 1,80

Martin pokazuje że loty to jest to co lubi :] daleki skoki na treningu i w kwalifikacjach jestem pewien ze powalczy o miejsce 1-6 a kurs jaki proponuje na to rozwiązanie buk jeszcze mnie w tych moich przemyśleniach umacnia.

Bardal 1-10 1,60

To chyba jakaś pomyłka ze strony buka ... kurs bardzo dobry forma norwega na wysokim poziomie ostatnie konkursy ( przy normalnych warunkach pokazują że jest mocny) w kwalifikacjach skoczył 192,5 m i myślę że w konkursie będzie jeszcze kilka metrów dalej, kurs zachęca ... :cwaniak:

a do tego : Morgi vs Ahonen 1 1,36

Ahonen minimalnie przygasł a Morgi wraca do równego skakania nawet przy podobnych skokach Thomas wygra notami... jak dla mnie pewna 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Thomas Morgenstern zwycięzca :arrow: 1,90 (Betsson)

Rewelacyjny w tym sezonie Austriak, który w generalce ma 360pkt. przewagi nad Ahonenem przez cały sezon utrzymuje doskonałą formę. Wszyscy zastanawiają się kiedy w końcu trochę przystopuje, kiedy ta jego forma będzie trochę słabsza, ale zanosi się na to, że nie prędko :)) Przyjechał do Czech i zaraz w I trenigu wprawił wszystkich w osłupienie skacząc 213.5m - o 8.0m dalej od drugiego Kocha. Okazało się, że jeszcze mu mało i we wczorajszym trenigu skoczył 214.5m wyrównując rekord "mamuta" w Harrachowie!!! Drugi Hajek skoczył 9.0m bliżej od niego a 3 Ahonen 14.5m bliżej!!! Skok po kwalifikacjach sobie odpuścił. Ale te odległości pokazują jaki zapas nad resztą ma Morgi i jeśli nie wydarzy się nic przykrego spokojnie wygra ten konkurs, a po takim kursie żal nie zagrać :))

Koch M. - Kofler A. 1 :arrow: 1,55 (Milenium)

Pojedynek dwóch austriaków w którym faowrytem jak dla mnie jest Martin Koch :)) Wprawdzie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata to Kofler jest wyżej (7 miejsce) to jednak Koch (18 miejsce) prezentuje się lepiej na "mamucie" w Harrachovie. Dotychczas Koch w każdej z serii treningowych i kwalifikacyjnych znajdował się w czołówce. W 1.serii był 2 z odległością 205.5m, w następnej 7 z 189.0m no i wygrał kwalifikacje skacząc 198.0m!!! A Kofler... bardzo dobry początek sezonu, później upadek który pozbawił go zwycięstwa w jednym z konkursów, no a po upadku skacze już tak jakby bez tej pewności. Podczas treningów prezentował się całkiem nieźle - w I 191.0m i 4 miejsce, w II 173.0m i 18 miejsce no i wśród czołowej "10" PŚ zaraz po kwalifikacjach skoczył aż 199.0m - najdalej ze wszystkich! No to pokazuje, że pojedynek dwójki Austriaków będzie z pewnością ciekawy jednak większe szanse na zwycięstwo daje Kochowi, który skacze najrówniej w Czechach :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Thomas Morgenstern zwycięzca :arrow: 1,90 (Betsson) :n:

Koch M. - Kofler A. 1 :arrow: 1,55 (Milenium) :t:

Na dziś:

Malysz A. - Hilde T. 1 :arrow: 1,70 (Milenium)

Pojedynek naszego mistrza z będącym w dobrej formie Tomie Hilde. Dlaczego więc stawiam na Polaka. Uważam po prostu, że to jest chyba pierwsza szansa w tym sezonie nawet na podium dla Adama. Zna "Wielką Krokiew" jak żaden inny zawodnik, a treningi i kwalifikacje pokazały, że Małysz jest już w znacznie lepszej dyspozycji niż choćby w ostatnich konkursach. Bardzo dobre odległości na trenigach - kolejno 10 i 6 miejsce, w porówananiu do skoków Norwega, który zajął 21 i 24 miejsce widzimy iż Polak wypadł naprawdę dobrze. No i kwalifikacje w których Adam zajął 2 miejsce - no i znowu w sercach wielu Polaków pojawiła się iskra nadziei, że Małysz dzisiaj może powalczyć z najlepszymi :)) No a Hilde wprawdzie udział w konkursie miał zapewniony ale skok na 124,0 metr przy 131.0m Adama wygląda blado. I mimo iż w klasyfikacji generalej PŚ Hilde jest 4, a Adam dopiero 12 to Polak będzie faworytem w tej konfrontacji :)) Wiem, że zaraz ktoś powie, że treningi, a konkurs to co innego, ale ja wierzę, iż dzisiaj Adam w końcu się przełamie bo gdzie jak nie w Zakopanem ;) Trzymać kciuki żeby weszło :D

Olli H. - Kofler A. 1 :arrow: 1,65 (Milenium)

Harri Olli znowu odradza się w Zakopanem. Znakomita dyspozycja na treningach i kwlalifikacjach, gdzie zajmował czołowe lokaty. A w generalce zdobył do tej pory zaledwie 40pkt. i zajmuje 38 miejsce. Wystartował dopiero w 5 konkursach bo nie mógł nawet dostać się do kadry Finlandii na zawody Pucharu Świata, a tu takie zaskocznie. I właśnie akutalna forma Olliego wydaje się być lepsza od "Koffiego" Wprawdzie w treningach skakali z różnych belek startowych, ale w 1 treningu wygrał - Fin pofrunął na odległość 134.0m i była to wogóle 2 odłegłość wczorajszego dnia! Andreas mimo, że z niższej belki, to jednak oddał skok na 119.0m - no widzimy tu ogromną różnicę. W II treningu Harri był 5 (129.0m), a Kofler 18 (125.0m) No i w kwalifikacjach 128.5m Fina i 3 pozycja, a Kofler pewny udziału w konkursie 126.5m co pokazuje wyraźnie, że Olli odrodził się w Zakopanem i powinen w dzisiejszym konkursie być w ścisłej czołówce, a Austriak mimo iż jest na 7 pozycji w generalce PŚ i skacze poprawnie, to jeśli będzie skakał tak jak wczoraj zajmie pewnie pozycję w drugiej "10" piątkowego konkursu w Zakopanem:))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam na Adama nie stawiam,będę mu mocno kibicował.Ale mam dwie,inne propozycje.

J.Ahonen-T.Hilde :arrow:1,48 :arrow: BetGun

Dokładnie to co pisał yaras_,młody Norweg nie skacze tu dobrze,może i w konkursie pokaże coś lepszego ale co z tego,Janne jest tu głównym faworytem do wygrania całego konkursu,przynajmniej ja tak myślę,Janne to klasa,doświadczenie,ostatnio w bardzo dobrej formie,ufam mu.

R.Koudelka-K.Stoch :arrow:1,68 :arrow:

Szukałem najsilniejszego rywala dla Kamila i wyszło na Czecha Koudelke.Stoch słabiutko w treningach,odpowiednio 47 i 32,w kwalach już lepiej bo był 22.Ale jakoś nie wierze,że młody Polak cały czas będzie skakał na wysokim poziomie,kiedyś musi nastąpić ten spadek formy i przewiduje go właśnie teraz,w Zakopanem.Koudelka też powoli się rozkręcał ale w kwalifikacjach już skoczył tak jak potrafi,9 miejsce.Czech ma większy potencjał od Kamila,jest wyżej w PŚ i obecnie prezentuje się lepiej,dodając do tego słabszą dyspozycję Stocha na Wielkiej Krokwi wychodzi,że wygrywa Koudelka,zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rosja - Słowenia 1 :arrow: 1,67 (Milenium)

Pojedynek w zawodach drużynowych w Willingen, w którym dla mnie faworytem są Rosjanie. Mają zdecydowanie równiejszy skład, który powinien być kluczem do sukcesu w dzisiejszych zawodach. Wystarczy spojrzeć na bezpośrednie pojedynki. Rozpoczną u Słoweńców: Sinkovec Jure, a u rywali zdecydowanie mocniejszy Pavel Karelin. Słoweniec jeszcze nie zdobył punktów w pucharze świata, a Karelin jest na 31 miejscu z dorobkiem 116 oczek. I już na starcie Rosjanie powinni uzyskać przewagę, którą będą musieli "tylko" utrzymać. Następna para to ROSLIAKOV Ilja kontra KRANJEC Robert . Rosjanin skoczył we wczorajszych kwalifikacjach 130.0m, Kranjec 131.0m a więc widzimy, że nie ma tu dużej różnicy. Następnie na rozbiegu staną KORNILOV Denis i PETERKA Primoz. Peterka nawet nie dostał się do jutrzejszego konkursu skacząc zaledwie 118.0m, a Kornilov aż 134.5m.

No i na koniec teoretycznie najmocniejsi czyli VASSILIEV Dimitry i DAMJAN Jernej. Tu mocniejszy jest na pewno Damjan, ale Vassiliev skacze cały czas na dobrym poziomie i powinien przypieczętować Rosjanom miejsce przed Słoweńcami. polecam :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie jestem pewny.

Kwalifikacja to nie jest konkurs. A na skokach to ja sie znam.

Słowenia ma kłopty z druzyna, ale mimo to, ja ich faworysuje.

Pogoda jest nie pewna. Kontroluje to pszed sawodemi i jesetem infomowany.

Takje warunki nie odpowjadaja Ruskim.

Wjatr...0,9 bez korydor....

Denis Kornilov nie skoczy tyle jak, skoczyl.

Dimitri Vassiliev jest nastepny skoczek, chtory sie pogorszy.

Rosja - Niemcy, jest hyba lebej do granja.

Austria hyba wygra i Norwegia to konkurent, na dobry wynik.

[ Komentarz dodany przez: pershing: 2008-02-16, 19:43 ]

hyba :k: i do tego literówki :zaskoczony:

Tak to sie robi

Na dalsze pytania odpowiadam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rosja - Słowenia 1 :arrow: 1,67 (Milenium) :t:

Na dziś:

Anders Jacobsen - Janne Ahonen 1 :arrow: 1,47 (Betsson)

Faworytem tego pojedynku jak dla mnie Norweg. Wczoraj fantastyczny konkurs w wykonaniu drużyny Norweskiej dla której najwięcej punktów zdobył właśnie Jacobsen. Oddał skoki na odegłość 143.0m i 136.0m, dzięki którym w nieoficjalnych indywidualnych rezultatach zajął 2 miejsce! Ahonen wczoraj prezentował swój dobry równy poziom, ale bez żadnego błysku. Skakał na 137.0 i 136.5m i jeśli byłby to konkurs indywidualny zająłby 7 lokatę. Ogólnie w Willingen Anders skacze wyśmienicie. Przed wczorajszym konkursem cały czas plasował się w czołówce poszczególnych treningów:

przed drużynówką: 145.5m(1miejsce), a Ahonen 120.5m(35miejsce),

w kwalifikacjach: 138.5m Norwega i 134.5m Fina,

a na 2 pierwszych treningach: 140.0m Jacobsena przy 142.5m Ahonena

oraz 144.5m Andersa przy 139.5m Janne

Reasumując, widzimy doskonale, iż zajmujący obecnie 8 miejsce w Pucharze Świata Norweg skacze w Willingen lepiej od 3 w generalce Ahonena. Jak wiemy w skokach decyduje obecna dyspozycja, a w Niemczech lepiej prezentuje się Jacobsen i myślę, że warto spróbować po takim kursie :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Anders Jacobsen - Janne Ahonen 1 :arrow: 1,47 (Betsson) :n::bz: o 0.7pkt.

A na dziś piękna perełka - może wlezie???

M.Koch zwycięzca (Betsson) 3,50

Po prostu od czwartku Koch prezentuje się fenomenalnie w Oberstdorfie. Praktycznie każdy skok powyżej 200.0m i jego najrówniejsze skoki skłaniają mnie do zagrania tego typu. Wczoraj w pierwszych 2 seriach konkursowych latał zdecydowanie najdalej ze wszystkich uczestników konkursu 215.5m i 221.0m dają łącznie o 8.5m lepszą odległość od aktualnego lidera Romorena 214.5m i 213.5m. Jednak słabe noty Austriaka pozbawiły go jak na razie prowadzenia. Ale pamiętajmy, że przed nami jeszcze kolejne 2 serie konkursowe i jeśli Koch będzie skakał tak jak dziś a poprawi swój styl i lądowanie to ma jak najbardziej realne szanse na zwycięstwo.

Tak w tej chwili wygląda pierwsza trójka:

1 Bjoern Einar Romoeren 214.5m 212.4 213.5m 424.1

2 Gregor Schlierenzauer 212.0m 207.9 217.5m 421.9

3 Martin Koch 215.5m 207.1 221.0m 421.3

Przed Martinem jeszcze Gregor, ale on jeszcze ma czas na wygrywanie, a jak widzimy Koch traci zaledwie 2.8pkt. Moim zdaniem spokojnie jest w stanie to odrobić i odnieść największy sukces w karierze jakim byłoby zdobycie tytułu mistrza świata w lotach narciarskich. Po takim kursie warto spróbować :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 2008 – Norweska Dominacja

Czy którykolwiek Norweski skoczek zdobędzie Złoty Medal w konkursie indywidualnym i Norwegia zdobędzie Złoty Medal w zawodach drużynowych? :arrow:NIE :arrow:1,42 :arrow: Unibet

Bardzo ciekawy typ :)) W sumie mamy 2 szanse na trafienie tego typu,możemy wygrać już dzisiaj(jeśli Romoeren nie wygra).Szanse na taki rozwój sprawy są duże,Norweg po dwóch pierwszych seriach prowadzi,to prawda,ale w czołówce jest bardzo ciasno,różnice punktowe są bardzo niewielkie.Zobaczmy:

1.Bjoern Einar Romoeren 424.1

2.Gregor Schlierenzauer 421.9

3.Martin Koch 421.3

4.Thomas Morgenstern 413.2

5.Adam Malysz 409.8

Wg. mnie ta piątka będzie dzisiaj walczyć o medale,a może jeszcze ktoś się włączy,nie wiadomo.Zadecyduje dyspozycja dnia i tyle.

Jeżeli jednak Norweg sięgnie po złoto(czarny scenariusz) to pozostaje jutrzejsza szansa.Bo jutro zawody drużynowe,dla mnie faworytem są Austriacy,Norwegowie skaczą tu słabo oprócz Bjorna oczywiście.Hilde i Jacobsen bez rewelacji a Bardal to się kompletnie posypał.Austria no cóż,Morgi i Szliri czołówka,Koch czołówka i zobaczymy kto będzie skakać jako czwarty,chyba Kofler.Nie zapominajmy również o Finach,oni też powalczą,w każdym razie Norwegia będzie mieć bardzo ciężko aby zdobyć złoto,tak samo ciężko będzie miał dzisiaj Romoeren.Typ bardzo ciekawy,kurs adekwatny do ryzyka,gramy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ski Jumping 07/08 - Team Event - Oberstdorf HS213

Slovenia - Switzerland :arrow:1,75 :arrow:NordicBet

Dla mnie value :)) Jeszcze wczoraj wieczorem było 2,10 na Szwajcarów.Sytuacja wydaje się prosta,Słoweńcy mają równego Damiana,dobrze skaczącego Kranjeca(ale on może dzisiaj zawalić,po tym zawodniku można się na prawdę wszystkiego spodziewać),będzie też skakał Peterka(dla mnie jest już od dawna wypalony,nie skacze tu źle ale nie można mówić,że skacze dobrze),czwartego mają Tepesa(najsłabsze ogniwo).

Teraz Szwajcarzy:mają dwóch liderów,Kuettel i Amman,jako trzeci Guido Landert,skacze tu równo,najsłabszy jest Guignard.A teraz takie coś:

Szwajcaria

Simon Ammann 208.5m 195.5m 205.5 199.5 782.8

Andreas Kuettel 199.5m 211.5m 189 195.5 768.6

Guido Landert 187.0m 190.5m 181 179.5 685.1

38. SUI GUIGNARD Antoine 5 159.5 136.4

52. SUI GUIGNARD Antoine 164.5

Słowenia

Jernej Damjan 198.0m 199.5m 201.5 199.5 772.7

Robert Kranjec 194.5m 201.0m 189 191 740.1

Primoz Peterka 179.5m 176.0m 169.5 183.5 649.2

43. SLO TEPES Jurij 24 147.0 122.9

36. SLO TEPES Jurij 177.5

Amman nieznacznie lepszy od Damiana,Kuettel lepszy od Kranjeca,Landert znacznie dalej skakał niż stary Peterka,dużą rolę mogą odegrać ci dwaj najsłabsi,będzie chodziło o to,żeby jak najmniej spartolili swoje skoki ;)) Zobaczymy,dla nie 70% do 30%,Kuettel i Amman to światowa czołówka,w Słowenii najbardziej nieprzewidywalny jest Kranjec,może dzisiaj zawali co? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konkurs drużynowy w Oberstdorfie (HS 213) :arrow:Finlandia- zwycięzca :arrow:3,75 :arrow: Bwin

Wszyscy stawiają dziś na pewną wygraną Austrii a ja gram na Finów :mrgreen: Austriacy są świetni indywidualnie ale to nie wystarczy na drużynówkę,pewnie,mają 3 bardzo dobrych obecnie skoczków:Szliri,Koch i Morgi ale gdzie czwarty? Pewnie będzie nim Kofler,tylko,że on mniej więcej od TCS skacze słabo i on może im dzisiaj zawalić.Finowie skaczą tu bardzo dobrze,potwierdzili to wczoraj,stary mistrz Ahonen 3 miejsce,bardzo dobrze Happonen i Olli,przebudził się również Hautamaeki,to jest typ takiego zawodnika,że jak już złapie formę to jej szybko nie traci,na mamutach skacze wyśmienicie,zobaczymy :) Jeszcze jedna sprawa,Morgi na mamutach skakać dobrze nie będzie dopóki nie zmieni stylu skakania na dużych skoczniach,skacze za wysoko,traci rotację-słowa Tajnera.Koch oddał 4 równe,bardzo dalekie skoki,może dzisiaj się spali?Pewnie Norwegowie też nie odpuszczą,zapowiada się pasjonujący konkurs,stawiam na drużynę a nie na indywidualności :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobimy odskok od tenisa dziś:

Romoren wygra 5,50

Najlepiej na treningach, świetna forma ostatnio, rywale powoli pakują walizki i jadą na wakacje. Czołówka skacze troszkę gorzej, a że Norweg trafił z formą, będzie się liczył.

Jacobsen 1-6 1,8

To samo. Jacobsen powrócił do wielkiego skakania i teraz z turnieju na turniej prezentuje się coraz lepiej. Na treningach oddał 3 równe skoki, za każdym razem był w dyszce.

Małysz 1-10 1,6

Adam zna tą skocznbię doskonale. Odnosił tu wiele sukcesów. Świetny skok w pierwszej serii treningowej, gorszy w drugiej i...starczy. Z trzeciego zrezygnował, pewnie dlatego że wie, czego po ten skoczni można się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.